Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Hai să lămurim odată tema vaticanezo-ET

Creat de Xanadron, 29 Aprilie 2014, 20:49:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ganditorul

CitatCe reprezinta botezul? O reajustare informationala si perceptuala?

Un raspuns SF de liber cugetator, avand in vedere ca apa este un ingredient magic in multe dogme religioase :
- poate ca inseamna un prim contact cu cea mai raspandita substanta de pe Planeta Albastra - APA
- poate e o verificare a celor care, desi au forma umanoida, nu suporta apa si "crapa" la prima atingere...
- poate e un test care sa arate cat de adaptabili sunt hibrizii humano-ET dupa primii X ani de viata (poate n-ati observat dar unii chiar nu suporta apa, agreeaza desertul, se chinuie mult sa desertifice planeta, atomic sau chimic, polueaza cat mai mult posibil etc - facandu-si din asta un scop in viata. Partea proasta e ca uneori reusesc sa ne convinga ca "asa ne va fi mai bine" )

Xanadron

Nu doar astronomii catolici (btw, pe cind si ortodocsi? :wink:) o ard de voie-n ultima vreme pe tema ET-ilor, ci si papa:

http://rt.com/news/158640-pope-francis-baptize-aliens/

... cu Botezu' ca tema principala din nou - a unei pregatiri treptate a terenului inainte de-o varianta (probabil invaziva) de Rapture - si iminenta dupa logica simpla ca orice schimbare de paradigma globala incluzind vreo Disclosure n-ar fi facuta decit fortzat.

Imi pare deci ca Vaticanu' a fost ales virf de lance al "fragezirii" asteia deloc simple-n perspectiva acuzatiilor publice violente viitoare de tipul "Si cite altele ne-ati mai ascuns, javrelor?" (o sa-mi dati cindva dreptate) - chiar daca p-un ton glumetz cu omuletzi verzi, :-) tentacule etc.
Si-un pic cognitiv-disonant de fapt - dar asta-i alta discutie, prea lunga pt. un forum.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#17
Fara prea multe comentarii:
"Papa sustine ideea evolutiei vietii extraterestre si a activitatii OZN ca parte a planului dumnezeiesc" :-o

Pope endorses evolution of alien life & UFO activity as part of God's plan (S02E20)

P.S. Nu pot sa nu ma-ntreb daca si Danny Ciobotea :-D al nostru a luat cunostintza de directiva asta noua.
Deloc deplasata intrebarea (retorica), doctoratul lui fiind luat la catolici. :wink: (unde-a predat in plus ani multi - in Elvetia mai precis, de pe timpul plumbuitului de la Tirgoviste.)

Nu mai intru-n disectia geometriei oculte a triunghiului Vatican - City of London - Washington DC ("capul sarpelui" fiind clar Vaticanul iezuit, cu centrii planetari de putere/coordonare a sclaviei financiare si militare sub aripi.)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#18
Poza atasata naste automat comentarii si, chiar daca pare cam offtopic punctul de plecare, io zic ca nu-i.
Nu doar salutul papei Francisc tip "Heil Satan" :evil: (cu variantele "Heil Saturn" :planet: ori "Heil Lucifer" :star:) e sugestiv, ci mai ales declaratiile lui din timpul recentei vizite in Filipine (tzara catolica prin excelentza - aici ar fi multe de sporovait pe subiectul impartirii atente... si antagonice a Far-Eastului in zone musulmane, catolice, budiste etc., dar poate altadata).
Ce vorbe cu schepsis a aruncat insa Papa?

1. Catolicii nu trebuie sa se [mai] inmulteasca precum iepurii.
2. Cine face bascalie pe tema religiei cuiva tre'sa suporte consecintele (aici a simulat si-un pumn in mecla). :-D

(1)...Hmm, The Georgia Guidestones' Rules castiga deja-n greutate trecute prin clontzu' papal, care vad ca se raliaza deja verde-n fatza programelor Bilderbergo-Kissinger-Brzezinskiene intru depopulare globala.
(2) Si "intoarcerea celuilalt obraz" e deja un indemn vetust, daca agresivitatea la mod fizic trebuie sa inlocuiasca dialogul, diplomatia sau chiar... contra-bascalia inteligenta (eficienta dupa JE pina si-n disputele pe teme bisericoase.)

