Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

"Evacuarea" post-apocaliptica a Terrei - ipoteza SF sau realitate?

Creat de Xanadron, 08 Iunie 2011, 08:13:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

horia2008

Citat din: Xanadron din  04 Iulie 2012, 20:01:00
He-he, bine ca nu s-a prins nimeni ca dupa cele doua puncte din postarea anterioara nu urmeaza IPOTEZA... :D
He-he, io cel putin :-D, m-am prins, ca m-am tot uitat si-am tot dat refresh, da' am asteptat, ca m-am gandit, io cel putin :-D, ca esti om serios, coane, si nu ne lasi cu uochii-n soare 8-)

Dumitru

Intrebari.?Cu ce a venit Moise si Ilie ,la Muntele Schimbarii la Faţă. Luca 9 , 28-36... Cu ce a fost luat Ilie la Cer..? 2 Imparati 2 ,11-13..Ce era NORUL ..care a calauzit Poporul evreu spre Tara Canaan..?Numeri 9 , 15-23. Cu ce a plecat Domnul Iisus , la inaltare..Fapte  1 ,9-11..etc..etc..Si o mostra Adevarata , a SLAVEI LUI ,o gasiti in Ezechiel  cap.1, 1-28..Cineva in Tragedia Veacurilor descrie cu lux de amanunte revenirea LUI..Ne descrie si aparitia lui satana ex lucifer..Scrie cu lux de amanunte ca venirea LUI se va face prin Coridoarele Orionului..Noi,  ca observatori vom vedea CARUL de slava...cam cat un lat de palma..Va puteti inchipui...cat de mare e..? Tragedia Veacurilor..pag 572-573.  editia 1981- Bucuresti..Cu respect pt. TOTI userii,vi-o recomand cu caldura pt..studiu..ve-ti gasi in ea multe raspunsuri..!

Xanadron

Completare pe fuga:

a) Doar unele din numeroasele factiuni adverse din grupul deloc omogen al sforarilor :evil: par sa fie partizanii strategiei "pamintului pirjolit". Probabil ca aia care nu-s obligati sa paraseasca Terra din diverse motive si ameninta doar (deocamdata adaug eu) pe ceilalti, cu replici de genul "Vreti schimbarea pe care n-o vrem noi? Atunci macar sa plinga si mamele voastre!"

b) (in conexiune si cu tema "Micilor Gri"): am auzit in ultima vreme pe unii cercetatori ai fenomenului rapirilor ET cum ar fi mai putin cunoscutul "shaman aborigen" Steve Richards ( http://www.holographickinetics.net/ ) ca sustin cum piticotii manipulatori ai genomului uman ar fi redus recent ritmul rapirilor, avind deja un numar... aproape suficient de hibrizi ET/umani pentru proiectul lor de repopulare profund diferita a Terrei, posibil newly-terraformed si ea (pentru o Omenire 3.0 poate?) :roll:

c) Hibrizii astia (clonati dupa SR, dezvoltati insa in "mame surogat" pina la un punct... dupa mine -  o sa revin si la asta, n-am uitat ;)) ar fi insa pastrati "underground" pe moment si n-ar trebui implicit livrati altundeva prin haurile Galaxiei, :star: fiind destinati gazduirii CS-urilor actualilor muritori standard traitori la suprafatza. Care-s ajutati sa dea coltzu' mai repede prin fluoridari, indopari cu OMG, vaccinari, chemtrails, cancerizari galopante, auditii de HAARPa cu sonorul dat la maxim, :lol: si-ntr-un final chiar si cu eventuale bombe asa-zis "curate".

Faza ultima ce-ar justifica insa plecarea LOR :ufo: inainte de recolta finala de CS-uri destinate minunatelor noi containere. :-)

Si asta-i doar o alta ipoteza de 2 centi, evident - ce s-ar putea dovedi insa valorosi intr-o viitoare lume fara niciun cent... 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Dupa mine foarte la subiect @Xanadron si astept cu nerabdare si continuarile  :-D
Insa am o intrebare care am mai pus-o si sunt curios sa aflu pareri cat mai multe : de ce suntem asa de importanti ? am impresia ca toti din zona se lupta pentru noi , nu in favoarea noastra ci pentru noi ca si trofeu de zici ca aia joaca Go si noi suntem piesele . Si alea albe si alea negre   :lol:

