Sectiune pentru limba româna > Extraterestri

MIB (Men In Black): ce credeti despre ei?

(1/2) > >>

Xanadron:
Sint tare curios care-ar fi ideile voastre despre cunoscutii (printre ufologi, evident) MEN IN BLACK.
De fapt si altii ii cunosc cumva, de cind cu filmele cu Will Smith & Co.
Citeam adineauri citeva informatii pe tema asta (o intimplare povestita aici):

http://naturalplane.blogspot.com/2010/08/hib-humanoids-in-black.html

...si, amintindu-mi ca pina si John Lear ori Bob Lazar sustineau ca au fost cindva vizitati de straniile personaje imbracate in negru, :mrgreen: cu aparitii deseori "din neant" si cu o comportare anormala in sensul de "sintetica" (de la voce la miscari), ma gindeam ca poate aveti idei mai inspirate decit ale mele apropo de originea si intentiile lor (sa faca oare vizite neasteptate numai in scopul inspaimintarii demoralizante a celor care "vorbesc prea mult"?) 8-)

Siberia:
Adevaratii Men In Black - M.I.B. (nu ma refer aici la cei prezentati in filmele cu Will Smith, cei din diviziile de paza, etc) cred ca sunt The Watchers - Guardians - Sentinels.
Motivatia este mai lunga si-mi ia ceva timp, asa ca o sa revin cu detalierea ei mai tarziu sau maine.

(daca nu ma inseala memoria, chiar si-n Fringe aveau costume negre si palarii :) o sa verific si asta)

arckadii:
Iti spun eu ca ai dreptate cu Fringe, ca mi-e proaspat in minte. Problema este insa, exista cu adevarat sau este doar un mare artificiu cinematografic?
Intreb asta pentru ca macar o data mi-ar placea sa vad niste dovezi palpabile in sensul asta, pentru ca pana atunci, doar supozitii raman. Si daca exista, ce fac de fapt? Doar privesc? In Fringe, tipul cu chelie si palarie (ca sa fac o poezie) mai si actiona din cand in cand:)

Ark

dorel6:
Eu as zice mai mult ca asa zisii MIB seamana mai mult cu cei din filmul "The Adjustment Bureau".

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FHVU3fKhsjI[/youtube]

abyss:
Baietii in negru au inceput sa apara fix la un moment dat. Adica atunci cand militarii US au inceput sa musamalizeze cu strasnicie proiectele negre si asa zisele recuperari de nave ET (fapt despre care am inceput sa ma indoiesc!). Se pare ca Agentia Secretomaniaca dint 3 litere a devenit extrem de interesata de aceste miscari de trupe ale baietzilor verzi (dupa cum spun legendele) si a dorit sa-si infiinteze propriile proiecte negre fapt pentru care a inceput o adevarata vanatoare de capete importante, informatii legate de tehnologii, persoane si cam tot ce e legat de asemenea chestiuni. Pana la urma le-au primit :)
Desigur, si legendele urbane dar si faptele grave, reale, petrecute ne spun ca a fost vorba de un paradox... au musamalizat proiectele negre de origine nazista creand mitul UFO si simultan au reusit demonetizarea cat si demonizarea acestuia... care este zic eu, un fenomen real.

Din toata povestea asta eu am retinut cam atat:

1. Toate dovezile aratate ori descoperite pana acum arata clar o manevra umana oculta de a distrage atentia. In legatura cu Roswell Base de pilda, pana acum singurul fapt dovedit daca asa poate fi numit, e faptul ca pe perioada ´46-´49 lipsesc dosarele din arhiva unitatii militare respective. Asta nu inseamna ceva dace e sa fim realisti... poate insa reprezenta faptul ca se incearca a se da impresia ca se ascunde ceva.

2. Remarc ura sau ciuda cu care se reproseaza pe diferite voci "oficiale" ca EBEs sunt "inselatori" sau "manipulanti". HE-HE_HE ce ma distreaza baietii astia... Pai ei ce credeau ca Universul e plin de prosti? Jet Scarba!!!- care e vorba unei fete dintr-a V-a, colega cu fiul meu.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version