Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Nu imi pot explica!!!!!!!!!!!!!

Creat de angellla29, 02 Iulie 2011, 13:22:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

andrei

 Salutare tuturor!
Intamplarea relatata de Angellla,este ciudata,intradevar si greu de explicat, dar nu inseamna ca nu este adevarata.Titlul topikului insa,m-a inspirat oarecum sa va istorisesc o intimplare(ba chiar doua), prin care am trecut si carora nici eu nu le gasesc explicatii cu toate ca au trecut ceva ani de atunci.Prima,sa derulat in 1994 pe 19 iunie,pe la ora 6 dimineata.Este noaptea cand Romania a invins Columbia la C.M din S.U.A.Iata asadar ce sa intamplat:-Bunicul meu dinspre tata locuia singur de cativa ani de cand murise bunica.Pentru ca avea unele probleme de sanatate cineva din familie(eu,tatal meu sau matusa mea), treceam in fiecare zi pe la el,pentru ai duce cele de trebuinta si a vedea cum se simte.Tatal meu mai ales, statea mai tot timpul cu el.Bunicul mai avea si un chirias,Nicu,care era un baiat saritor si cumsecade si care se oferise sa mai stea si el cu batranul, atunci cand nu putea venii nici unul dintre noi.In seara cu pricina,am trecut cu tatal meu pe la batran.Se simtea bine,dar ii era somn.Pentru ca urma meciul, l-am rugat pe Nicu sa mai aiba grija si am plecat amandoi spre casa,pe la ora 10,30.Meciul a inceput la ora 2.30.L-am vazut impreuna cu tata si cu un prieten si am mai comentat dupa aceea bucurosi pt victoria Romaniei.Undeva spre ora cinci m-am culcat.Imediat am inceput sa visez.Am visat ca murise bunicul,pe matusa mea cum ii aprinde lumanari si pe Nicu chiriasul,cum spune:-Era bine mai devreme,am venit eu sa vad ce face in pauza la meci.Pe la 6,15 a sunat ceasul.Intram la serviciu,dar pana sa plec am intrat in camera tatalui meu si i-am spus:Am visat ca murise tataia.Sa treci pe la el mai tarziu.Pe la ora 8 am primit un telefon la servici.Era tata.Spunea ca venise Nicu,sa ne anunte ca murise bunicul,sa ma invoiesc ,sa mergem sa ne ingrijim de inmormantare.La inmormantare l-am intrebat pe Nicu cum la gasit mort pe batran.-Nu era mort, mi-a spus el.Tragea sa moara ,cand am venit eu dupa meci sa vad ce face.Am fugit la Tanti (matusa mea) ca sta mai aproape decat voi.Abia am ajuns aici,ia aprins o lumanare si la vre-o zece minute a murit .  Ciudat nu ?!A fost ca si cum as fi fost acolo de fata,dar totusi dormeam acasa.
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