Iar daca la cele spuse de tine si care vor mai urma , adaugi si posibilitatea existentei unor calatori temporali atunci situatia se complica exponential .
Oricum , care ar fi solutia pentru omul simplu ?  :roll:

Xanadron

Citat din: fiulploii din  04 Iulie 2012, 23:21:19

(a) ...am o intrebare care am mai pus-o si sunt curios sa aflu pareri cat mai multe : de ce suntem asa de importanti ? am impresia ca toti din zona se lupta pentru noi , nu in favoarea noastra ci pentru noi ca si trofeu de zici ca aia joaca Go si noi suntem piesele . Si alea albe si alea negre   :lol:

(b) Iar daca la cele spuse de tine si care vor mai urma , adaugi si posibilitatea existentei unor calatori temporali atunci situatia se complica exponential .
(c) Oricum , care ar fi solutia pentru omul simplu ?  :roll:

a) Raspunsul la intrebarea dumneavoastra ar necesita un topic separat si am lampile prea incinse la ora asta.

b) Ibidem. :lol:

c) Ma mentin pe pozitia expusa mai demult tot aici:
"[...]cel mai bine-ar fi sa "let the show go on", vorba lui Tayka - si sa ne vedem de vietile noastre.
Vieti care includ insa si RUFOn, si destule intrebari existentiale "incomode", nu?"
8-)

...completind "sa ne vedem de vietile noastre" cu "ca niste muritori imortali, distrasi o vreme de ideea orgolioasa a inventarii unui Dumnezeu dupa chipul si asemanarea noastra".

Hai ca m-am/v-am scos binisor aici, nu?  :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

Citat din: fiulploii din  04 Iulie 2012, 23:21:19
Oricum , care ar fi solutia pentru omul simplu ?  :roll:
Pai omul (asa zis) simplu nu are decat o singura cale. Si asta este reprezenta de o "luare in seama" a propriei identitati, a propriului sine si a potentialului imens cu care este dotat. Cu cat devine mai constient de sine si invata sa cerceteze la persoana intai totul cu atat devine mai putin vulnerabil in fata manipulatorilor. Cu atat isi schimba realitatea si isi reconfigureaza viitorul prin cunoasterea directa a mediului in care traiste. Asta e scopul (atat de hulit si ridiculizat azi ) al omului pe pamant. De a-si imbunatati permanent raspunsul la intrebarea "cine sunt?". Din cauza asta suntem asa importanti! Abordarile sunt unice ptr fiecare din noi, in parte si contribuie, undeva intr-o "economie" de mai sus, la ceva ce nu intelegem ...inca.
Miza manipulatorilor este tocmai de a evita acest proces si de a-l bruia cu o iluzie in care omul este proiectat ca fiind slab, dependent, incapabil, sub vremuri, coplesit de problemele zilnice etc.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Urban

Citat din: fiulploii din  04 Iulie 2012, 23:21:19
..Insa am o intrebare care am mai pus-o si sunt curios sa aflu pareri cat mai multe : de ce suntem asa de importanti ? am impresia ca toti din zona se lupta pentru noi , nu in favoarea noastra ci pentru noi ca si trofeu de zici ca aia joaca Go si noi suntem piesele . Si alea albe si alea negre...  

Pentru ca daca vreodata ar iesi la lumina ceea ce zace in zona Carpatina, Istoria Universala ar fi rescrisa din temelii.

Xanadron

Revenind la un ton 100% serios, mai fac unele precizari, macar de dragul pastrarii exercitiului scrisului:

1. Disecarea temei asteia n-are vreo intentie de "vinzare de frica", ci doar de autoclarificare a unor nebuloase personale, ce-ar putea fi utila eventual si altora. 2012 nu reprezinta asadar dupa mine vreun "soroc apocaliptic" si nici 2017 nu-i vreo noua mutare de termen. :-D Perioada dintre datele astea ramine insa, zic eu, una critica pentru umanitate - zic asta bazat doar pe analiza si separarea logica a griului de neghina din tsunami-ul dezinformarii vehiculat in media alternativa.

