Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Daca profetiile ptr. 2012 se adeveresc, care este planul vostru B

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 10:21:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

@OM > Nu nu....stai linistit ca nu se omoara oamenii chiar atit de usor....mai degraba se vor omori intre ei, se vor calca in picioare in goana pentru Supravietuire...

Citat din: Arhanghelul din  27 Noiembrie 2011, 13:27:28
Cele de mai jos trebuie tratate ...  ca un sfat ...
Punct de refugiu (acces ? )  pentru civili/ non-combatanti este la Padina , puncte  intermediare neamenajate /slab amenajate  la Zanoage , Bolboci ,Tatarului ,Miorita , Ilomicioara (folositi orice gasiti in zona cat asteptati) ... nu va pot da mura in gura ... nu incercati pe partea cu Busteni aveti mari sanse sa nu ajungeti (zona protejata  :fullmoon: ) ... haideti c-am fabulat destul ...
Nu va bazati pe telecabina /funicular ... nu sunt ptr. oameni ... ci pentru logistica ...



@calatorule ai un like de 10 de la mine ...  :wink:

L.E.   http://societate.wordpress.com/2010/07/29/cartele-de-hrana/

  multam fain arhanghele...
Acum ca se sparge usurel ghiatza si se dezleaga limbile, mai adaug la lista ta baza subterana din Masivul Retezat ( am "auzit" ca ar fi rezervata exclusiv membrilor Guvernului,Armatei si Bisericii ) si mai precizez ca exista un mare tunel secret perfect amenajat care duce direct din Bucuresti pina la Sinaia. Masivul care e chiar in fata Caraimanului e la rindul lui perfect echipat.

ps> Se pare ca perioada critica va dura "doar" 6-8 luni, dup-aia se vor activa celulele de cautare a supravietuitorilor, deci daca ati construit deja adaposturi-bunkere individuale, pregatiti-va bine pentru (maxim!) un an.


spooky

La câte ,,profeții" despre 2012 există, orice plan am face ar fi ,,deturnat"... de aici și întrebarea: care profeții?...

Așadar, planul meu B, C sau nu știu ce literă mai are e: unde imi fac eu revelionul 2012/2013... încă mai lucrez la el ;)
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

SLEAH19

Ceva planuri  si pentru revelionul 2011/2012?

ATENTIE! Euro s-ar putea prabusi pana de Craciun

http://www.wall-street.ro/articol/International/113078/ATENTIE-Euro-s-ar-putea-prabusi-pana-de-Craciun.html#survey_thanks

Bine ca nu am intrat in Schengen, ......acum ne intorceam iar la leu.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Siberia

Cu riscul de-a primi un avertisment, anunt ca nu m-am putut abtine  :-D

Citat din: calator astral din  27 Noiembrie 2011, 15:16:09
ps> Se pare ca perioada critica va dura "doar" 6-8 luni, dup-aia se vor activa celulele de cautare a supravietuitorilor, deci daca ati construit deja adaposturi-bunkere individuale, pregatiti-va bine pentru (maxim!) un an.



Imaginea unor multi Doreli cuprinsi de febra construirii unor bunkere autohtone este intr-adevar apocaliptic de hilara  :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Arhanghelul

#49
Citat din: Siberia din  27 Noiembrie 2011, 16:59:41
Cu riscul de-a primi un avertisment, anunt ca nu m-am putut abtine  :-D



Imaginea unor multi Doreli cuprinsi de febra construirii unor bunkere autohtone este intr-adevar apocaliptic de hilara  :-D

Temina...m doar ce-a inceput "ceaushul" ... atat ... extindem "grotele" naturale si cele deja existente " la ciurelcel cu cisme de apa " ...
... @plimbaretule de unde sti de drumul dacicilor  ... ? sunt tare curios ...sigur nu aveai cum sa afli ... ia sa vedem gheata ...cat de groasa este ... krezikowa?

