Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Planeta X (Nibiru)

Creat de Necunoscutul, 11 Aprilie 2006, 14:57:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Necunoscutul

  Presupun ca ati auzit despre Planeta X sau cum o numeau sumerienii Nibiru dar multi nu au auzit de ea. Sumerienii spuneau ca zeii lor veneau de pe aceasta planeta, care este a zecea planeta din sistemul nostru solar.  Sumerienii cunosteau toate planetele din sistemul nostru solar si stiau si ce culoare au. Acestea au fost comfirmate de misiunile Pioneer si Voyager.     Anomaliile orbitelor unor planete in jurul soarelui ne indica prezenta unei noi planete in sistemul solar asa ca poate ei chiar au avut dreptate in privinta acestei planete. Restul ramane de discutat. Daca voi gasi imagini le voi posta aici, iar daca vati gasi si voi pagini de net, poze, etc. va rog sa nu ezitati sa mi le dati.

8-)

Necunoscutul

  Aceasta este presupusa orbita a planetei X.

Skywalker


fiulploii

#3
reloaded :

Nu stiu daca cele de mai jos sunt dovezi , le prezint cu titlu informativ , poate cineva cunoaste locurile respective si cum au aparut constructiile respective, istoria locala, etc.

Pozele le-am luat de aici - insa le mai vazusem acum multi ani , intr-o carte - nu ii mai stiu titlul sau autorul , aparuta pe vremea '' aceea''  :roll: cand aveam de facut un eseu despre mistere in istoria artei si arhitecturii la cercul - he,he ce vremuri , umblam cu cercul pe atunci  8-) - de istoria artei si arhitecturii .

http://www.miracol.ro/Nibiru_planeta_zeilor.php

tot aici sunt si alte informatii


melanogaster36

Citat din: fiulploii din  24 Iulie 2011, 04:09:15
reloaded :

Nu stiu daca cele de mai jos sunt dovezi , le prezint cu titlu informativ , poate cineva cunoaste locurile respective si cum au aparut constructiile respective, istoria locala, etc.

Pozele le-am luat de aici - insa le mai vazusem acum multi ani , intr-o carte - nu ii mai stiu titlul sau autorul , aparuta pe vremea '' aceea''  :roll: cand aveam de facut un eseu despre mistere in istoria artei si arhitecturii la cercul - he,he ce vremuri , umblam cu cercul pe atunci  8-) - de istoria artei si arhitecturii .

http://www.miracol.ro/Nibiru_planeta_zeilor.php

tot aici sunt si alte informatii
Toate acestea sunt poze ale unor opere ale genialului arhitect catalan Antonio Gaudi si sunt facute in Barcelona-Spania.Casa Batlo, La pedrera,Parcul Guell, etc.Nu vad nicio legatura intre aceste opere si Nibiru.Chiar deloc!

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Siberia

Poate reusim sa facem niste conexiuni pana la urma intre Elenin C/2010XI - Nibiru - Hercolubus - Supremum Omega - 26 Septembrie 2011 - Excursia (doar dus) cu detinatia Vatican in Octombrie 2011 pentru capii bisericii catolice - 9 Noiembrie 2011

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Arhanghelul

Citat din: Siberia din  24 Iulie 2011, 13:47:36
Poate reusim sa facem niste conexiuni pana la urma intre Elenin C/2010XI - Nibiru - Hercolubus - Supremum Omega - 26 Septembrie 2011 - Excursia (doar dus) cu detinatia Vatican in Octombrie 2011 pentru capii bisericii catolice - 9 Noiembrie 2011

Mai bagat in ceata ... am bolduit unde am niste  :?
Mai da-mi niste informati/link ... eu sunt mai greu de ridichie ...  :mrgreen:


Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Siberia

#9
Pentru Secretum Omega linkul de mai jos:
http://www.secretum-omega.com/wp-content/uploads/2009/10/int_gesuita_ENG.pdf

Daca faci o cautare pe you-tube pentru Hercolubus Siloe (sau invers) vei gasi si o filmare in care se spune ca este planeta X aka Hercolubus aka Nibiru

PLANET X NIBIRU VATICAN SECRET VIDEO.mp4

Vaticanul are un telescop pe Mt. Graham in USA pentru observatii spatiale in camp infrarosu.
Ultimele pareri despre Nibiru si C/2010 XI spun ca ar trebui studiate in campul infrarosu.
Deci Vaticanul e foarte bine pregatit, nu ? (ca sa nu mai pomenim de porecla Lucifer a observatorului)

26 Septembrie si 9 Noiembrie au legatura cu cometa C/2010 XI care este se pare in stransa legatura cu acest Nibiru.

(de preferat ar fi sa se uneasca topicurile despre cometa Elenin si Nibiru sau macar cele despre cometa Elenin pentru a se putea urmari mai usor)

