Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Modalitati facile de culegere a datelor biometrice

Creat de Xanadron, 23 Iunie 2011, 16:41:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

...So what? :roll: :-o
Hai sa ne meritam atunci soarta - din plin. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

arckadii

Pai hai, zic:)

Sau crezi ca e mai bine sa ne isterizam aiurea constant si sa traim intr-o falsa teama, in "grupul de rezistenta"...? "Rezistenta" la ce? De unde stii ca toate chestiile astea nu sunt bune pentru tine?:)
Cel mai prost este ca multi altii, care nu au nici cultura, nici studii si poate nici capacitatea de a intelege unele lucruri vor citi poate intr-o zi cele scrise aici si toate lucrurile care sunt spuse in site-urile astea pline de conspiratii. Si le vor crede.

Pana la urma sunt doar supozitii. Unele se potrivesc insa majoritatea nu.
Crezi ca un om neinstruit va putea sa discearna adevarul de propaganda inutila? Crezi ca teoriile astea fac bine publicului larg? Dimpotriva. Seamana panica, frica, debusolare.

Cateodata ma intreb daca nu cumva noi suntem cei care fac rau... macar "ei" lucreaza in secret:))

Ark

Xanadron

#17
1. De aburelile :lol: intr-adevar destinate "publicului larg" tin sa-ti amintesc ca se ocupa cu totul alte entitati "mainstream" decit alternativa RUFOn (cu nici macar 1.000 de membri).

2. Nu mai repostez recenta confirmare publica, oficiala din partea CIA apropo de supravegherea atenta a Facebook, Twitter etc - de unde pina unde atunci incercarile de minimalizare a unui fenomen evident si includere a lui in categoria "supozitii fanteziste"? :roll:

3. Acu' pe bune, colega Ark - desi doar speculativ/ipotetic vorbind: care dintre noi doi ar fi considerat (de catre un observator neutru, fara parti-pris-uri) mai... propagandist inutil? :wink:
Evident ca prin prisma supozitiilor privitoare la intentiile fiecaruia.
Unul - "alarmist" sugerind rezistentza... fara ghilimele :-D la ceva dovedit nociv in contextul caracatitei controlului absolut NWO-Big Brother :evil: si altul - "linistitor-fatalist" pentru o turma deja apatica.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

darksid3

Mai multa frica/panica/debusolare decat mainstream-ul, nu face nimeni, pentru ca astea sunt niste mijloace de control, pentru ca astea sunt metode de distragere a atentiei, adica manipulare. "Inseminarea" unor solutii DUPA crearea unor motive nu atrage atentia sau par ca o normalitate. Latenta in procesarea unor situatii foarte importante cat si pasivitatea psihica sunt doar niste constante (printre altele) de care se leaga sforarii lumii si prin intermediul carora pot implementa softurile si tehnologia, necesare. Nu-i pasa nimanui ce faci si de ce faci cat timp nu interferezi cu scopurile lor, iar motivul acestor mijloace de control asta este - de a fi urmarit/gasit IN CAZUL IN CARE...
Personal, consider ca de aceea este nevoie de o agenda ce sa se intinda pe un interval mare de timp, pentru a putea fi introdusa in constientul colectiv si a parcurge niste etape bine stabilite, odata cu generatiile. Indivizii dintr-un "esantion"vor accepta "normalitatea" din momentul respectiv si totul va parea firesc pentru ei. Este evident ca psihicul uman a fost si este foarte bine studiat INSA se aplica doar la nivel statistic. Ce faci ca sa restrangi marja de eroare data de statistica? Implementezi metode de control, cat mai eficiente.
11.11

Siberia

Citat din: Xanadron din  12 Decembrie 2011, 16:34:17
Concluzie: dormiti linistiti oricum, "cineva" va vegheaza garantat.



Dormiti linistiti, "cineva" nu numai ca va vegheaza garantat dar va si construieste lumea in care sa traiti.
(Si asta fiindca suntem prea ocupati sa... muncim si sa dormim )
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

arckadii

Buna dimineata,

Ma gandeam eu ca asta o sa se inteleaga din ce am spus. Totusi, nu vroiam sa sune asa:)
Nu ma gandesc nicidecum la o turma deja impacata ci mai degraba la o "aparare" daca vrei, mai bine inchegata.
Avand in vedere ca stim clar ca "cineva" ne priveste, crezi ca este o solutie inteleapta sa dam material de urmarit? ;)
Crezi ca daca spre exemplu intr-un razboi un general ar posta pe facebook planurile sale de atac, a doua zi dimineata armata inamica ar mai putea fi surprinsa?

