Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Proiectul CHANI

Creat de Siberia, 05 Iunie 2011, 22:18:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

Citat din: Xanadron din  29 Iunie 2011, 21:55:44
"Orice individ are, in trecutul lui karmic, mai multe existente pe acest pamant, conform teoriei reincarnarii. Ne este dat sa traim experiente umane dintre cele mai diverse care sa ne ajute sa ne implinim menirea care ne-a fost data. In unele vieti suntem femei, in alte vieti suntem barbati, in unele suntem bogati, in altele saraci, in unele murim foarte tineri, in altele traim pana la varste onorabile... In unele vieti gresim intr-un anumit plan, in altele - reparam acel plan, dar gresim in altul, deci avem in spate sute de povesti de viata pe care le ducem, inconstient, dupa noi mai departe. Scopul reincarnarilor este de a ajunge sa avem o viata perfecta, fara greseala - si cum acest lucru nu este posibil, ne incarnam iar si iar, primind alte si alte lectii de viata.

Totusi, dintr-o existenta in alta avem sansa - sau nesansa - de a ne reintalni persoane cu care am inter-actionat si in alte vieti. Unele reintalniri karmice sunt negative - razbunari karmice sau plati karmice ale unor erori comise in trecut - sau pozitive - regasiri intre suflete care au avut relatii armonioase, pozitive, frumoase sau echilibrari karmice ale unor greseli care cer acum sa fie aduse la zi. De regula, ne reintalnim ori cu cei care ne-au fost dragi intr-o viata anterioara, dar de data aceasta rolurile se pot inversa - de exemplu ne putem regasi mama din alta viata, dar in aceasta existenta mama de altadata ne este sora - aceste inversari de roluri fiind o lectie de viata prin care trebuie sa intelegem cum e sa fii "in pielea altuia".

Exista reintalniri karmice negative, cu oameni fata de care am gresit enorm in alte vieti si fata de care acum, la regasirea karmica, avem obligatia de a repara greseala din trecut. De exemplu, in alte vieti am fost un soldat care a ucis multe vieti pe campul de lupta. Acum ne este dat sa devenim, de exemplu, medici, ca sa vindecam sute de oameni, ca o compensatie a vietilor curmate in alta existenta, ca ostean. Totul se contrabalanseaza: am gresit candva intr-un domeniu, iar acum in acel plan trebuie sa achitam datoria cea mai grea, platindu-ni-se cu aceeasi moneda."

Ok. Daca menirea ne-a fost deja data, inseamna ca de fapt nu avem liberul-arbitru sa decidem ce vrem sa facem cu viata noastra, sau am inteles eu gresit ?
Daca ne reincarnam pentru a avea o viata perfecta si acest lucru nu este posibil, pentru ce ne mai reincarnam ? Apare inutilitatea reincarnarii din moment ce scopul nu va fi niciodata atins.
Cine decide daca am gresit candva si cum trebuie sa-mi platesc datoria ? Daca eu nu simt vreodata ca am gresit fata de o persoana ? Daca o persoana decide in mod eronat ca am gresit fata de ea se va astepta sa-i platesc o datorie despre care eu n-am habar ?
Daca eu simt ca nu am gresit fata de nimeni in toata viata asta si mor cu constiinta impacata cine decide ca eu trebuie sa platesc o datorie si de ce ?
In aceeasi ordine de idei, daca eu simt ca mi-am trait viata negresind fata de nimeni, de ce trebuie sa ma mai reincarnez ?
Karma asta si platile karmice par cea mai buna scuza pentru o viata neimplinita.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

abyss

#46
Citat din: Siberia din  29 Iunie 2011, 21:13:04
- platile karmice restante
= trairi si experiente a caror intelegere reala ne-ar oferi detasarea necesara pt a purcede mai departe catre slefuirea altor fatzete ale sinelui. Corpul merge pe un drum in timp ce sinele sau e in coma profunda...asa-mi suna chestia asta cu platile restante.

Citat din: Siberia din  29 Iunie 2011, 21:13:04
- notiunea de 'ingeri' asa cum o percepeti voi
= in cer (alb) - in ger (alb) - inger (alb)

Citat din: Siberia din  29 Iunie 2011, 21:13:04
- daca esti constrans de o situatie sa iei o decizie pe care n-ai fi luat-o daca nu ai fi fost constrans (luam exemplu de mai sus cu oule si introducem un personaj care vine si spune: daca te atingi de ou te bat de nu te vezi!) se numeste ca tot prin 'liber-arbitru ai luat decizia ? cat de 'liber' mai este arbitrul ?
Ai spus bine daca pentru-ca aflat in situatia de a simti constrangere pt mine nu inseamna alceva decat ca nu am fost atent si constient atat cat ar fi fost minim necesar, si dintr-o data realizez ca am intrat in rahat si-l car pe talpa peste tot. Daca insa ma pui sa aleg de a fi in situatia absurda descrisa de tine, i-as raspunde personajului cu oua ca are de ales ...ori-ori. Devine astfel alegerea lui iar eu pentru moment i-am luat chipul destinului...

Citat din: Siberia din  29 Iunie 2011, 23:12:10
Cine decide daca am gresit candva si cum trebuie sa-mi platesc datoria ? Daca eu nu simt vreodata ca am gresit fata de o persoana ? Daca o persoana decide in mod eronat ca am gresit fata de ea se va astepta sa-i platesc o datorie despre care eu n-am habar ?
Daca eu simt ca nu am gresit fata de nimeni in toata viata asta si mor cu constiinta impacata cine decide ca eu trebuie sa platesc o datorie si de ce ?
In aceeasi ordine de idei, daca eu simt ca mi-am trait viata negresind fata de nimeni, de ce trebuie sa ma mai reincarnez ?
Raspunsul e ca tu decizi... nu aici si clar nu acum.

padme

Citat din: Xanadron din  29 Iunie 2011, 13:56:48
5. In general, FRICA ne opreste sa alegem calea (linia temporala ipotetic previzionata) care ar fi de multe ori optima pentru noi, fie si doar pe termen lung. De unde si principala strategie de manipulare a "turmei" de catre sforarii NWO - prin inducerea FRICII. :x
Frica de... orice, you name it, asa ca nici aici nu ma intind cu vreo enumerare.
Unul din scopurile "revenirii la testare" pe Terra = The Prison Planet 8-) a unor spirite pare-a fi de fapt exact asta: invingerea FRICII.

Pai... sa-si modifice genele:))) Eu cred ca frica este inscrisa in codul genetic (nu stiu daca m-am exprimat tocmai bine). Orice creatura o simte, pana si copilul nou nascut care nu stie ce e si tot simte frica. Frica este semnalul de alarma care iti activeaza instinctul de conservare/aparare in anumite situatii, mai ales in cele limita. Vedeam intr-un documentar ceea ce se intampla in corpul nostru in situatii de criza si mi-a ramas in memorie ce ziceau despre un tip ca in momentul unui incendiu (parca) i s-a marit... viteza de alergare....
Ceea ce se intampla in secolul nostru nu's daca e frica, mai degraba paranoia alimentata si intretinuta! :)) Eu mereu am zis, crezut si simtit pe propria piele ca omun care nu are niste principii bine inradacinate si nu se opreste putin sa mediteze asupra lucrurilor este asemeni unei frunze batute de vant si automati mai "sensibil" la astfel de manipulari..

Citat din: Xanadron din  29 Iunie 2011, 17:27:27
Repet (dupa mine doar, evident): acelasi ghiveci "New Age" la nivel pur declarativ si din partea Ineliei Mercedes-Benz. :-P


Nu stiu cum o fi fost la tine, dar eu in timpul "interviului" am tras un pui zdravan de somn! :))) Oamenii astia pe site-urile lor au coltul de donatii! Fac bani grei din chestiile astea. Respectiva Inelia pe vremuri a fost sefa de secta budista! pentru cei care se tem ca nu vor ascende, nu va temeti, ea face si cursuri contra cost evident!

http://www.inelia.com/inelia-benz.html

Citat din: mr din  29 Iunie 2011, 16:59:46
Daca asteptarile tale in ceea ce priveste materializarea includ niste scamatorii sau experimente prin care sa vezi un efect imediat, nu e cazul.
Materializarile de care vorbeam, pe care le face oricine zilnic indiferent ca-i constient sau nu, sunt produse de gandirea si fiinta noastra prin ceea ce obisnuim sa numim scop, tel, obiectiv etc. Si multe din realizarile fiecaruia sunt rezultate dintr-un proces intens de gandire, in timp,  cu o anumita polarizare, pozitiva sau negativa. Inclusiv sarcasmul si perseverenta cu care urmaresti sa ma "incui", ca exemplu. ;) :)


Eu nu vreau sa te incui deloc, doar sa exprim niste puncte de vedere mai... reale, mai palpabile, sa le spun asa. Oricum vroiam si niste informatii, reactie declansata din mesajul pe care il transmiti "yo stiu da' nu spun" :-p :)))))))))