Plus : Izvor-in,Crangasi -in,Dristror-in,Industrilor-out ,IMGB-out,... to be continued
http://www.seebucharest.ro/files/cat/22/21509.jpg
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Tayka

Daca profetiile ptr. 2012 se adeveresc, care este planul vostru B
-Cum nu cunosc profeţiile la care vă referiţi..nu am nici un plan.. :? :wink:
Dacă vă referiţi cumva la ştirile acelea ..apocaliptice,am înţeles mai nou că ar face parte dintr-un program psihologic declanşat la nivel mondial,menit a contracara efectul de panică ce se va crea datorită schimbărilor drastice de climă.Iar dacă ar fi să-mi fac un plan atunci când preţul unui litru de apă potabilă  va ajunge să alinieze cursul băncilor lumii,atunci desigur va fi greu să mai am şi un plan de rezervă. :x
Aşa că poveştile cu munţi,peşteri,suliţi,arcuri,făcutul focului,sânt poveşti copilăreşti  :-D pentru că degeaba ai unde să te ascunzi dacă nu mai ai..drinking water  :-P :x :-D Iar dacă toate celelalte profeţii pentru 2012 probabil că nu se vor adeverii cea cu seceta după cum se vede pare a fi deja în derulare.. :-( 
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

SLEAH19

  Se fasaie si 2012 ca si Elenin.

Cand esti de varsta lu Tayka , iti pemiti a arunca peste bord toate ideile preconcepute, inseamna a deveni mai usor, mai liber. Intr-un anumit sens esti mai batrin cind esti tinar si mai tinar cind esti batrin. (RB)

Asa ca problemele reale ar fi altele : apa, suprapopularea, o suita de crize financiare, ........, ........ , ..............,................. ,


http://www.gandul.info/international/tablita-mayasa-care-anunta-apocalipsa-a-fost-interpretata-gresit-cand-vine-sfarsitul-lumii-9022054
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

liviu86

Ciudat cum se petrec toate. Incalzirea globala,apocalipsa,crizele astea...
Am intrat deja intr-un cerc vicios care nu mai poate fi oprit, fie 2012, fie 2030, in decursul vieti noastre o sa vedem sfarsitul acestei civilizati cum o cunoastem noi astazi.
As aduce doar cateva argumente care pun capac la tot si, te face ca om inteligent sa intelegi despre ce e vorba.
Si sa nu-ti mai intuneci mintea cu fel si fel de "profetii" ratate, sau in cel mai bun caz "comerciale"...

1. Am trecut de 7 mld de locuitori, asta fiind foarte grav pentru planeta (planeta nu poate produce in 12 luni cat se consuma in 8-10 luni).
2. Resursele de apa dulce ale planetei au scazut cu 30% in numai ultimi 50 ani.
3.Planeta incepe sa intre intr-un proces de "deparazitare". A mai facut acest lucru si in trecut, deci...

Putem sta linistiti si gandi scenari, sau in cel mai bun caz sa bagam e-urii in noi, cu speranta ca poate scapam mai devreme si nu o sa ajungem acele vremuri.

Eu sincer nu incerc sa imi creez nici un scenariu, nu ar mai avea rost. Astept doar sa vad ce-o sa fie, exact ca tipul care merge la cinematograf.

Xanadron

Citat din: Siberia din  27 Noiembrie 2011, 16:59:41
Cu riscul de-a primi un avertisment, anunt ca nu m-am putut abtine  :-D



Imaginea unor multi Doreli cuprinsi de febra construirii unor bunkere autohtone este intr-adevar apocaliptic de hilara  :-D

Pe (relativ noul) forum "Tehnici de salvare 2012" poti admira exact peisajul "apocaliptic de hilar". :-D

http://www.2012tehnicidesalvare.ro/forums/viewforum.php?f=25

Serios acum, nu-i totusi exclus sa se confirme maxima "cine ride la urma"..., daca lasam deoparte preocuparea unora apropo de eficientza anti-radiatii a unui strat de plumb gros de 40 cm sau de "numai" 20 cm. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

dacian

Citat din: liviu86 din  05 Decembrie 2011, 03:06:21
1. Am trecut de 7 mld de locuitori, asta fiind foarte grav pentru planeta (planeta nu poate produce in 12 luni cat se consuma in 8-10 luni).
Planeta nu produce mai nimic, in schimb omul da, poate produce. Dar cum multi s-au invatat sa "munceasca la birou" nu mai e cine sa "dea cu sapa", deci e clar, "planeta nu poate produce".
Plus ca absolut tot ce se produce este destinat unui singur loc: cosul de gunoi. Pai e normal sa se termine resursele atata timp cat toti barbiducii vor sa-si schimbe telefonul o data la 3 luni, masina o data pe an, sa-si renoveze locuinta tot la 2 ani, sa-si cumpere tv-uri cu plasma si sa le puna pana si in buda etc, lista e enorma si nu are rost sa detaliez pentru fiecare produs in parte.

