Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cazuri recente UFO

Creat de abyss, 02 Mai 2011, 19:53:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

OZN-uri :ufo: la Alma Ata (Kazahstan - zona de provenientza a asa-zisilor evrei khazari):

http://youtu.be/Ws0cTqAfXQE
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

jean

Uimitor este inaltimea mica la care se afla obiectul, nu foloseste nimic pt. mascare. Cu alte cuvinte il doare in basca daca este vazut. Are contururi destul de precise. Cred ca este vorba de un sistem, sonda, de supraveghere ceva, daca tinem cont de dimensiuni. Asta numai daca nu este un fals ceva.
Adevarul este dincolo de noi

dorel6

Exact cum spune si jean inaltimea mica la care se afla obiectul.
Daca nu este un fals,atunci dupa cum sta obiectul in aer este vorba despre un camp magnetic.
Ceea ce rezulta ca este fabricat pe pamant.Un sistem primitiv dar tot odata o mare descoperire pentru omenire.
Dorel
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

@Lex

e hai, ca parca navele e.t nu folosesc acelasi principiu. sa nu uitam ca noi am imprumutat tehnologie de la ei , nu invers :p   :-)

dab270277

http://www.youtube.com/watch?v=NuUhzRYJng0

Din pacate filmarea este facuta cu un iphone. Calitatea lasa de dorit...
Ceea ce este extrem de interesant este ca astfel de lucruri se vad pe cer in zona Eforie Sud-Tuzla aproape in fiecare seara dupa marturia pescarilor.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Xanadron

#65
Citat din: dab270277 din  15 Iunie 2011, 00:34:56
http://www.youtube.com/watch?v=NuUhzRYJng0

Din pacate filmarea este facuta cu un iphone. Calitatea lasa de dorit...
Ceea ce este extrem de interesant este ca astfel de lucruri se vad pe cer in zona Eforie Sud-Tuzla aproape in fiecare seara dupa marturia pescarilor.

Te cred - in vara lui 1995, acelasi tip de lumini (dar mult mai intense - poate si mai apropiate) l-am observat timp de 3-4 minute in largul Eforiei Nord, pe la ora 2.30 noaptea.

Ontopic: Si-n Argentina (orasul ITUZAINGÓ) se intensifica aparitiile strani, adica OZN-uri cu forme si comportament ciudate:

http://www.youtube.com/watch?v=O0XlOLm8ZsU

...Sa fie si ingeri, sau doar Freakin' Spaghetti Monsters? :-D

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

#66
Mai 2011 - OZN-uri deasupra Poloniei, cu Jaime Maussan
Flotilla OVNI Polonia - Marilú Carrillo[/youtube]


Citat din: dab270277 din  15 Iunie 2011, 00:34:56
http://www.youtube.com/watch?v=NuUhzRYJng0

Din pacate filmarea este facuta cu un iphone. Calitatea lasa de dorit...
Ceea ce este extrem de interesant este ca astfel de lucruri se vad pe cer in zona Eforie Sud-Tuzla aproape in fiecare seara dupa marturia pescarilor.
Am vazut ceva asemanator decoland incet de pe o nava americana ancorata in dreptul statiunii Costinesti pe la miezul noptii acum cativa ani. Era o lumina micutza alb-albastra ce a urcat incet pe cer timp de 40min ca mai apoi sa tasneasca catre adancul cerului cu o viteza fulgeratoare... Probabil era un fel de drona sferica ce avea un diametru de cativa metri  :?

abyss

#67
16 Mai 2011 - UFO gigant scapa de atacul cu rachete deasupra orasului Khabarovsk, Rusia

Descriere: conform televiziunii rusesti (care-o fi) un mare OZN, mai mare decat un avion comercial a fost observat in acel oras, al doilea ca marime din estul indepartat al rusiei.

Atat de amenintzatoare li s-a parut aparitia rusilor incat a fost atacat de catre armata ex sovietica.  Martorii numerosi din randul civililor raporteaza ca a fost infricosator sa vada acel urias ozn coborand din cer si rotindu-se in jurul axei sale.

Militarii babuini ex sovietici au considerat acea prezenta din cer ca fiind ostila si au decis sa traga cu artileria si rachete in acel obiect care a evitat proiectilele si a disparut in inaltul cerului. Desi s-a filmat mai mult de 2 ore pe camere nu s-a inregistrat nimic.

Giant UFO escapes Russian missiles 2011(English+Spanish subs)[/youtube]

@Lex

am vazut si eu stirea ieri pe un site de specialitate DAR totusi chiar sa nu se fi auzit si la noi despre subiect daca intr-adevar s-a intamplat?? pro tv , antenele  NIMIC?? DACA sa zicem e adevarata,este enervant de prosteasca decizia pe care au luat o rusii aceea de a ataca ozn ul si  dau dovada si in 2011 ca NU au creier si intervine instinctul animalic de autoaparare CHIAR daca ozn ul nu a reprezentat nici o amenintare la adresa valoroasei lor sigurante.INCA o dovada ca din cauza unora prea ahtiati si obsedati de 'militareala' nu suntem pregatiti si nu meritam sa luam contactul cu alte civilizatii si 'bajetii' astia fiind clar MAI INTELIGENTI au preferat sa nu tina cont de ''inteligentii'' de rusi si au lasat 'prostii'' in pace sa si faca damblaua ca doar astia suntem noi oamenii , unde nu cunoastem mai intai tragem si dupa aia intrebam ce si cum.pacat...  :-)

abyss

@lex aşa este, DACĂ s-o fi întâmplat acest eveniment este fără replică din toate punctele de vedere. cel mai grav e faptul că s-a mers prea departe cu ascunderea anumitor realităţi. Până acum putem trage concluzia că reacţia umană a fost cea agresivă în mai toate cazurile astea UFO. Sunt  convins că omul în condiţiile actuale dacă ar avea tehnologiile respective ar mierli tot ce mişcă prin univers . :)  Să ne ferească Dumnezeu de situaţia în care vom avea de ales cu adevărat... 


bk

Mie mi se pare un fake filmuletul din LONDRA. Voi ce parere aveti ?

abyss

#72
Cel care a postat acest film pe youtube:
UFOs Over London Friday 2011

L-a mai postat cu ceva timp inainte si pe acesta:
UFO over London Wednesday

Presupun ca e un fals insa e frumos facut.


......................

am mai descoperit cateva "la moda" acum in UK:

UFOs Over London Friday 2011 - UFO fleet over Tower Bridge London 6/24/2011

UFO's Near Tower Bridge London June 24, 2011 - Stunning UFO sightings 2011

abyss

UFO in Colorado filmat de un amator uploadat pe youtube la data de 22.06.2011
UFO SIGHTING: UFO in Colorado

Multiple UFO-uri care coboara intr-o padure din Pennsylvania, USA
Descriere: mici globuri ori sfere de lumina, plasma de culoare oranj, auriu, alb, verde, etc.
UFO June 2011 Pennsylvania, Multiple Crafts Descend into WOODS, 6/3&4/11

Quicksilver

Citat din: @biss din  27 Iunie 2011, 11:47:31
Cel care a postat acest film pe youtube:
UFOs Over London Friday 2011

L-a mai postat cu ceva timp inainte si pe acesta:
UFO over London Wednesday

Presupun ca e un fals insa e frumos facut.


......................

am mai descoperit cateva "la moda" acum in UK:

UFOs Over London Friday 2011 - UFO fleet over Tower Bridge London 6/24/2011

UFO's Near Tower Bridge London June 24, 2011 - Stunning UFO sightings 2011

Imi pare rau sa te contrazic, insa sunt niste CGI-uri foarte prost facute ... Se vede din avion. Motion tracking-ul e facut la panarama, apar aberatii in pixelii din jurul obiectelor ... Si in plus, unde e reactia publicului?

Totusi, urmatorul clip e interesant si merita analizat
Citat din: @biss din  27 Iunie 2011, 12:23:14
UFO in Colorado filmat de un amator uploadat pe youtube la data de 22.06.2011
UFO SIGHTING: UFO in Colorado

Multiple UFO-uri care coboara intr-o padure din Pennsylvania, USA
Descriere: mici globuri ori sfere de lumina, plasma de culoare oranj, auriu, alb, verde, etc.
UFO June 2011 Pennsylvania, Multiple Crafts Descend into WOODS, 6/3&4/11


Voi deschide in curand un topic in Laborator cu analize grafice.
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!