Sectiune pentru limba româna > Tehnologii vechi și noi

Stargate

(1/9) > >>

@Lex:
STARGATE. 1. ce parere aveti despre film si daca tehnologiile care se gasesc acolo chiar ar putea exista si apartine unor ''preteni'' stelari ce ne viziteaza(cel putin tehnologii asemanatoare) 2. unii ar spune ca in Irak chiar s-a gasit in nush ce ani un fel de asemenea poarta si unul din motivele pentru  multele 'batalii'' din Irak pentru asta s-ar da. multi adepti ai teoriilor conspiratiilor chiar cred cu tarie ca ce se vede in Stargate chiar este posibil. si sa nu uitam ca Ben Rich inainte de  moarte chiar a recunoscut ca exista deja tehnologii care ne permit sa mergem pe alte planete ba chiar sa parasim sistemul solar.acum nush daca e adevarat.  la ce tehnologii detin ''baietii'' din umbra care ne conduc nu m as mira sa fie adevarat si tind sa cred ca asa e. pareri, opinii?    :ufo:

Xanadron:
Parerea mea o gasesti aici:

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3289.msg54518.html#msg54518

Iar aici se pot gasi citeva concluzii interesante apropo de credibilitatea ipotezei existentzei REALE a portilor temporale (Stargates):  :-)

http://www.thelivingmoon.com/42stargate/index.html 

@Lex:
da, stiu siteu, cel putin am mai intrat o data pe el dar nu am citit mare lucru , doar am tras un ochi :-P  . o sa ii acord mai multa atentie.deci sa tindem sa credem ca ar fi un ''adevar adevarat'' pan' zona asta   :-) . nush de ce dar yo intotdeauna am crezut ca Stargate nu e doar un film cu efecte speciale printre multe altele ci are o baza reala.vorba aia ''i want to believe'' but wait... I believe  :)))

@Lex:
hmm, se pare ca nu prea se da atentie acestui subiect  :cry: pacat ar fi fost un subiect bun de combatut   :-P

LIL DEBUL:
Stargate ? Misto filmul , nasoala teoria. Daca dispuneam de asemenea tehnologii , se afla , intr-un final. Sau mincam bataie de la Goa'ulzi si ajungeam sclavi. Nu prea cred ca se poate ascunde la infinit un conflict cu o civilizatie galactica. Sau o calatorie printr-o Poarta Stelara , sau ceva.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version