angellla29

#31
Citat din: andrei din  05 Iulie 2011, 01:36:25
Salutare tuturor!
Intamplarea relatata de Angellla,este ciudata,intradevar si greu de explicat, dar nu inseamna ca nu este adevarata.Titlul topikului insa,m-a inspirat oarecum sa va istorisesc o intimplare(ba chiar doua), prin care am trecut si carora nici eu nu le gasesc explicatii cu toate ca au trecut ceva ani de atunci.Prima,sa derulat in 1994 pe 19 iunie,pe la ora 6 dimineata.Este noaptea cand Romania a invins Columbia la C.M din S.U.A.Iata asadar ce sa intamplat:-Bunicul meu dinspre tata locuia singur de cativa ani de cand murise bunica.Pentru ca avea unele probleme de sanatate cineva din familie(eu,tatal meu sau matusa mea), treceam in fiecare zi pe la el,pentru ai duce cele de trebuinta si a vedea cum se simte.Tatal meu mai ales, statea mai tot timpul cu el.Bunicul mai avea si un chirias,Nicu,care era un baiat saritor si cumsecade si care se oferise sa mai stea si el cu batranul, atunci cand nu putea venii nici unul dintre noi.In seara cu pricina,am trecut cu tatal meu pe la batran.Se simtea bine,dar ii era somn.Pentru ca urma meciul, l-am rugat pe Nicu sa mai aiba grija si am plecat amandoi spre casa,pe la ora 10,30.Meciul a inceput la ora 2.30.L-am vazut impreuna cu tata si cu un prieten si am mai comentat dupa aceea bucurosi pt victoria Romaniei.Undeva spre ora cinci m-am culcat.Imediat am inceput sa visez.Am visat ca murise bunicul,pe matusa mea cum ii aprinde lumanari si pe Nicu chiriasul,cum spune:-Era bine mai devreme,am venit eu sa vad ce face in pauza la meci.Pe la 6,15 a sunat ceasul.Intram la serviciu,dar pana sa plec am intrat in camera tatalui meu si i-am spus:Am visat ca murise tataia.Sa treci pe la el mai tarziu.Pe la ora 8 am primit un telefon la servici.Era tata.Spunea ca venise Nicu,sa ne anunte ca murise bunicul,sa ma invoiesc ,sa mergem sa ne ingrijim de inmormantare.La inmormantare l-am intrebat pe Nicu cum la gasit mort pe batran.-Nu era mort, mi-a spus el.Tragea sa moara ,cand am venit eu dupa meci sa vad ce face.Am fugit la Tanti (matusa mea) ca sta mai aproape decat voi.Abia am ajuns aici,ia aprins o lumanare si la vre-o zece minute a murit .  Ciudat nu ?!A fost ca si cum as fi fost acolo de fata,dar totusi dormeam acasa.

Foarte interesant visul tau...De fapt a fost un avertisment. In orice caz foarte straniu si la fel d interesant

Tayka

#32
Citat din: andrei din  05 Iulie 2011, 01:36:25
Ciudat nu ?!A fost ca si cum as fi fost acolo de fata,dar totusi dormeam acasa.
Nimic ciudat;În timpul somnului profund e posibil chiar să fi trecut pe la Tataia în corp astral,şi la trezire fiind o situaţie mai specială,ţi sa permis de către spirit(îngerul păzitor)să-ţi şi rămână în memorie.Asta denotă că eşti posedat de către un spirit mai  evoluat.Încearcă să colaborezi mai îndeaproape cu EL.
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=ro&item=6409
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=6460
Menţionez că este doar părerea mea,că doresc doar să te informez şi că nu vreau prin aceasta să fac reclamă site-ului yogaesoteric.



Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

saver

@angellla29

Nu trebuie sa cauti o explicatie pentru ceva ce asa trebuia sa se intample.
In alta ordine de idei, decat sa pierzi timpul cu cautarea unei explicatii la care nimeni nu poate da un raspuns, mai bine te focalizezi pe mesajul primit.

Se cunoaste clar ca a inceput ALEGEREA sau CERNEREA. Iar cei Alesi primesc semne vizibile clare ce nu pot fi explicate. Acestia devin insemnati. O data ce sunt insemnati doar ei se mai pot dezice de destinul lor.
Deci parerea mea e ca ar trebui sa te apropii de Dumnezeu daca ti-a cerut asta. Restul e gargara.
Vezi ca exista o capcana, multi avertizati au senzatia dupa ce au trait experiente similare, ca sunt cumva "speciali" si asta le-a ridicat mandria si evident au dat de bucluc. Daca Dumnezeu alege sa te avertizeze intr-un mod inexplicabil atunci nu e de joaca cu asta. Caci te joci cu sufletul tau.
Cauta sa te apropii de El, spovedania pacatelor si tinerea aproape de El.

