Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

U.S. Navy - varf de lance al NWO

Creat de Xanadron, 12 Aprilie 2011, 10:42:42

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

In ciuda crizei de timp in crestere geometrica, cred c-ar fi util un topic dedicat nu neaparat istoriei, ci mai ales ultimelor evolutii ale giganticei "arme" care-i Marina Statelor Unite - de departe cea mai puternica diviziune represiva a "jandarmului mondial" SUA, cu conexiuni deloc neglijabile cu complexa problematica UFO-spatiala. :-( :planet:

Topic care ar putea incepe cu celebra declaratie din 1935 a generalului-maior din Marine Corps Smedley Butler, care merita efortul unei traduceri atente, fiindca ea ramine (in opinia mea) cea mai elocventa reflexie a adevaratelor mecanisme de manipulare prin fortza:

'I was a racketeer for capitalism'
Maj. General Smedley Butler, USMC (1935)

America's Armed Forces: In Time of Peace

...In the past two years large National Guard forces have seen active service in 20 strikes in as many different states, from the Pacific Coast to New England, from Minnesota to Georgia. They have used gas, bullets, and tanks — the most lethal weapons of modern war — against striking workers. Casualty lists have been impressive. In one instance they erected barbed wire concentration camps in Georgia to "co-ordinate" striking workers with all the efficiency of the fascist repressive technique.There isn't a trick In the racketeering bag that the military gang is blind to. It has its "finger men" (to point out enemies), its "muscle men" (to destroy enemies), its "brain guys," (to plan war preparations) and a "Big Boss," (super-nationalistic capitalism).

I Was a "Racketeer"

It may seem odd for me, a military man to adopt such a comparison. Truthfulness compels me to. I spent 33 years and 4 months In active service as a member of our country's most agile military force — the Marine Corps. I served in all commissioned ranks from a second lieutenant to Major-General. And during that period I spent most of my time being a high-class muscle man for Big Business, for Wall Street and for the bankers. In short, I was a racketeer for capitalism.

I suspected I was just part of a racket at the time. Now I am sure of it. Like all members of the profession I never had an original thought until I left the service. My mental faculties remained in suspended animation while I obeyed the orders of the higher-ups. This is typical of everyone in the military service.

Thus I, helped make Mexico and especially Tampico safe for American oil interests in 1914. I helped make Haiti and Cuba a decent place for the National City Bank boys to collect revenues in. I helped in the raping of half a dozen Central American republics for the benefit of Wall Street. The record of racketeering is long. I helped purify Nicaragua for the international banking house of Brown Brothers 1909-12. I brought light to the Dominican Republic for American sugar interests in 1916. I helped make Honduras "right" for American fruit companies in 1903. In China in 1927 I helped see to it that Standard Oil went its way unmolested.

During those years, I had, as the boys in the back room would say, a swell racket. I was rewarded with honors, medals, promotion. Looking back on it, I feel I might have given Al Capone a few hints. The best he could do was to operate his racket in three city districts. We Marines operated on three continents.


Adica (un pic rezumativ):

Am fost un racket (gangster) pentru capitalism
Fortele armate americane in timp de pace

In ultimii doi ani, Garda Nationala a utilizat cele mai letale arme, inclusiv tancurile, pentru reprimarea grevelor muncitoresti din 20 de state. Lista victimelor a fost impresionanta. In unele cazuri, am construit veritabile lagare cu sirma ghimpata in Georgia pentru a "coordona" prin tehnici represive pur fasciste controlul maselor nemultumite. N-a ramas macar un truc din arsenalul gangsteresc nefolosit de militari, fiindca avem "oamenii cu degetul" (pentru a indica asa-zisii inamici ai statului), "cei cu muschi" (pentru a-i anihila) "cei cu creierul" (pentru planificarea operatiunilor) si un "Mare Sef" (capitalismul supranational).

Am fost un racket (gangster)

Pare aberanta aceasta comparatie venita din partea unui militar de cariera. Adevarul vorbeste insa in favoarea ei. Am servit 33 de ani si 4 luni in Marine Corps - cea mai flexibila forta militara a Statelor Unite. In tot acest timp am fost de fapt instrumentul "musculos" al Marelui Biznis, inclusiv al bancherilor si brokerilor de pe Wall Street. Pe scurt, am fost un gangster al capitalismului.

Pe atunci doar banuiam rolul meu. Acum sint insa sigur de el. Abia acum fiindca, pina la parasirea serviciului activ, mintea mea (gindirea proprie) a fost cumva anihilata din cauza nevoii de-a asculta orbeste ordinele venite "de sus".

Se poate spune c-am facut din Mexic si Tampico zone sigure pentru interesele petroliere americane in 1914. Sau c-am facut din Haiti si Cuba teritorii sigure pentru afacerile lui National City Bank. Ori c-am ajutat la "violarea" citorva state central-americane in beneficiul Wall Street-ului. "Dosarul" meu de racket e mai lung insa (urmeaza lista operatiunilor represive, de la Nicaragua la China - toate, in favoarea intereselor marilor corporatii).

In tot acest timp am fost recompensat prin decoratii, promotii, onoare militara. Privind retrospectiv, simt insa c-am dat involuntar citeva ponturi pina si lui Al Capone. Care n-a operat insa decit in trei districte urbane din SUA, in timp ce eu si The Marine Corps am fost activi pe trei continente.


Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#1
In ciuda feedback-ului aproape zero de pina acum - doar citiva baieti (tacuti) :-D cu ochi albastri fiind se pare interesati de tema - o sa continui (sau o sa... incep de fapt efectiv topicul), legindu-ma de unele foste postari tangentiale subiectului.

Spuneam deci cindva ca nu stiu citi dintre voi au idee despre dimensiunea rolului U.S. Navy nu doar in contextul mashinariei de rezbel americane, ci mai ales in sensibilul domeniu al exopoliticii. Un singur exemplu: anul trecut, amiralul Roughead a anuntzat infiintzarea Flotei a X-a - cu 13.000 militari si 46.000 colaboratori civili, a carei scop pare a fi tocmai monitorizarea actiunilor legate de "E.T. Disclosure". :-(

Un alt caz complex, controversat si inca neclarificat legat direct de U.S. Navy e cel al hackerului britanic Gary McKinnon. Pe tema lui inca sint active tabere "adverse" care se cearta pe mai toate forumurile ozenistice din lumea asta larga - evident ca pe tema: e McKinnon un infractor, ori un adevarat erou in slujba umanitatii? :roll:
Faptul ca dovezile hackerelii lui nu-s facute publice (decit partial, cu scopuri pur juridice) mi se pare oricum firesc - ar fi de fapt culmea ca procurorii sa puna pe masa listele cu numele ofiterilor... extraterestri :martiansad: din asa-zisa "Solar Warden" (presupus nume al flotei stelare a U.S. Navy, operata in cooperare cu micii/marii ET :-().

Un pic autistul Gary McKinnon se pare c-a "amushinat" (si mai mult ca sigur downloadat) nu doar presupusa lista a ofitzerilor E.T. asociati la U.S. Navy (Solar Warden), ci si programul exact al zborurilor intra- si extra-Sistem Solar, plus imagini ale respectivelor "cargouri galactice de marfa". :ufo: Fiindca transportul... indivizilor (spre Luna, :moon: Marte, Venus, Saturn :planet: si chiar dincolo de Sistemul Solar) se face, dupa toate probabilitatile, prin cu totul alte metode.

El a facut insa puerila eroare de-a intra "pe usa din dos" ;) in computerele armatei USA, cind de fapt se pot obtine destule informatii (ce-i drept, relevante doar ca dovezi circumstantiale) chiar de pe suficient de multele situri "oficiale" accesibile cumva publicului. Cu conditia sa nu fii prea insistent - indeosebi pe cele cu terminatia ".mil".

"Cheia" intregului esafodaj de PUTERE (incredibila :-o) a U.S. Navy e de fapt The Naval Space Command, despre care o sa incerc sa schitez unele opinii bazate nu doar pe zvonistica si clipuletze neclare si/sau New-Age-patetice de pe iutiub. :lol:
Nu astazi insa... ca deja-i prea mult.


Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

@Lex

foarte bun subiectul Xanadron. si acum am doar o intrebare la care banuiesc raspunsul dar parca tot mai trebuie ceva sa-mi  intareasca  convingerea. CHIAR  e adevarata lista cu ofiterii E.T si cu zborurile in afara sistemului solar , zboruri efectuate atat de e.t cat si de baietii nostrii?  chiar daca Ben Rich a recunoscut pe patul de moarte ca deja avem tehnologii ce ne fac capabili de aceste lucruri , parca tot am mai avea nevoie de cateva confirmari la acest lucru si daca faza cu lista e adevarata deja se schimba muult lucrurile.am citit anul trecut pe un site despre lista asta si parca totusi imi venea greu sa cred  asa ceva si ma gandeam sa nu fie tot vreo inventie  pentru dezinformare conceputa special de baietii care se ocupa cu asta.  :-)

@Lex

gata a murit interesul pt. subiectul asta? cum ramane cu lista de piloti e.t

Xanadron

#4
Citat din: @Lex din  13 Aprilie 2011, 21:42:14
gata a murit interesul pt. subiectul asta? cum ramane cu lista de piloti e.t

N-a murit nimic, @Lex (nici chiar Hitler poate :-D) - dar tu chiar crezi ca pot sa scriu romane p-aici in fiecare zi? 8-)
Si-asa cred ca scriu prea mult (in loc sa incropesc mai bine ceva carti d-adevaratelea).

Serios acum: subiectul asta contine 1001 detalii, care nu pot fi atacate decit gradat.
Iar acum de pilda citesc detalii despre fuga Fuhrerului in Argentina - si d-acolo poate-n Antarctica sau chiar Andromeda, pe la pretenarii lui gri-verzui, :-) mai stii?! :star:
Oricum, crede-ma ca n-o sa afli de la mine continutul listei cu ofiterii ET :martiansmile: - chiar dac-as cunoaste-o, as risca 77 de ani la mititica, la fel ca Gary McKinnon... :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

@Lex

ma bucur atunci ca nu a murit si sper sa stea ''in viata'' cat mai mult :) nush cat de important ar fi sa stim numele sau cum sta treaba cu fiecare pilot cat ne intereseaza realitatea adevarului subiectului si cum e cu ''plimbarile'' astea prin spatiu si ce altceva mai sunt capabili 'baietii' sa faca si ceea ce e cel mai suparator e  ca omul e lasat in  continuare sa-si  traiesca  viata pe Pamantul asta in minciuna si prostire habar n-avand ce se petrece in coltul asta de galaxie si cat ne-am elibera daca lucrurile astea ar fi stiute    :-(    sa speram ca aflam cat mai multe pe baza sub.

rontzo

..dupa cum merg lucrurile, eu tind sa cred ca mai curand Gary McKinnon este deja integrat (sau pe cale sa fie integrat) in structurile lor, pentru ca sunt orice baietzii shmekeri- numai idioti nu ! si nu risipesc resurse utile daca reconversia mege bine.. cred ca putem sa dam o gramada de exemple de hackeri dati pe brazda - ca sunt cu duiumul

PS: pacat ca n-am mai apucat sa vedem si noi ceva poze/imagini ale cargourilor galactice de marfa"...
    ...sa fiu sincer mi-ar fi placut sa vad si cateva nume de ET officers- asa de kiki- sa vedem cum suna pe bune- macar transcrise in limbaj uman

poate data viitoare..

romulus

Citatevolutii ale giganticei "arme" care-i Marina Statelor Unite - de departe cea mai puternica diviziune represiva a "jandarmului mondial" SUA,
Monser, nu-i vorba doar de Marines , poti foarte bine denumi intreaga armata(si dependintele) a americanilor "represiva" .
Eu care nu-s - inca - profet le mai dau putin timp de trait acelor martzafoi care se cred buricul pamantului. Chiar in timpul vietii noastre le vom vedea declinul. Unii spun ca deja a inceput , ca semne clare exista si doar inertia ii mai tine agatati asa, ca de un fir.
Oricum om trai s'om vedea ; dar atunci sa-ti aduce aminte de vorbele mele !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

@Lex

sa speram ca ai dreptate romulus. omenirea chiar are nevoie sa se intample asta acum mai mult ca oricand . asteptam sa vedem ce se intampla pe viitor   :-)

zamotrak

Citat din: romulus din  14 Aprilie 2011, 20:22:52
..... le mai dau putin timp de trait acelor martzafoi care se cred buricul pamantului. Chiar in timpul vietii noastre le vom vedea declinul. Unii spun ca deja a inceput , ca semne clare exista si doar inertia ii mai tine agatati asa, ca de un fir.
Am zis !

Da Doamne!Amin! 8-)

Xanadron

#10
Citat din: rontzo din  14 Aprilie 2011, 14:02:14

PS: pacat ca n-am mai apucat sa vedem si noi ceva poze/imagini ale cargourilor galactice de marfa"...
   poate data viitoare..

Inclin sa cred ca respectivele "cargouri galactice" seamana foarte mult, daca nu-s chiar identice cu astea naziste (Andromeda Geraet). Nave dintre care una se pare c-a reusit s-o taie de pe Terra in martie 1945 (incotro si cu cine anume inauntru, nimeni nu stie insa), iar  a doua - aflata in stadiu avansat de constructie - a fost demontata si transferata peste Ocean de victoriosii americani, in acelasi an.
Dupa citeva zile de studiu intens, in care uluitii tehnicieni americani s-au lamurit ca nu-i vorba de vreo rampa de lansare a lui V-7, racheta intercontinentala planificata sa loveasca New-Yorkul, ci o ciudata nava lunga de peste 100 m, dar amplasata vertical pe respectivul santier perfect camuflat.
Wernher von Braun ar fi putut oricum sa ne spuna mai multe (si) pe tema asta. :-D

(n.b. - Nu pun vreun link, fiindca informatia asta o am dintr-o sursa nemteasca absolut personala - evident ca asta nu garanteaza in vreun fel veridicitatea unei "povesti" auzite acum 20 de ani in Germania, de la un fost SS-ist batrin si usor alcoolizat, :lol: poate satul de singuratate si doar in cautarea unui partener de palavre :-P in hotelul unde aveam p-atunci al doilea job).
Multe chestii par sa fie deci interconectate, rontzo... 8-)



Citat din: romulus din  14 Aprilie 2011, 20:22:52
Monser, nu-i vorba doar de Marines , poti foarte bine denumi intreaga armata (si dependintele) a americanilor "represiva" .
Eu care nu-s - inca - profet le mai dau putin timp de trait acelor martzafoi care se cred buricul pamantului. Chiar in timpul vietii noastre le vom vedea declinul. Unii spun ca deja a inceput , ca semne clare exista si doar inertia ii mai tine agatati asa, ca de un fir.
Oricum om trai s'om vedea ; dar atunci sa-ti aduce aminte de vorbele mele !
Am zis !
Prima parte a postarii mi se pare absolut corecta, moncher romulus.

Si-a doua de fapt (zic asta stimulat poate si de "sperantza care nu moare niciodata, chiar daca-i in coma :-D), desi indeplinirea profetiei tale... hai sa-i zicem "de amator" ar implica evident pierderea "meciului" nu doar de catre armata/marina SUA, ci si de puternica tabara ET :-( din spatele ei.
Ipoteza de care sper sa ne ocupam (pe linga altele) in curind.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

@Lex

un blog gasit acum foarte interesant despre armele secrete naziste   http://germansecretweaponsnazi.devhub.com/blog/archive-201012/   

Xanadron

#12
Revenire utila poate la topicul asta, prin prisma ultimelor discutii apropo de tema conexiunilor NASA/U.S. Navy relevate-n cunoscutul deja discurs despre "pregatirile pre-apocaliptice" tinut de seful NAZA :-D Holden (fost astronaut si "marine" el insusi), dar si vizavi de controversata tema a unei eventuale "evacuari" (partiale, evident) a Terrei din acelasi motiv.

Clar ca nimeni - si implicit nici JE - nu poate comunica date concrete despre programele spatiale secrete ale U.S. Navy - ar fi la fel de ridicol ca fervoarea pro-reptiliana a agitatului user @pozitiv, care-i gata sa jure ca micutzul Boc de pilda ar fi un dinozaur - pitic, evident. :-D

Redevenind serios, pot spune doar ca, de pilda, misiunea "Clementine" din 1994 de cartografiere a Lunii :moon: a fost una din cele... semisecrete ale aceleiasi U.S. Navy, dar numeroase alte dovezi circumstantiale exista in sprijinul teoriei unor misiuni de mult mai mare amploare, utilizind propulsii antigravifice si alte tehnologii naucitor de avansate :-o - nu doar bazate pe afirmatiile unora ca hackerul britanic Gary McKinnon (cel cu "flota de nave interstelare si lista de ofiteri extraterestri ai U.S. Navy"... in acceptiunea de "activi in afara Terrei" si nu de ET, :martiansmile: atentie!)

