Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Daca profetiile ptr. 2012 se adeveresc, care este planul vostru B

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 10:21:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

SLEAH19

Citat din: fiulploii din  26 Iulie 2011, 22:08:46

1- din care biblie ai citat ?
2- nu am inteles totusi care e planul tau
3- cum realizezi acest plan
4- ce crezi ca inseamna mantuirea si a fi mantuit?
5- in planul tau b adica in pasii necesari realizarii lui e inclusa si participarea pe forumuri ? Ceva nu se ''imbumba'' , ''Restul e pierdere de vreme'' - crezi ca linkul catre Demiurg e aici?



1 :  Am citat din Biblie.
2 ,3:Daca nu la-i inteles ,il repet.
Citat din: SLEAH19 din  26 Iulie 2011, 21:33:47
   
    Nu exista decat un plan, AL LUI DUMNEZEU . Trebuie doar sa gasim calea catre el.

4:Mântuirea- este de la Dumnezeul nostru...... Aceştia sunt cei ce vin din strâmtorarea cea mare şi şi-au spălat veşmintele lor şi le-au făcut albe în sângele Mielului.Şi nu vor mai flămânzi, nici nu vor mai înseta, nici nu va mai cădea soarele peste ei şi nici o arşiţă;
Căci Mielul, Cel ce stă în mijlocul tronului, îi va paşte pe ei şi-i va duce la izvoarele apelor vieţii şi Dumnezeu va şterge orice lacrimă din ochii lor.


5: pierdere de vreme

Vai voua carturarilor si fariseilor fatarnici ! Ca inchideti imparatia cerurilor inaintea oamenilor; ca voi nu intrati, si nici pe cei ce vor sa intre nu-i lasati.
                                                                                                         ISUS


   Daca Isus ar fi acum pe pamant, ar vorbi in pilde adaptate la vremurile noastre , dar in loc sa le inteleaga talcul  , multi , asemeni fariseilor din vechime , ar face orice sa il ,,inchida'' si sa il contrazica.
   
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

tractorbeam

Citat din: SLEAH19 din  26 Iulie 2011, 21:33:47
.....Atunci cei din Iudeea să fugă în munţi.
Cred ca Fiul Omului s-a exprimat destul de clar. Nu sunt vreun mare si nedescoperit teolog dar cred ca daca am inteles eu asa , tot asa si altii.
Mai spune undeva ca numai Tatal stie momentul venirii. Deci rugati-va catre Tatal sa va lumineze calea.

Siberia

   Intr-o vreme m-am gandit mult la diferite planuri care se pot pune in aplicare in caz ca... Rand pe rand le-am dat deoparte si a ramas doar un plan mititel. Planul meu pentru cazul in care profetiile se adeveresc este sa reusesc sa imi strang familia laolalta. Atata tot. Un plan mic care face referire la un punct de intalnire in cazul in care evenimentele se vor desfasura de asa maniera incat sa permita punerea lui in aplicare.
   Daca reusim sa ne adunam laolata, vom analiza (daca este timp) care ar fi sansele si conditiile de a supravietui si vom incerca sa ne descurcam; daca nu, cel putin vom fi impreuna toti cei dragi, ne vom strange in brate si vom astepta sa cada cortina acestui spectacol si sa se redeschida pentru spectacolul care va urma.
   Pana la urma, cata durere poti sa induri stiind ca ai supravietuit si toti cei dragi au disparut ? Si cu cat calm si demnitate poti sa infrunti orice eveniment stiind ca cei dragi sunt alaturi de tine ? Cred ca la asta se rezuma orice decizie.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

Poate-i cazul unei "reanimari" a topicului, ca tot veni vorba de recentele explozii solare... :star:
Si nu doar adaugind alte si alte divagatii filosofico-religioase. :-P

Spuneam cindva ca Romania si in special arcul carpatic plus Ardealul - nu si zona litorala insa, de ex. - pare sa fie ceva mai protejata de consecintzele unor evenimente geofizice majore (inclusiv tsunami-uri post-anomalii magnetice), dar nu si de CME solare intense - rezolvabile si astea insa cumva partial (citez dintr-o postare mai veche):

"...cel putin la fel de importante mi se par modalitatzile de prevenire a defectarii aparaturii electronice de orice fel in cazul confirmarii producerii unor furtuni solare comparabile cu cea din 1859 (epoca in care, din fericire, omenirea nu era atit de tehnologizata)".