2. Subtema calatorilor temporali si implicit a liniilor temporale ("timelines") - egal daca paralele, convergente sau divergente - complica intr-adevar toata povestea. "Elita" nu cred ca poate controla liniile temporale, dar banuiesc ca are resurse de-a le vizualiza cumva si de-a maximiza concluziile trase, prin manevre parshive, dar deloc lipsite de inteligentza si coordonare. Resetarea prin distrugere fizica cvasitotala a celei de-a patra omeniri (actuala, dupa mine si nu numai) ramine o varianta posibila, egal daca produsa prin manevrele "lor" psihopate sau fenomene cosmice cataclismice (ori amindoua combinate).

3. Evolutiile impuse "turmei" in ultimele 7-8 decenii de catre establishment indica o nepasare aroganta apropo de grija ascunderii intentiilor "lor" reale, plasate simbolic pentru cei mai isteti in 1001 edificii/filme/sculpturi/melodii/picturi murale etc (subiect discutat si aici pe RUFOn).  Asta indica si convingerea "lor" ca n-avem capacitati subtile comparabile si opozabile practicilor oculte psihopatic-satanice (evident ca directionabile de noi pe coordonate umane, empatice). Asta explica si minutiozitatea cu care au fost sterse din memoria colectiva invataturile gnostice, atit de utile fie si numai datorita solutiilor de lupta impotriva "parazitarii arhontice". :evil:

4. Chiar cred ca Ei au intentia parasirii Terrei (fie si doar temporara, cu gindul de-a reveni poate sa mai praduiasca una-alta), dar asta poate insemna si o sansa de Reformare a intregii paradigme umane pentru cei ramasi. Ramin insa convins in continuare de eficientza unor "desteptari" individuale pina la momentul zero al startului operatiunilor concrete de supravietuire prin asociere reala, profunda intre noi, astia ramasi sa curatam haznaua. Parasita - chiar sper asta de fapt - de catre cei care-s convins ca n-au habar de terifianta realitate a actiunii implacabile a legilor karmice. :star:

5. Pina atunci, cea mai buna pozitie imi pare aplicarea maximei "Da-mi Doamne seninatatea de-a accepta lucrurile pe care nu le pot schimba, curajul de-a le schimba pe cele care-mi stau in putintza si intelepciunea de-a face diferentza intre ele".
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

elena78

Citat din: mr din  09 Iunie 2011, 09:42:41
Personal nu cred intr-o posibila evacuare post-apocaliptica, desi cred cu tarie ca numai un cumul de evenimente apocaliptice mai pot schimba trendul descendent si extrem de decazut in care se alfa rasa umana azi, luata in ansamblu. Planeta s-ar reface, asa cum a mai facut-o de multe ori pana acum.

Greseala de a ne considera mereu separati, ca umanitate, de alte forme de fiintare, ne conduce mereu la concluzii si perspective care ne mentin, precum o lege a fizicii, departe de intelegerea faptului ca suntem o Unitate. Ma gandesc la Enoh care a fost plimbat sa vada "altceva" si la alte relatari care ne dau un minim de indicii referitoare la faptul ca pentru a vedea si intelege marimea si profunzimea Creatiei trebuie sa ne schimbam modul de a gandi si vedea lucrurile. Nu cred ca am fost limitati doar la aceasta planeta dar de modul cum intelegem sa interactionam cu Creatia, sub orice forma ar fi ea, trebuie sa fie intr-un anumit fel, armonios.

Din pacate sistemul judiciar cu care ne mandrim nu reflecta decat starea de decadere si separare pe care o perpetuam zilnic prin ceea ce gandim si facem. Mai reflecta incapacitatea si dizarmonia cu care nu reusim sa aplicam efectiv acel "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face". O societate avansata nu are nevoie de prea multe legi si reguli pentru ca fiecare membru al ei este educat in acest spirit si aplica activ, efectiv acest Principiu. Unde ne aflam noi astazi in raport cu acest unghi de vedere?

Insusi faptul ca mediul extern planetei Pamant este extrem de toxic si incompatibil cu viata biologica ar trebui sa ne mai trezeasca din iluzie si sa nu mai credem ca daca iesim in Cosmos intr-o cusca de metal am rezolvat problema compatibilitatii. Mi se pare evident ca altele sunt legile sub care ne aflam iar motivele acestei incompatibilitati trebuie sa ne straduim sa le aflam (referire la modul in care s-a facut "rapirea" lui Enoh) doar intr-un  anumit fel (deliberat lasat asa), capatand atitudinea necesara.

Daca nu vrem sau nu intelegem sa avem o atitudine sanatoasa si reala vom ramane la stadiul utopic de a face liste cu personalitati merituoase (sic) care sa populeze buncarele sau eventualele destinatii extraterestre in timp ce "pleava" trebuie sa moara. Cu ce se deosebeste "pleava" de "personalitati" si cine decide importanta acestor deosebiri? :)

nici eu nu cred intr-o eventuala  posibila  evacuare post-apocaliptica,ciclul se repeta oameni buni  ,au existat generatii de oameni  care erau foarte avansati spiritual  ,cu timpul  au cazut  inapoi in ignoranta , au mai fost  momente  in istorie cand   mediul planetei Pamant era foarte toxic .. cand remediile naturale  disponibilie pentru toata lumea sunt modificate genetic  in scopul vanzarii ,acum se intampla pe planeta acest lucru ,alimentele sunt iradiate ,au modificat genetic aproape toate semintele , aerul este  toxic  din cauza chemtrails ..starea de sanatate a oamenilor  s-a transformat  intr-un fapt comercial ,mancarea este proasta , apa este plina de aditivi  sa nu mai vorbim de medicamente ,guvernele  s-au infiltrat tot mai mult in  viata particulara a oamenilor obisnuiti  ,din pacate ne-am despartit  de procesele naturale ale acestei planetei ....ma intreb si eu ca tot omul  pana cand vom continua in acest mod???pana cand??? cand oare ne vom trezi  si vom lupta impotriva acestor sisteme corupte???  ma intreb si eu oare  guvernele ne va pune  taxe  sa  platim si aerul pe care il respiram  asa toxic  cum este el ??????? din pacate suntem aproape :x :x :x ....a venit momentul sa ne trezim la realitate oameni buni  .....

fiulploii

Citat din: Urban din  05 Iulie 2012, 11:56:44
Pentru ca daca vreodata ar iesi la lumina ceea ce zace in zona Carpatina, Istoria Universala ar fi rescrisa din temelii.
Ceva detalii  se poate ?  :roll: 
Si apoi , parerea mea e ca lucrurile nu sunt coapte inca pentru a iesi la iveala. Sa presupunem ca iasa la iveala maine si dupa disputele cine le ia in custodie se organizeaza ''ziua portilor deschise '' ?
   :-D

P.S. cred ca mai nimerit era ''Evacuarea pre-apocaliptica a Terrei

dab270277

Citat din: Urban din  05 Iulie 2012, 11:56:44
Pentru ca daca vreodata ar iesi la lumina ceea ce zace in zona Carpatina, Istoria Universala ar fi rescrisa din temelii.


Nu mai zac multe lucruri au fost furate si ascunse coleg Urban, dar constiinta noastra si amintirile noastre nu au putut fii sterse/alterate definitiv. Altfel cum ne putem explica atractia pe care o exercita anumite "locuri" asupra noastra. Procesul prin care o noua specie de oameni, mai buni, mai cu capu mare va inlocuii actuala populatie nu este un proces ce se intinde pe o perioada de 100 de ani. Este un proces care dureaza mii de ani, (pamenteni) binenteles. Sunt curios ce parere aveti voi despre aceasta teorie.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Xanadron

Citat din: fiulploii din  21 Septembrie 2012, 17:37:31
Ceva detalii  se poate ?  :roll: 
Si apoi , parerea mea e ca lucrurile nu sunt coapte inca pentru a iesi la iveala. Sa presupunem ca iasa la iveala maine si dupa disputele cine le ia in custodie se organizeaza ''ziua portilor deschise '' ? :-D
P.S. cred ca mai nimerit era ''Evacuarea pre-apocaliptica a Terrei"
Corect, fiulploii (sau si fiul-ninsorii vreunei ierni post-atomice?) :-D Ca tot atingea colegul mm tema buncarelor construite mai ales de aia care s-ar pregati sa ne prajeasca la foc... mare. :star:
Revin insa pe topicul asta uitat nu doar fiindca-s semne continuu mai dese ale unei foarte plauzibile inceperi a evacuarii pre-apoca-eliptice a elitelor, in timp ce turma-i in continuare dusa de nas cu iluzii de Eschaton in grupe de cite 144.000.

