Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Pareri! Ce am filmat ?

Creat de Rayden, 30 Aprilie 2011, 22:10:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Rayden

Ma gandeam sa existe si un topic cu ce am filmat, unde toata lumea sa posteze filmuletele si sa le analizam...
pe cand ma plimbam azi prin parc pe lacul dambovita, si de data asta cu camera digitala dupa mine, am remarcat la inaltime destul de mare, ceva zburator  :mrgreen:
e cam evident ce am filmat, dar totusi e cam interesant..va invit sa il dati jos, si sa va dati cu parerea

(pentru salvare, click dreapta si save as..)

http://94.62.35.140/rufon/deasupra.lacului.morii.2011.04.30.avi

zamotrak

Prima impresie,cam "noctambula",un tip cu o parapanta,...cam ciudata ce e drept. :|

StarDust

Citat
Prima impresie,cam "noctambula",un tip cu o parapanta,...cam ciudata ce e drept. :|

Si eu m-am gandit pentru un moment la asa ceva  :-D. E clar ca nu e parapanta, pun si eu niste cadre slow-motion, 3fps.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Rayden

nici eu nu cred ca e parapanta..

ma gandeam ca ar putea fi niste baloane lansate de la vreo nunta ..

camera cu care am filmat, e un canon, S3IS, cu zoom optic 12x si total 48X, iar cu ochiul liber, parea un punct negru aflat la mare inaltime..abia prin zoom-ul camerei am remarcat ca ar fi ...."niste baloane" de care e legat ceva..

zamotrak

Citat din: Rayden din  30 Aprilie 2011, 23:00:15


ma gandeam ca ar putea fi niste baloane lansate de la vreo nunta ..

... am remarcat ca ar fi ...."niste baloane" de care e legat ceva..


Daca sunt de la o nunta...ala din partea de jos, e Gutza sau Minune :-D :evil:

OldDacus

prea multe coincidente in filmuletul asta:
- a "simtit" obiectul si APOI s-a "focalizat" asupra lui (nu era vizibil cu ochiul liber sau n-avea cum sa-ti "sara in ochi")
- camera cu care a filmat are un Zoom foarte mare
- cameramanului nu-i tremura mana deci s-ar putea sa fi fost montata pe un trepied... (deci era pregatit pentru eveniment; insa un Panasonic scump cu 80x & stabilizer ar putea filma asa..)
Pare ca cineva de la sol a venit pregatit sa-si filmeze prietenul cum zboara printre nori..
Si cum NU multa lume isi permite asa ceva, rezulta ca indivizii au bani & timp pentru amuzament.

Rayden

@OldDacus,

eu am facut filmarea..nu am avut trepied..si numai in ultima parte a anului trecut am "ratat" vreo 2 evenimente, plus una anul asta..eram obisnuit sa imi iau camera cu mine..
ma tot gandeam la ce spunea un amic, coforumist, ca noi ne vedem de treburi si pe deasupra noastra zboara "questii"...ei bine, mi-am zis sa iau camera si sa vad ce "prind" cu ea...
cum spuneam mai jjos, camera e un canon spowershot s3 is cu 12 x zoom optic..
eu nu cred in coincidente..si nu cred ca era un motodeltaplan..

OldDacus

Canon PowerShot S3 IS   este o camera foarte scumpa (chiar si acum..)
Cum de ti-a sarit in ochi obiectul?

Rayden

Citat din: OldDacus din  01 Mai 2011, 15:28:17
Cum de ti-a sarit in ochi obiectul?

nu stiu, pur si simplu m-am uitat pe cer..de la o vreme obisnuiesc sa fac asta  :mrgreen:

abyss

@oldacus, sa stii ca @rayden e ultimul om la care m-as astepta la faze aiurea. Daca el sustine un lucru atunci asa e!