In orice caz, pe baza principiului neincrederii in prea multe coincidentze, se poate crea un imens puzzle format din marturii credibile (de la cele ale lui Clark McClelland, responsabil NASA ramas si fara... pensie fiindca a "sifonat" prea multe despre misiunile comune umano-ET :-( si pina la dezvaluirile lui Edgar Fouche, inginer militar de aero-spatiale care nici el nu se simte prea bine ;) dupa ce a sporovait despre celebrele nave triunghiulare TR-3B apartinind, culmea, tot U.S. Navy!!!)

Hmmm... o avea totusi ceva-n in comun Oceanul Planetar cu Oceanul Cosmic de taman U.S. Navy are misiunea suprema de supraveghere si control al spatiului extraterestru?! :roll: Probabil ca da.

In orice caz, ultimele date la care Ed Fouche a avut acces DIRECT in 1999 (acum 12 anisori deci, adica... de mult deja) indica activitatea unei "flote stelare... navale" formate dintr-o "mothership" imensa, patru "cargouri de transport cilindrice" (cigar-shaped) si 12 "crucisatoare delta tip TR-3B" - d-alea care au fost observate si pe la noi si chiar filmate, desi relativ neclar, prin Delta si pe litoral, nu doar deasupra Buxelles-ului.

Uite si citeva poze din domeniul public, care pot sugera dimensiunile domeniului... "BLACK" acoperit de sforarii NWO si sefii lot ET.

Platforma "Sea Launch" (a U.S. Navy, evident) trecind prin Canalul de Suez:


Doar citeva din prototipurile de "avioane orbitale" americane:






...si contrail-ul format in urma "miniexploziilor" produse de sistemul de propulsie al lui TR-3B


Adaug imaginea emblemei unuia din cele mai secretoase 8-) departamente militare americanesti (TENCAP - google it, please, ca io nu mai am timp acum... dar poate revin cindva si pe tema asta) fiindca sugereaza destul de multe - inclusiv motto-ul in latina, pe care-s curios daca cineva il poate traduce:



...Multumit deci macar partial, colega zamotrak?! :wink:
Iar pe tine, frate tractorbeam, te-am facut sa te scarpini macar ginditor la solzii din barba?! :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

@Lex

#13
Xanadron ca de obicei 'sari' cu informatii valoroase, multe din ele  nu le stiam si pot sa spun ca azi am ce 'gugalii'' pe net    :-D   Si apropo, am gasit traducerea  :   TENCAP is an acronym for Tactical Exploitation of National Capabilities, a collection of programs that involve developing tactical (battlefield) applications out of reconnaissance satellite capabilities (which are normally thought of as strategic).

"Special" almost invariably means "black" or highly classified. The phrase Oderint Dum Metuant is usually associated with Caligula, the first-century Roman emperor whose name became synonymous with depravity, madness, and tyranny. It translates as "Let them hate so long as they fear."
si LINK   http://www.cabinetmagazine.org/issues/24/paglen.php

Xanadron

#14
...Ei da, exact fraza asta:

"Lasa-i sa urasca, atita timp cit se tem" :martiansmile: :-(

...rezuma cel mai elocvent principiul de baza al cinicei gasti de sforari NWO, :evil: care-si continua de milenii bine-mersi jocul pe carca noastra, in ciuda (sau tocmai din cauza) interminabilelor si sterilelor discutii, teorii, ipoteze, partizanate etc, aproape niciodata transformate-n actiune. :|

Actiune ce-i drept dificila intr-un sistem (Establishment) atit de bine pus la punct, tot de milenii - un sistem de represiune reala si recompense iluzorii (de tipul "Fiti supusi, oitzelor, ca v-asteapta la un coltz viatza vesnica la dreapta Tatalui - lasati-o deci p-asta de huzur in seama noastra si mars la munca acum, cit terminam partida asta de golf, urmata de banchetul cu orgie-n coada!!!") :-D

Ma opresc insa aici, ca sa nu cad in capcana tocmai expusa a excesivelor teoretizari sterile. :-P
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/