Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

''Abduction'' - Rapiti de extraterestrii

Creat de jackie28t, 17 Aprilie 2006, 20:01:51

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

Citat din: mirela din  06 Octombrie 2006, 13:00:07
In cazul rapirilor ma intreb daca cei rapiti nu sint intr-un fel "alesii" extraterestrilor.
"Alesi" pentru ce doar viitorul o poate spune.
Bine te-am gasit si aici ''mirela''
Da,ai spus bine ca cei rapiti sunt defapt ''alesii'' de catre ei.
As putea sa incep sa relatez foarte multe despre cum si de ce dar ma tem ca nu se va intelege sau ca subiectul fa fi luat drept unul penibil in ochii altora.Oricum eu sunt aici pentru a discuta astfel de subiecte deci ma simt foarte liber si-mi pare bine ca tu mirela si udar va intereseaza acest subiect.

Dupa unele surse si din cele studiate am ajuns sa aflu ca defapt ei(extrateresrii) si nu ma refer la toti ci doar la o anumita specie de extraterestrii care se implica in rapiri....ei au un fel sa-i spunem asa AGENDA de DNA
O persoana anume poate sa fie studiata de ani de zile,ex: sa fi fost rapita de mic copil fara ca persoana respectiva sa-si fi dat seama si rerapita la o varsta adulta.Sau chia o rapire pentru un scop urgent in folosul agendei lor.
Sunt foarte multe incidente unde motivile pentru rapiri sunt total diferite.Deci subiectul ar curge la infinit cea ce defineste acel mister pe care nu-l intelegem legat de ''ABDUCTION''(rapiri)

Uite de ex. cele doua cazuri pe care le-am prezentat legat de rapirea lui Becky Andreasson si mama ei Betty Andreasson Luca...vezi posturile mele de pe prima pagina al acestui topic.Pe acele linkuri vei gasi acele interviuri luate de BJ webmasterul de la ufocasebook.com

Deci dupa cum se vede mai intai a fost rapita betty adica mama iar dupa acea Becky care este fica ei.A fost o rapire de generatie mai bine spus.Experiment pe un anume tip de DNA

''mirela'',
daca te intereseaza acest subiect de ''ABDUCION'' spus pe romaneste ''RAPIRI'' si vrei sa aflii cat mai multe atunci te rog nu ezita sa ma intrebi.Poate te voi putea ajuta cu ceva raspunsuri.Spun asta deoarece am avut posibilitatea sa dicut personal si am luat interviuri de la foarte multe persoane diferite ca CONTACTEE(cei care au avut contact cu extraterestrii) sau ''ABDUCTEEs'' (cei rapiti de catre extraterestrii)

Si daca tot sunt aici in acest topic am sa las o nou material legat de subiect.Este vorba de doua scurte filme in care Becky Andreasson arata printr-o metoda(la care va las pe voi sa vedeti cum) evidentele  fost implantata cu implanturi extraterestre.Vizionare placuta.
Va rog sa nu ezitati sa treceti prin aces link si sa vedeti acele 2 filmulete facute chiar de Becky.

UFO Casebook Exclusive! Becky Andreason Reveals Implant on Video
http://www.ufocasebook.com/beckyimplantvideo.html



Daca sunt ceva intrebari va rog sa nu ezitati..chiar mi-ar face placere sa ajut intr-un fel.

udar

Intr-adevar aceste cazuri de rapiri sunt foarte interesante, ele fiind de fapt principala problema a contactelor cu acest fiinte extrapamantene. In momentul in care o astfel de entitate isi lasa amprenta intr-un mod negativ asupra vietii tale, e ceva foarte grav.

Aici desigur nu pot exista decat speculatii, nici nu m-as putea astepta la altceva... Totusi, refuz sa cred ca nu pot exista metode de contracarare a extraterestrilor. Ma gandesc ca rugaciunile pot fi foarte eficiente (asta am spus-o ca sa nu ma mai taxeze Elvin  :wink: :lol:). Si asta in conceptia mea, pentru ca rugaciunile presupun o concentrare energetica extrem de puternica ce ar putea sa interfereze cu intentiile malefice sau nu ale extraterestrilor iar acestia, simtind o amenintare, sa se retraga. Repet, refuz sa cred ca nu exista nici o metod de contracarare a lor, desi sunt in mare parte de acord cu tine jackie atunci cand afirmi ca majoritatea rapitilor nu au putut sa reactioneze, tocmai din cauza unui control strict al constientului si subconstientului abductees-ilor...

