Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Analiza simbolisticii NWO a unor picturi murale

Creat de Xanadron, 21 Iunie 2011, 15:29:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

fiulploii

Eu nu am deslusit nik deosebit . Oare altii ce vad?  :roll:

Xanadron

Recent inauguratul "The Shard" e cel mai inalt zgarie-nori londonez (si european de fapt, la cei 309,6 m ai sai).

Nimic rau in asta, bravo lor si romanilor care au participat se pare in numar mare la construirea lui, dar pe mine ma frapeaza nu atit jocurile de laser inaugurale, cit aspectul terifiant al turnului.
Care-mi sugereaza clar, mai ales din cauza iluminarii "cu schepsis" a partii superioare, o figura diabolica. :evil:
Si-o posibila venerare luciferica doar un pic ocultata.

The Shard - London - Laser Show Launch - 5th July 2012

Nu cred ca mai are rost sa disecam "avant la lettre" cele 1001 teorii apropo de-un presupus iminent false-flag op la ceremonia de deschidere si nici despre simbolistica mascotelor/afiselor oficiale ale asa-ziselor J.O. "zioniste" :roll: londoneze, dar merita cred sa fim ceva mai pe faza luna asta.
Plina sau nu. :moon: :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Citat din: fiulploii din  08 Iunie 2012, 19:35:16
Eu nu am deslusit nik deosebit . Oare altii ce vad?  :roll:
Sa nu uit raspunsul asta intirziat, din cauza asteptarii - zadarnice, evident - si-a unor alte opinii: la vremea postarii afisului aluia "vedeam" in el un Nibiru rosu, gheizere sau vulcani in eruptie, dar si un posibil rasarit de Soare dinspre... Vest.
Acum nu prea le mai vad insa atit de clare. :-D

Tema unui "New Dawn"="Nou Rasarit" la propriu, adica de-andoaselea, :lol: a preocupat in orice caz destui "conspirationisti" la vremea alegerii lui Obama din 2008.
Jordan Maxwell are destule de spus pe teme d-astea (desi in stilul lui cam criptic):

Red Ice Radio - Jordan Maxwell - The Dark Side of Occult Symbolism & Christianity
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

Sa fie oare o intamplare simbolismul asta "plantat" minutios in mintile oamenilor prin metode de asa zis divertisment?
Si pare ca acest lucru pare a fi "cultivat" fara sa tina cont de rasa sau asezare geografica. Ryugyong Hotel din Coreea de Nord o fi intamplator acolo sau se incadreza in scenariul nevinovat (si real) al unui "Two Towers"?
Zic si eu, poate n-o fi asa...  8-)
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

fiulploii

#64
Poate ca unii se iau dupa asta :
http://en.wikipedia.org/wiki/Ley_line
si o intaresc prin plantarea de menhiri uriasi de-a dreptul  :-o
Impresia mea este ca cineva a facut studii serioase privind potentialul si proprietatile mamei Gaia-Geea .

Harta de la nivel mondial nu este completa si pe ea sunt trasate numai meridianele principale.
Si iarasi ma intreb de unde sunt aceste cunostiinte .
o ipoteza sf ar fi ca unele din buncarele stravechi mai mici si neimportante au fost descoperite, sparte si descifrate .
  Insa , diamantul coroanei ramane - se pare - zona Buzau  :-)
Parerea mea..
O cautare pe net dupa Ley lines da mai multe detalii.

Arhanghelul

#65
Citat din: mr din  06 Iulie 2012, 16:33:46
Sa fie oare o intamplare simbolismul asta "plantat" minutios in mintile oamenilor prin metode de asa zis divertisment?
Si pare ca acest lucru pare a fi "cultivat" fara sa tina cont de rasa sau asezare geografica. Ryugyong Hotel din Coreea de Nord o fi intamplator acolo sau se incadreza in scenariul nevinovat (si real) al unui "Two Towers"?
Zic si eu, poate n-o fi asa...  8-)

Accept o bere ... ptr. ... "plagiaT" ... trebuie tratata ca o gluma de catre musiu' @mr ... dar berea tot o beau ...  :-D

Citat din: Arhanghelul din  18 Februarie 2012, 23:52:55
S-a finalizat (?) si cel din urma turn (al II-lea) ... puteti da drumul la razboiul inelelor ... sa vedem cine va fi stapanul lor ...



http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/cel-mai-inalt-zgarie-nori-din-europa-aproape-finalizat-vezi-cum-arata-161479.html

P.S. In prim plan "Burj Khalifa"  si in planul secund "Shard Tower" ...

