Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Bilderberg 2011, St. Moritz, Elveþia, 9-11 iunie

Creat de Xanadron, 09 Iunie 2011, 13:47:42

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Citind articolul asta extrem de manipulatoriu :x al "impartialului" BBC, ma-ntrebam daca Paul Dorneanu & Co. vor fi si anul asta prin preajma personajelor :evil: bilderbergiene-n Elvetia.

http://www.bbc.co.uk/news/magazine-13682082

Comentariile-s cumva de prisos apropo de sugerarea din articol a... nebuniei :-D apropo de orice persoana care devine automat "psihopupu-conspirationista" cind indrazneste sa-si puna simple intrebari logice asupra scopurilor asa-zisei "grupari democratice discrete", cum se autodefinesc bilderbergistii astia (zi sa muriti in chinuri cu democratia voastra-n bratze, javre ordinare imbatate de NWOrgia puterii ! :x)

Mai clar; in loc de comentarii sterile, plasarea citorva grame de plumb in ceafa fiecarui invitat - sau macar tinerea lor la pastrare in locuri intunecoase si reci pentru multi ani :lol: - cred c-ar fi mult mai eficiente decit nenumarate analize sterile bazate oricum doar pe presupuneri (cum ar fi aceea ca aici se decide cine va fi noul sef al FMI).
Pina si aflarea listei invitatilor mi se pare destul de irelevanta "per se", fara cunoasterea tematicii reale a discutiilor de-acolo.

Interesant e oricum faptul ca acum s-a creat un gen de "culoar opac" la intrarea in locatie:

http://www.youtube.com/watch?v=BU2XBc9j0kY&feature=player_embedded

Update-uri pe tema asta, aici:

http://www.prisonplanet.com/bilderberg-2011-prisonplanet-com-master-page.html


Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Andy

Citeam azi printr-un ziar de reuniunea grupului , insa am impresia ca se face prea mare valva cu privire la Bilderberg. Foarte secreta oculta asta mondiala, maine-poimaine aflam si meniul cu preferintele fiecaruia. Eu cred ca cei din grupul Bilderberg sunt doar de fatada, altii aflandu-se in spatele lor, plus ca sunt prea multi membrii, dupa parerea mea, lumea e condusa de un grup restrans, un grup ce nu trebuie cunoscut de marea masa.  :star:

romulus

CitatMai clar; in loc de comentarii sterile, plasarea citorva grame de plumb in ceafa fiecarui invitat - sau macar tinerea lor la pastrare in locuri intunecoase si reci pentru multi ani cheesy
De ce sa-i impusti monser, ca sunt si ei creaturi ale lui Dumnezeu, vorba Papei !
Si nici cu puscaria nu cred ca se rezolva pentru  ca, rezerva de cadre e practic ....nelimitata !
Cred ca se vorbeste deja prea mult de subiectul asta, fara a avea ceva de esenta de relevat !
Aminteste-ti de  deplasarilor anterioare ale lui Paul , pe dupe ei - cum ar zice un oltean ! Doar stii ce povestea : in afara ca a luat contact cu dispozitivul exterior de securitate , nada, niente, none !
Cel mai bine ar fi daca lumea i-ar ignora. Total .Un an, doi, noua , nouazeci si noua ...
Sunt sigur ca ar veni ei apoi cu o " dare de seama " de cat de importanti sunt ei si ce rahat fac pe Terra !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Nox

Citat din: Xanadron din  09 Iunie 2011, 13:47:42
Citind articolul asta extrem de manipulatoriu :x al "impartialului" BBC, ma-ntrebam daca Paul Dorneanu & Co. vor fi si anul asta prin preajma personajelor :evil: bilderbergiene-n Elvetia.

http://www.infocon.ro/2011/06/bilderberg-2011-pe-cale-sa-inceapa/

Rãspunsul la întrebarea-þi :)...
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

rontzo

am si eu cateva completari usor malitioase la subiect

1. pentru Andy : sa stii ca de faptul ca liderii nostri sunt de fapt marionete s-au prins deja demult altii si au mai si zis-o cum trebuie:
 "Lumea este condusa de cu totul alte personaje decat cele pe care le vad neinitiatii"
  Benjamin Disraeli

2.  daca cititi scurta prezentare de la documentarul Sfarsitul saraciei  http://antiiluzii.blogspot.com/2011/06/sfarsitul-saraciei.html, poate ajungeti si voi la concluzia ca de fapt mica sueta "tres chic" a alora de la Bilderberg  e poate din etapele normale si usor mai transparente din jobul curent al papusarilor ( sau de ce nu? - al ajutoarelor de papusari sau a majordomilor acestora - nu sunt sigur care se potriveste mai bine...)                        

