Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cazuri recente UFO

Creat de abyss, 02 Mai 2011, 19:53:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.


abyss


bk

Referitor la cel din Anglia, daca nu este vre-un truc cu o reflexie in geam a unui obiect din interiorul camerei, cred ca este vorba de un ZEPELIN care apare in acest mod datorita folositii zoom-ului digital de la camera cu care a fost facuta filmarea. Nu vad "sensul" aparitiei unui UFO cu beculete de semnalizare exact ca la obiectele de zbor conventionale.

abyss

Un sens o exista totusi deoarece sunt multe rapoarte in care obiecte zburatoare copiaza aparent luminile stroboscopice ale avioanelor. Sunt voci care afirma ca si oamenii au instituit o "carantina" la nivelul planetei. Adica daca noi nu avem voie sa parasim planeta cu echipaje umane nici "ei" nu au voie sa aterizeze ori sa execute manevre suborbitale. Pentru aceasta se folosesc aparaturi asa zis scalare care tintesc si doboara navele stelare ale vizitatorilor. Ben Rich a spus destule si putem deduce si mai multe din dezvaluirile domniei sale in sprijinul tocmai amintitei ipoteze.

O alta filmare interesanta:
UFO Sighting Pass Christian, Mississippi 021212.MOD

bk

UFO Crashes and Explodes in South Carolina ? (Feb 2012)

Unlikely UFO Crashes and Explodes in South Carolina Feb 2012

arckadii

Citat din: bk din  16 Februarie 2012, 17:05:17
UFO Crashes and Explodes in South Carolina ? (Feb 2012)

Sunt sigur ca in cazul asta a fost vorba doar de un meteorit si nimic mai mult.

Ark

Ganditorul

Mi  se pare mai interesanta filmarea asta, in Romania

OZN Valcea 2012 Romania

rontzo

chestia asta de la Valcea pare sa fie o speta clasica de  TR-3B sighting, dupa parerea mea

abyss

Felicitari celor care au avut initiativa de a filma acele lumini.
Totusi trebuie sa remarc ca luminile se aaseamana mai mult cu niste lanterne chinezesti.

Iata cateva exemple de TR-3B:
















jean

Citat din: rontzo din  17 Februarie 2012, 12:18:06
chestia asta de la Valcea pare sa fie o speta clasica de  TR-3B sighting, dupa parerea mea
Pozitia luminilor se modifica unele fata de altele, nu apartin unei structuri solide. Sunt obiecte independente. Parerea mea.
Adevarul este dincolo de noi

bk

UFO FLEET OVER HOMESTEAD FLORIDA USA 16TH FEBRUARY 2012

UFO FLEET OVER HOMESTEAD FLORIDA USA 16TH FEBRUARY 2012 (tubeding)

Initial am crezut ca este iarasi vre-o jucarie plasata in interiorul masinii care se reflecta in geamul lateral insa se pare ca nu este asa ceva. Deci ce credeti ?

bk

#281
Asta se pare ca este originalul celui de mai sus...

Multiple UFO Sighting in Homestead Florida USA 16 Feb 2012 Video 1

Vad ca unii spun ca ar fi tupa de parasutisti GOLDEN KNIGHTS ai US Army: http://www.usarec.army.mil/hq/goldenknights/ insa nu stiu ce sa zic. Voi ce parere aveti ?

uforever

Trupa de parasutisti GOLDEN KNIGHTS pe naiba, nu vad nici o asemanare, este evident, nu cred ca e cazul sa mai comentam.
Ceva asemanator cu cazul din Florida, am vazut eu la Timisoara, am mai povestit la <Cazuri in Romania>, pe scurt: eram la Timisoara in interes de servici, pe platforma uriasa unde ma aflam sa luat curentul, de plictiseala si avand obiceiul sa ma uit pe cer, am vazut langa Venus doua <stele>.Marimea lor era lafel ca cea a <Luceafarului>, au aparut brusc si au disparut lent.Seamana perfect cu cele din Florida, doar ca acolo sunt mai multe si se misca, astea au stat pe loc 3,4 minute(aproximativ) si au disparut in 4 secunde(amandoua odata).Nu cred ca erau sateliti, nu si-au schimbat deloc pozitia, nu se auzea nici un zgomot su nici o vibratie.

Acum o ora ii aratam unui prieten pe cer o lumina putin diferita fata de restul stelelor, reactia mea a fost:este un OZN, pun pariu ca o sa dispara.Nu se misca, nu scotea nici un zgomot, culoarea totusi era putin diferita, nu am avut rabdare sa ma uit pana la disparitia acestuia, ma uitam la 3,4 minute pe geam, dupa jumatate de ora cand am verificat nu mai era acolo, mentionez ca nu as fii putut sa-l confund cu o stea, imposibil, astazi nu au fost prea multe stele pe cer.

Salutare bk,< Nice to Meet You> :rocket:!

abyss


dorel6

Interesant ultimul video.Chiar nu am stiut de aceasta poza.
@biss ai putea sa ne spui despre ce era vorba in primele 7 video-uri ?
Pentru ca deja au fost sterse... :-) .
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.