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3928.15.html

Si ... ca sa fiu ... on topic la subiect ...
Da si eu cred ca aceste structuri au legatura cu anumite "energi telurice" ... dar nu stiu daca au legatura cu schema/structura/matrixul Ley lines ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

horia2008

#66
Nu-i pictura murala, dar au mai fost discutii in jurul unor logo-uri Google
Eu nu vad nimic aici, dar intreb: vede cineva ceva ciudat aici, find vorba de London Olympics? :?



elena78


locul  este plin  de picturi  murale massonice  care arata umanitatea  subjugata de rau  ,acest aeroport   din  Denver  in Colorado reprezinta  si o,, acoperire,,  a unei baze subterane  :wink:.

p.s. este foarte tare subiectul ,felicitari Xanadron!! :wink:


Denver Airport Conspiracy Theory: A Documentary (part 1)


Denver Airport Conspiracy Theory: A Documentary (part 2)

elena78

Citat din: Xanadron din  22 Iunie 2011, 07:45:16
...Da, buna conexiunea cu scenariul benzilor desenate din "The Telegraph", Siberia!
Iar Calul Albastru al Apocalipsei (cu nuantze Blue Beam poate) :-D e un alt simbol straniu de la Denver, cu ochii lui diavolesti. :evil:
Putina lume stie ca sculptorul care l-a creat (Luis Jimenez) a fost... omorit la montarea lui finala, cind i-a cazut un picior in cap si... dus a fost (statuia e din materiale compozite, dar are 32 ft. = 10 metri inaltime).
Curat apocaliptic, nu? :roll:





Hmmm... acum ma uit insa mai atent la fresca aia din Denver cu bebelusul, pasarea si "instalatia" dintre ei si parca-parca mi-ar trece prin chelie  :lol: ideea reprezentarii "traseului selenar" al sufletelor noastre... :fullmoon:

Cit despre mesajul 100% masonic al imaginii din centrala Bank of America, incerc sa ma concentrez mai mult pe mesajul celor 4 personaje din "subsol" (sa fie Obama cel din dreapta?) decit pe podeaua in sah, piramida, Soarele Negru, Scara lui Jacob sau posteriorul :-D tipei prinsa-n cubul iluziei Matrixului si trasa de sfori...


oameni de stiinta  care au lucrat la ,,Proiectul Montauk ,,spun  ca  punctul central al acestui proiect  a fost  tot imaginea  a unui cal  exact ca imaginea de mai sus :wink:,cei care au lucrat la acest  proiect  au fost trimisi  in viitor   adica  in anul  6037 au vazut un oras distrus  unde au vazut  statuia unui cal  pe un piedistal care  continea  o anumita tehnologie......ma intreb si eu ca tot omul oare calul reprezinta un indicator al timpului?????totul este posibil!!!

Xanadron

Meriti un Like in ciuda dublei postari, :wink: fiindca ai amintit de ipoteza similitudinii statuii asteia cu calu' ala pomenit in proiectul Montauk - si de care uitasem sa mai mentionez pe topicul asta... uitat si el.

N-are insa vreun rost sa mai disec acum si-aici contradictiile... interne ale teoriilor Al Bielek-iene, care cind zice ca dupa anul 2013 le aparuse un gen de "zid temporal", cind o arde cam aiurea :-D propulsindu-si personajele prin 6037...
Calatorii temporali probabil ca-si luasera a doua oara o scara cu ei de-au sarit zidu'. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/


fiulploii

#71
Nu are rost sa discutam pe un subiect separat despre ( fosta ? )stema a noului papa fost cardinalul Bergoglio zic eu. Se incadreaza poate aici cu nonsalanta .
Voi ce vedeti ? Ca poate eu am deformare ''conspirationista''  :roll:

Explicatia oficiala este asta :

16.03.2013, Buenos Aires (Catholica) - Stema episcopală a Cardinalului Jorge Mario Bergoglio e una simplă şi grăitoare, cu puţine şi elocvente elemente: monograma lui Isus Hristos pe fond albastru, în centrul unui soare, aşa cum e reprezentarea tipică a iezuiţilor; de asemenea, mai apare o stea şi un ciorchine de strugure. Cuvintele care compun motoul episcopal nu se bucură de cea mai accesibilă descifrare: "Miserando atque eligendo".



Sursa http://www.catholica.ro/2013/03/16/despre-stema-si-motoul-cardinalului-bergoglio-acum-papa-francisc/


uforever

Citat din: fiulploii din  25 Aprilie 2013, 20:49:45
Nu are rost sa discutam pe un subiect separat despre ( fosta ? )stema a noului papa fost cardinalul Bergoglio zic eu. Se incadreaza poate aici cu nonsalanta .
Voi ce vedeti ? Ca poate eu am deformare ''conspirationista''  :roll:

Explicatia oficiala este asta :

16.03.2013, Buenos Aires (Catholica) - Stema episcopală a Cardinalului Jorge Mario Bergoglio e una simplă şi grăitoare, cu puţine şi elocvente elemente: monograma lui Isus Hristos pe fond albastru, în centrul unui soare, aşa cum e reprezentarea tipică a iezuiţilor; de asemenea, mai apare o stea şi un ciorchine de strugure. Cuvintele care compun motoul episcopal nu se bucură de cea mai accesibilă descifrare: "Miserando atque eligendo".