Am vazut filmuletul promo la Touch... Ceva intr-adevar se intampla acolo si cred ca a fi rapit este o experienta teribila care ar trebui sa ii puna pe jar pe toti oamenii, atata timp cat cu totii putem fi potentiali rapiti...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Citat din: udar din  11 Octombrie 2006, 21:48:18
Am vazut filmuletul promo la Touch... Ceva intr-adevar se intampla acolo si cred ca a fi rapit este o experienta teribila care ar trebui sa ii puna pe jar pe toti oamenii, atata timp cat cu totii putem fi potentiali rapiti...

Foarte bine punctat Udar.
Rapit foarte fi oricine dintre noi.Sa ne gandim la viitor.Daca copii nostrii vor fi rapiti si vor suferi toata viata din cauza acelor intalniri cu fiinte off-planet?De ce trebuie sa existe suferinta doar pentru experimentele unora care se cred speciali deoarece pot zbura mai repede ca noi?! :roll:
Cineva care a avut parte de rapiri (abducted) pe un alt forum intrebase un membru la care a-i indrageste pe ET ca pe niste zei.

Citat-Pe cine crezi tu ca oamenii sufera din cauza acestor inalniri cu aceste fiinte extraterestre?
1.Pe cei ce au avut memorii placute si a-i indragesc pe ''EI' ca pe niste zei sau ingeri.sau
2.Pe cei care au suferit din cauza acelor fiinte ce le-au provocat acea durere si suferinta pentru toata viata lor?

Bineteles ca exista si foarte multe cazuri unde unii rapiti  s-au ales cu memorii placute si chiar imbunatatiri dar sa nu uitam ca sunt si foarte multi rapiti in intreaga lume care sufera in realitate adica in ''REAL LIFE'' din cauza acestor rapiri asa cum s-a vazut si in acel clip remarcabil pe care l-am lasat in acest topic.Pentru cei care nu au vazut filmul rog sa nul piarda.

Citat din: jackie28t din  30 Septembrie 2006, 22:31:27Voi lasa acum o legatura ce duce la un film in care o ''rapita'' marturiseste felul in care un extraterestrul a actionat cand a rapit-o si cum a reactionat ea.Cazul a fost investigat de Harvard professor of psychiatry John E. Mack.
(il potiextrage folosind: ''right click and save target as'')

Excerpt from TOUCHED
An award-winning documentary about John Mack and "experiencers" of alien contact by filmmaker Laurel Chiten
(12 min preview).
http://www.blinddogfilms.com/touched/touched_promo.wmv

sxn_b

Alt caz, ceva mai vechi.

Un alt caz a avut un final de-a deptul tragic: doi copilasi au sfirsit inecati in piscina vecinilor. Copiii fusesera rapiti de nenumarate ori si pina atunci (nu se stie de ce au trezit intr-o masura atit de mare interesul extraterestrilor), caci parintii si rudele, conform declaratiilor lor, i-au gasit deseori pe micuti in locurile cele mai neasteptate – proptiti de gard, culcati in curte, intr-o stare de somnolenta inexplicabila, cu hainutele incurcate de la unul la celalalt sau chiar lipsa, imbracate cu spatele in fata sau pe dos etc. Din somnul acela ciudat nimeni nu reusea sa-i trezeasca, dar isi reveneau singuri, dupa un timp. Se pare ca si mama fusese rapita impreuna cu ei, caci avea un soi de amnezie – nu-si amintea ce facuse in anu-mite intervale de timp, de parca ii fusesera decupate din memorie.De data aceasta, mama ii lasase pe cei doi micuti sa se balaceasca in micul lor bazin cu apa din curtea casei, iar ea calca rufe in fata ferestrei si-i vedea jucindu-se. Cind cei doi copii au fost gasiti inecati in piscina vecinilor, mama a fost acuzata ca nu i-a supravegheat, ca a fost neglijenta, dar ea, biata, sustinea ca ii avusese tot timpul in fata ochilor! Era gata-gata sa fie acuzata ca-si omorise copiii sau, cel putin, ca fusese de o neglijenta criminala; si numai interventia unui ufolog cu experienta a salvat-o de aceste acuzatii absurde. Mama este convinsa ca cei ce au venit din spatiu i-au ucis copiii si, desigur, are dreptate: este posibil ca acestia sa fi comis crima fara  intentie, pur si simplu dintr-o scapare – in program era prevazut ca cei doi micuti sa fie readusi in bazinul cu apa, dar in care anume probabil nu precizase nimeni acest amanunt, aparent fara importanta, iar copilasii au fost depusi, in mai sus-amintita stare de somn comatos, intr-un bazin mare, plin cu apa si, desigur, s-au inecat fara a reusi sa-si revina, sa strige sau macar sa se zbata pentru a iesi la suprafata!

