Sectiune pentru limba româna > Tehnologii vechi și noi

Stargate

<< < (9/9)

fiulploii:

--- Quote from: Ganditorul on  24 September 2011, 00:41:41 ---.... SG Univers vezi de fapt intamplarile traite pe o nava a strabunilor de catre "crema" omenirii - oameni, teoretic, deosebiti, elita adusa pe planeta Jafa pt nu stiu care eveniment unic (asa incepe serialul).
Ori daca elita omenirii se poarta asa, daca elita este capabila de manifestarile alea jegoase ce se vad in film ... ce sa mai astepti la "restul lumii" Si te apuca o imensa tristete si un dor de duca ...
 ...

--- End quote ---
Pai  , asta e lumea reala in care traim si astea sunt elitele , umane , cu atribute umane obisnuite . Te asteptai la ce  ? Super eroi ?
Se pare ca fiecare dintre noi avem o stargate la purtator  :-D si cei  care au aflat primii despre asta au fost alchimistii  din vechime . Marele secret al alchimiei si  Piatra filozofala  este transmutarea omului  si nu a metalelor sau elementelor  din  tabelul lui Mendeleev .
Cat despre existenta uneia sau a mai multor stargate tehnologice ar  fi ceva dovezi insa trebuie lasate sa iasa la lumina . Pana atunci deductie si munca detectivistica din fapte disparate aparent si fara logica .

fiulploii:
https://www.cia.gov/library/readingroom/collection/stargate

Ganditorul:
N-am reusit sa deschid nici un document inca (dar mai incerc) desi cred ca aici e vb de altceva, de experiente din zona Parapsiho si nu de calatorii prin poarta stelara. Or fi alea 16.000 de pagini ramase dupa ce au ras totul din arhiva experimentelor de tip ...ce lapsus am ...MKUltra & Co.

Oricum aducerea acestor documente e o performanta pentru care fiecare din noi ar trebui sa multumim.

fiulploii:
La fiecare document scrie câte pagini conține si necesita sa ai adobe acrobat reader.

Si da, nu e vb de stargate ca poarta fizica desi in final se urmaresc aspectele fizice caci ce e psihicul fara fizic ?
 Le-am pus la acest subiect fiindca nu am gasit unde altundeva sa le pun.

liviutatarus:
Un nou serial! http://www.imdb.com/title/tt7161862/

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version