Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Nasa anunta un dezastru !

Creat de Tzompa, 15 Iunie 2011, 01:40:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

#15
Citat din: SLEAH19 din  17 Iunie 2011, 14:08:18
    Nu ºtiu de ce noi oamenii ne credem diferiþi  ca destin faþã de ... vaci de exemplu , ce se întâmplã cu sufletul unei vaci dupã ce moare ,  DECE NU ESTE INFORMATA  CU PRIVIRE LA IDENTITATEA ªI MENIREA EI.
Normal ar fi atunci cand vine un OZN cu ET sã le explice oamenilor cum stau lucrurile , existã sau nu un creator? ...sã le explice ºi vacilor!

Alooo, vacile :-D n-au constiintza de sine, draga SLEAH19!!!
Si nici capacitatea intelegerii celui de-al doilea sistem de comunicare - abstractizarea vorbirii/scrisului adica.

Ca si oile sau alte dobitoace :-P cu statut mai mult sau mai putin evident de "roboti biologici necesari ecosistemului", dar aduse-n discutie absolut aiuristic in opinia mea, atunci cind vine vorba de teme privind dreptul nostru, al "turmei", de-a sti mai multe la nivel existentzial.
Pseudorgument uzat pina la tocire de partizanii asa-zisei absurditati a "pretentziei" noastre de-a afla cine/cum ne-a creat si care-ar fi scopurile reale ale vietuirii noastre incarnate pe Terra.

O fi deci cumva justificata expresia "turma" pentru pupatorii de moaste, :lol: dar de-aici si pina la o generalizare in definitiv devianta - si mai ales degradanta - a conditiei umane, e cale lunga... 8-)

Asa ca o sa fac aceleasi spume :-D de fiecare data cind oi mai auzi comparatia cu animalele duse la abator, pe care nimeni nu le intreaba daca le convine sau nu.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

SLEAH19

#16
Citat din: Xanadron din  17 Iunie 2011, 15:29:17

Alooo, vacile :-D n-au constiintza de sine, draga SLEAH19!!!
Si nici capacitatea intelegerii celui de-al doilea sistem de comunicare - abstractizarea vorbirii/scrisului adica.

Pseudoargument uzat pina la tocire de partizanii asa-zisei absurditati a "pretentziei" noastre de-a afla cine/cum ne-a creat si care-ar fi scopurile reale ale vietuirii noastre incarnate pe Terra.


     Treaba cu vaca a venit ca o reacþie dupã ce am citit postul lui Tayka  , adânc de altfel , pentru cã pe majoritatea ne frãmântã asemenea întrebãri doar cã poate nu în aceaºi formã .
      OK avem spre deosebire de vaci (sau pinguini, nu conteazã) conºtiinþa de sine ...   QUI PRODEST .... noi conºtientizãm ....conºtiinþa de sine , articulãm cuvinte /scriem, cercetãm lumea zeilor sau ne închinãm la ei dar din partea lor suntem trataþi precum niºte vaci.

   Fiecare vom avea rãspunsul , dupã ce vom muri , pentru cã nimeni nu a binevoit sã se întoarcã sã ne spunã: ,, Nu mai staþi stresaþi ... cã-i de bine''
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Tzipi

Citat din: Xanadron din  17 Iunie 2011, 15:29:17
Asa ca o sa fac aceleasi spume :-D de fiecare data cind oi mai auzi comparatia cu animalele duse la abator, pe care nimeni nu le intreaba daca le convine sau nu.
Cu constiinta sau nu, animalele n-au de ce sa fie duse la abator. S n-ar trebui ... n-au de ce sa fie asasinate de catre rasa umana.

Urban

Citat din: Tzipi din  17 Iunie 2011, 16:31:28
Cu constiinta sau nu, animalele n-au de ce sa fie duse la abator. Si n-ar trebui ... n-au de ce sa fie asasinate de catre rasa umana.

Si ce mancam... radacini de copac ca Yoda?

Xanadron

#19
Citat din: Tzipi din  17 Iunie 2011, 16:31:28
Cu constiinta sau nu, animalele n-au de ce sa fie duse la abator. Si n-ar trebui ... n-au de ce sa fie asasinate de catre rasa umana.

