Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Documentare interesante ( Unele ) !

Creat de Tzompa, 08 Martie 2011, 11:35:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

fiulploii

http://ancientscienceartifacts.org/

Reconstituiri ale craniilor alungite si alte încercări de descifrare a tehnologiilor vechi

Xanadron

#151
Stresanta meseria asta de detectiv... :-D cred ca pina si Culianu a obosit citindu-ne din Ceruri, asa ca revin la d-ale noastre.

Daniel Liszt (aka The Dark Journalist) intervieveaza asadar iar pe Linda Moulton-Howe:
https://www.youtube.com/watch?v=5rbMjdkpO58

Dupa LMH (nu si dupa Je insa), 2016 va fi ANUL dezvaluirilor decisive-n domeniul ufologic/disclosure, Free Energy etc. O sti tanti asta ceva totusi, ca are destul conexiuni in Magick-Wonderland.
:takeme:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#152
Citat din: Xanadron din  23 Martie 2016, 07:55:15
Dupa LMH (nu si dupa Je insa), 2016 va fi ANUL dezvaluirilor decisive-n domeniul ufologic/disclosure, Free Energy etc. O sti tanti asta ceva totusi, ca are destul conexiuni in Magick-Wonderland.
:takeme:
P.S. Hai sa reactionez tot eu: si mai interesanta-i deci a doua parte a interviului, axata pe date real documentate si nu doar pe presupuneri de Disclosure:

"Where Did UFO Secrecy Get Started? Cape Girardeau!
So many reports on classic cases, like the Roswell crash and the 1947 Kenneth Arnold Sightings are touted as being the first incident of a major UFO coverup, but Linda has discovered through the foggy mists of time a forgotten case of the crash of an off-world civilization with multiple witnesses in Cape Girardeau, Missouri in 1941.
At the time, future President Harry Truman and Four Term President FDR needed to collaborate to preserve the secrecy around the alien beings that were discovered at the crash site. The beings were eventually taken to Capitol Hill in Washington D.C. (before the creation of the Pentagon) and according to new research, kept in a liquid state in jars in an underground base below the Capitol before being used in a bizarre Masonic Ritual to enact UFO Secrecy that would last for generations!"


Se-mplinesc deci pe 12 aprilie a.c. 75 de ani de la prima "recuperare" de OZN pe teritoriu american cu destui martori-sifonatori ca sa fie credibila - la Cape Girardeau - Missouri (stat in care Truman era p-atunci senator.) NU clasicul "caz Roswell" (1947) ar fi asadar primul in cronologia ozenistica moderna.
Cadavrele celor trei ozenauti :-) (Programmed Life Forms = PLFs mai mult ca sigur) ar fi fost duse la Washington D.C. si puse la pastrare in containere intr-un buncar de sub Capitol Hill (or fi acu' in sifonierul lui Obama?! :lol:), inainte de-a fi fost folosite intr-un straniu ritual masonic :-o consfintind pastrarea secretului pentru [probabil, dupa mine] inca trei generatii. Abia atunci omenirea va fi fost zice-se pregatita sa suporte socul unor dezvaluiri in extenso.

...Termen (75 ani) care-i... pe vine, asa ca mesajul ar fi "stay tuned".
Asa o fi, mai stii? - desi eu ramin in continuare sceptic, fie si doar din motivul ca (si) interviul asta a adunat numai cca. 500 vizionari, in timpul cit Justin Bieber, Lady Gaga sau Kardashiencele au bifat cite 500 milioane. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Citat din: Xanadron din  23 Martie 2016, 10:20:35
[...]
...Termen (75 ani) care-i... pe vine, asa ca mesajul ar fi "stay tuned".
Asa o fi, mai stii? - desi eu ramin in continuare sceptic, fie si doar din motivul ca (si) interviul asta a adunat numai cca. 500 vizionari, in timpul cit Justin Bieber, Lady Gaga sau Kardashiencele au bifat cite 500 milioane. :-D
Hmm, 20.000 vizionari deja - (minuscule) sperantze ar fi deci. Chiar daca ramin la parerea ca ET-ii or sa ne arate in continuare cel mult kuru' :lol: cit timp 99% dintre noi ramin fixati doar pe posterioru' KK-ei, Gaga-ei etc.