Siberia

Bilderbergii cred ca sunt pe o treapta inferioara a varfului piramidei, treapta de care se pot dispensa relativ usor atunci cand va fi nevoie. Pana atunci, e bine mereu sa ai cu ce praf sa arunci in ochii oamenilor, iar oamenii sa aibe niste tinte deja cunoscute pe care sa le elimine atunci cand va fi cazul :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

#6
Citat din: Siberia din  09 Iunie 2011, 18:10:01
Bilderbergii cred ca sunt pe o treapta inferioara a varfului piramidei, treapta de care se pot dispensa relativ usor atunci cand va fi nevoie. Pana atunci, e bine mereu sa ai cu ce praf sa arunci in ochii oamenilor, iar oamenii sa aibe niste tinte deja cunoscute pe care sa le elimine atunci cand va fi cazul :D

Intr-un ansamblu complex, orice componenta-i importanta - implicit si unii ca David Rockefeller sau Bill Gates, ori chiar Itzarescul nostru 8-) cred ca nu fac exceptie.

Pina si-o... mica sarmulitza conteaza - ca-n cazul unei masini (daca-i intrerupt un amarit de cablu, nexam scinteie la bujie si poti ramine fara motor si frane exact inainte de prapastie :-D).
Prapastie de buza careia care inca mai sper (idealist fiind, mdeh) sa fie f. aproape personajele :evil: de mai sus.

Citat din: romulus din  09 Iunie 2011, 16:32:48
De ce sa-i impusti monser, ca sunt si ei creaturi ale lui Dumnezeu, vorba Papei !
Si nici cu puscaria nu cred ca se rezolva pentru  ca, rezerva de cadre e practic ....nelimitata !
Cred ca se vorbeste deja prea mult de subiectul asta, fara a avea ceva de esenta de relevat !
Aminteste-ti de  deplasarilor anterioare ale lui Paul , pe dupe ei - cum ar zice un oltean ! Doar stii ce povestea : in afara ca a luat contact cu dispozitivul exterior de securitate , nada, niente, none !
Cel mai bine ar fi daca lumea i-ar ignora. Total .Un an, doi, noua , nouazeci si noua ...
Sunt sigur ca ar veni ei apoi cu o " dare de seama " de cat de importanti sunt ei si ce rahat fac pe Terra !
Am zis !

Pai cam ce spui tu apropo de irelevantza unor (doar simple) detalii ale intrunirilor astea cu scop nebulos AM ZIS :lol: si eu in prima postare, moncher romulus!
Chiar daca cu mici nuantze diferite - una din ele fiind umila mea opinie ca "publicitatea" din ultima vreme a evenimentului (desi limitata la aspecte superficiale, "de senzatie") e chiar dorita de initiatori.
Care ramin la parerea ca nu pot fi "anihilati" prin metode blinde, asa-azis "legale"...

Si, vorbind de initiatori, intram intr-o subtema intr-adevar importanta - CINE AR FI EI?
Fiindca mai mult ca sigur ca, indiferent de tpul de organizatie secreta la care-ar fi afiliati (suprem consiliu terran ocult de 33 ? - sau 13 membri? :roll: sau chiar nenea cu coarne? :evil:) sint, in orice caz, unii aflati "in umbra umbrei".  8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

nana

Mai intai, salut pe toata lumea! A trecut ceva timp de cand nu am mai intrat pe forum, dar asa cum am putut, am urmarit printre suspine, ultimele noutati. Vroiam doar sa-mi exprim regretul ca nu va pot cunoaste personal, apoi sa-mi exprim bucuria ca in cele din urma munca voastra a inceput sa dea roade. Asfel, iti raspund la indignarea pe care o prezinti Xanadru! Violenta nu rezolva niciodata o treaba pana la capat. Desi sunt izolata, din motive greu de explicat, :)totusi, nu am renuntat niciodata la visele si dorintele personale. Si vad ca... nu gresesc! Acest grupulet se afla la limita disperarii, asa ca renuntza la idea unei crime. :) Vor muri ei si singuri si de buna voie cand le-o fi sorocul. Important este ca marea constiintza umana s-a trezit. Observ cu o oarecare satisfactie ce se petrece in Europa. Nu stiu cum se vede situatia din RO insa din Spania este ceva de MINUNE. Am descoperit un secret! :) A crede in propriile iluzii este o nebunie, insa a crede in propria putere, este un Merit Divin. Invata cum sa-ti folosesti aceasta putere in scopuri constructive si nu ai nevoie de gloante, ci... doar de un simplu GAND.
Pana la urmatorul contact va imbratisez virtual si va iubesc! :)
PS multe regrete pentru pierderea lui Tiberiu. Sper ca a ajuns intr-un loc mult mai bun.

www.democraciarealya.es

Cautatorul

Un europarlamentar italian A FOST BÃTUT când încerca sã se strecoare la conferinþa BILDERBERG, locul unde se adunã cei mai puternici oameni ai lumii


Europarlamentarul italian, Mario Borghezio, împreunã cu un compatriot, au încercat sã intre neinvitaþi la conferinþa Bilderberg care se desfãºoarã zilele acestea în oraºul elveþian St. Moritz, însã au fost evacuaþi de firma de securitate. Potrivit agenþiei de presã italiene ANSA, Mario Borghezio ar fi ieºit cu nasul plin de sânge din hotelul Suvretta House, unde are loc conferinþa.

http://www.gandul.info/international/un-europarlamentar-italian-a-fost-batut-cand-incerca-sa-se-strecoare-la-conferinta-bilderberg-locul-unde-se-aduna-cei-mai-puternici-oameni-ai-lumii-8333288



A apãrut LISTA OFICIALÃ a invitaþilor la conferinþa BILDERBERG, locul unde se adunã cei mai puternici oameni ai planetei
....
Lista obþinutã de jurnaliºti nu este însã completã întrucât unii participaþi au cerut ca numele lor sã nu aparã, potrivit Infowars.com

http://www.gandul.info/international/a-aparut-lista-oficiala-a-invitatilor-la-conferinta-bilderberg-locul-unde-se-aduna-cei-mai-puternici-oameni-ai-planetei-8335759

dj_italo2001

#9
Eu sunt curios de alta treaba: oare cand se intalnesc toti "maimutoii" astia s-a simtit vreodata miros de talpa de ET prin zona ? Ceva fenomene, aparitii mai "ciudate" prin zonele unde se intalneste "gasca" ?
Cam asta ar fi  mai interesant de aflat...ca sincer....la ce tehnologie au "maimutoii" nu cred c-ar mai avea rost sa-si plimbe basinile anual tot in alta locatie.

Xanadron

#10
Citat din: dj_italo2001 din  13 Iunie 2011, 17:29:52
Eu sunt curios de alta treaba: oare cand se intalnesc toti "maimutoii" astia s-a simtit vreodata miros de talpa de ET prin zona ? Ceva fenomene, aparitii mai "ciudate" prin zonele unde se intalneste "gasca" ?
Cam asta ar fi  mai interesant de aflat...ca sincer....la ce tehnologie au "maimutoii" nu cred c-ar mai avea rost sa-si plimbe basinile anual tot in alta locatie.

"Rasinile"  :-D se spune acum ...codificat, dj_italo2001!

Serios acum: nici vorba de eventuale "evenimente OZN" notabile cu ocaziile astea.
Bilderberg Reunion, ca si cele ale Trilateral Commision, Council of Foreign Relations, Club of Rome si ale altor societati "discrete" ale sforarilor NWO continui sa cred ca-s evenimente cu publicitate controlata cumva - fiindca altfel, cum bine deduci si tu de altfel, respectivii mahari s-ar putea intilni oriunde si oricind vor muschiuletzii lor, fara sa stie absolut nimeni.

Inclusiv cu "their ET Masters" :martiansad: - egal daca in subterane sau pe orbita (ori chiar in afara Sistemului Solar).
Fiindca-s convins de realitatea unor metode de comunicare absolut DIRECTE cind vine vorba de ordine realmente importante de dus la indeplinire de catre oamenii (sau clonele?! :roll:) alesi la comanda interfetei ET/IT/umane.