Dreamy

Salut sxn_b !!

Interesant cazul prezentat de tine, insa la prima citire ma duce cu gandul la un serial SF :|
Care este sursa povestirii? Unde s-a pertrecut..
Daca e adevarat chiar este interesant, deci daca ai mai multe informatii am rugamintea sa le scri.
Multumesc

sxn_b

Cautand prin harddiskul calculatorului meu am dat peste niste proiecte mai vechi in care am gasit si partea asta. Deci nu stiu unde s-a petrecut, dar eu cred ca e adevarat. :|

dedeiu

sa pun o intrebare sper sa nu fiu offtopic, au fost rapiti ioghini sau preoti?

jackie28t

Citat din: dedeiu din  13 Noiembrie 2006, 10:34:26
sa pun o intrebare sper sa nu fiu offtopic, au fost rapiti ioghini sau preoti?
Ca esti preot, scriitor sau culturist,odata ce esti pe lista ''lor'' persoana va fi rapita pentru a se continua agenda lor.
Chair daca pe deasupra capului va trece o nava spatiala si te tii de ea sa o fotografiezi nu vei fi in pericol decat daca esti pe lista lor de DNA.Dar asta nu o pot garanta :-D

Si va rog tura viitoare cand prezenati un caz in acest topic sa precizati sursa,anul si mai multe date pentru a nu se confunda drept o poveste din cartile de SF.Multumesc pentru intelegere.

jackie28t

#23
Conversatii cu un ''ABDUCTEE'' rapita de catre entitati extraterestre.
Intreaga poveste o puteti citi de la sursa: http://www.ufodigest.com/news/1106/evelyn.html



adelinn

copil fiind,eram fascinat de o stare daca pot spune asa pe care o aveam cateodata si la care nu am gasit niciodata raspuns.ma trezeam cu amintirea unui...vis...cred,in care parca ma aflam in fata unui obiect f mare ca inaltime si latime,posibil perete,desi mai degraba aveam impresia ca este rotund,dar cu diametru f mare,raportat la marimea mea;de o culoare gri,cenusie,si de asemenea cu un tiuit in urechi.intotdeauna incercam sa imi aduc aminte de mai multe detalii dar nu am reusit niciodata.cred ca aceste vise,ca sa le zic asa,nu stiu ce erau,le-am avut pana in jur de 6 ,poate 7 ani,dupa care nu mai tin minte sa fi avut.cunoasteti cazuri de astfel de stari la oameni rapiti?sau sa incerc postarea la alte categorii,poate gasesc experiente similare.
eliminand imposibilul,ceea ce ramane,oricat de improbabil ar fi,constituie adevarul.Arhtur Conan Doyle

jackie28t

#25
Apreciez gestul tau ''delinn'' de a dezvalui acel incident care pentru tine sunt sigur ca este unul foarte important.Sau poate doar un simplu vis.
Foarte putini vin aici sa destainuie intalniri de gradul III sau ca au avut parte de rapiri sau alte intamplari ciudate ce implica nave misterioase sau fiinte nepamantene.Unora le este frica sa nu fie luati in ras de altii.... sau sa fie luati drept nebuni.Altii se tem din alte motive de acea foarte rar avem parte de astfel de destainuiri.Te rog sa te simti liber sa discuti orice crezi ''adelinn''
Suntem toti aici pentru a asculta,a intreba,discuta,invata si ajuta cum putem.Defapt oricand poate rasari un membru care citind postul tau te va contacta prin mesaj privat si-ti va spune ca defapt si el/ea a avut parte de un incident sau vis asemanator.Defapt unii RAPITI se cauta intre ei.
Au nevoie de a discuta intr-u mod relaxat si deschis cu cineva care intr-adevar sa-i inteleaga.Defapt ei RAPITII sunt cei mai apropiati de adevar legat de extraterestri.Nu totzi...dar cred eu majoritatea deoarece ei nu numai ca studiaza fenomenul dar l-au si trait.