Aici inclin sa-ti dau dreptate apropo de teoriile care sustin nocivitatea consumului de carne "rosie" plus altele vizavi de "ingreuierea Karmei" la marii consumatori de carne, Tzipi - sau cel putin sa ma situez pe o pozitie cumva moderata, vegetarianismul "pur si dur" parindu-mi-se, la fel ca lui Urban, exagerat si incomplet din pdv nutritional (nu insa si lacto-ovo-vegetarianismul, cu ceva suplimente pasaresco-pestisoroase). :-D

Am fi insa offtopic intrind in domeniul asta la fel de controversat ca titlul prezentului topic - la care revin, ca sa n-ajung din nou la cosul de gunoi, :lol: zicind ca si concluzie: sefii NASA stiu ceva si nu spun. 8-) Sau, in fine, vorbesc in dodii.
Punct. Si de la capat, daca altii mai vor sa dezvolte ideea.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Ganditorul

"...Si ce mancam... radacini de copac ca Yoda?"  :-D :-D
Nuu, mancam soia, ca si pana acum.
Sau isi inchipuie cineva ca aditivii alimentari sunt mai putin de 50% in "muschiuletul file afumat" de la magazin ? D"aia si bolim cate o saptamana cand dam de carne adevarata prin camara bunicii de la tara - organismul e setat deja pe soia.
Asa ca, daca sunteti nababi si preferati sa luati soia la pret de "carne macra" e treaba voastra.
Eu prefer sa fiu vegetarian si sa cumpar soia (cu aspect si aroma de carne, sic) la preturi decente .
Iar afirmatia cu "vacile n-au constiinta" trebuie reevaluata - va arat oricand niste vaci si niste boi prin administratia de stat de nu-ti vine sa crezi cata constiinta au .
Scuze pt off topic - e vineri... mai radem si noi, ca prea ne-am incruntat cu "apocalipsa NASA".

Urban

@Ganditorul
De acord cu ce spui.
"Carnea" din comert nu se afla decat in proportie de vreo 10 la suta in produs, restul E-uri, tempera si apa.
Eu ma refer la berbecut la gropan, purcelus de un an la protap, pui la ceaun...de astea haiducesti cand tai lighioana in fata oaspetilor si le stropesti cu vin din gradina de la bunica... astea's "produse" recomandate (apropo Tayka, cand sacrifici un berbecut sa-l azvarlim in gropan?)


Ganditorul

Mmmm, pofta mare la bunatati !
Si iata cum "apocalipsa NASA" stimuleaza consumul... :-D

SLEAH19

#23
Citat din: Urban din  18 Iunie 2011, 02:03:06
@Ganditorul
De acord cu ce spui.
"Carnea" din comert nu se afla decat in proportie de vreo 10 la suta in produs, restul E-uri, tempera si apa.
Eu ma refer la berbecut la gropan, purcelus de un an la protap, pui la ceaun...de astea haiducesti cand tai lighioana in fata oaspetilor si le stropesti cu vin din gradina de la bunica... astea's "produse" recomandate (apropo Tayka, cand sacrifici un berbecut sa-l azvarlim in gropan?)




    Vin ºi eu , aduc vinul (Cabernet de pe Dealurile Silagiului,  fãrã sulfiþi, Domeniile SARA , nu existã vin mai bun pe lume ) .
Promit cã tac în preajma voastrã ºi vã ascult .
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

StarDust

#24
Discutati despre friptane pe PM.   :-)

Poate asta ar fi o metoda ca invitandu-i pe sefii NASA la asa ceva, se scapa si ne deconspira una-alta...   :-D

Deci, sa revenim la subiect!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Xanadron

#25
Apropo de NAZA si dezastre (de natura electromagnetica): :star:

Getting Prepared for an Electromagnetic Pulse Attack or Severe Solar Storm by Jerry Emanuelson
http://www.futurescience.com/emp/emp-protection.html

Circa 600 de transformatoare de mare putere doar de pe teritoriul USA ar avea nevoie de cite un dispozitiv special de impamintare (in valoare de 50.000 $) cu scop de protectie impotriva CME solare.
...Oare de cite d-astea ar fi nevoie aici, in Romania? :roll:

Nasa Warns Of Super Solar Storm 2012


Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/