Asa ca, in cadrul oricarui plan ati avea (B, C, D, Etc...  :lol:), io zic c-ar fi cazul sa va inveliti preventiv macar computerul motormanagementului si bobina de inductie a masinilor cu folie de aluminiu, daca nu cu custi Faraday perfecte (si folia pt. uz alimentar e OK).

http://www.futurescience.com/emp/emp-protection.html

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

SkiesOfLust

as fi foarte dezamagit ca in 21 dec 'doishpe sa nu se intample nimic interesant ca sa ma mai scoata din plictiseala cotidiana :)

Xanadron

Citat din: SkiesOfLust din  26 August 2011, 15:00:29
as fi foarte dezamagit ca in 21 dec 'doishpe sa nu se intample nimic interesant ca sa ma mai scoata din plictiseala cotidiana :)

As comenta doar atit: Doamne fereste de vremuri PREA interesante... 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

imperrio88

planul B? nu vei avea timp nici sa iti dai seama ca mori...astfel incat planul B iese din discutie......eu am un singur raspuns pentru supravietuire...muntii...acolo voi incerca sa ma refugiez ......acolo voi fi protejat din toate pct. de vedere...asta daca nu mor pina atunci :oops:
prostia si domnia se platesc....intotdeauna

skycleaner

Citat din: imperrio88 din  26 Noiembrie 2011, 10:08:15
planul B? nu vei avea timp nici sa iti dai seama ca mori...astfel incat planul B iese din discutie......eu am un singur raspuns pentru supravietuire...muntii...acolo voi incerca sa ma refugiez ......acolo voi fi protejat din toate pct. de vedere...asta daca nu mor pina atunci :oops:

hehe acolo sunt ursii si lupii...  eu am vazut cativa si iti spun ca nu sunt asa simpatici decat la camerele de luat vederi.

daca nu raspunzi la subiect,iti promit ca tu vei fi primul care va fi dat hrana la salbaticiuni   alx

dacian

Citat din: imperrio88 din  26 Noiembrie 2011, 10:08:15
planul B? nu vei avea timp nici sa iti dai seama ca mori...astfel incat planul B iese din discutie......eu am un singur raspuns pentru supravietuire...muntii...acolo voi incerca sa ma refugiez ......acolo voi fi protejat din toate pct. de vedere...asta daca nu mor pina atunci :oops:
Si daca e iarna ai toate sansele sa mori de frig (daca nu ai unde sa te adapostesti), de sete (daca nu sti sa rezolvi de apa) si de foame (daca nu ai mancare sau nu sti sa-ti procuri).
Viata in salbaticie nu e ca la televizor, e "pe bune" si nu prea merge sa dai "undo"  :mrgreen:

skycleaner

Imi pare rau ca am iesit un pic in peisaj. De aceea o sa incerc sa nu mai postez. Deloc. Doar sa citesc...


imperrio88

te rog sa ma crezi ca stiu sa ma descurc in salbaticie......e adevarat ca hrana e greu de procurat dar cu rabdare si iscusinta...se poate...si de frig nu mori..atit timp cat stii unde gasesti o pestera...nu mori de frig...bine de acum incepem sa o dam pe sf dar un mic adevar tot este
prostia si domnia se platesc....intotdeauna

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

calator astral

Citat din: imperrio88 din  26 Noiembrie 2011, 10:08:15
planul B? nu vei avea timp nici sa iti dai seama ca mori...astfel incat planul B iese din discutie......eu am un singur raspuns pentru supravietuire...muntii...acolo voi incerca sa ma refugiez ......acolo voi fi protejat din toate pct. de vedere...asta daca nu mor pina atunci :oops:
Citat din: imperrio88 din  27 Noiembrie 2011, 08:03:37
te rog sa ma crezi ca stiu sa ma descurc in salbaticie......e adevarat ca hrana e greu de procurat dar cu rabdare si iscusinta...se poate...si de frig nu mori..atit timp cat stii unde gasesti o pestera...nu mori de frig...bine de acum incepem sa o dam pe sf dar un mic adevar tot este
Citat din: dacian din  26 Noiembrie 2011, 20:04:03
Si daca e iarna ai toate sansele sa mori de frig (daca nu ai unde sa te adapostesti), de sete (daca nu sti sa rezolvi de apa) si de foame (daca nu ai mancare sau nu sti sa-ti procuri).
Viata in salbaticie nu e ca la televizor, e "pe bune" si nu prea merge sa dai "undo"  :mrgreen:

Foarte interesant...o foarte buna initiativa imperio!

Eu zic sa te indrepti usurel spre Muntii Bucegi....
acolo e un loc tainic, un loc unde vei fi salvat.
Daca Armata iti va refuza accesul nu pleca, sint obligati sa dea drumul tuturor cind evenimentele se vor preciza.
E vorba de un centru de regrupare destinat supravietuitorilor, un imens "oras" gata sa-si primeasca noii locuitori, dar dincolo de el se ascunde un misterios SAS de securitate,un Intrind spre Lumea Subterana, aici e vorba de cu totul altceva, mai pot spune doar ca accesul e gestionat de entitati non-umane...
Mult succes tuturor, eu incerc sa ajung acolo prin toamna, daca sint refuzat am un loc sigur in Franta, stiu deja cum sa accedez orasul subteran de sub muntele Bugarache.

Pentru toti cei ce vor sa supravietuiasca, indreptati-va spre acest masiv muntos :

Secretul Departamentului ZERO si misterul Bucegilor

      Doamne Ajuta!

                      calator
                     :rocket:

Arhanghelul

#43
Citat din: calator astral din  27 Noiembrie 2011, 12:14:47
Foarte interesant...o foarte buna initiativa imperio!

Eu zic sa te indrepti usurel spre Muntii Bucegi....
acolo e un loc tainic, un loc unde vei fi salvat.
Daca Armata iti va refuza accesul nu pleca, sint obligati sa dea drumul tuturor cind evenimentele se vor preciza.
E vorba de un centru de regrupare destinat supravietuitorilor, un imens "oras" gata sa-si primeasca noii locuitori, dar dincolo de el se ascunde un misterios SAS de securitate,un Intrind spre Lumea Subterana, aici e vorba de cu totul altceva, mai pot spune doar ca accesul e gestionat de entitati non-umane...
Mult succes tuturor, eu incerc sa ajung acolo prin toamna, daca sint refuzat am un loc sigur in Franta, stiu deja cum sa accedez orasul subteran de sub muntele Bugarache.

Pentru toti cei ce vor sa supravietuiasca, indreptati-va spre acest masiv muntos :

Secretul Departamentului ZERO si misterul Bucegilor

      Doamne Ajuta!

                      calator
                     :rocket:

Cele de mai jos trebuie tratate ...  ca un sfat ...
Punct de refugiu (acces ? )  pentru civili/ non-combatanti este la Padina , puncte  intermediare neamenajate /slab amenajate  la Zanoage , Bolboci ,Tatarului ,Miorita , Ilomicioara (folositi orice gasiti in zona cat asteptati) ... nu va pot da mura in gura ... nu incercati pe partea cu Busteni aveti mari sanse sa nu ajungeti (zona protejata  :fullmoon: ) ... haideti c-am fabulat destul ...
Nu va bazati pe telecabina /funicular ... nu sunt ptr. oameni ... ci pentru logistica ...

@calatorule ai un like de 10 de la mine ...  :wink:

L.E.   http://societate.wordpress.com/2010/07/29/cartele-de-hrana/
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

OM

Citat din: calator astral din  27 Noiembrie 2011, 12:14:47
Daca Armata iti va refuza accesul nu pleca, sint obligati sa dea drumul tuturor ...............
Sunt obligati de cine???? Parerea mea ca o sa te omoare pe loc!!!!

Citat din: calator astral din  27 Noiembrie 2011, 12:14:47
.........cind evenimentele se vor preciza.
Poate evenimentele se precipita?????

Parerea mea!
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.