Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

19 martie, ziua Z. Super Luna ar putea provoca o catastrofa

Creat de Tzompa, 08 Martie 2011, 20:18:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

darksid3

Cat timp sa sa cautam "Adevarul" acolo unde nu e sau asa cum nu e, o sa ne lovim de aceeasi debusolare. Lucrurile nu-s atat de simple precum am vrea noi dar suficient de simple cat sa nu le observam.  :wink:
11.11

pri3st3ss

bine v-am regasit


pana la urma a pozat cineva luna? la mine nu au fost conditii meteo favorabile   :cry:




".....Purtatorul de cuvant al Patriarhiei Romane, Parintele Constantin Stoica a delcarat pentru www.stirileprotv.ro ca Apocalipsa este o carte foarte greu de interpretat si ca intotdeauna ea a insemnat o piatra de incercare pentru toti cei care au studiat-o.

Oficialul a explicat faptul ca numai Dumnezeu Tatal stie cand va veni Sfarsitul Lumii si ca, desi exista tot felul de grupuri care propovaduiesc venirea lui Hristos sau Apocalipsa, orice crestin practicant trebuie sa aibe nadejde in Dumnezeu, sa aibe credinta si sa nu se lase prada unor astfel de lucruri.

Pregatirea este cheia pentru a supravietui dezastrului

Oricare ar fi convingerile personale ale fiecaruia, un lucru este cert: dezastrele naturale se intampla zilnic si estimarea acestora nu este intotdeauna posibila. Insa este bine sa fim pregatiti pentru orice (....)"   sursa-  stirile protv
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

StarDust

OZN_Hunter, subiectul deschis de tine exista deja la sectiunea "Astronomie". Am alipit cele doua topicuri.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

romulus

Citatbine v-am regasit
Bine ai revenit pri3st33!Unde fusesi atata amar de vreme :-D !?
Nu cred ca de pe la noi s-a putut fotografia luna pentru ca de cateva zile cerul a tot fost plin de nori! Ar fi fost, intr-adevar un bun prilej pentru cateva poze, mai ales pentru cei care mai au si ceva scule (lunete, telescoape) insa nu-i bai , vom mai avea prilejul peste cativa ani cand se va repeta pozitia; deci rabdare si sa fim noi sanatosi pana atunci; multe rauri/valuri de cerneala vor mai curge si multe umbre de " Apocalipse" vor mai speria  norodul  !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

pri3st3ss

aveam o apocalipsa proprie,romulus...am invins insa :-)


da crezi ca mai am rabdare?eu voiam atunci,imi luasem si bilet la luneta   :| ...dar prieteni straini nu avem sa ne dea si ei o poza?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

rontzo

am fost cam ocupat si n-am mai intrat o vreme pe forum
si chiar simt nevoia sa punctez - din nou mai oameni buni:
- E clar ca ceva se intampla, si ritmul de evolutie pare sa se accelereze- simtim cu toii asta
DAR !

1. zvonul raspandit ca va fi mare nasoleala p e 19.03.2011 s-a dovedit - ca si alte imbecilitati asemenea (explozii solare, paralelismul cailor ferate si gastele, operatia de matreata a lul Oana Zavoranu) - o notabila furtuna in tr-un pahar cu apa, dar care din pacate starneste in sufletele la multi ganduri si energie negative la toti care pun botul la asta...
pacat ! :cry:

2.APOCALIPSA inseama REVELATIE !!!  (va tot spun asta asta de mult- dar degeaba) asa ca daca vreti sa vorbiti de evenimente deosebite meteorologice, telurice sau cosmice cu consecinte majore asupra noastra folositi corect termenul de ARMAGHEDON (puteti folosi in scriere si alta ortografie a cuvantului asta daca simtiti nevoia...)

Nu va mai "aberati"  in hatisul prostiilor astora ....

Xanadron

Citat din: pri3st3ss din  21 Martie 2011, 19:43:36
aveam o apocalipsa proprie,romulus...am invins insa :-)

da crezi ca mai am rabdare?eu voiam atunci,imi luasem si bilet la luneta  :| ...dar prieteni straini nu avem sa ne dea si ei o poza?
Un "bine-ai revenit pe forum" si din partea mea, pri3st3ss!
Multi dintre noi luptam, ce-i drept, cu armageddoane proprii in vremile astea ciudate (ale revelatiilor apocaliptice-n sensul spuselor lui tzipi, dar nu neaparat si "cele din urma").
Consecutiv experientzelor astora, importanta mi se pare doar (re)pozitionarea noastra un pic inafara iluziilor stapinilor Matrixului - care includ si diversiuni precum asta cu Super-hiper Luna Rautacioasa. :moon: :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

pri3st3ss

ms, Xanadron

ia in considerare te rog ca uneori   "(re)pozitionarea noastra un pic inafara iluziilor stapinilor Matrixului " cum spuneai tu, e mai greu de realizat,asa ca fiecare se descurca asa cum poate. important e sa ramai cu ceva in cap,o invatatura...

in fine..am revenit cu poze din jurul lumii....
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

pri3st3ss

Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.