Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

U.S. Navy - varf de lance al NWO

Creat de Xanadron, 12 Aprilie 2011, 10:42:42

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

#15
Scurta completare: exista si-un site dedicat "triunghiularelor" TR-3B:

http://www.tr-3b.com/

Si sa nu uit o erata (deh, graba): contrail-ul "franjurat" apartine mai mult ca sigur "avionului hipersonic suborbital" AURORA (scos se pare deja la pensie, desi clasificat inca top-secret) si nu silentiosului TR-3B, ce are un cu totul alt sistem de propulsie, bazat pe vortexuri magnetice produse cu ajutorul unui amestec de mercur si bariu adus in stare de plasma - explicatie prescurtata, evident, fiindca date amanuntite poate gasi oricine pe net, tastind de pilda "Edgar Fouche TR-3B".

...Cuvintzelul Vimana va spune deci ceva? 8-)
Ori misteriosul lichid "greu" similar numit XERUM , folosit de fizicienii nazisti in al lor "SS Bell" ?! :roll:
Vorba poetului: "Toate-s vechi si noua-s toate"...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#16
O stire/subiect/tema, ziceti-i cum vreti, destul de "exploziva" circula deja prin mass-media alternativa, sub titlul "In The US Navy Space Command And I Have Been To Elenin".

Stire legata aparent de ELENIN, dar (dupa mine cel putin) tine mai mult de topicul asta legat de U.S. Navy - fiindca presupusul pilot al Navy Space Command :ufo: care a postat pe forumul Godlike Productions (GLP) stirea ca "a fost deja pe cometa Elenin" :-o spune de fapt 1001 lucruri muuuuult mai importante (chiar daca voalat uneori) pe alte teme de ansamblu - in conexiune cu operatiunile "negre" ale U.S. Navy in special.

Evident, doar daca luam de buna veridicitatea personajului si-i putem acorda credit macar circumstantial - chestie care-i dezbatuta aprig la ora asta de majoritatea forumurilor de profil RUFOn-istic. 8-)

Dupa mine, tipu-i credibil si face jocul factiunii care prefera un "disclosure step by step".
Cititi insa si voi si discutam pe urma.

http://thechaniproject.com/forum/index.php/topic,356.0.html
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

AndreiASM

Ar fi intradevar interesant de indreptat antene/radiotelescoape inspre Elenin. Probabil chiar si instrumentele optice. Radioamatori printre noi?  :-D

Nu mi se pare a aduce informatii extraordinare in plus fata de ce se stie deja (exceptand faptul ca am fost pe Elenin). La prima vedere pare plauzibi; modul insa de exprimare, ortografia, exprimarea pare a fi insa una a unui adolescent, si nu a unui pilot de nava capabila de zbor interstelar.

Voi ce credeti?

Xanadron

#18
Citat din: AndreiASM din  14 August 2011, 23:04:31
Ar fi intradevar interesant de indreptat antene/radiotelescoape inspre Elenin. Probabil chiar si instrumentele optice. Radioamatori printre noi?  :-D

Nu mi se pare a aduce informatii extraordinare in plus fata de ce se stie deja (exceptand faptul ca am fost pe Elenin). La prima vedere pare plauzibi; modul insa de exprimare, ortografia, exprimarea pare a fi insa una a unui adolescent, si nu a unui pilot de nava capabila de zbor interstelar.

Voi ce credeti?

Io am spus ce cred deja 8-) - opinie strict personala oricum.
Convingere bazata si pe o sumara "analiza semantica" a postarii respectivului asa-zis pilot (subliniez "asa-zis", fiindca nimeni nu poate garanta ca .... chiar asta este).
Ma bizui pe experientza personala oricum, colega AndreiASM - mai precis, pe convorbiri (de-acum 20 de ani, ce-i drept) cu un pilot USAF.
N-are rost sa intru in detalii personale - n-am vb. cu el in Romania in orice caz si nici pe teme militare, doar banalitati -, dar crede-ma ca era departe de-o exprimare "savanta" sau pretioasa. Ori macar 100% corecta gramatical... :-D

P.S. Am postat si pe topicul "E.L.E.N.I.N." stirea asta - cu propunerea ca AICI sa discutam eventual aspectele legate de operatiunile/tehnologiile U.S. Navy, iar ACOLO - pe teme "Eleninistice". :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

AndreiASM

Citat din: Xanadron din  14 August 2011, 23:15:09
Io am spus ce cred deja 8-) - opinie strict personala oricum.
Convingere bazata si pe o sumara "analiza semantica" a postarii respectivului asa-zis pilot (subliniez "asa-zis", fiindca nimeni nu poate garanta ca .... chiar asta este).
Ma bizui pe experientza personala oricum, colega AndreiASM - mai precis, pe convorbiri (de-acum 20 de ani, ce-i drept) cu un pilot USAF.
N-are rost sa intru in detalii personale - n-am vb. cu el in Romania in orice caz si nici pe teme militare, doar banalitati -, dar crede-ma ca era departe de-o exprimare "savanta" sau pretioasa. Ori macar 100% corecta gramatical... :-D

P.S. Am postat si pe topicul "E.L.E.N.I.N." stirea asta - cu propunerea ca AICI sa discutam eventual aspectele legate de operatiunile/tehnologiile U.S. Navy, iar ACOLO - pe teme "Eleninistice". :lol:

Inteleg argumentele tale. In fond si la urma urmei, trebuie sa dam atentie mesajului, nu formei.
Aparent intareste si vorbele lui Ben Rich: everything you have ever dreamed of, we already created (tot ceea ce ati visat vreodata, am creat deja). Ar fi interesant daca ar enumera cateva din tehnologiile dezvoltate de USN (vindecare, nanotehnologie, quantic computers, calatorie in timp/universuri paralele,  etc., ca aparent calataria interstelara e ceva normal :d)

Rayden

cireasa de pe tort mie mi se pare a fi: we have the measn to take ET home, whatever home it is.. :ufo:

foooooarte tare!!!!

calator astral

Xanadron, am citit cu cea mai mare atentie marturia sa. (Personal sint de acord cu un forumist american care a spus doar "I would like so so much sa fi fost adevarat...")

Eu nu cred deci o iota. Referintele lui? Discovery Channel & internet. Exact sursele pe care le stigmatizezi,xanadron. Cum iti explici?! Emisiunea cea mai recenta Alien Invasion a avut parte doar de oprobiul tau,pt simplu motiv ca e semnata "Discovery" dar exact la canalul asta se uita de ani de zile presupusul vizitator terestru al lui Elenin (mai bine zis al Navei-Mama aliene,ca a precizat,misterios, citez "nu e deloc o cometa,e metalica,emite unde radio si o putem deja auzi pe Pamint si in plus are o legatura cu trecutul nostru") si culmea acum cinci ani Discovery facuse deja praf cenzura si aratase tehnologia navelor si dezvaluise Secretul de la A la Z...

Redau o intrebare (si raspunsul primit) a unui cybernaut american,care nu s-a pierdut cu firea si l-a luat tare, demonstrind astfel ca conceptul "groapa-cu-lei" e universal, un posibil embrion de Constiinta Globala (tradus "las-o ca macane!").
--------------------

-writer? OK... OP... Appreciate that you can't share the actual vehicle designation...
Can you give some idea of the technology involved? Thanks.

- There are various advanced methods of propulsion.
One time the discovery channel show about 5 years ago some of these techs, at least the early days of it and i almost spit my coffee out watching. it had 'advanced aircraft' in the title. i really which i would have dvr-ed that show as I can't remember the whole title and i have searched for it and never found it. i couldn't believe my eyes when i saw what they were talking about. almost 100% accurate with nice graphics and visualizations. someone spilled the beans. i'm sure its been yanked but that show would have really wet your whistle. perhaps it wasn't yanked and i can't find it. i suggest looking for this and see if you can find it. as much as i'd like to share. i really can't go there. i'm sorry. but i will share this small tidbit. there are those that create their own sort of wave and ride it like a surfer. think about Einstein, when they drop a ball in a sheet to demonstrate how timespace gets warped by matter. they jokingly say we have front wheel drive. we are pushed not pulled and it certainly feels that way even though they say the inertia is canceled i swear i feel the 'pull that's all i will say on this. sorry to be vague."
----------------

Mai mult nu merita butonat pe acest subiect.
Zic eu.
Acest "sorry to be VAGue...." spune tot.

Sau atunci daca te contrariaza opinia mea,xanadron,imi reconsider pozitia daca recunosti paradoxul urmator :admiti ca doar mult-hulita (de tine) Discovery Channel e singura televiziune care ne spune Adevarul,sau macar ne impartaseste secretele cele mai bine pastrate si ne dezvaluie,cit de greu ne-ar fi sa acceptam, ce va urma,asta cu mult inaintea celorlalti.
In cazul asta Invazia Extraterestrilor e o Realitate. A spus-o in seara asta Discovery,in noua ei emisiune-far.

Grea dilema xanadron.

Xanadron

#22
Citat din: calator astral din  15 August 2011, 00:14:08
Xanadron, am citit cu cea mai mare atentie marturia sa. (Personal sint de acord cu un forumist american care a spus doar "I would like so so much sa fi fost adevarat...")

Sau atunci daca te contrariaza opinia mea,xanadron,imi reconsider pozitia daca recunosti paradoxul urmator :admiti ca doar mult-hulita (de tine) Discovery Channel e singura televiziune care ne spune Adevarul,sau macar ne impartaseste secretele cele mai bine pastrate si ne dezvaluie,cit de greu ne-ar fi sa acceptam, ce va urma,asta cu mult inaintea celorlalti.
In cazul asta Invazia Extraterestrilor e o Realitate. A spus-o in seara asta Discovery,in noua ei emisiune-far.

Grea dilema xanadron.

Deloc grea dilema, moncher - fiindca nu toate materialele difuzate pe Discovery sint documentare  bazate pe dovezi. Iar serialul "Invasion" citat de tine e exact echivalentul unui SF burdusit de supozitii (nu evaluez acum cit de credibile sau nu, ci doar le numesc cu termenul exact).

Si postarile "profilului" astuia de pe un forum (fiindca doar asta-i in definitiv) sint de fapt pe acelasi palier - cu unica diferentza ca n-au incluse efecte vizuale speciale.
Foarte posibil sa nu fie nici macar pilot de planor :-D omul, dar "studiul de caz" indica o anume pregatire psihologica de abordare a temei. Implicit o posibila "operatiune psy-op" a unui serviciu - nici nu conteaza care.

Ceea ce n-avem cum discerne e procentul de informatii reale si cel de gogosi - SI de pe Discovery, SI din threadul "eleninianului". :lol:
Pe care eu cel putin ii pun in aceeasi oala a uneltelor manipularii psihologice - doar ca aflati probabil in tabere cu scopuri diferite. 8-)
Unii de-o tin langa cu Blue-Beam-ul lor, altii care vor o minima transparentza.
...E atit de greu sesizabil ca-s mai multe directii in gashca asta NWO?

P.S. Chiar asa a zis americanu' ala? ("I would like so so much sa fi fost adevarat...") :roll:
Inseamna ca era clonat si asta. :-o
Vulturul cu oaia Dolly adica - in varianta neaosa insa (Mioritza). :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Să zicem că înclin să cred mai mult de o iotă :)
Întâmplător vorbeam ieri cu o persoană care prin 2007 a cunoscut în Hawai pe cineva care lucra la o baza secretă pe o insula ce nici nu apare pe hartă. Persoana aceea s-a confesat că lucrează la un program care încearcă să trimită o naveta în recunoaştere spre o cometa ce se îndreaptă spre noi şi despre a cărei existenţa se ştia de mai mulţi ani. Povestea asta şi-a amintit-o deoarece deschisesem subiectul pe aceasta tema.
Nu va fi nici o invazie în opinia mea. Dezamăgiţii sper să nu-şi tragă un glonţ în cap la finele anului viitor.

Xanadron

#24
Citat din: @biss din  15 August 2011, 02:02:12
Să zicem că înclin să cred mai mult de o iotă :)
Întâmplător vorbeam ieri cu o persoană care prin 2007 a cunoscut în Hawai pe cineva care lucra la o baza secretă pe o insula ce nici nu apare pe hartă. Persoana aceea s-a confesat că lucrează la un program care încearcă să trimită o naveta în recunoaştere spre o cometa ce se îndreaptă spre noi şi despre a cărei existenţa se ştia de mai mulţi ani. Povestea asta şi-a amintit-o deoarece deschisesem subiectul pe aceasta tema.
Nu va fi nici o invazie în opinia mea. Dezamăgiţii sper să nu-şi tragă un glonţ în cap la finele anului viitor.
Mda, se pare ca principalele lansari de "misiuni secrete" ale U.S. Navy se fac de pe atolul Kwajalein (asa-zisul Reagan Test Site).
Loc de unde plecau spre Luna (sau, mai precis, spre baza lunara de-acolo), :moon: inainte de lansarea programului Apollo, rachetele "Heavy Lift" :rocket: produse de-o companie apartinind taman lui... Buzz Aldrin :-o - chestie pe care am mai analizat-o p-aici intr-o discutie cu scepticii "programului american spatial de fatzada" si la care (nici nu ma mir :-P) n-am primit vreo replica.

Baza de la care ar decola insa (mai recent) si alte chestii... :ufo:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

#25
    Lansarile se fac si de pe Vandenberg... Acuma referitor la topicul deschis de acel user pe GLP (GodLike Productions):
    Dupa cum cred ca stii si tu @Xanadron, GLP si inca 2 forumuri de acest gen sunt urmarite si infiltrate de departamente din trei litere :). Sporadic se deschid subiecte de acest gen - Sunt ofiter de aviatie SUA si am fost pe Elenin, Sunt cercetator NASA si am de varsat niste informatii, Sunt fizician la CERN si s-a petrecut ceva ciudat, Prietena mea lucreaza la Ambasada Frantei si se petrece ceva ciudat in Golful Mexic - astea sunt doar cateva exemple de topicuri deschise de agenti infiltrati (ai avut dreptate cu varianta psyop). Pe langa aceste subiecte mai sunt si altele mai fabuloase, dar deschise de utilizatori "normali" gen: Sunt extraterestru, intreaba-ma ceva, etc... care nu spun mai nimic nou fata de informatiile pe care le poti gasi oricum pe internet.
    Revenind la subiectul prezentant, parerea mea este ca face parte din jocul agentilor psyop. Dupa cum ai vazut, acel pilot nu vorbeste prea mult despre Elenin, de altfel s-a dus pana acolo ca sa ne spuna ca nu trebuie sa ne facem probleme, e o nimica toata, un asteroid din clasa E, sustinand exact varianta "oficiala" cu privire la Elenin precum ca ar fi o cometuta si-atat (de ce s-a mai dus pana acolo in cazul asta ?! - sa ne zica numai ca de la Elenin putem afla ceva interesant pentru omenire ?). Partea care vroia de fapt s-o arunce publicului era despre dotarea armatei SUA si despre zborurile cu aparatele speciale din flota operatiunilor "negre". La un moment dat, (nu mai retin acuma exact mot-a-mot) userul spune ca diferenta intre tehnologia despre care are cunostinta publicul este atat de mare fata de tehnologia deja existenta si folosita in departamentele armatei SUA, incat TREBUIE sa fie facuta publica aceasta tehnologie si pusa in folosul omenirii in curand.
Banuiesc ca acel subiect a fost postat pentru a observa reactia publicului la aflarea existentei acestor tehnologii si la obisnuirea lui cu aceste informatii. Daca vreodata va exista un conflict intre pamanteni si alte rase (extraterestri) lumea va vedea oricum ca armata SUA detine tot felul de "gadgeturi" inimaginabile, dar nu va mai fi atat de socata. Tehnologia exista ! Nu este o fabulatie. Trebuie doar sa intelegem ca ni se arunca niste informatii infime, din cand in cand, si nu tot sacul cu informatii deodata :)

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

De acord cu presupunerile tale, Siberia - fiindca testarea "gradului de acceptare sociala" a unor eventuale schimbari majore pe-atitea planuri se face in nenumarate moduri.

Pina si publicitatea ...stimulata intentionat dupa mine in jurul cazului hackerului Gary McKinnon (britanicul ala cu dezvaluirile despre "Flota Stelara" :star:) imi pare tot o mutare pe aceeasi tabla de sah... lent a asa-numitei Disclosure. :-P

Strict ontopic acum - desi U.S. Navy Space Command nici nu are existentza recunoscuta oficial, date despre structura asta complexa - repet, extrem de importanta - deja se gasesc pe situri oficiale. Pe care nu va sfatuiesc sa le hackeriti :-D insa, avind sufixul "mil."

O alta remarca: pe mai toate emblemele structurilor astora cu activitate ascunsa de ochii nostri apar cele doua "cercuri de carantina ale Terrei" :roll: - parerea mea, evident.
Plus o nava spatiala triunghiulara, :ufo: pe sigla USAF (Air Force) Space Command.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Xanadron din  15 August 2011, 15:09:27
O alta remarca: pe mai toate emblemele structurilor astora cu activitate ascunsa de ochii nostri apar cele doua "cercuri de carantina ale Terrei" :roll: - parerea mea, evident.
Plus o nava spatiala triunghiulara, :ufo: pe sigla USAF (Air Force) Space Command.

no, aici m-ai pierdut  :-D poti detalia te rog chestia ce cercurile ?  :-D

Xanadron

Citat din: fiulploii din  15 August 2011, 15:15:57
no, aici m-ai pierdut  :-D poti detalia te rog chestia ce cercurile ?  :-D

No, pierdut mai ramai inca o tzira, fiulploii, fiindca chiar n-am totusi timp de scris romane p-aici (moca, evident :-D).

Daca te multumeste o explicatiune concisa, nu-i vorba dupa mine doar de centura de radiatii Van Allen (dupa unii cea mai eficienta metoda sa n-o luam la trap de pe Terra - inclusiv spre Luna), ci si de o alta "colivie" mai subtila, care capteaza cica si CS/sufletele dornice de evadare pe drumul spre presupusul router/releu ET de Luna. :fullmoon:

P.S. Tayka iti poate povesti mai multe pe tema asta (ca-i al fel de sfatos ca Bob Dean...) ;)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Interludiu nu doar ontopic, ci si de eventuala utilitate practica (evident ca doar pentru forumistii cu pregatire corespunzatoare postului de inginer-sef-adjunct la U.S. Navy Space Command). :lol:
Fiindca SPAWAR e de fapt numitul U.S. Navy Space Command. :star:

Post de adjunct, in care salariul poate fi totusi mai mare decit al lui Obama... :-o

P.S. Daca ajungeti vreunul p-acolo, sper ca nu-i vreo problema sa ne mai povestiti si noua una-alta pe RUFOn despre colegii vostri ET. :-)  :-D

Space and Naval Warfare Systems Command
Job Announcement Number:
NW8-0801-00-P5219827-SES


Company Navy, Space and Naval Warfare Systems Command
Location San Diego, CA
Job Title : DEPUTY CHIEF ENGINEER
SALARY RANGE: 117,700.00 - 177,000.00 USD per year
http://www.usajobs.org/jobs/78073296/DEPUTY%20CHIEF%20ENGINEER.htm

JOB SUMMARY:
This position serves as the Deputy to the SPAWAR Chief Engineer (Flag Officer).The Chief Engineer is the Command, Control, Communications, Computers, and Intelligence (C4I) and FORCEnet Chief Engineer for the Department of the Navy (DoN), including other Navy Systems Commands and Commander, Naval Network Warfare Command (NETWARCOM) as well as the Engineering National Competency lead.The incumbent will share technical and line management responsibility in the execution of these two distinct roles.
Send Mail to:
Dept Of The Navy; HRSCNW
Attn: Code 54 (SES)
3230 NW Randall Way
Silverdale, WA 98383
USA
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/