Rolui pontifical al Papei ("pontus" intre Ceruri si Turma) s-a cam dus deci pe apa sambetei, ca si esentza notiunii de religie - religare.
Farima ontopic-ET-istica :-) a situatiei rezida insa, zic eu, in confirmarea destul de transparenta a subscrierii vaticaneze la un program luciferic - unul deloc feeric. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

#19
Semnul respectiv este făcut în timpul unei transmisiuni tv si înseamnă în limbajul semnelor : I love you - folosit de surdo-muţi, este un semn cu 3 degete spre exterior. Sunt o mulţime de tutoriale pe iutub unde se poate vedea semnul respectiv.
http://www.instructables.com/id/How-to-properly-%22Rock-On%22/

Bineînţeles că şi la alţii ca la noi, ai lui, la fel, cred că este un mason care se salută cu alţi masoni pe unde are chef... :))))

http://it.aleteia.org/2015/01/19/il-gesto-delle-corna-fatto-dal-papa-e-legato-al-satanismo/

la comentarii, bineînţeles...

padme

#20
Citat din: Xanadron din  29 Aprilie 2014, 20:49:02

...Pură blasfemie din pdv. evanghelic, de acord? Pînă şi pentru ceva mai "modernizaţii" catolici în raport cu ortodoxia profund dogmatică mi se pare de neimaginat să promovezi perspectiva unei asemenea "revelaţii eretice" conexe cu existenţa şi/sau contactul presupus a fi curind indubitabil cu ET, :-) prezicîndu-le un rol shimbător de paradigmă globală (religioasă-n primul rînd.)


Înainte de Funes, Giordano Bruno a avut ideea unei infinităţi de lumi, bineînţeles că el a fost ars pentru asta, bine că în ziua de azi nu exsită acest risc :)) . Restul, ce spune pe acolo legat de oi, sunt părerile lui personale (cred)... deşi conform Unsealed Alien Files S01E04 - despre Vatican si ascunderea/refuzarea de către acesta de a pune la dispoziţie a datelor pe care le deţine privitoare la et - se pare că au fost găsite pe acolo nişte schelete vechi şi ciudăţele, iar la vederea lor, una dintre călugăriţe ar fi spus ,,ştie Dumnezeu de ce le-a pus aici" sau ceva de genul, după care toată treaba a fost băgată sub preş -a se vedea filmuleţul - deci conferinţa pe undeva se justifică. Funes este astronom şi apoi preot. Mai mult, am observat că din ce în ce mai mulţi preoţi vorbesc despre chestiile astea natural şi firesc, deci este clar că ceva s-a schimbat. Papa trebuie să facă declaraţii în ton cu mersul lumii. Este un personaj influent cu o popularitate uriaşă şi cu o putere pe măsură. Cred că de-aia fu schimbat ăsta dinaintea lui Francisc, pentru că Papa este ca un fel de rock star, trebuie să deţină şcena, cum se zice in limbaj artistic, iar celălat scârţâia la capitolul ăsta. Dar să revin la motivul pt care m-am întors pe topic. Dacă se află vreodată sau se intră în contact cu altă civilizaţie, Vaticanul trebuie să se asigure că are un loc rezervat la discuţii, doar n-o să lase baltă o asemenea ocazie pentru nişte mofturi cum ar fi dogma creştină, deci ca putere la nivel mondial nu trebuie subestimat. Observatorul este dotat cu cea mai bună tehnologie şi are o mulţime de specialişti. Ba mai mult de atât, studenţii de la astronomie sau cum se numeşte, trec pe acolo în timpul studiilor. Tot timpul m-am intrebat de ce catolicii, sau mă rog, la ei acolo sunt atâţia preoţi licenţiaţi şi foarte bine pregătiţi în diverse domenii ştiinţifice. Apoi citind din întâmplare anumite articole, unul dintre ele fiind despre Galileo Galilei, de exemplu, aflu că biserica, de fapt, avea de la început echipa ei care studia teoriile ştiinţifice apărute si-şi dădea acordul sau dezacordul referitor la datele conţinute de acestea... Şi asta este ce am răzuit eu pe la suprafaţă, fără să intru ca alţi utilizatori în detalii despre conspiraţii şi alte chestii.
Funes a rezolvat-o simplu, cum spune şi cineva mai jos, ,,domne, a fost big-bang, am apărut toţi, deci toţi provenim din aceeaşi sursă. mai rămâne să ne vedem la faţă." - deşi, repet, pentru acest lucru Giordano Bruno a fost ars. Probabil când se va intra în contact cu et. biserica va da o circulară prin care îşi va cere scuze că s-a înşelat, aşa cum a făcut şi cu Galileo.



