Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intr-un cuvant ARTA!

Creat de jackie28t, 15 Aprilie 2006, 19:03:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

Imagine dedicata lui ''lory'' si ''pri3st3ss''


jackie28t

Imaginea am gasit-o foarte reusita si draguta.Sper sa nu fie nici o suparare. :|

pri3st3ss

e superba,jackie,iti multumesc din suflet,mi-ai atins punctul sensibil. (vb serios)
multumesc din inima,am sa pastrez imaginea la mine in pc.
multumesc din nou :lol:, de data asta nu ai gresit cu nimic.
eu care sunt,sirena,sau zana? :wink:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

jackie28t

Citat din: pri3st3ss din  27 Iulie 2006, 20:06:41
e superba,jackie,iti multumesc din suflet,mi-ai atins punctul sensibil. (vb serios)
multumesc din inima,am sa pastrez imaginea la mine in pc.
multumesc din nou :lol:, de data asta nu ai gresit cu nimic.
eu care sunt,sirena,sau zana? :wink:
Multumesc pri3st3ss.
Si eu gasesc imaginea superba.Am o mica colectie cu mai multe categorii de imagini.
Ma bucur ca ti-a placut.Mai trebuie si noi sa ne racorim cu alte teme ca sa nu ne umplem capul numai cu extraterestrii  :-D LOL Referitor la personaje,cu permisiunea voastra.... as alege si spune ca tu esti sirena ce-i arata lui ''lory'' caiutii(referitor la acea imagine,doar in gluma) :wink:

udar

Eu vreau sa fiu clautzul cel din urma... Ala care se ineaca   :-D :lol: :-D

P.S.: De fapt sunt unicorni/inorogi...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Citat din: udar din  29 Iulie 2006, 15:13:59
Eu vreau sa fiu clautzul cel din urma... Ala care se ineaca   :-D :lol: :-D
Nu-i nici o problema ''udar''...s-a facut.Tu esti calutzul cel din urma.  :-D LOL

pri3st3ss

multumesc,jackie,eu sunt sirena si udar e inorogul..mai vrea cineva sa intruchipeze vreun personaj?
jackie,te-as ruga,daca mai ai imagini de acest gen,sa imi trimiti pe mail pls.
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

jackie28t

Citat din: Elvin din  29 Iulie 2006, 20:01:50
"Caii din urma vor fi cei dintai"
In acest topic se discuta despre ''ARTA'' V-as ruga sa lasati ''apropourile'' deoparte  ca sa nu mai murdarim si ofensa subiectul.

Citat din: pri3st3ss din  29 Iulie 2006, 20:47:33jackie,te-as ruga,daca mai ai imagini de acest gen,sa imi trimiti pe mail pls.
Bine pri3st3ss,am sa-ti trimit cateva.Inteleg.

jackie28t

Arta Naturii
Este impresionant uneori sa vezi cum poate costrui natura lumea din afara.Mi-au placut foarte mult aceste imagini luate de pe un forum despre arta si pictura in care se discuta defapt despre tehnicile picturii.Voi lasa cateva fotografii foarte reusite.Se incadreaza excelent in acest topic.Adevarul ca mi-ar placea sa am un tablou in sufrageria mea facuta dupa imaginea unor asemenea fotografii :-D



 

pri3st3ss

superbe,dar deja mor de frig :-D
mai trebuie sa aud cum urla lupii , sa miroasa in casa a cozonac si afara sa se auda sania lui mos craciun...langa un foc bine intretinut si alaturi de a8a mea minune,ar fi excelent... :-D
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

AdiM

Citat din: jackie28t din  10 August 2006, 23:43:28
Arta Naturii
Este impresionant uneori sa vezi cum poate costrui natura lumea din afara.

Apropo de natura, am vazut azi filmul Printesa Mononoke, desen animat dupa o legenda japoneza.
Nu il povestesc, ca mi-ar lua prea mult timp. Dar ideea lui este ca, demult, oamenii erau capabili sa vada spiritele Naturii, in forme concrete, si le vedeau ca zei si demoni, si le respectau enorm, si asta a dat nastere mitologiilor si legendelor de azi.
Dar, la un moment dat, lupta oamenilor pentru putere sau pentru a-si implini dorinte personale, i-a facut sa ajunga sa nu mai respecte Natura si spiritele ei, si atunci ei au inceput sa se lupte cu ele ca sa le ia teritoriul sau ca sa isi impuna tehnologiile si stiinta. Si din lupta asta, oamenii nu au reusit sa le distruga, ci doar sa-si schimbe lumea in care traiau prin faptul ca spiritele naturii si-au schimbat forma, devenind invizibile pentru ei.
Vechii zei nemuritori nu au disparut din lume, chiar daca mitologiile par depasite si desuete, ci doar s-au ascuns de ochii celor care nu vor sa vada decit propriile lor ambitii si dorinte. Ei au ramas vizibili pentru cei care inteleg si vor sa vada sensurile mai adinci ale lumii si naturii. Nemuritori fiind, zeii doar si-au schimbat forma si manifestarea.

Cine stie, poate ca unii dintre ei poarta azi masti de ET :)



pri3st3ss

iata ce a facut un prieten de-al meu pe calculator pt mine,care sunt innebunita dupa ET... :roll: :-)
ms din suflet,rares
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

DepthOfField

Foarte frumoase imaginile prezentate de voi aici.
Am gasit si eu ceva interesant..nu stiu cata arta, dar cu siguranta inspiratie si stapanirea unor tehnici necesare.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

jackie28t

#28
Citat din: ciuciulete din  14 August 2006, 10:17:39
Foarte frumoase imaginile prezentate de voi aici.
Am gasit si eu ceva interesant..nu stiu cata arta, dar cu siguranta inspiratie si stapanirea unor tehnici necesare.

Imagini superbe Ciuciulete.Multumesc foarte mult.Sa stii ca intr-adevar sunt reusite si mi-au placut la nebunie.Chiar rog si alti membrii sa arunce o privire acestor fotografii splendide.Inca-odata merci pentru postarea lor Ciuciulete. Sunt fotografiate de tine?:wink:

udar

Protector are, intr-o oarecare masura dreptate, in sensul in care noi putem vorbi foarte simplu despre razboi si sa condamnam partile, dar realitatea de acolo, cu oameni impuscati in cap si copii sfasiati ne este straina. Este foarte usor sa judeci din spatele unui computer, fara sa ai imaginea clara a ceea ce inseamna cu adevarat un razboi.

Protector nu trebuie sa uite insa faptul ca pe acest forum intra si persoane minore care pot fi marcate pe viata de asa ceva, plus ca topicul este al lui jackie si aici se posteaza doar imagini artistice...

Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)