Citat din: liviu86 din  05 Decembrie 2011, 03:06:21
2. Resursele de apa dulce ale planetei au scazut cu 30% in numai ultimi 50 ani.
Apa ramane apa, ca este poluata e partea a doua. Ca se exploateaza "in draci" de catre anumite firme (firme care nu au alt dumnezeu decat profitul si care nu se lasa pana nu "termina" o resursa precum un parazit) iarasi e partea a treia.
Dar de transformat din h2o in altceva ..... e cam greu de crezut.

Citat din: liviu86 din  05 Decembrie 2011, 03:06:21
3.Planeta incepe sa intre intr-un proces de "deparazitare". A mai facut acest lucru si in trecut, deci...
Eu inca nu vad sa dispara retarzii (manelisti, cocalari, idioti, tembeli, posesori de iq negativ etc) pe capete, dimpotriva.... Sau "parazitii" nu sunt ei? Aaaa, ca se schimba clima si alte shit-uri, e partea a doua, si planeta nu prea are legatura cu asta (ar vrea sa aibe dar nu mai are loc de HAARP si alte jucarii asemanatoare).

Xanadron

Hmm... planeta "produce" totusi inca (aer/apa curata, biomasa, biodiversitate, minerale, petrol/gaze, dar si noosfera :star: - in ciuda zicerilor alea cu "cantitatea constanta de intelighentzie in conditiile suprapopularii constante" :D)...

Nu mai produce insa suficient ca sa contracareze actiunile omuletzilor deveniti, cum bine zisesi si tu, colega dacian, cocalari consumatoristi in mare parte. Cine-i de vina insa? In mod sigur nu doar ei, ci si "conditionarea" lor contemporana bine remarcata p-aici recent (mai precis, nevoile artificial create de advertising, asa-zisa "social acceptance" cu care sintem "frageziti" inca din scoala etc).

Inclin sa cred ca subestimezi totusi resursele Geei de-a se "scutura" de parazitarea cocalarilor cu sau fara gulere albe... 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Tayka

Citat din: dacian din  05 Decembrie 2011, 17:20:54
Planeta nu produce mai nimic, in schimb omul da, poate produce. Dar cum multi s-au invatat sa "munceasca la birou" nu mai e cine sa "dea cu sapa", deci e clar, "planeta nu poate produce".
Plus ca absolut tot ce se produce este destinat unui singur loc: cosul de gunoi. Pai e normal sa se termine resursele atata timp cat toti barbiducii vor sa-si schimbe telefonul o data la 3 luni, masina o data pe an, sa-si renoveze locuinta tot la 2 ani, sa-si cumpere tv-uri cu plasma si sa le puna pana si in buda etc, lista e enorma si nu are rost sa detaliez pentru fiecare produs in parte.
Eu sânt ceva mai de demult,şi şti ce am observat?
Că pe timp ce trece cel care produce cu adevărat ceva,ca să-şi vândă produsul va trebuii să-l împartă în tot mai multe felii,pentru tot mai mulţi intermediari,şi eu cred că de-aia se aude că în 2012 va venii apocalipsa;pentru că atunci probabil va da faliment şi ultimul producător.. :x iar intermediarii ne mai având ce mânca vor devenii...canibali. :roll:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Xanadron

Citat din: Tayka din  05 Decembrie 2011, 19:38:42
Eu sânt ceva mai de demult,şi şti ce am observat?
Că pe timp ce trece cel care produce cu adevărat ceva,ca să-şi vândă produsul va trebuii să-l împartă în tot mai multe felii,pentru tot mai mulţi intermediari,şi eu cred că de-aia se aude că în 2012 va venii apocalipsa;pentru că atunci probabil va da faliment şi ultimul producător.. :x iar intermediarii ne mai având ce mânca vor devenii...canibali. :roll:

...Si-atunci o sa apara o noua versiune a cintecului lui Alexandru Andries ("La telejurnal / Am vazut cascaval")... :-D

Serios acum, si mie mi se pare reala extinderea caracatitei intermediarilor/speculatorilor, :evil: dar producatorii nu cred c-or sa dispara (decit poate odata cu noi toti :|), iar problema principala cred ca a devenit deja aia a plantelor/animalelor modificate genetic.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/