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

Citat din: Siberia din  24 Iulie 2011, 16:08:23
Pentru Secretum Omega linkul de mai jos:
http://www.secretum-omega.com/wp-content/uploads/2009/10/int_gesuita_ENG.pdf

Daca faci o cautare pe you-tube pentru Hercolubus Siloe (sau invers) vei gasi si o filmare in care se spune ca este planeta X aka Hercolubus aka Nibiru

PLANET X NIBIRU VATICAN SECRET VIDEO.mp4

Vaticanul are un telescop pe Mt. Graham in USA pentru observatii spatiale in camp infrarosu.
Ultimele pareri despre Nibiru si C/2010 XI spun ca ar trebui studiate in campul infrarosu.
Deci Vaticanul e foarte bine pregatit, nu ? (ca sa nu mai pomenim de porecla Lucifer a observatorului)

26 Septembrie si 9 Noiembrie au legatura cu cometa C/2010 XI care este se pare in stransa legatura cu acest Nibiru.

(de preferat ar fi sa se uneasca topicurile despre cometa Elenin si Nibiru sau macar cele despre cometa Elenin pentru a se putea urmari mai usor)
nu. Sa nu se uneasca nici un topic!
Cemai e si aia "sa se uneasca topicurile"?!
N-a demonstrat nimeni deocamdata ca ELENIN e cu adevarat mitica NIBIRU!
Dar observ Siberia ca intervin iar acei iezuiti,cum observ ca ai deschis si tu un mare ochi pe Elenin desi initial erai sceptica,chiar ironica la adresa mea...dar sint obisnuit.

Siberia

Citat din: calator astral din  24 Iulie 2011, 16:29:19
nu. Sa nu se uneasca nici un topic!
Cemai e si aia "sa se uneasca topicurile"?!
N-a demonstrat nimeni deocamdata ca ELENIN e cu adevarat mitica NIBIRU!

Ok, atunci sa se foloseasca doar cate un topic pentru cele doua discutii.

Citat din: calator astral din  24 Iulie 2011, 16:29:19
Dar observ Siberia ca intervin iar acei iezuiti,cum observ ca ai deschis si tu un mare ochi pe Elenin desi initial erai sceptica,chiar ironica la adresa mea...dar sint obisnuit.

Recunosc, sunt sceptica pana fac investigatiile mele.
Si investigatiile m-au dus pana acuma la: Iezuiti (mereu in frunte) - Vatican - Cavalerii Templieri - FrancMasoni - Illuminati ?! - Nazisti - ODESSA - CIA - FBI - SIV - NASA - RAND - CERN - AIM - UE - NWO - SWS - OMEGA  (mai exista un ingredient care poate fi introdus oriunde de la varf pana la coada: Israel/Mossad)
Nu exista topic care sa cuprinda toate tentaculele asa ca ma opresc.
Enumerarea nu este off-topic, toate elementele pot fi introduse intr-o mai mica sau mare masura in problema planetei X
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

dab270277

sagrada1.jpg
sagrada4.jpg


Deosebit de interesante cele doua poze. Poza cu balcoanele o asociez cu "doi ochi imensi". Cealalta poza o asociez cu un fel de gardieni :)
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

calator astral

Citat din: Siberia din  24 Iulie 2011, 16:45:10
Ok, atunci sa se foloseasca doar cate un topic pentru cele doua discutii.

Recunosc, sunt sceptica pana fac investigatiile mele.
Si investigatiile m-au dus pana acuma la: Iezuiti (mereu in frunte) - Vatican - Cavalerii Templieri - FrancMasoni - Illuminati ?! - Nazisti - ODESSA - CIA - FBI - SIV - NASA - RAND - CERN - AIM - UE - NWO - SWS - OMEGA  (mai exista un ingredient care poate fi introdus oriunde de la varf pana la coada: Israel/Mossad)
Nu exista topic care sa cuprinda toate tentaculele asa ca ma opresc.
Enumerarea nu este off-topic, toate elementele pot fi introduse intr-o mai mica sau mare masura in problema planetei X

nu nu nuuuu!!!!
Pai atunci hai sa facem un singur topic pentru ozeneuri, unu singur pentru extraterestri si un singur topic pentru paranormal!
Ce forum ar mai fi si asta??!
Eu zic sa numai ai pe viitor nici un fel de initiativa privind organizarea forumului,multumeste-te sa butonezi ce-ti trece prin cap,okey?

Siberia

Postez acest link pentru cei care au timp si rabdare sa-l citeasca.
Este un calendar al evenimentelor (interesant zic eu) pentru Nibiru si Cometa Elenin - insotit de argumentele stiintifice necesare:

http://www.scribd.com/fullscreen/60725711

(textul este in engleza)

- linkul a fost postat si la topicul despre Cometa Elenin al colegului @calator astral; cum cele doua obiecte au stransa legatura si exista topicuri diferite pentru ele, l-am postat si aici pentru eventualii colegi care nu citesc ambele subiecte -
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti