Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Proiectul CHANI

Creat de Siberia, 05 Iunie 2011, 22:18:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

padme

Tromboane sa fie, da' sa stim si noi! :))))
Holograma neholograma sa incepem cu inceputul

VT- Geneza 1;16 " Dumnezeu a facut cei doi mari luminatori si anume: luminatorul cel mai mare ca sa stapaneasca ziua si luminatorul cel mai mic ca sa stapaneasca noaptea"

Enoh "... si am vazut camarile soarelui si lunii, de unde pleaca si unde se intorc din nou si intoarcerea lor minunata si cum unul este deasupra celuilalt, orbita lor falnica si cum nu o parasesc pe aceasta, fara a adauga sau lua ceva din aceasta si pastreaza credinta unul in celalalt potrivit juramantului prin care sunt legati..."

Faza aia ca toti suferim o halucinatie colectiva motiv pt care vedem luna m-a dat pe spate. Si apropo, daca cercetatorii Observatorului Astrologic au concluzionat una, alta, cum putem noi sa ne punem contra.

Da' discutia asta n-a mai fost, sau e doar un sentiment de deja-vu?!

@Lex

#61
nu inteleg de ce lumea o tot da cu citate din biblie aici , cand STIM clar cine a scris o si stim care a fost scopul ei si MAI stim ca omul nu e pe Pamantul asta de cand scrie acolo adica de vreo cateva mii de ani , oare cum drq or fi trait neanderthalienii aia acum cateva milioane de ani fara sa dea citate din prea iubita carte asta?!Si bun , Luna e o holograma sau o nava spatiala  atunci de ce Nasa a gasit in '69  intr- o roca, O STATUETA sub forma unui inger si avand o vechime de 200.000 de ani?!?! de ce ar fi pus/uitat bajetii astia un artefact pe a lor nava si cum sa fi ajuns el acolo?!?!?  :-) :-)    DA,  biblia a fost scrisa sa credem ce vor EI si asta spune TOT.

padme

#62
Citat din: @Lex din  02 Iulie 2011, 10:19:28
nu inteleg de ce lumea o tot da cu citate din biblie aici , cand STIM clar cine a scris o si stim care a fost scopul ei si MAI stim ca omul nu e pe Pamantul asta de cand scrie acolo adica de vreo cateva mii de ani , oare cum drq or fi trait neanderthalienii aia acum cateva milioane de ani fara sa dea citate din prea iubita carte asta?!Si bun , Luna e o holograma sau o nava spatiala  atunci de ce Nasa a gasit in '69  intr- o roca, O STATUETA sub forma unui inger si avand o vechime de 200.000 de ani?!?! de ce ar fi pus/uitat bajetii astia un artefact pe a lor nava si cum sa fi ajuns el acolo?!?!?  :-) :-)    DA,  biblia a fost scrisa sa credem ce vor EI si asta spune TOT.

Aia am avut, aia am scris, OK?? Nu tre' sa devii asa alergic la cuvantul "biblie"...
Aici banuiesc ca de la biblie ti s-a inegrit privirea si n-ai vazut ce ai scris....nu vreau o discutie despre istoria scrierilor biblice...

De stiut nu stim nimic, pt ca daca am sti multe din discutiile de pe aici n-ar mai avea rost!
Aia cu statueta in forma de inger s-a dovedit a fi un fals....

mr

#63
Luna poate apartine decorului ultimei lumi "reconfigurate" asa cum o vedem noi acum. Este foarte posibil ca ea sa nu fi existat inainte... poate in perioada cu mult anterioara celei antedeluviene. Nu avem dovezi clare nici macar din perioada descrisa in Biblie ... 

Din cate imi amintesc, Densusianu face referire la o civilizatie foarte indepartata care sa fi existat intr-o altfel de lume...cu alt decor avand in vedere ca face referirela  o imensa constructie tip cetate care ar fi acoperit teritoriul vechii Tracii.

@Lex, dincolo de firul epic al Bibliei, care poate fi interpretat in fel si chip de fiecare, nu ai gasit nici o afirmatie sau punct comun care sa corespunda cu experienta ta directa din aceasta viata? Eu as fi mai rezervat si mai putin categoric in a sustine ca sunt atat de manipulat de EI daca as avea cel putin un punct de confluienta efectiva cu ce au lasat in urma.