Si sa stii ca nu esti singura. Sunt multi care primesc semne care ii zapacesc dar care le arata clar ca au o cale de urmat.
In aceste timpuri aceasta CERNERE este necesara pentru a delimita cat mai clar taberele.
Dumnezeu polarizeaza si cei Alesi vor avea un drum iar ceilalti alt drum.

Acest lucru sta scris ca aceia care vor sa pacatuiasca, sa pacatuiasca mai mult, si cei ce vor sa se sfinteasca, sa se sfinteasca mai mult. Delimitarea este necesara. Si va veni sub toate formele, prin propriile fapte dar si prin marturisire.

Casiopeea

         Andrei...permite-mi sa-mi spun si eu parerea. Probabil atunci ai trait fenomenul de extracorporalizare. Probabil tu chiar ai fost prezent la eveniment. Cine stie...poate ai avut o relatie mai stransa cu bunicul tau. Cine stie? Chestiunile acestea se intampla toate cu un rost si consider ca doar cel ce experimenteaza asta trebuie sa gaseasca raspunsul sau poate chiar invatatura. Fi constient si recunoscator pt orice iti apare in viata si din fiecare lucru incearca sa-ti tragi singur propria invatatura! Succes si numai bine! :wink:

Xanadron

#35
Ca sa nu creez o inflatie de noi topicuri, am ales titlul prezentului pentru postarea unui clip interesant.
Concluzia: nu-mi pot explica !!!!!!!!!!!!!!!!! :D (zic si eu, ca explicatii exista de fapt destule)...
Voi ce credeti insa?

Amazing Water & Sound Experiment #2
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

uforever

Citat din: Xanadron din  16 Aprilie 2013, 00:24:32
Ca sa nu creez o inflatie de noi topicuri, am ales titlul prezentului pentru postarea unui clip interesant.
Concluzia: nu-mi pot explica !!!!!!!!!!!!!!!!! :D (zic si eu, ca explicatii exista de fapt destule)...
Voi ce credeti insa?

Amazing Water & Sound Experiment #2

"Reversul" este o iluzie, se vede clar cum cad picaturile(la 23hz), de fapt au bass reflex cu evacuare(aici am avut eu o problema, am crezut ca-i lipsa tweeter-ul  :lol:) "usor manarit" si isi fac de cap cu undele sunetului, apa ia forma undei, ba baga 24hz, ba 25hz, ba 23hz, dar aici se kk pe ei, e doar o iluzie ca la 23hz, apa face cale intoarsa, priviti mai bine impactul cu "podeaua". Oricum e misto clipul, dar astia doar fac pe nebunii, sa-i vad eu la treaba cand o fi vorba de cuantica, "materia cu un comportament de unda", acolo sa-i vad cat sunt de "smardoi" :lol:

Ganditorul

#37
Ia uite dom'ne. Se poate modifica structura si comportamentul apei in natura (in cadere libera) doar prin emisia in eter a unei frecvente ELF. Adica pot sa inarzii sau sa accelerez precipitatiile "la comanda" in functie de preferinte - seceta sau inundatii. Mai... parca mai era un nebun pe aici care sustinea asta  :evil:

P.S. Cat de interesant ar fi daca am avea un forumist care sa repete experienta pe un jet de abur sau jet de presiune "karker". Numai sa nu facem o traznaie mai mare, cum banuiesc ca au facut meriganii acum vre-o 50 de ani cu un dispozitiv care producea tot astfel de turbioane - parca-i spunea dispozitiv "lamda" ... si acum nu mai scapa de tornade si se chinuie sa valideze mediatic... ca au avut tornade si inainte de anii 50. :fullmoon:

horia2008

Citat din: Ganditorul din  16 Aprilie 2013, 09:07:25....au facut meriganii acum vre-o 50 de ani cu un dispozitiv care producea tot astfel de turbioane - parca-i spunea dispozitiv "lamda" ... si acum nu mai scapa de tornade si se chinuie sa valideze mediatic... ca au avut tornade si inainte de anii 50. :fullmoon:

tare asta  :-o