Citat din: SLEAH19 din  03 Mai 2014, 18:06:41

2  ,,Enoh, multiubitul Meu, tot ceea ce vezi, toate aceste lucruri desăvârşite, îţi spun, toate le-am creat Eu din nimic. Eu am creat lucruri văzute şi lucruri nevăzute."

3 ,,Ascultă bine, Enoh, şi pricepe cuvintele mele, căci nici măcar Îngerilor Mei nu Le-am dezvăluit taina Mea şi nu le-am explicat nici slava lor sau realitatea mea infinită. Ei nu înţeleg nici creaţia Mea, pe care ţi-o revelez ţie acum.

4 Căci cu mult înainte ca aceste lucruri să devină vizibile în ochii lor şi ai tăi, Eu Mă mişcam singur prin invizibil.

5 Totuşi, chiar dacă Soarele şi-a găsit pacea pe drumul lui, Eu, întrucât Eu sunt cel care am creat toate lucrurile şi întrucât Eu am conceput ideea de a aşeza temelii şi de a crea fiinţe vizibile, nu-mi aflu niciodată pacea.

" Eu nu am avut sfetnici, Eu sunt veşnic, necreat de mâini şi fără de schimbare.
Gândul Meu este sfetnicul Meu, înţelepciunea Mea şi Cuvântul Meu sunt manifestate, iar ochii Mei zăresc orice lucru care stă aici în faţa Mea, tremurând de spaimă.
5 Dacă Îmi întorc faţa, atunci toate vor fi nimicite.

Deschide-ţi mintea, Enoh, şi cunoaşte-L pe Cel care îţi vorbeşte, şi ia cărţile pe care le-ai scris.

   

Un fel de Q din Star Trek :)) scuze @ Sleah

Citat din: SLEAH19 din  03 Mai 2014, 18:06:41
Ce sa întâmplat cu informatiile zeilor de la Cartea lui  Enoh  pană la Giordano Bruno, când 99,99% din oameni credeau că pământul e plat:


Cred că ai vrut să spui Galileo Galilei. La vremea respectivă nu mai credea nimeni că pământul este plat sau, mă rog, foarte puţini şi aici mă refer la lumea ştiinţifică pentru că oamenii de rând n-aveau habar, li se spunea la biserică ce trebuie să creadă şi ce nu. La vremea aia altceva râcâia pe oase biserica catolică şi anume faptul că îşi făcea loc din ce în ce mai mult teoria copernicană conform căreia soarele este fix în centru, iar pământul şi celelalte planete se învârt în jurul lui, teorie al cărei adept era şi Galileo. Acesta a spus celebra frază ,,şi totuşi se învârte" după ce a trecut ca prin urechile acului pe lângă tortură şi alte sancţiuni numai pentru faptul că a negat teoria respectivă, dezicându-se de ea, cu alte cuvinte a minţit ca să-şi apere pielea, dar n-a renunţat la propriile convingeri.


Citat din: acme din  02 Mai 2014, 18:10:18
Teoria lui Funes e cu un singur creator, cel care a creat big-bangul.
Eo miscare inteligenta fiindca asa se pozitioneaza si deasupra aliens-ilor care vor deveni "frati". Nu va nevoie sa arunce scriptura ci doar sa o reinterpreteze; unele personaje/sfinti/ingeri vor deveni de fapt aliensi.

Ai dreptate şi eu cred că Biblia peste ceva timp nu va mai fi la fel.

Xanadron

Ziceam cindva ca ceea ce ma irita e perpetuarea cifrarilor absconse ale unei secretomanii... nu doar parabolice - fiindca include, cum bine pomeneste @padme, si dovezi "fizice'' de prin subteranele Vaticanului pina la ale Smithsonian-ului.
Acu-s tot mai convins insa ca-s necesare si ascunderile astea dupa cires - care-i ditamai baobabu' de fapt -, fiindca testarea noastra-n ambalaj fizic ar fi probabil manarita grav in cazul (imposibil fie si doar teoretic) includerii tuturor celor 7,6 miliarde de turmalai actuali intr-un gen de mega-masonerie planetara a-[aproape]-toate-stiutoare.... adica il[l]uminata nu doar la display-urile smartphone-urilor. :lol:

Pe f. scurt, si tartorii vaticaneji de top zic io c-ar apartine tot gastii duale a "Breakawaysilor" - duale fiindca , deloc paradoxal, e interesata si-n pastrarea status-quo-ului jalnic actual-matricial... pentru noi, si de pregatirea unor transferuri perpetue pentru ei, in alte "realitati" superioare (n.b.: doar in viziunea lor, indusa probabil si ea cu schepsis de catre "programatorii lor".)
Asa ca, desi si-or face valizele parasind o planeta pe duca, tot intr-o matrixo-realitate bazata pe "666"-ul atomului de carbon ar vrea sa huzureasca-n continuare, egal daca dupa re-clonari p-acilea ori in alte sisteme... la fel de materiale (aici ar merita dezvoltata discutia inceputa cu @abyss pe tema nemuririi in toate formele ei, da' nu mai am energia necesara acu'.)
O lume la fel de material-luciferica (?!) ghidonata prin abureli similare celor de-acum si aici (sau poate un pic mai evoluate ca trama narativa) si din care, dupa o logica deductiva simpla, eventualii rebeli dovediti needucabili si dupa a jdemia reintrupare ar trebui sa se "transmute" intai alchemic, ori mai exact sa se auto-sublimeze ca s-o poata parasi – de tot, adica nu doar la bordul vreunui trabuc purtator de castroane zburatacitoare din Solar Warden :ufo: .

Strict ontopic acum, repet si convingerea (posibil gresita si ea, asta e) ca ideea ET-superioritatii asupra noastra nu-mi pare garantat valabila, chiar daca-i sustinuta si de ultimele suceli :-D vaticaneze (nu mai reiau schimbarea infantil-radicala de macaz a aburitorilor sutanisti, de la ideea ET-ilor botezabili de catre "ai nostri ca brazii" la razgindirea abrupta ca de fapt EI-cei-ramasi-pretini-cu-Creatorul tre'sa ne boteze pe noi.)

In orice caz, accesul Lor-Similarilor-Noua la Cunoastere e clar mai larg – sau mai putin restrictionat ca noua, astia din turma neo-amputatilor genetic pe mai multe felii, inclusiv a longevitatii, si-n plus legati de glia-Gaia inca din proiect, cel putin cit sintem "ambalati carnal" (v. vibratii Hartmann, centuri Van Allen etc.)

Concluzia ramine la fel de deprimanta aparent: Iluzia Realitatii la care parem a fi condamnati cit timp viermuim in ambalaj fizic nu-i deloc usor de spart, fiind [aproape] perfect conceputa / ghidonata de catre Ei-Cazutzii Cu Scop .
...Un scop mult mai complicat-imbirligat decit cel deductibil prin 'simpla' inteligentza pe buna dreptate hulita de colegul SLEAH... intr-o anumita masura, :wink: fiind pare-se circumscris nu doar unei operatiuni lucrative tip "ferma containerelor", ci avind si-un rol evolutiv pozitiv, chiar daca prea lent pentru unii forumo-carcotasi.

Si actuala 'restartare' a umanitatii perceptibila la orizont imi pare deci similara altor restartari radicale de Sistem care n-au fost deloc intimplatoare, ci executate controlat, exact in momentele cind un procent consistent din Turma a inceput sa bungheasca mecanismele Controlului Saturno-Selenar. :planet: :moon:
Mai concret, in anii ce urmeaza s-ar pune la cale de-o noua religie - nu doar un crestinism "unificat" pe cunoscuta linie ecumenista, ci altu' cu totul nou, adaptat unor schimbari majore de paradigma global[ist]a - cu adieri de falsa Disclosure, resetari de CV-uri angelice etc., dar intr-o forma care sa nu implice vreo responsabilizare cu subiect si predicat a cuiva inca p-acilea-traitor.

M-am lungit prea mult deja ca sa mai [re]intru-n presupuneri oricum hazardate despre natura entitatilor... supra-sforaresco-vaticaneze, :martiansmile: care cred in continuare ca ne pot face sa retraim in infinite variatii nu doar greshalele noastre, ci si p-ale tuturor traitorilor de pe biloiul-colonie de (re)educare Terra - ba chiar din toate epocile trecute, prezente si viitoare.

Zic asta amintindu-mi ce zicea Gurdjieff despre Matrixul nostru cel de toate zilele - pe care el nu-l vedea ca p-o planeta-inchisoare, ci mai degraba ca o sala de antrenament(e). Si eu parca as vedea etapa trairii-n iluzia incarnata ca p-o sala de fitness spiritual... insa din interiorul sanatoriului-puscarie Terra.

Nu degeaba spunea deci si Jung (cred ca dupa ce-i soptise asta un arhonte): "Gasiti-mi un om sanatos si vi-l tratez imediat!" :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/