Este bine sa fii informat. Este bine si recomandabil sa fii prezent si activ in viata ta insa cred ca responsabilitatea si nu fuga dupa senzational ar trebui sa guverneze.
Totusi, nu sunt de acord cu expunerea teoriilor publicului larg. Nu pana nu exista o certitudine, un scop clar si o metoda bine pusa la punct pentru acel scop.
Orice altceva duce la haos.

E dimineata si este posibil ca mesajul sa fie mai dezlanat. Sper ca m-am facut inteles totusi:)

Ark

angellla29

#21
Citat din: Xanadron din  13 Decembrie 2011, 00:31:37
...So what? :roll: :-o
Hai sa ne meritam atunci soarta - din plin. :-D

Totusi ar fi bine sa nu ne "urmareasca " si cand facem dus....sau mergem la toaleta...Eu i-as ruga sa ne urmareasca si cand ne imbrancim pe oferte la  supermarket...sau cand ii blagoslovim...cu "vorbe dulci" atunci cand ne vin facturile la utilitati...sau cand ne dramuim...salariile!!! A fos o gluma...Acum serios...ideea ca OChiul din cer ne urmareste...si nu e Dumnezeu...ma dezgusta....

romulus

Va rog, va rog, dragilor, nu blamati actiunea descrisa de colegul Xanadron in titlul postului!
Mie, in activitatea prezenta, cea de detectiv privat, imi este de mare ajutor!! :-D
Par igzamplu   ca sa va dau, asa, o idee despre ce vorbesc, iata o imprejurare : - vara trecuta am  avut o solicitare a unei cliente, de a-i constitui (discret nu cu surle si trambite ) arborele genealogic , e drept, doar anumite "ramuri" o interesau! Pana aici nimic naspa , numa' ca femeia dorea si fotografii. Va dati seama ca saiturile de profil mi-au fost de mare ajutor, si le-am multumit , ca m-au ajutat sa fac un ban cinstit (mai usor :-D :-D) si m-au scutit de ore si zile de filaj, fotografiere pe strada , etc...!
Asa ca initiativa de a pune poze pe net este ok - pentru mine .
Mai mult, ca sa fiu si eu fair play si sa intorc - intr-un fel - favorul, mi-am plasat si io in cateva locuri poza proprie si personala, asa, ca sa usurez - daca va fi cazul  :-D "munca" altora !
Frica ? De ce sa ne fie frica monsericilor ? Cunoasteti textul :" ...Fericiti cei curati cu inima , ca aceiea ......."
Ei... !!!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Xanadron

Acceptarea sociala treptata a unor situatii anormale drept "normale" imi pare si mie ca e, asa cum bine sublinia darksid3, pericolul maxim.
Asa cum ne spune insa si enuntul din semnatura lui romulus ( "Adevarul e relativ" ;)), se poate accepta - la limita cumva - si utilitatea "pescuirii de date", indeosebi daca-s postate de bunavoie pe net de x sau y si nu obtinute eventual prin turnatorie ori torturi... in vreo "inchisoare democratica" a CIA de pe Calea Grivitei. :-D (n.b. uite cum apar exemplele concrete de "acceptare a normalitatii anormale") :|

Relativitatea aprecierii beningnitatii "culegerii de date personale/biometrice" tine totusi de 1001 factori. O mica povestioara proprie pe tema asta: fara sa fiu un Mannix privat 8-) precum colegul romulus, o matusa de la tzara m-a rugat sa aflu de pe net detalii despre "viatza secreta" a fiicei sale din Italia (22 ani, combinata c-un musulman bosniac, despartita recent de asta si recombinata c-un italian de 40 de anisori etc etc). Deja va spusei deci ceva din datele "culese subtil " de pe Facebook - unde NU am de fapt cont (prietenii stiu de ce :wink:), dar am putut lega datele/comentariile trupei de amici virtuali (sau nu :lol:) ai tipei, utilizind contul altcuiva - cu acceptul respectivului amic, evident.