Cred ca suntem mult prea mici sa facem judecati ce privesc mecanismele decorului in care fiintam. Intradevar, frustrarile vietii cotidiene si lipsa de perspective, pur rationale, ne pot conduce intr-o perspectiva radical TVM-ista in care sa ne simtim 100% cobai. Dar ce facem cu elementele pozitive ale vietii, pe care suntem prea orbiti in orgoliu sa le mai vedem si sa le mai asimilam in intreg? Sunt puse doar sa ne momeasca si sa intretina o aparenta benefica? Personal , nu cred! Nu m-am simtit o clipa manipulat ci din contra, ajutat in mod evident! Si sunt un om ca toti ceilalti.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Siberia

#64
In timp ce curatam aragazul (nu radeti :D) m-a pocnit "scenarita".
Mayasii isi bazau calendarul faimos care se termina prin 2012 pe ciclurile lunare, nu ? Daca calendarul se termina in 2012 fiindca se va intampla ceva cu Luna ? Poate o "comeata" mai nebuna sau vreun "pitic maro" (sau de maro) o va azvarli de pe orbita si ne trezim fara ea. Daca mayasii stiau despre un anumit ciclu in care Luna este distrusa sau alungata de pe bolta cereasca ?
Daca exista acest ciclu si odata cu disparitia Lunii se petrec catastrofe majore pe pamant care distrug o civilizatie ajunsa la apogeu ? Poate odata la 100000-200000 de ani Luna ne zice pa-pa si in momentul acela cativa norocosi sau merituosi sunt "salvati" de pe Pamant. Pamanatul isi reface cat de cat ranile, dupa care cei care i-au extras pe "merituosii norocosi" aduc o alta Luna pe orbita Pamantului (din spatiu sau de la fabrica de Luni) si repun in functiune un alt ciclu selenar. Cand viata pe Pamant se dezvolta la nivelul omului cioplitor de piatra (sau prin interventii genetice asupra formelor de viata ce ar urma sa apara) sunt readusi pe Pamant "merituosii norocosi" in chip de zei ca sa puna bazele unei alte civilizatii - (sau sunt readusi acei "merituosi norocosi" imediat dupa cicatrizarea ranilor Pamantului) - bazata pe alta frecventa si alte principii :D
(Mai am de lucrat un pic la scenariul asta dar cred ca m-ati putea ajuta si voi :D )
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

@Lex

gresit, daca n am stii nimic ne am inchina si astazi la bolovani sau mai rau , la vaci  ca in India   :x

SLEAH19

Citat din: Siberia din  02 Iulie 2011, 16:50:38

........... aduc o alta Luna pe orbita Pamantului (din spatiu sau de la fabrica de Luni) si repun in functiune un alt ciclu selenar.

    (Mai am de lucrat un pic la scenariul asta dar cred ca m-ati putea ajuta si voi :D )


     Nu stiu daca e de ajutor , dar sunt convins ca multi cunoasc o poveste din mitologia populatiilor stravechi sud-americane ,in care se spune ca luna a fost construita pe pamant (poate la Nazca) si mai  apoi a fost   ...     ,, plasata pe orbita''   , asta apropo de fabrica de Luni  .
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Tayka

#67
Citat din: Siberia din  02 Iulie 2011, 16:50:38
Poate o "comeata" mai nebuna sau vreun "pitic maro" (sau de maro) o va azvarli de pe orbita si ne trezim fara ea.(fără lună).
Nu cred eu că coliba celor ce păzesc turma adică Luna (sau Curcubeul biblic cum i se mai zice)nu ar fi dotat şi cu niscai armament capabil să anihileze ori ce cometă, ozn, sau meteorit ce ar trece fără permis prin zonă ;Vezi Tunguska,Deşertul Sahara,Goby,Bermundele,şi cam tot ce mai este ciudat pe pământ,sub pământ,şi prin preajmă-căci toate aste lucruri necurate,de la EI sânt..lansate.  :ufo:Este foarte adevărată părerea lui @mr-Da; acesta este ,,decorul'' lumii Adamice,cu Lună şi Pământ cu axa înclinată,cu doi poli şi un câmp magnetic,cu oameni risipitori,ce folosesc energie din rezervele fosile ale altor lumi fără a le mulţumi măcar,etc,etc.Eu aş crede chiar că sântem incluşi într-un program de Software ,dar ce rost mai are să-l denumim căci dacă e program se va termina cu siguranţă cândva,după care probabil că iar se va schimba..decorul,şi regia va rula un alt program cu alt decor,şi alţi actori..numai de n-ar mai muşca şi ei din mărul acela.. :evil:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Siberia

- SUBIECT INCHIS -

Cei interesati de acest proiect pot gasi sursa subiectului in revista Nexus Magazine (varianta internationala):
http://www.nexusmagazine.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=220&product_id=2049&Itemid=44

Prin extensie puteti gasi alte legaturi interesante sau pur si simplu puteti sa va faceti o impresie despre ce inseamna infiltrare, supraveghere si manipulare pe internet prin intermediul site-urilor de socializare si a forumurilor de specialitate.

Mult succes in cautarile voastre !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti