Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Codul lui Oreste revine la Antena 2

Creat de N0mad, 23 Mai 2011, 10:08:16

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

N0mad

 Sambata  21.30-23.00

Reluare vineri orele 17.30



Acesta este lincu dac vreti sa vedeti emisiune.

CODUL LUI ORESTE | 21.MAI.2011 Invitat: Codrin Stefanescu  DESPRE EXISTENTA EXTRATERESTRILOR!.


http://www.youtube.com/watch?v=jSJh8J23H5k

rontzo

Asta e printre putinele lucru noi si bune care s-au mai intamplat recent :p
chiar imi lipsea emisiunea lu' nepotu ' Oreste

jean

In filmul de mai sus dar si prin alte parti se vehiculaza ideea ca, pe Pamant au existat mai multe civilizatii ale oamenilor. Parca in film spune ca au mai fost patru inaintea noastra. :?
Nu stiu....Ceva nu pare in regula, nu au fost creatorii in stare sa creeze o rasa care sa mearga in mod continuu pe calea progresului? Si chiar daca nu, de ce nu au intervenit ajutandu-ne? Nu inteleg de ce de fiecare data ar fi trebuit sa vina cu o rasa noua.
Eu cred ca, faptele stau cu totul altfel. Cred ca, nicio data nu au disparut oamenii cu totul si adusi altii noi. Cred ca, ei au intervenit in mod continuu asupra noastra facand schimbarile din mers. Au disparut probabil, cei care nu prezentau interes pentru progres (scopul urmarit de ei). Cred ca intevin si acum, vezi cazurile de rapiri de persoane si interventiile asupra lor. Cred ca aceasta ipoteza explica mult mai bine fenomenul.
Adevarul este dincolo de noi

rontzo

@ Jean
..parerea mea este ca sigur anumite lucruri n-au fost pe placul celor care ne-au creat- se pare ca proiectul initial a deviat  de la ce urmareau ei ca finalitate- asa ca un reset de sistem s-a impus- si se pare ca nu numai odata - cred ca subiectul asta a mai fost discutat ce putin odata pe forum.
de altfel genul asta de ipoteza este vehiculat si in comedia SF "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" (2005)
s-auzim de bine

pana una alta am trecut cu bine de 21 mai si acum ne-au dat habarnishtii aia de "ros" subiectul cu 11.11.2011 - sa te tii nene ! ca avem de lucru ( vorbesc de aia mai slabi de inger :p )

ativista

Referitor la hieroglifele ce reprezinta avioane , etc nu are nicio legatura cu sfinx-ul...daca nu ma insel ele apar in templul Abydos , estimat la o vechime de 12000 de ani . Va rog verificati inainte sa publicati dezinformari...

jean

Citat din: rontzo din  23 Mai 2011, 16:13:36
@ Jean
asa ca un reset de sistem s-a impus- si se pare ca nu numai odata.
Resetul sistemului nu inseamna distrugerea completa a lui. Inseamna revenirea la o stare initiala, de normalitate. Asa cum am spus: ,,Cred ca, nicio data nu au disparut oamenii cu totul si adusi altii noi. Cred ca, ei au intervenit in mod continuu asupra noastra facand schimbarile din mers. Au disparut probabil, cei care nu prezentau interes pentru progres (scopul urmarit de ei)''
Daca privim resetul pomenit de tine in acest fel, el este posibil.
Adevarul este dincolo de noi

angellla29


Arhanghelul

#7
Citat din: angellla29 din  02 Iulie 2011, 18:42:38
De abia astept

Iertati-mi intrebarea ... ce astepti? ... asta ....
The Animatrix - Lux Aeterna (Remix)

Mie groza ... nu mai cand vad secventele si-am vazut filmul la vremea lui de vreo 2-3 ori ... parca as revedea picturile din aeroportul din Denver ... brrrrrrrrrrrrrr ...

Resetarea periodica a civilizatilor umane ... TVM parca avea gura aurita ... ar zice Codrin Stefanescu ... batal vina de ADN ...

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05