Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Bilderberg 2011, St. Moritz, Elveþia, 9-11 iunie

Creat de Xanadron, 09 Iunie 2011, 13:47:42

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ganditorul

#15
"...pe mine ma intriga cel mai mult cum naiba reusesc astia sa-si pastreze influienta, potenta finaciara si resursele atatea secole,"

Simplu
Ei nu citesc cartile de economie/sociologie ... ei le scriu.
Ei nu afla "informatiile" din media ... ei creeaza "informatiile" pentru media.
Ei nu citesc regulile jocului...  ei le inventeaza.
In aceste conditii e foarte greu sa gresesti... iar cand gresesc, acest lucru devine "regula jocului" pentru ceilalti, in asa fel incat suma greselilor celorlalti sa fie mult mai mare decat greseala lor initiala.
Mai raman in calcul "nealiniatii", cei care nu vor sa se alinieze "jocului planetar".
Cu astia e si mai simplu - ii satanizeaza, ii demonizeaza si apoi ii elimina in uralele de bucurie ale "maselor informate", dornice de "schimbare".
Fratia lor cu "cel cu coarne" e o ipoteza... ciudata - nici nu poti s-o ignori dar nici s-o dovedesti.

Xanadron

#16
Si tu ai dreptate, Ganditorul - pe linia butadei cinicului mason de grad inalt Churchill: "Istoria va fi blinda cu mine, fiindca eu o scriu". :-D

Si, fiindca tot veni vorba de masoni, se pare ca gradul 33 e doar aparent "cel mai inalt" - abia mai sus de asta incepind de fapt adevatrata INITIERE in "misterele" diabolice ale manipularii si chiar crearii de noi Realitati prin puterea Gindului, subtil combinata cu cea a vectorului Vointzei. 8-)

Idee atinsa tangential si de colegul @biss intr-o recenta afirmatie terminata-n coada de peste :wink: despre insomniile si sursele nu prea... ortodoxe de "energizare" ale Mult-prea-fericitului mare mason (si... mult-mai-putin patriarh) :lol: Daniel.

P.S. Foarte interesante deja "divagatiile" nascute pe marginea temei asteia, atit de putin (sau de fapt DELOC) analizate de la radacina cauzala a paradigmei suprematiei oculte a Terrei, exact de catre cei care s-ar presupune c-ar trebui sa fie "in inima fenomenului Bilderberg", :evil: din moment ce s-au aflat... la modul fizic p-acolo prin zona. :roll:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Ganditorul

#17
Romulus scria mai sus "Si nici cu puscaria nu cred ca se rezolva pentru  ca, rezerva de cadre e practic ....nelimitata !"
Eu cred ca privim un pic la superlativ problema asta a grupului Bilderberg.
La puscarie nu-i putem baga ... ca sunt deja si cred ca asta-i deranjaza cel mai mult. Probabil de aici vin frustrarile si "deciziile" aberante care mai incearca sa faca valuri, sa induca FRICA, TEROARE.
Pana la urma, sa ai paza si garduri peste tot, sa ai in permanenta "transport special" din care sa nu vezi nimic... pentru a nu fi vazut, sa umbli cu gluga-n cap mereu pt a nu fi recunoscut, sa ai un puscas cu arma in mana si cand te duci la buda, si cand i-o tragi amantei ... se cam cheama "regim de puscarie". O puscarie mai de lux dar ... tot in afara societatii esti. Tot un marginalizat care ... face ce vrea dar in "regim impus", in afara societatii, departe de ochii lumii. Putem privi lucrurile si asa...

Pe de alta parte, cum spunea cineva mai sus, lumea a evoluat - e de ajuns un GAND, O IDEE si totul se disipa in mase cu rezultatul ca .... toata puterea Bilderberg se cam duce de rapa.
Acum 50 de ani era de ajuns un "comunicat" si sute de mii, milioane de oameni se impuscau de zor in razboaie declarate sau initiate de "puterea ascunsa a Terrei".
Azi, cu toata propaganda mediei si toate "discursurile belicoase" abia gasim vre-o 100 de puscasi marini si piloti activi care sa survoleze "zonele de conflict". Restul ... se joaca de-a uniforma "fiind gata oricand" sa faca si sa dreaga.
Lumea nu mai "pune botu" la violenta si la distrugere ca acum 50 - 100 de ani. "Democratia fortei" este in declin si pana la urma toate aceste scurgeri de informatii arata ca cineva si-a dat seama cine e cu adevarat in puscarie si cine e cu adevarat in libertate (chiar daca e o libertate supusa unor lipsuri materiale de moment).
In "forta din umbra a Terrei" a aparut f probabil acest trend al renuntarii la izolare, acest trend al intoarcerii catre societatea umana care, iata, se autoguverneaza singura, din inertia unor IDEI EFICIENTE aparute in discutiile dintre oameni. Nu mai e atat de usor sa faci o manipulare in masa azi (comparativ cu acum 50 de ani)

E si asta un punct de vedere, optimist, care pune accent pe "partea plina a paharului". Foarte probabil adevarul e pe undeva pe la mijloc, intre optimismul unora care gandesc asa si pesimismul celor care cred ca exista o forta care conduce decisiv destinele omenirii.
"Conduce"... cu siguranta DA. "Decisiv"... am mari indoieli ca acest "decisiv" mai e de actualitate.
Oricum, e un lucru bun ca se ridica voalul de pe aceste subiecte tabu, ca ele devin subiecte comune.