Citat din: adelinn din  23 Noiembrie 2006, 02:46:11
cunoasteti cazuri de astfel de stari la oameni rapiti?

Sa stii ca sunt foarte multe cazuri unde un anume ''ABDUCTEE'' adica pe romaneste ''RAPIT'' a inceput sa-si aminteasca partial de unele rapiri ce s-au intamplat cu multi ani in urma.De fapt vorbind cu o ''rapita'' cu cateva luni in urma mi-a spus ca foarte multe memorii si le-a amintit partial.Unele prin hipnoza altele au ramas vii ca si cum sau intamplat ieri iar unele au revenit cu ani dupa incident.Daca studiezi cu atentie cazurile de ''RAPIRI'' ai sa vezi cum unii rapiti declara ca extraterestrii le-au modificat ceva psihic pentru a uita o parte din memorii.Unele memorii pot fi dezvaluite prin hipnoza altele revin cu timpul bucata cu bucata iar unele memorii pot reveni brusc facand ca ''RAPITU'' sau ''RAPITA'' sa-si aminteasca complet incidentul rapirii.
Nu ar fi rau daca ai deschide un topic nou undeva aici la sectiunea extraterestrii despre acel incident de care forbesti, poate scris ceva mai amanuntit si mai deschis.Discutand unul cu altul poate vei gasi si o parte din raspusuri.

jackie28t

Voi expune aici un material preluat de pe websitul www.ufoevidence.org care cred eu este foarte important de luat in considerare.

CitatAbduction Phenomenon

"UFO abductions are not a rare phenomenon and have been estimated to have occurred to three-million Americans. There is a remarkably precise correspondence to the reports. Abductees exhibit relatively little psychopathology. The author uses a combination of hypnosis and a breathing technique as treatment in helping the abductees confront and move through the terrifying memories of the experiences. Abduction events and descriptions of aliens are relatively uniform. There is both subtle and highly robust physical evidence that accompanies some of the abductions. The aftermaths of these events are usually highly traumatic. But in processing these terrors, abductees are often able to find these events a source of transformation, in connecting them beyond themselves." From The UFO Abduction Phenomenon: What Does it Mean for the Transformation of Human Consciousness? by John E. Mack, M.D

subtopics
--------------------------------------------------------------------------------

Budd Hopkins
Budd Hopkins is a world-renowned artist, author, and pioneer UFO abduction researcher. Having investigated well over 700 cases, he now heads the Intruders Foundation, a nonprofit, scientific research and support organization. Taken together, his three books, Missing Time, 1981, Intruders, 1987, and Witnessed, 1996, are widely regarded by researchers and skeptics alike as comprising the most influential series of books yet published on the abduction phenomenon. These works, Hopkins' lectures, and his other presentations have been responsible for bringing a number of other noted researchers-David Jacobs, John Carpenter, Yvonne Smith, and John Mack, among others-into this extraordinary area of specialization.


David Jacobs, Ph.D.
David M. Jacobs, Ph.D. is Associate Professor of History at Temple University specializing in twentieth century American history and culture. Dr. Jacobs began researching the controversy over unidentified flying objects in America in the mid 1960's, and has amassed over 35 years of primary research data and analytical hypotheses on the subject. Since 1973 Dr. Jacobs has continued to devote most of his professional and personal energies to researching the UFO phenomenon in general, and the abduction phenomenon in particular. Having conducted over 750 hypnotic regressions with over 125 abductees, Dr. Jacobs is one of the foremost UFO abduction researchers worldwide. As a result of his extensive primary research, he has developed the first scientific typology of the abduction experience.