Mai halucinez deci p-aici cam de unul singur incercind sa-mi autoclarific unele ipoteze - in lipsa de contraziceri macar, daca nu de idei mai bune decit astea incluse-n diverse scenarii imaginare (unde esti, gnadige Fraulein Siberia? - zi-mi macar cum sa te enervez un pic ca sa devii o noua Maria Orsic si sa-mi stimulezi slaba minte, doar asa poate gasesc vreo cale sa ma strecor nechemat pe vreo nava-muma). :lol: :ufo:

Deeeci, treaba asta cu Evacuarea tip "Niemand bleibt hier" nu trebuie privita deloc unilateral, zic eu - fiindca-s cel putin 7 "benzi Moebius" ale aceluiasi scenariu global pregatit atent de sforari :evil: - benzi impletite si derulate, cred eu, simultan.

1. Elitele-s pe picior de parasire a Terrei - OK, asta o stim/banuim deja (unii). Restul sint mai fericiti, dormind mult mai bine. :-D

2. Tot EI echipeaza de zor retzele enorme de bunkere (ca de construit le-au terminat se pare de putina vreme). Nu mai detaliem in ce scop(uri) - pe scurt, fenomene cataclismice geo-fizice, poate si unele produse chiar de ei, ori altele posibil combinate.

3. Simultan, deruleaza poate si-un program de eugenie in trepte (cu minunatele noi containere demult pregatite de Micii Gri  :moon: :-) sa iasa la iveala) - in paralel cu matrasirea actualei linii genetice v.1.0. prin metodele deja expuse.

4. Colapsul actualei paradigme social-economico-financiare inca deloc globale continua, cu prelungiri iluzorii de status-quo utile agendei NWO, dar altfel inutile unei umanitati pe sponci (8-9 luni de-acum, apreciez eu - v. cacaielile Germaniei cu bailout-urile UE etc). In final (dupa eventuala prajeala), un nou Fuhrer cred ca tre'sa iasa din uber-bunker cu programu-n dinti, aplicabil imediat si fara cracneala, supravietuitorii fiind oricum putini, slabiti si dezbinati.

5. Elitistii astia (nu etilistii :-D cum ii numea pseudomasonul Ontzanu si alti covrigari templieri) fac tot posibilul sa blocheze orice "trezire" si implicit revolta in massa prin cunoscutele (dar si nestiutele) metode de "mind-control". Cu sau fara sprijin arhontic direct. :evil:

6. Posibil ca dupa evacuarea entitatilor realmente importante, Elitele sa concretizeze un mega-sacrificiu ultim al rasei umane in sensul de ofranda adusa zeilor proprii, cu toate presupusele consecintze ale profetiilor tip Moloch. :|

7. P-asta va rog s-o completati voi - fiindca poate fi de fapt ORICE altceva.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Filme interesante in decembrie , se pare
http://2012hoax.wdfiles.com/local--files/files/natgeo_end_of_the_world.pdf

@Xanadron   poate ca colega @Siberia   e deja pe vreo nava spatiala  :-D
  Ce facem insa cu cei din adancurile Pamantului ?  :roll: Ei cui raman ?

P.S. cine sunt elitele ?
       la ce ajuta o revolta?
       si apropo, ce parere ai de ipoteza conform careia omul actual este de fapt o inginerie genetica intre gene terestre de maimuta si gene extraterestre de reptiloizi?

Xanadron

Citat din: fiulploii din  11 Noiembrie 2012, 03:32:59
Filme interesante in decembrie , se pare
http://2012hoax.wdfiles.com/local--files/files/natgeo_end_of_the_world.pdf

@Xanadron   (1) poate ca colega @Siberia   e deja pe vreo nava spatiala  :-D
  (2) Ce facem insa cu cei din adancurile Pamantului ?  :roll: Ei cui raman ?
(1)...Sa fi plecat fara noi Siberia? :-o In cazul asta propun sa fie moderata 95%! :-D

(2) Sper sa ramina acolo, sub pamint. Blocati definitiv, bineinteles. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Xanadron din  11 Noiembrie 2012, 03:43:36
(1)...Sa fi plecat fara noi Siberia? :-o In cazul asta propun sa fie moderata 95%! :-D

(2) Sper sa ramina acolo, sub pamint. Blocati definitiv, bineinteles. :lol:

Hmm, deci asta ar fi efectul unei eventuale revolte , moderarea celor plecati de catre cei ramasi  :lol:
Cand vorbeam de cei de sub pamant , ma refeream la ipoteza Pamantului gol  :-D