Siberia

Pe mine ma intriga data conferintei: 9 - 11 ... Atat ! :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

SLEAH19

O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

nana

Stie cineva, cat de corecta este lista invitatilor la aceasta reuniune? Si cine a participat exact? Ma intriga faptul ca in Spania nu se vorbeste deloc de aceasta grupare, desi se fac actiuni in strada de o amploare fantastica. Maria Dolores de Cospedal... Ii urmaresc evolutia politica, inca de cand am ajuns in Spania, acum trei ani si patru luni. La ultimele alegeri, din acest an, mai exact, pe 22 mai, a fost aleasa presedinta Castiliei La Mancha, una dintre cele mai controversate zone ale Spaniei. A fost tot timpul acesta, mana dreapta a lui Rajoy, presedintele Partidului Popular, purtatoare de cuvant a Partidului etc. Acum, vazuta cu boii in caruta, este foarte intrigata si indignata de revoltele sociale din strada. Din cate am dedus, din putinul timp care mi se permite sa urmaresc stirile din Spania, in Castilla La Mancha, au fost importante acuzatii de coruptie la nivel inalt. Sunt disperata ca cel putin o luna, ma vor izola in Salamanca, la mosia unui avocat batran si plin de bani si relatii, al carui tata, fost sindicalist de renume in Salamanca, a trait luptand pentru drepturile muncitorilor. Ce este mai rau pentru mine, ca nu pot face nici o miscare, in acest moment, sunt la mana lor, pana imi iau pasaportul, altfel, raman in strada si fara acte si fara bani. Mereu ma gandesc, cum drak sa gasesc o solutie, ca presa sa vorbeasca si in Spania despre acest grup mizerabil. Este de o mare importanta pentru viitorul umanitatii, ca in SPANIA sa se vorbeasca despre istoria contemporana a ultimilor 30 de ani. Au inceput sa bata campii, la tele, despre nazism, dictatura frankista, dar despre prezent, ¡nada! Doresc din tot sufletul sa ma reintorc in tara! Am sentimentul, ca si aceste revolte pacifiste ale societatii civile, sunt oarecum ciudate. Nu sunt lamurita, care este scopul real pentru care sunt organizate.

nana

Am postat pe faceebook, pagina in care se afla un articol scris in spaniola, despre participarea Mariei Dolores de Cospedal, la intrunirea din 9-11 iunie din Elvetia. Ce credeti ca am constat azi? Ca pagina nu mai poate fi gasita! Care sa fie explicatia? :)

PS am reusit sa evadez, pentru cateva ore din puscaria El Teso de Salamanca. Am presentimentul ca voi pleca prin intermediul unui mare scandal, din Spania. Va salut si sa auzim de bine!

elena78

Urmatoarea intalnire a grupului Bilderberg  va fi in hotelul Bilderberg in Israel ,la Haifa(este al treilea oras ca dimensiune si poate ca locuitori  dupa Ierusalim si Tel Aviv) ,cica primarul orasului Haifa  a zis ca este important   sa cunoasca toate personalitatile acestui grup Bilderberg ,ma intreb oare de ce??ma rog evenimentul va fi prezentat de catre David Rockefeller, va fi printre ei  si   regina Beatrice din  Paesi Bassi si Henry Kissinger  si apoi evident si ceilalti .cine stie ce planuri oculte mai fac ei ,vor sa dezintegreze uniunea europeana  sau dollarul?????????????ca sa urmeze apoi Noua Ordine Mondiala????vom trai  si vom vedea ...


http://beforeitsnews.com/story/1581/729/Bilderberg_Meeting_2012.html

alx

Citat din: elena78 din  25 Martie 2012, 22:47:26
Urmatoarea intalnire a grupului Bilderberg  va fi in hotelul Bilderberg in Israel ,la Haifa

@Elena78
Te rog frumos ca atunci cand prezinti o stire,sa ai grija sa o si citesti inainite,ca sa fii sigura ca nu scrii altceva decat trebuie...NU exista hotelul Bilderberg in Haifa,citeste aici:
"The Bilderberg Group meets at the elite in a particular hotel, namely the Hotel Rothschild"

Si SE PRESUPUNE ca D Rockefeller,Regina Beatrix,H Kissinger si restul vor fi prezenti,nu ca Rockefeller va prezenta ceva... te rog sa nu mai deformezi informatia,ca te faci de ras...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

elena78

#24
Citat din: alx din  26 Martie 2012, 09:02:56
@Elena78
Te rog frumos ca atunci cand prezinti o stire,sa ai grija sa o si citesti inainite,ca sa fii sigura ca nu scrii altceva decat trebuie...NU exista hotelul Bilderberg in Haifa,citeste aici:
"The Bilderberg Group meets at the elite in a particular hotel, namely the Hotel Rothschild"

Si SE PRESUPUNE ca D Rockefeller,Regina Beatrix,H Kissinger si restul vor fi prezenti,nu ca Rockefeller va prezenta ceva... te rog sa nu mai deformezi informatia,ca te faci de ras...

draga Alx ,ce sa zic si eu,am spus ca nu iti voi mai raspunde la criticile tale..  stiu ca nu ma suporti pe acest forum ........tot observ ca continui sa ma ataci,crezi ca rezolvi ceva???????????inca ceva :stiai ca invidia este o urata maladie??????????ar trebui ca unii........ sa nu mai fie invidiosi pe altii.!!!

StarDust

Citat din: elena78 din  26 Martie 2012, 18:55:53
....
inca ceva :stiai ca invidia este o urata maladie??????????ar trebui ca unii........ sa nu mai fie invidiosi pe altii.!!!

Nu e vorba de nici o invidie, ai inteles gresit. Mai multa atentie la postari nu ar strica! Ia-o si ca o recomandare si din partea mea! Acum, back on-topic!!!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

elena78

cum spuneam putin mai sus grupul Bilderberg  , ultima  intalnire a lor a fost in Israel ,de ce tocmai in Israel???ce se va intampla in anii viitori????,citind scrisoare din link   veti intelege la ce m-am referit eu... exista pe internet o scrisoare  care a avut loc intre  Albert Pike si Giuseppe Mazzini ........

http://mucenicul.wordpress.com/2009/12/22/albert-pike-si-trei-razboaie-mondiale/

elena78

Bilderberg 2012....incepand de astazi si pana duminica (1-3 iunie 2012) membrii grupului Bilderberg  s-au reunit in Virgina ,evident acolo vor fi si  Rockefeller, Rotschild,familia reala olandeza  s.a.m.d...infine vor fi  cam in jur de 200 de persoane care  vor asista la aceasta reuniune ...daca stam si ne gandim putin  cand au avut loc  reuniunea grupului   Bilderberg in Grecia in 2009  acolo nu cumva  au  vorbit despre  o eventuala criza organizata   evident ...care  ea  exista  chiar acum??????? ......beh!!! se zice ca soarta lumii  se afla in mainile lor ,dar pana la un moment dat....pana cand  isi vor mai bate joc de  populatia  terestra???

link in ingleza

http://beforeitsnews.com/story/2208/799/Bilderberg_2012:_Technocrats_are_Rising_at_This_Years_Annual_Conference.html


link in limba primordiala a Therrei

http://www.businessmagazin.ro/actualitate/lista-membrilor-grupului-bilderberg-cine-sunt-cei-care-discuta-in-aceste-zile-soarta-lumii-9695829

SLEAH19

BILDERBERG a decis: Obama nu va mai fi președintele Americii

http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/bilderberg-a-decis-obama-nu-va-mai-fi-presedintele-americii-167487.html

Stiind acest lucru, putem să ne alegem cea mai mare cotă la casele de pariuri londoneze.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

elena78

#29
iata aici un interviu care a avut loc pe data de  30 mai  anul acesta ,interviul este lasat de catre un  membru al grupului Bilderberg Josef Ackermann a dezvaluit  lucruri uluitoare  cu privire la acest grup .A zis ca membrii  grupului Bilderberg  au intentia sa cenzureze  internetul ,vor sa controleze  si  sa foloseasca  terorismul  pentru a crea motivul (Problema-Reactie -Solutie),Josef Ackerman a zis ca a participat la diferite reuniuni al grupului unde a vazut  cum membrii  ii dadeau bani asasinului  pentru ca apoi sa comite crima.... utilizeaza bani  pentru a distruge societatea noastra ,cauta putere si distrug intregi tari precum Grecia, Spania , Portogalia , Irlanda .Mai zice el ca urmatoare reuniune  a grupului  Bilderberg  va fi in Elvetia -St.Moritz ,Din cate stiu Elvetia este  o tara  ,,neutra ,, nu face parte din Uniunea Europeana  sau  euro   si se fac presiuni in privinta asta.... nu este controlata in intregime de catre Bruxelles  si vor sa o distruga...

sursa :

http://www.henrymakow.com/revelations_from_a_swiss_banki.html


http://www.davidicke.com/headlines/49423-swiss-banker-unmasks-bilderberg-criminals-


http://neovitruvian.wordpress.com/2011/06/10/banchiere-svizzero-smaschera-i-criminali-del-bilderberg/