John Mack, M.D.
John E. Mack, M.D., professor of psychiatry at Harvard Medical School and founder of the Center for Psychology & Social Change, explores how extraordinary experiences can affect personal, societal and global transformation. He is the author of many books detailing how one's perceptions shape relationships with one another and with the world, including the Pulitzer Prize-winning biography of T.E. Lawrence, A Prince of Our Disorder, Abduction, and Passport to the Cosmos: Human Transformation and Alien Encounters.

articles & documents
mai multe puteti citi aici de la sursa originala: http://www.ufoevidence.org/topics/Abduction.htm

xennon_2000

POSIBILE SEMNE CA Ai FOST RAPIT

Simti ca esti special sau ales sau ai o misiune de indeplinit;
Ai amintiri legate de un anume loc cu semnificatie speciala, atunci cand ai fost mai tanar;
Frica sau anxietate legata de subiecte cum ar fi extraterestrii sau OZN-uri;
Fata de majoritatea oamenilor manifesti un interes deosebit pentru subiecte care au in vedere planeta Pamant, de mediul ei inconjurator si toate formele de viata.
Frica de a fi rapit sau senzatie ca esti supravegheat si monitorizat in mod constant.


Insomnie sau somn agitat;
Episoade in care adormi in pat lipit sau rezemat de perete;
Paralizat in pat cu senzatia ca o fiinta este in camera;i
Vise in care zbori sau te afli in afara corpului fizic;
Vise in care treci prin ferestre sau prin peretii camarei;
Vise in care vizualizezi OZN-uri, sau te afli in ele si intri in interactiune cu ocupantii lor;
Vise cu doctori si proceduri medicale care se efectueaza asupra ta;
Vise despre distrugeri sau catastrofe;
Vise in care fiinte superioare, ingeri sau extraterestrii te invata despre omenire, univers, schimbari globale sau evenimente viitoare;
O amintire sau amintiri ca ai fost in stare de veghe in interiorul unui OZN sau ca ai interactionat cu ocupantii lui;
Simti ca esti supravegheat cea mai mare parte din timp, ami ales noaptea;
Vezi mingii de lumina carora nu le poti gasi vreo explicatie sau vezi anumite fiinte atunci cand te afli in pat;
Raze de lumina in afara casei tale sau care patrund in camera ta prin fereastra;
Auzi zgomote si vibratii inexplicabile;
Sangerari inexplicabile ale narilor la trezire;
La trezire descoperi semne sau vanatai fara explicatie pe corp;
La trezire inexplicabila senzatie de discomfort sau chiar durere in zona organelor genitale.


Raze X sau alte proceduri reveleaza obiecte straine in interiorul corpului, care nu pot fi explicate;
Probleme cu sinusurile sau migrene, dureri de cap;
Tiuituri soradice sau frecvente in urechi, mai ales in una dinurechi;
Cicatrici neobisnuite sau semne fara explicatie legata de modul in care au aparut – mici excavatii sau goluri in piele, urme, rani in linie dreapta, semne triunghiulare, cicatrici in cerul gurii, in nari, in urechi sau in spatele acestora;
Frica neobisnuita de doctori sau tendinta de a evita tratamentele medicale.


Goluri de memorie sau timp pierdut in care nu iti amintesti unde ai fost sau ce ai facut;
O ceata ciudata sau un abur care nu ar trebui sa fie acolo;
Sunete ciudate sub forma unor zgomote care pulseaza sau bazaituri a caror sursa nu poate fi identificata;
Atunci cand vezi unul sau mai multe OZN-uri atunci cand te plimbi sau calatoresti cu masina;
O puternica amintire, memorie care te marcheaza si de care nu poti sa scapi (cum ar fi: o figura de extraterestru, o examinare medicala, un ac, o masa, un bebelus cu piele ciudata, etc.);
Codificari genetice ale ADN-ului activate - mesaje numerice codificate (cum ar fi combinatii semnificative ale cifrelor legate de evenimente neprevazute care au loc la o anumita data sau simplu fapt de a privi ceasul la ore fixe sau ore in care se repeta o anumita cifra, etc.), care in literatura esoterica moderna sunt puse pe seama unei activari speciale in ADN-ul anumitor persone care le sporesc abilitatile parapsihologice;
Mesaje telepatice de la extraterestrii;
Relatari ale parintilor sau copiilor tai despre experiente similare petrecute in anumite circumstante.

xennon_2000


xennon_2000