Am crezut insa de cuviintza sa intru mai intai in legatura cu "nepotzica" cam rea de musca :-D inainte de a-i... da raportul mume-sii (careia musai trebuia sa-i spun ceva-ceva) si am cazut in final de acord asupra unei versiuni "cosmetizate" :wink: de informare materna.
...Vedeti deci cit de incurcate-s caile... cunoasterii?! 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

arckadii

Deci iata bunaoara cum noi insine ne transformam (ce-i drept la un nivel mult mai mic) in cei pe care ii blamam...

Se pare ca suntem de fapt lupi, nu oi din turma:)

Ark

panta_rh_ei

E atat de usor sa ne sustragem.....urmaririi:). Renuntam la TV, telefoane de orice fel, internet si toate dispozitivele superperformante care sunt lansate pe piata si.. pe care ne grabim sa le achizitionam . Putem renunta la bunaciunile :) civilizatiei si.. civilizatoare? Ma tem ca nu si atunci... nu ne ramane decat sa concepem aparatura pentru bruiaj- cine poate/stie si nu vrea sa mai fie urmarit. Suntem si vom fi urmariti, fie ca ne place sau nu...
Voi stiti foarte bine care sunt mijloacele prin care sforarii lumii isi pun in aplicare planurile pe care le au cu noi, indiferent care sunt acelea si... noi ii ajutam de buna voie si nesiliti de nimeni . Un boicot total , la scara mondiala, al turmei...le-ar dejuca poate planurile...
  Si daca nici in cei apropiati noua nu mai putem avea incredere.... revolta impotriva mai marilor lumii mi se pare...cel putin un fel inutil de-a ne consuma energia/timpul...
Voiam sa fac trimitere la un articol din NEXUS referitor la modalitatea de urmarire generala:) dar din pacate site-ul este in reconstructie; am gasit insa o informatie-singura care apare- despre un curs de extracorpolizare tinut in  octombrie-noiembrie- din pura curiozitate: a fost cineva la acest curs?  Scuze pentru offtopicul de la final.
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

romulus

CitatE atat de usor sa ne sustragem.....urmaririi:). Renuntam la TV, telefoane de orice fel, internet si toate dispozitivele superperformante care sunt lansate pe piata si.. pe care ne grabim sa le achizitionam .
Corect monser!
Si as mai aduga aici si reteaua de energie electrica, pentru ca si prin simplul fir care iti intra in casa se poate face cate ceva .... :-D ! Cine poate sa-si procure energia independent , ok , cine nu , lumanari si foc cu lemne !
Nu cred insa ca ...se merita toata tevatura. De ce ?
Pai deduceti voi din urmatoarea imprejurare : erau - si poate mai sunt, who knows- anumiti  "spioni" ( nu spui natia ca n'are ....conteaza :-D) care , avand de indeplinit neste trebi necurate , NU treceau la executarea lor decat dupa ce erau siguri ca sunt urmariti !! Daca nu descopereau filajul si nu stiau cu precizie unde sunt plasati si ce fac urmaritorii, se reantorceau la baza fara a indeplini misiunea.
Paradoxal,  nu ? Ei, nu e chiar asa . Antrenamentul era de asa natura conceput, incat TOATE  actiunile lor de spionaj  se puteau desfasura lejer sub filaj, adica sub o atenta urmrire. De ce? Pai simplu: dispuneau de mijloace pentru a fraieri pe urmaritori ! Ceea ce va doresc si voua!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

padme

#27
.

fiulploii

Citat din: romulus din  13 Decembrie 2011, 23:41:02
... Pai simplu: dispuneau de mijloace pentru a fraieri pe urmaritori ! Ceea ce va doresc si voua!
Am zis !
Si cum poti fraieri un cos de gunoi de pe strada ca tare sunt curios  :-D
http://www.bbc.co.uk/news/technology-23665490

acme

Citat din: fiulploii din  12 August 2013, 17:14:06
   Si cum poti fraieri un cos de gunoi de pe strada ca tare sunt curios  :-D
http://www.bbc.co.uk/news/technology-23665490

Iti inchizi Wi-Fi-ul de la telefon.
We're born alone, we live alone, we die alone.