Relatie definibila prin oricare din termenii: zei-supusi, stapini-sclavi, pastori-turma, paraziti-gazde, profitori-abuzati.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Evenimente cu publicitate controlatã... Adicã ... în opinia mea s-a început, tardiv poate, un desclosure pe ultima sutã de metri (ºi poate de ani). Lucrurile sunt complicate ºi nu pot fi lãmurite fãrã a scoate la suprafaþã inclusiv sforãrii umani, societãþile acestora, corupþia, etc. La final vom afla, în ultima secundã, care-i treaba... 

Xanadron

...Ceva noutati despre finalul reuniunii de anul asta? :roll:
Ca Alex Jones vad ca se agita cam degeaba...

http://www.youtube.com/watch?v=2nmqkRT-y5s&feature=player_embedded

(Breaking News: Powerful Swiss Politicians to Confront Kissinger/Bilderberg Members)

...iar pe bilderbergisti :evil: nici in pix nu-i doare de roiul "bazaitorilor" de la peluza. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

cassius

@Xanadron: "Si, vorbind de initiatori, intram intr-o subtema intr-adevar importanta - CINE AR FI EI?
Fiindca mai mult ca sigur ca, indiferent de tpul de organizatie secreta la care-ar fi afiliati (suprem consiliu terran ocult de 33 ? - sau 13 membri?  sau chiar nenea cu coarne? ) sint, in orice caz, unii aflati "in umbra umbrei". "

Un posibil raspuns, in opinia mea (nu una formata dintr-un studiu foarte aprofundat), cred ca poate fi gasit printre membrii familiilor ancestrale europene, unde si rothschild sunt considerati parveniti - bogati fiind de doar 300 de ani fara prea mult sange albastru si dobandit doar pe drum prin corcituri cu membrii unor familii regale sau altele - si dupa o corelare a acestora cu proprietarii resurselor naturale ramase.
Iar pe mine ma intriga cel mai mult cum naiba reusesc astia sa-si pastreze influienta, potenta finaciara si resursele atatea secole, daca luam in calcul un exemplu actual de persoanje care se imbogatesc intr-o generatie, aceasta se pierde in maxim a treia generatie din N motive, nu raman mostenitori, se pierd la jocuri de noroc, se imparte la aia care i-au ajutat sa o dobandeasca etc, dar ca in secole sa le pastrezi nu poti decat sa detii o cheie care provine ori de la ala cu coarne cum spui ori de la altceva ce depaseste capacitatea de gandire a omului normal.

Bilderberg - este un pas si asta, acum stim si cine participa, se transmite si la tv ca are loc sedinta. Cred ca punerea sub reflectoare exista doar sub forma voita.
Poate pare pueril, dar pentru mine a insemnat primul cuvant cautat pe un motor de cautare pe net, undeva prin anul 1999 si un soc in acelasi timp cand am realizat ca povestea citita/auzita se verifica intr-o anumita masura.

Xanadron

#14
Pare corecta  - fiindca logica - deductia ta privitoare la stravechile familii regale europene in rol de "sefi din umbra umbrei", Cassius.

Putem ramine totusi doar la stadiul de presupuneri/ipoteze, necunoscute raminind conexiunile oculte dintre "linia Saint-Clair/Sinclair" a la fel de presupusilor urmasi ai lui Iisus (aliati pina la un punct cu Templierii-Rozicrucienii) care au continuat linia conducatoare a ex-Imperiului Roman sub noile coordonate ale paradigmei crestine monoteiste (aceeasi prosteala, cu alta abureala :-D - dupa mine, evident) si "venetici" de tipul familiei evreiesti khazare Mayer-Armschel/Rothschild, promovati cumva neasteptat pe treptele cele mai inalte ale "papusarilor globali". :evil:

Desi primul Rothschild sustinea ca se trage din fosta casta suprema babiloniana. :roll:
In fine, se pare ca tagma camatareasca "oficializata" a bancherilor ar reprezenta doar latura... executiva a sforarilor NWO, cea "legislativa" cu singe albastru hotarind de fapt strategiile globale cu tenta sclavagista-n definitiv. :x
Iar faptul ca legaturile ereditare ale mai tuturor presedintilor americani cu familiile regale europene nu reprezinta deloc o simpla speculatie ne poate pune si mai mult pe ginduri...

Greu de tras deci o concluzie 100% plauzibila, dar asta nu insemna ca nu merita sa ne mai punem cind si cind neuronu' la treaba... 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/