Tristul adevar e ca si majoritatea contactelor cu EI :-) par regizate de AILALTI :martiansad: - pina si mesajele pomenite de "contactati" seamana cu vorbaria calpa a politrucilor un pic ecologisti doar ca sa ne mai arda o taxa carbonica, iar asigurarile de tipul "Stati cuminti c-o sa fie bine curind ca sa nu fie rau" combinate cu presupuse principii de non-interventie contramandabile totusi la Sfintu' Asteapta ascund dupa mine aceeasi operatiune milenara de mentinere-n ochiurile Plasei. :fullmoon:
Despre asta insa, tot pe mega-matrixo-topicu-n paragina o sa revin cindva.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

kandaon

Citat din: Xanadron din  23 Martie 2016, 10:20:35
P.S. Hai sa reactionez tot eu: si mai interesanta-i deci a doua parte a interviului, axata pe date real documentate si nu doar pe presupuneri de Disclosure:

"Where Did UFO Secrecy Get Started? Cape Girardeau!
So many reports on classic cases, like the Roswell crash and the 1947 Kenneth Arnold Sightings are touted as being the first incident of a major UFO coverup, but Linda has discovered through the foggy mists of time a forgotten case of the crash of an off-world civilization with multiple witnesses in Cape Girardeau, Missouri in 1941.
At the time, future President Harry Truman and Four Term President FDR needed to collaborate to preserve the secrecy around the alien beings that were discovered at the crash site. The beings were eventually taken to Capitol Hill in Washington D.C. (before the creation of the Pentagon) and according to new research, kept in a liquid state in jars in an underground base below the Capitol before being used in a bizarre Masonic Ritual to enact UFO Secrecy that would last for generations!"


Se-mplinesc deci pe 12 aprilie a.c. 75 de ani de la prima "recuperare" de OZN pe teritoriu american cu destui martori-sifonatori ca sa fie credibila - la Cape Girardeau - Missouri (stat in care Truman era p-atunci senator.) NU clasicul "caz Roswell" (1947) ar fi asadar primul in cronologia ozenistica moderna.
Cadavrele celor trei ozenauti :-) (Programmed Life Forms = PLFs mai mult ca sigur) ar fi fost duse la Washington D.C. si puse la pastrare in containere intr-un buncar de sub Capitol Hill (or fi acu' in sifonierul lui Obama?! :lol:), inainte de-a fi fost folosite intr-un straniu ritual masonic :-o consfintind pastrarea secretului pentru [probabil, dupa mine] inca trei generatii. Abia atunci omenirea va fi fost zice-se pregatita sa suporte socul unor dezvaluiri in extenso.

...Termen (75 ani) care-i... pe vine, asa ca mesajul ar fi "stay tuned".
Asa o fi, mai stii? - desi eu ramin in continuare sceptic, fie si doar din motivul ca (si) interviul asta a adunat numai cca. 500 vizionari, in timpul cit Justin Bieber, Lady Gaga sau Kardashiencele au bifat cite 500 milioane. :-D

Faza cu cadavrele ET folosite in nus ce ritual ocult imi aminteste de faza cu aborgienii din nus ce insule din Pacific ce se inchinau cand vedeau avioane trecand sau aterizand pe insula lor la marginea junglei, in al doilea mondial, crezand ca sunt zei.

S-or inchina si masonii aia americani la "zeii" din ceruri, cine stie, si ii pastreaza ca pe moastele sfinte de pe la noi, or crede ca le dau ceva puteri sau ii ajuta cu ceva.

Oricum as zice ca OZN-urile sunt deja prezente in istoria omenirii cu mult inainte de Roswell sau Cape Girardeau (de asta recunosc ca nu auzisem pana acum), dar americanilor le place sa creada ca sunt si ei mai cu mot si la ei s-au vazut primele si s-au prabusit primele  :-D.
Desi teoretic ar fi cumva normal sa fie mai vizitati decat altii, dat fiind ca sunt cea mai avansata (dpdv militar si tehnologic) tara de pe glob, la ora actuala. Desi nu stiu daca aia conteaza prea mult pentru niste civilizatii care sunt teoretic la zeci de mii (daca nu sute de mii sau milioane) de ani distanta ca nivel de dezvoltare tehnologica cel putin.

Xanadron

Hehe, 'meriganii se cred intr-adevar mai cu motz pe toate feliile, dar recuperarea OZN-ului pravalit la Cape Girardeau poate nu-i prima nici macar din ozenologia "moderna", da-i mai credibila ca dovezi circumstantiale decit altele ca (de ex.) presupusul ozn-VRIL :ufo: recuperat cica de nazisti in anii'30 prin Padurea Neagra. Si-n care eu cel putin nu cred, spre deosebire de alte informatii - culmea, mai clare, in ciuda caracterului aparent aburos-nebulos al tele-psy-transmiterii de "blueprints" din Aldebaran nazistilor prin intermediul vrilezoaicelor conduse de Maria Orsic. :star:

Coborind pe firul istorie (neoficiale, clar) dam insa de alte cazuri si mai credibile, cum e cazul "capcaunului-copil" cazut cu hirzobu' lui de fier in Fagaras (sec. XVI parca) - caz discutat un pic p-aici, dar care ar merita si alte cercetari mai concrete, de-ar fi sa luam in calcul finalul "povestii" in care Capca-jr. :lol: a fost luat "acasa" cu o alta nava venita special pt. el, dupa indelungi negocieri cu "Spiritul Locului". :roll:

Umila mea intuitie imi spune insa ca aceiasi 'merigani stiu prea bine unde, ce, de ce si cum e ingropat [adinc] intr-o vaioaga din Fagaras, iar Cinamaro-Moon-ezii deruteaza eficient credulii cu maise sucite-invirtite in Bucegi - unde CEVA se afla probabil ca si-n alte zone carpatice, dar nu tuneluri pina-n Tibet.

...Si ontopic macar 6,66%: :evil: multi cred ca LMH e teleghidata sa ne zica "ce trebuie" in virtutea mariajului ei c-un NWO-pion, dar fie si-asa eu cred ca:
-  daca nu cumva e o actritza de Oscar, eforturile ei entuziaste, dar si f. documentate derulate de multe decenii par oneste (disclaimer: si ea poate fi NLP-EM-astralo-etc.-prelucrata, caz in care minte involuntar pe ici-pe colea)
-  indiferent de orice, sint f. utile fie si eventualele sferturi de Adevar emise - cu conditia sa avem "cheia" separarii lor de aburelile targetate cu schepsis.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii


fiulploii

#157
https://youtu.be/VYUhZ_djZ3c

Din nou, LMH .
Mie imi pare clar ca 'apartine' sau este atrasa de una din cele câteva facțiuni importante ce joacă "Go" pe Planeta si in spatiu .

fiulploii


prodcomb

distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

fiulploii

Citat din: prodcomb din  29 Iulie 2017, 08:26:43
Geologia ce zice?

Nu stiu , cercetez . Daca Cunoști răspunsul esti invitatul meu .
Am pus linkul pt a se vedea cum pătrunde in plan internațional România prin 'piramida' asta cat si prin vestitul călcâi de la Aiud.

abyss


liviutatarus

Filmul se gaseste si pe Netflix (pentru cine are abonament).

abyss


liviutatarus

https://filmehd.to/filme/the-lost-century-and-how-to-reclaim-it-2023/ L-am terminat de vizionat, exista si pe torrente, intamplator am gasit si subtitrare. Merita vizionat, omul asta face o treaba extraordinara!