Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cazuri recente UFO

Creat de abyss, 02 Mai 2011, 19:53:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

jean

Un mic exercitiu de inaginatie, cum credeti ca se va vedea de cineva aflat la sol  ploaia de foc, ciuperca de foc, din filmul postat de StarDust cu acel avion care lanseaza acele proiectile de la o distanta apreciabila? Ar avea ceva in comun cu un avion militar sau ar arata ca un OZN, o meduza de lumina? Sigur nu se va gandi la un avion de lupta. Numai daca stie sau este expert in avioane militare. Pentru el va fi probabil un OZN.
Adevarul este dincolo de noi

abyss


abyss

#107
UPDATE la postarea =>http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3498.msg59071.html#msg59071
in care va prezentam clipul urmator:
UFO over Moscow 02.07.2011. Yes, it's red lights formation again.

Deci, 2 iulie 2011 - Moscova, ozeneuri luminoase si un aparat de vanatoare rusesc care trece pe langa... Istoria s-a petrecut spun unii in partea de N-E a Moscovei. La inceput UFO-urile se aseaza intr-o formatie alcatuind "carul mic" (semn comenteaza unii ca poate or fi venit din acea zona stelara?) insa dupa o vreme configuratia s-a schimbat incet. De asemenea la finalul filmarii se aude cum trece un avion de vanatoare in apropierea obiectelor luminoase neidentificate. Exact in momentul trecerii sale ozeneurile se sting cu exceptia unuia... 



Interesant e ca Moscova e un NO FLY ZONe !!! Orice zboara pe acolo trebuie sa fie un caz de exceptie! Doar recent au permis catorva elicioplice de VIP si al unor servicii de urgenta sa zboare.

Totusi inclin sa cred ca au fost lanterne chinezesti.

abyss

#108
9 iulie 2011 - Miami, Florida
Unii care se cearta ca pe RUFON... :lol: "LOS BALUUUN...LOS BALUUUN"
(ascultati dialogurile...suna mortal)
UFO SIGHTING IN MIAMI FL?!

11 iulie 2011 - Minneapolis. Minnesota
UFO Sighting in Minneapolis Minnesota July 11 2011

13 iulie 2011 - Jordan Valley, Michigan
UFO Michigan, July 13, 2011!! by UFO Global RC

2011 - Bangkok, Thailand
Unknown object streaks across the sky in Bangkok, Thailand, 2011

Xanadron

Inmultirea necontrolata (sau controlata poate? :roll:) a sud-americanilor hispanici in SUA mi se pare "mortala", compadre @biss...

Ontopic: apar din ce in ce mai multe imagini credibile (ca asta din Tailanda) - dar, repet, fara vreo relevantza practica in tentativa de limpezire a problematicii UFO (ce este si ce vrea ele adica :-D).

Domeniu in care se bat cimpii cu (sau fara) gratie de o eternitate parca, fara sa aflam inca de partea cui e macar firul ala subtire de adevar - uite aici de ex. un partizan (nu chiar "strain" de domeniile Top secretoase) al teoriei "Obiectelor Zburatoare deloc... necunoscute":

http://www.dukecityfix.com/forum/topics/ufo-researcher-william-lyne-to
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Filmare presupus a fi efectuata in acest an 2011.
UFO deasupra cladirii Taipei 101, Taiwan
UFO IN PLAIN VIEW ..( IN THE NEWS ) TAIWAN


13 Iulie 2011 - Marea Baltica
Ocean Explorer team news 2011-07-13


16 Iulie 2011 - Moscowa
UFOs in Moscow on July 16 2011 at 23 06


abyss


dorel6

Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

abyss

#113

Casiopeea

     Salutare! Sunt noua pe acest forum.  :-)Va salut pe toti cu respect. Am gasit si eu ceva intamplator pe net, dar nu este un video actual (de aceea imi cer scuze )...poate multi dintre voi ati si vazut video-ul...Este vorba despre un individ gasit mort in padure cu amputatie de membru inferior. Ce parere aveti? Este real sau nu? :?
GIANT UFO UPDATE APRIL 2011- REAL GREY ALIEN HYBRID FOUND DEAD MADONIE SICILY? PART 4

Arhanghelul

#115
Citat din: Casiopeea din  27 Iulie 2011, 13:47:46
     Salutare! Sunt noua pe acest forum.  :-)Va salut pe toti cu respect. Am gasit si eu ceva intamplator pe net, dar nu este un video actual (de aceea imi cer scuze )...poate multi dintre voi ati si vazut video-ul...Este vorba despre un individ gasit mort in padure cu amputatie de membru inferior. Ce parere aveti? Este real sau nu? :?
GIANT UFO UPDATE APRIL 2011- REAL GREY ALIEN HYBRID FOUND DEAD MADONIE SICILY? PART 4

Un fake 100% este cica filmat in format HD ..dar calitate de randare ramane la fel ...
Silicon toata ziua cu sange de "chicken" ...

Uite filmare HD cu un aparat pana in 200 euro ...
http://www.youtube.com/user/arhanghelulred?blend=2&ob=5#p/u/5/X0BJICIJwwk

Nu stiu cum se face dar cand e vorba de ceva inedit,poate important ... culmea aparatul foto/camcorderul sunt ineficiente/slab calitativ  ... si tremura mana la cameraman de zici caa baut vreo doua bax-uri de "cola" sau 1 litru de cofee ...

Concluzie ... fake,fake,fake ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Casiopeea

Se pare ca te ai cu tehnologia... :-P Ma incred in ce spui tu, atunci. Ms mult! :-D

Arhanghelul

Citat din: Casiopeea din  27 Iulie 2011, 19:18:56
Se pare ca te ai cu tehnologia... :-P Ma incred in ce spui tu, atunci. Ms mult! :-D

Te rog sa nu te increzi din prima in zicerea mea ...

Nu vreau sa cad in pacatul acesta:
Ioan 7:12 Noroadele vorbeau mult în şoaptă despre El. Unii ziceau: ,,Este un Om bun." Alţii ziceau: ,,Nu, ci duce norodul în rătăcire."

Analizeaza dumneata si decide ...doar esti posesorul liberului  arbitru ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

dorel6

#118
UFO in Israel (Video-ul este vechi,dar nu l-am vazut nici unde).
Upload date : Jul 26, 2011
UFO in Israel!

Iar un alt video cu un UFO filmat in Mexic.
Upload date : Jul 27, 2011
Ovni Ufo in Iztapalapa México T3M 24 July Part.6
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

jean

In primul film cred ca este vorba de statia spatiala ISIS se vede insotita de un punct luminos ce poate fi naveta spatiala. Eu asa am vazut-o intr-o seara cand veneam din parc.
Al doilea film....Cred ca este vorba de un balon meteorologic.
Nu este nimic deosebit in cele doua filme.
Adevarul este dincolo de noi