Ingerii ar trebui sa fie mesageri, eu nu-i percep oricum ca pe ceva cu aripi, sau copilasi bucalati, in nici un caz... cred ca asta apartine imaginatiei epocii moderne...

mr

Citat din: Siberia din  29 Iunie 2011, 23:12:10
Ok. Daca menirea ne-a fost deja data, inseamna ca de fapt nu avem liberul-arbitru sa decidem ce vrem sa facem cu viata noastra, sau am inteles eu gresit ?
Daca ne reincarnam pentru a avea o viata perfecta si acest lucru nu este posibil, pentru ce ne mai reincarnam ? Apare inutilitatea reincarnarii din moment ce scopul nu va fi niciodata atins.
Cine decide daca am gresit candva si cum trebuie sa-mi platesc datoria ? Daca eu nu simt vreodata ca am gresit fata de o persoana ? Daca o persoana decide in mod eronat ca am gresit fata de ea se va astepta sa-i platesc o datorie despre care eu n-am habar ?
Daca eu simt ca nu am gresit fata de nimeni in toata viata asta si mor cu constiinta impacata cine decide ca eu trebuie sa platesc o datorie si de ce ?
In aceeasi ordine de idei, daca eu simt ca mi-am trait viata negresind fata de nimeni, de ce trebuie sa ma mai reincarnez ?
Karma asta si platile karmice par cea mai buna scuza pentru o viata neimplinita.

Asa cum zicea si colegul @biss, personal am de multe ori impresia ca ceea ce mi se intampla in aceasta viata deja este stiut de mine si aceasta impresie este dublata de un sentiment de deplin de acceptabilitate. Si mai cred ca avem liberul arbitru sa ne alegem o viata in care ne propunem sa experimentam ceva sau sa rezolvam anumite probleme din trecut. Intrand intr-o viata fizica, precum intrarea intr-un personaj al unui joc de computer, avem libertatea sa facem ce dorim in acel decor sub semnul "uitarii", fapt care poate conduce la realizarea sau nu a scopului initial. Uitarea ne permite desfasurarea liberului arbitru in viata fizica.

Nu cred ca vreo reincarnare este lovita de inutilitate. Fiecare viata aduce o multime de informatii in campul spiritului iar algoritmul dupa care se ansambleaza ele, mai sus, in planul cauzal...inca ne scapa.

Unii autori care sustin ca "vad" mai sus spun ca exista foruri, "comisii" de spirite care gestioneaza acest flux karmic. Cred ca mai important pentru noi, ca subiecti ai acestor experiente si la nivelul la care se desfasoara ele, este sa stim ca ne-am dat consimtamantul de a intra intr-o viata si nu ne-a fortat nimeni sa o facem. Calitatile noastre dobadite in multe vieti trecute, sub semnul uitarii din mediul fizic, ne determina si perspectiva din care privim problemele dintre semeni si modul de actiune din aceasta viata.

Sirul incarnarilor nu cred ca se termina decat atunci cand spiritul acumuleaza suficienta informatie si energie sa urce pe planuri superioare de existenta. Daca tu simti si ai argumente ca ai dus o viata exemplara este in regula, dar in viata fizica nu prea ai de unde sa stii ce nenorociri ai facut intr-o viata trecuta si pentru care trebuie sa "muncesti" pentru a realiza efectiv nebunia acelor lucruri urate ....si binenteles sa nu mai faci asa ceva...in alte vieti fizice.
Aspectele spiritului le asociez cu un diamant mare care are multe fatete. Stralucirea si frumusetea lui cresc odata cu slefuirea fatetelor. O fateta cred ca o slefuiesti in cel putin o viata....de aici si nevoia de multe vieti ptr slefuire.

Viata neimplinita cred ca vine in urma lipsei minimale de intelegere a rostului fiintarii in trup. Mai exact a neintelegerii mecanismelor simple care guverneaza mediul fizic al existentei spiritului. Si mai excat a neintelegerii unor legi sub care ne ducem vietile -> http://www.firicelciarnau.ro/esoterica-kybalion.php

Alchimistii veritabili credeau in existenta fiintei umane simultan pe toate cele trei planuri: cauzal, astral si fizic; si intelegeau importanta deosebita a planului fizic ca fiind singurul plan in care era posibila transmutatia spiritului spre alte forme de existenta, universuri etc. De aceea acordau importanta maxima vietii fizice si urmareau sa obtina acel Magnus Opus al "operei" umane. Planul fizic se pare ca este un test pentru spirit si odata stapanit devine ca o baza pentru restul mediilor de fiintare. De aici ne putem da seama din ce punct mic si separat al existentei incercam sa ne dam seama de imensitatea si unitatea Creatiei. Numai invatant ce este smerenia si mergand din aproape in aproape putem sa realizam Intregul. Primul pas e lumea fizica si intrigile ei.


Citat din: padme din  30 Iunie 2011, 11:12:24
Eu nu vreau sa te incui deloc, doar sa exprim niste puncte de vedere mai... reale, mai palpabile, sa le spun asa. Oricum vroiam si niste informatii, reactie declansata din mesajul pe care il transmiti "yo stiu da' nu spun" :-p :)))))))))

Din pacate nu prea se pot exprima cu puncte de vedere reale si palpabile notiuni ce tin de perceptiile noastre extrafizice. :) De aici si riscul de a cadea in ridicol. Dar se presupune ca suntem niste oameni care accepta si inteleg cat de cat acest nivel de discutie ce tine mai mult de simbolistica si nu de rational.

Interesanta reactia ta la cuvintele mele ....in urma careia m-am simtit "urmarit". Imi cer scuze anticipat daca te simti lezata cu ceva din abordarile mele.
De obicei incerc sa argumentez ceea ce sustin. Cateodata reusesc, cateodata nu...
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

padme

Citat din: mr din  30 Iunie 2011, 12:14:17
Din pacate nu prea se pot exprima cu puncte de vedere reale si palpabile notiuni ce tin de perceptiile noastre extrafizice. :) De aici si riscul de a cadea in ridicol. Dar se presupune ca suntem niste oameni care accepta si inteleg cat de cat acest nivel de discutie ce tine mai mult de simbolistica si nu de rational.


La faza cu "reale si palpabile" m-am exprimat eu gresit. Deocamdata nu prea reusesc sa gasesc cuvintele necesare pt a exprima ceea ce ma intereseaza de fapt. Am vrut sa mai zic si ca sunt metode cunoscute de intrare in societatile secrete, cum ar fi racolarea, sau locul transmis in familie. Dupa aia cred ca ne-am si referit la lucruri diferite, tu vorbind mai mult de planul spiritual. Oarecum am primimit un fel de raspuns la ce ma interesa sa stiu. Pe de alta parte, pe parcursul discutiei au aparut nelamuriri si datorita viziunii diferite asupra lucrurilor. Pai de urmarit te-am urmarit daca m-a interesat sa aflu ceva, nu? Altfel cum se putea? :))) Chiar daca pe alocuri am fost si putin sarcastica...(rautatepuranualtceva). Nu m-ai lezat cu nimic si pe de alta parte am depasit faza cu lezari/enervari din discutii, poa' sa fie si asta o oarecare maturizare pe care o simt de ceva timp....

Siberia

#50
Cu scuzele de rigoare pentru intarziere le multumesc lui @Arhanghelul si lui @Tayka pentru raspunsurile despre acea frecventa, dar tin sa precizez ca nu ma gandeam defel la unde radio... mai degraba la un camp magnetic sau ultrasunete.
Probabil mai avem de investigat in acest domeniu. Pana atunci, si daca v-ati plictisit de liberul arbitru sau platile karmice, mai postez un extras pe care dorea si colegul @Lex sa-l discutam:

"care-i rolul Lunii ?
pe linia mea temporala Luna nu mai exista demult
viata devine mai buna fara Luna
de ce mai aveti Luna ?
care este rolul pentru care mai aveti Luna ?
Luna nu este un corp ceresc natural
Luna este pusa acolo de alte fiinte pentru a controla "starea de spirit" a Pamantului
fara Luna, o mare liniste vine peste oameni, nu mai sunt furtuni mari, doar mici
fara Luna e pace intre oameni
Inaintasii spun ca o rasa veche a capturat Luna din spatiu si apoi au pus-o langa Pamant
Inaintasii spun ca fortele Lunii lucreaza ca o masina a timpului, controleaza timpul
Luna controleaza deasemenea si "starea de spirit" a oamenilor in aceasta linie temporala".

"ok me first question ask
wat purpose yor moon
me line time moon demise long ago
life become better with no moon
why u stil have moon
wat purpose yor moon have u
moon not natural heaven body
moon put there by other being to control earth mood
without moon big calm comes over peoples no big storm anymore only litel storm
without moon peace among people
elders say old race capture moon from space then put next earth
elders say moon forces work like time mashine keep control time
moon also control mood of beings on planet in this line time"


Intrebarile ar fi:
E posibil ca Pamantul sa fi avut pe parcursul istoriei sale timpurii 2 Luni sau  2 Sori ?
Ce s-ar schimba fizic pe Pamant daca nu ar mai exista Luna ? Anotimpurile ? am avea doar un anotimp ? ca-n Rai ? :D

Cat despre ceea ce ziceau Inaintasii, decideti singuri daca e credibil sau nu :)

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

#51
Pe scurt (ca vine Apocalipsa si eu scriu p-aici in loc sa mai sap la bunker :-D):

1. Luna :moon: sint si eu de parere ca nu-i un satelit 100% natural si c-a fost adusa pe orbita acum... "n" ani (cind o sa aflu precis de la Skinny Bob :-) va zic si voua, promit). Propulsorul gigantic tip EMV (probabil) exista se pare si acum pe fatza ei asa-zis "nevazuta", singurele imagini accesibile fiind cele - neclare - luate de sonda sovietica ZOND in anii '60, adica-n epoca in care nu se photoshopau imaginile, cum face NAZA de prin anii '70.

2. Lasind deoparte diversele supozitii (la care subscriu partial) privitoare la "routerul lunar de suflete" cu localizare banuita-n turnul lunar inalt de 13 km (de pe fatza vizibila asta), Luna are si-un rol pozitiv in stabilizarea "giroscopica" a miscarii de rotatie a Terrei, care in lipsa ei s-ar "balangani" :lol: cumva in jurul axei sale, cu consecinte meteo nasparlii de-a binelea.
Adica diverse anotimpuri intr-o singura zi. :-o

P.S. Controversatul Richard Hoagland a anuntat anul trecut ca va prezenta o noua imagine CLARA a turnului de pe Luna  presupus a avea rol de soul-catcher (sau soul-router, in fine...)
Promisiunea lui pare sa aiba insa aceeasi soarta cu cele - la fel de neonorate - ale dr. Greer...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Tayka

Citat din: Xanadron din  30 Iunie 2011, 21:59:33
Pe scurt (ca vine Apocalipsa si eu scriu p-aici in loc sa mai sap la bunker :-D):
Eu am termint bunker-ul,dar deocamdată ţin nişte capre în el să le testez comportamentul,şi nu ştiu ce au că behăie cam jalnic,simt probabil că vine apocalipsa...
Cât despre reîncarnatul omului,care înţeleg că umblă mai nou de bezmetic,sărind din viaţă în viaţă,ca veveriţa prin copaci,ba ca bărbat,ba ca femeie,plătindu-şi poliţele,sau întâlnindu-se cu băieţii cu care mai trage câte un şpriţ,în amintirea vieţilor..anterioare,Ciudat însă e că eu nu-mi amintesc să mai fiu trăit vreodată,ca să pot şi eu răsplătii sau ..ciomăgii pe careva..Ce să mai zic;oricum mi-am mai scris şi eu nu odată părerea aşa că să trecem la ..Lună.Şi despre lună sa mai vorbit.Sânt mai multe păreri şi argumente cum că Luna nu există,că ceiace vedem noi e doar un halou (felinarul dela coliba ciobanilor care păzesc..turma).Fizic se zice că ar exista doar o navă imensă dotată cu toate cele,pe care au fost lăsaţi să cotrobăie câte un pic trimişii turmei,(cosmonauţii) cu troşcoletele lor pline de fum,dar asta până la Apolo-13,după care au dat drumul la câini,şi de atunci,nimeni nu nai are curajul să dea târcoale pe acolo.Nu ştiu cât or fi de adevărate toate dar Marele Router există,cu el se detectează printre altele şi primul moment de viaţă al viitorului om,pentru ca apoi să i se trimită pront un ..Big-brother..de care nu se va mai scăpa sărmanul om toată viaţa lui.Şi ciobanii noştrii procedează la fel;doar că ei atârnă la gâtul oii talanga.-Diferă doar tehnologia ...
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Tzipi

Densusianu in  " Dacia Preistorica" citeaza vreo 2-3 surse din vechime, in care era precizat ca luna nu exista in acea vreme.
Plus ca existmai multe legende, povestiri din vechime, care incep cu " pe vremea cand luna nu exista "...

@Lex

am citit si eu  nu mai stiu pe unde, ca in trecutul (indepartaaaaat  :p) al Pamantului  Luna nu era pe cer si ce mi a ramas in minte e aceeasi fraza ca cea scrisa d tzipi  "pe vremea cand inca Luna nu exista...''   :fullmoon:  :-)

Xanadron

#55
Citat din: Tzipi din  01 Iulie 2011, 03:46:05
Densusianu in  " Dacia Preistorica" citeaza vreo 2-3 surse din vechime, in care era precizat ca luna nu exista in acea vreme.
Plus ca existmai multe legende, povestiri din vechime, care incep cu " pe vremea cand luna nu exista "...
Mda, pina si "The History Channel" sustine ipoteza asta, a Lunii = satelit artificial al Pamintului... :fullmoon:

http://www.lovendal.net/wp52/history-channel-confirma-faptul-ca-luna-e-un-obiect-artificial-adus-din-alt-sistem-solar/

P.S. Ca intotdeauna, apreciez stilul sintetic-sugubatz :lol: in care Tayka isi expune parerile (chiar daca nu-s intotdeauna 100% de acord cu ele).

Acum de pilda, cu presupunerea ca Luna ar fi doar o "iluzie holografica" :roll: - opinie valabila doar partial, in sensul ca imaginea unor cratere de pe fatza vizibila :moon: care foiesc de baze-instalatii pare sa fie intr-adevar distorsionata holografic (evident ca-n scopul chiorarii "turmei"), dar nu Selene pe de-a-ntregul.
Doar mareele de pilda nu pot fi provocate de gravitatia unei... holograme, nu? :wink:

In orice caz, have a Karma-point, Tayka!!! :rainbow:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

@Lex

Yo zic sa mai asteptam putin sa apara  ''Apollo 18''  si vedem ce si cum sta treaba cu Luna   cel putin din perspectiva celor de la hollywood :-D :-D  care dupa cum se pare au inceput sa dea drumu la filme 'pro' disclosure  la greu  :-)

Siberia

Eu zic sa mai asteptam putin sa se stafideasca de tot Luna si dupa aia poate aflam adevarul despre ea :)) Sau sa ne uitam sa vedem cand au inceput mayasii sa inregistreze iscarea Lunii in calendarele lor...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Tayka

Citat din: Xanadron din  01 Iulie 2011, 11:15:34
Doar mareele de pilda nu pot fi provocate de gravitatia unei... holograme, nu? :wink::
Desigur că nu holograma produce mareele ci nava care desigur controlează total Grădiniţa cu Sapien-şi.Holograma are doar rolul de a masca oarecum priveliştea unei nave enorme care ar paraliza de frică pe ori cine dar mai ales ar anihila procesul Liber-arbitrajului,şi ar compromite astfel grav..recolta.Unele animale presimt totuşi uneori existenţa unor fiinţe acolo sus,iar unii oameni senzitivi se simt ciudat şi în nesiguranţă pe lună plină. :fullmoon: Terenul denivelat,craterele,sau format dea-lungul vremii pe exteriorul navei sau posibil să fie construite artificial pentru liniştirea turmei.Şi asta pentru că desigur au şi ei psihologii lor care desigur recomandă ca fiind absolut necesară pentru calitatea mărfii creierea iluziei de libertate cât mai deplină,altfel dacă aceasta intră la bănuieli(cum facem noi aici),este posibil să se..altereze.Iată doar un exemplu:Ca să omori căprioarele dintr-o pădure,nu trebuie decât să înconjori pădurea cu un gard,şi cănd acestea vor realiza că nu mai sânt libere vor murii agăţate pe gard,fugind spre libertate.Probabil că EI ne cunosc la perfecţie instinctele,chiar dacă ne mai răpesc câte odată să ne măsoare lungimea maţelor. :-D Nu se ştie precis dacă acel hallou există sau este introdus doar în imaginaţia oamenilor-aceasta ar fii ultima variantă pentru că iată,unii oameni nu văd..luna aşa cum o vedem noi-sâk! :-D-ia uite aici;
http://www.blogcotidian.com/2011/03/luna-nu-exista-e-de-fapt-o-manipulare.html
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

StarDust

Citat din link-ul dat de Tayca:
"Nu vreau sa sperii pe nimeni, insa realitatea pe care o cunoastem nu e ceea ce pare a fi", a declarat cercetatorul Cosmin Beciu pentru trombon.ro"

Toate astea nu sunt decat "TROMBOANE", dar, binenteles... e doar parerea mea :-D
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16