Sectiune pentru limba româna > Tehnologii vechi și noi

Stargate

<< < (2/9) > >>

Cautatorul:

--- Quote from: LIL DEBUL on  16 April 2011, 21:45:02 --- Sau mincam bataie de la Goa'ulzi si ajungeam sclavi
--- End quote ---

Poate ca suntem sclavi deja si nu stim.
Unii mai banuie cate ceva si astfel apar teoriile conspiratiei. 
Un om inchis care nu stie ca e inchis se crede liber.

PS: Ai vazut filmul Insula din 2005? Noi suntem asemenea clonelor din film. Ceva nu-i in regula cu lumea noastra si modul in care se intampla lucrurile.  Dar deja ne indepartam de subiect.

@Lex:
lil debul . te inseli amarnic. un ''fost'' iluminat adica un ''baiat'' care facea parte din elita aia care ne conduce din umbra si care DETINE aceste tehnologii a declarat ca baietii astia din elita sunt in stare sa omoare distruga si un oras intreg numai SA NU SE AFLE de tehnologiile pe care nu uita LE DETIN INCA din anii '30 .deci TE INSELI din pacate.  :-)

@Lex:
am vazut filmul si chiar am vazut cat de mare e asemanarea cu realitatea.Sclavi suntem inca de cand venim pe Pamantul asta doar ca nu vedem.ca sa traiesti trebuie sa fii sclav intr-un anumit domeniu pentru niste hartii numite bani pt. care multi isi dau si sufletul.asta e sistemul . sa nu fim offtopic  :-)

assiris:
"un ''fost'' iluminat adica un ''baiat'' care facea parte din elita aia care ne conduce din umbra si care DETINE aceste tehnologii " - ce-mi plac mie chestiile astea cu iluminatii care se rup din nu știu ce organizații secrete și vin sã ne destãinuie nouã secretele de acolo. A mai fost un anume Incapuciatul, conte român care a bqntuit pein Shambala și întors de acolo a scris cartea "Șapte ani apocaliptici" în care a spus de toate numai esențialul nu l-a spus pentru cã "nu avea voie". A scos o carte cu care a aburit o populatie importantã, de la care a scos niște bani (și eu am fost unul care am citit-o doar din dorința de a-mi demonstra mie cã este vorba de o mare cacealma și mi-am demonstrat), în rest nu a spus mare lucru dar și din ce a spus nu s-a întâmplat absolut NIMIC.
Mie îmi place literatura SF, o citesc cu plãcere dar nu pot înghiți niște SF-isme ce se dau drept adevãruri gen "bubulii" lui Pavel Coruț.

@Lex:
e hai bine, in nici un caz NICI dracu' nu o sa ne dea tehnologiile astea care cu siguranta exista si unii inca mai cred ca daca ele ar exista EI cu adevarat ni le-ar da noua sa ducem o viata mai buna si daca ele ar exista s-ar afla despre ele.  E BINE ASA?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version