Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cazuri recente UFO

Creat de abyss, 02 Mai 2011, 19:53:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

abyss

#120
Mie nu-mi seamana a ISS ce a postat @dorel6...dar cine stie cum se vedea in 1996? :)


27 Iulie 2011 - Flager Beach, Florida USA
Posibila prabusire in ocean a unui UFO in flacari.
UFO crash in the ocean at Flagler Beach/Florida 2011-07-27

ca tot vorbim de filme vechi, iata inca unul:
1996 - Monte di Procida, Napole
Martorul tocmai acum a facut publica filmarea!!!
UFO/OVNI 2011 MONTE DI PROCIDA TRAILER IN INGLESE

26 iulie 2011 - Fort Worth, Texas
Posibila insecta-UFOlogica surprinsa de NBC SkyCam
UFO spotted in LIVE NBC News SkyCam at Fort Worth, TX

dorel6

#121
În primul video este vorba de mai multe OZN-uri.
Pe site exista si o varianta mai buna la acest video.
"http://tu.tv/videos/rusia-videos-de-ovnis-p-3-molebka"
Upload date : 28.7.2011
http://tu.tv/tutvweb.swf?xtp=1867068

S-ar putea sa fie un avion in acest video.
Upload date : 28.7.2011
UNBELIEVABLE UFO and Morphing ORBS

Mai multe OZN-uri filmate in Bulgaria totusi sunt romani pe langa cel ce filmeaza.
Upload date : 29.6.2011
UFO Fleet Over Bulgaria - Amazing Footage 2011 June

Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Arhanghelul

Citat din: dorel6 din  28 Iulie 2011, 22:49:46

Mai multe OZN-uri filmate in Bulgaria totusi sunt romani pe langa cel ce filmeaza.
Upload date : 29.6.2011
UFO Fleet Over Bulgaria - Amazing Footage 2011 June

Parca videoclipul asta era din Moldova ,nu din Bulgaria ... acum poate im joaca festa neuronul ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Casiopeea

Un nou caz in Finlanda...uploaded in 30.07.2011
UFO Armada 300711 in Finland

abyss


dorel6

Un video cu un UFO mai vechi.
L-am postat aici pentru ca am zis ca merita unpic de atentie.
Avand in vedere ca mai multe persoane au vazut acest obiect zburator.

Jun 28, 2010
Creepy UFO Footage I took - And yes it's real.
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Arhanghelul

De la Senzationescu adunate ...
Exclusivitate pentru blogul militar Resboiu: UFO la Varna!

http://resboiu.wordpress.com/2011/08/09/exclusivitate-pentru-blogul-militar-resboiu-ufo-la-varna/
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

abyss

#127
1 August 2011 - Lake Huron, USA
Descrierea martorului: Am vazut 2 nave triunghiulare in jur de 9:30 pm. La ora 10:30 pm, impreuna cu sotul meu Jimmy am putut observa in jur de 50 de astfel de nave. Prima surprinsa pe film e de fapt ultima insa e cea mai bine filmata. Observati cum inainte de a-mi schimba pozitia se pot vedea luminile stroboscopice din fatza navei. Cele 3 lumini albe sunt in spatele ei care se pot observa dupa ce imi schimb pozitia. Navele nu faceau nici un zgomot.

UFO SIGHTINGS 2011 Saucers Flying Circles over Lake Huron August 1


8 August 2011 - Lazio, Italia
Formatzii de nave triunghiulare.......
UFO 08-08-11 (2)


August 2011
UFO 08-08-11 (2)

Xanadron

Un alt OZN (clar ca avion hipersonic, dar tot... Neidentificat deocamdata 8-)) surprins deasupra Australiei, intr-un filmuletz deloc "falsificat":

UFO or Secret Military Aircraft - China Stealth?
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Aliosa

Citat din: Xanadron din  12 August 2011, 10:08:34
Un alt OZN (clar ca avion hipersonic, dar tot... Neidentificat deocamdata 8-)) surprins deasupra Australiei, intr-un filmuletz deloc "falsificat":

UFO or Secret Military Aircraft - China Stealth?

Misto dar e fals din pacate, uita-te atent cand trece de aoperis.

Xanadron

#130
Mda, nu-l urmarisem prea atent - si nici nu citisem comentariile.
Oricum, "simpla" observare a unor aparitii fulgurante de OZN-uri  :ufo: (egal daca-i vorba de filmari reale - f. rare, ce-i drept) nu cred ca duce la mai nimic constructiv "per se" - tema la care o sa revin curind p-un topic separat.

Asa ca am decis deja sa nu mai postez vreodata niciun clip Youtube cu ozeniciuri. :-D
Macar fiindca 99% din ele-s falsuri ale unor indivizi (cred eu) aflati in crize de personalitate si dornici de-a deveni cumva "importanti". :-P
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

spooky

#131
Citat din: Aliosa din  12 August 2011, 10:46:06
Misto dar e fals din pacate, uita-te atent cand trece de aoperis.

Nu mi se pare a fi fals si in orice caz nu e un OZN. Poate faza cu umbra de la condensul lasat e ciudata... Cel mai probabil e un B2, iar boomul auzit e momentul cand avionul trece de bariera vitezei sunetului.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Aliosa

Citat din: spooky din  12 August 2011, 12:15:40
Nu mi se pare a fi fals si in orice caz nu e un OZN. Poate faza cu umbra de la condensul lasat e ciudata... Cel mai probabil e un B2, iar boomul auzit e momentul cand avionul trece de bariera vitezei sunetului.
Ok si la sfarsit de ce se misca atat de brutal spre stanga dara de fum + avionul ? bate vantu sau atractia gravitationala a lunii :D ??? din cate vad pozitia observatorului fata de acoperis nu se schimba.

abyss

Citat din: Aliosa din  12 August 2011, 13:01:25
Ok si la sfarsit de ce se misca atat de brutal spre stanga dara de fum + avionul ? bate vantu sau atractia gravitationala a lunii :D ??? din cate vad pozitia observatorului fata de acoperis nu se schimba.

La minutul 0.44 dara de condens se poate observa cum se misca spre dreapta avand ca reper frunzele din prim plan ale copacului. Nu cred ca e un fals, tipul poate citeste dupa ceva scris de catre el ulterior... Oricum e o filmare cu un avion, nu vad de ce ar incita spiritele catre a declara ca e un fake - sau poate ca e din cauza ca-l atribuie chinezoilor? adica doar cretinoizii de americani au tot ce misca si zboara-n lumea asta inclusiv PLF-uri in loc de pilotzi sau mai stiu eu ce? 

PS - urmaream zilele acestea cu interes ultimele 2 episoade din UFo Hunters pe care le aveam inregistrate. Mi s-au parut de o magarie nerusinata, deoarece la finalul acestora vanatorii de ozeneuri se duc la un tip din cadrul unei baze shmechere care intrebat fiind de obiectele zburatoare ce fusesera observate confirma cu multa pretziozitate ca a auzit de asemenea proiecte care ce sa spun sunt "ultra secrete". Mai fratilor astia sunt oameni normali? Pai daca e ultrasecret, hipersecret sau naiba sa-l ia de avion... tu te apuci si-l duci seara deasupra unui oras...si taman, fix, exact, deasupra oamenilor te apuci sa-i aprinzi luminile incat sa-l vada toata lumea ca e un ditamai rahatu mare de 1,5km ????????   
Iar in celalalt caz tot asa zbori cu o nava triunghiulara pe la marginea unui oras de iradiezi o sosea intreaga plus ocupantii unui autovehicul....si mai si urmaresti obiectul ce parea a avea probleme cu 100 de elicoptere chinook? O SUTA???? 

Daca sunt ultra-hiper-super-secrete... le duci tata dracului prin pacific sau unde nu e nimeni si te dai cu ele pe acolo pana le perfectonezi... nu te apuci sa zbori cu ele pe deasupra oraselor.

Xanadron

Paradoxul asta bine remarcat de tine rezista la orice explicatie logica - cu exceptia uneia: pregatirea subliminala a psy-op-ului Blue Beam. :star: :ufo:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/