Sursa http://www.catholica.ro/2013/03/16/despre-stema-si-motoul-cardinalului-bergoglio-acum-papa-francisc/

Concluzie (ex)trasa din informatile de pe net, ca doar n-am acces la "kilometrajul bibliotecii" de la Vatican, probabil si ala "dat inapoi" de "samsarii timpului" :-)
"Miserando atque eligendo"= "jalnic la alegere", cica daca despartim "atque" in "at" si "que", iese "jalnic dar care alege" :?
Palaria seamana cu un "ozenel", dar rosu, adica "coloarea atlanta"(pleiade), legata la snur care da un pic in semnul "infinitului" si mai departe la "doi munti"(probabil vortexuri), cu care nu-s in acord, parerea mea e ca arata mai degraba a "piramida ierarhica", "managementul baietilor spirituali" si gasca de subordonati(nu stie baza ce face varful, nu?).
Aia cu ciorchinele, ori spune ca Iisus si baietii stateau toata ziua pe la chiolhane cu "spritzata" si miei la protzap, evident in timp ce "lucrau in campul cuantic" :wink:, ori e referire la "adamclisi"(ma bag la studiu aici :-D). Am fost nitel glumetz, nu ironic, prietenii crestini pot sta linistiti, nu va "ascutiti tastele" va rog, am renuntat la razboiul "anti si impotriva" :lol:
Inca analizez, atat cat ma duce capul(nu prea mult ce-i drept :-P), oricum ar fi e foarte clar ca "baietii spirituali" ne sfideaza, cu alte cuvinte "noi v-am spus", "voi sunteti ignoranti", de parca scopul lor n-ar fi sa ne tina mintea permanent ocupata cu "planeta hamburger".

uforever

Inca ceva, steaua din stanga(modificata), sa fie vorba de cele cinci elemente? Mai apar 3 cuie negre, simbolizand cumva "Sfanta Treime", asta sa fie?  :|

mr

#74
Citat din: fiulploii din  06 Iulie 2012, 17:20:44
Harta de la nivel mondial nu este completa si pe ea sunt trasate numai meridianele principale.
Si iarasi ma intreb de unde sunt aceste cunostiinte .
Aceste cunostinte au existat, exista si vor exista, sub diverse forme si in diverse medii. Ferite, pe de o parte din motive de control si pe de alta de motive de intelegere, in functie de intentiile partilor care le detin.
Cred ca ele fac parte dintr-un nivel de intelegere multidimensional, nivel pe care omul poate fi capabil sa-l inteleaga prin munca proprie, iar cei care le detin le vor propaga mai departe generatiilor urmatoare, dupa aceleasi principii.

Drept dovada, o civilizatie precum cea atlanta, bazata pe acest tip de cunoastere, astazi reprezinta o utopie. Dar, totusi, cunosterea asta ciudata exista in interiorul civilizatiei moderne rationale/experimentale. Si o sfideaza mereu...
Dincolo de societatile secrete/discrete vizibile, exista in mod clar grupuri/ordine care detin aceste informatii.
Si mai cred ca ele au existant dintotdeauna. A diferit mereu gradul nostru de raportare la cunoasterea "sacra". Ciclic, s-a produs un nivel de intelegere mai mare sau mai mic, iar astazi pare infim. 
Nu mai amintesc de "tehnologiile" rezultate in urma aplicarii acestui gen de cunoastere, materializate in piramide, constructii megalitice, catedrale etc.

Citat din: fiulploii din  25 Aprilie 2013, 20:49:45
Nu are rost sa discutam pe un subiect separat despre ( fosta ? )stema a noului papa fost cardinalul Bergoglio zic eu. Se incadreaza poate aici cu nonsalanta .
Voi ce vedeti ? Ca poate eu am deformare ''conspirationista''  :roll:
Din punctul de vedere al sistemului, da, esti un conspirationist naiv, demn de ridiculizarea societatii!
In schimb, ierahizarea canafilor sub palaria cuiva se aseamana al naibii de bine cu sistemul piramidal de conducere existent peste tot in lume. Sistem care permite ca putini oameni, fara a-i putea arata cu degetul, conduc destinele celor multi. Si cum o fac simte fiecare pe pielea lui...
Putea foarte bine sa aleaga cate un canaf, de fiecare parte, asa de décor. Dar nu este vorba de decor aici...
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein