Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Universuri paralele

Creat de sorinede, 01 Martie 2011, 13:13:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

Citat din: fiulploii din  06 Octombrie 2011, 23:20:11
Lumina alba nu exista  :-D , ea este o suma asa cum ai explicat tu in exemplul cu prisma .
Si universul este o suma de energii si materie, ca si lumina alba.
Nu exista nicio dovada ca sunt mai multe universuri. Linie temporara?....Nu stim ce este timpul sau daca exista, sau este numai perceptia noastra asupra desfasurari evenimentelor.
Citat din: fiulploii din  07 Octombrie 2011, 01:36:34
Ce separa doua bile? Sau doi atomi ?
Nimic, ele nu pot fi separate, ele sunt scufundate in acelasi ocean de materie, particule materiale numit univers.
Asa cum ochii nostri nu pot fi separati, ei facand parte din intereg, corpul uman.
Adevarul este dincolo de noi

fiulploii

Vad ca refuzi cu indarjire orice posibilitate de a dialoga pe tema asta , tai din start orice incercare pe tema asta  :lol: si ma intreb oare de ce .Oare de ce nu procedezi asa si cu alte subiecte , deviate si deviante rau de tot ?
Bine @jean   subiect inchis .
Multamit  ? 

P.S. Amesteci lucruri care nu pot fi amestecate si construiesti un anumit gen de logica ..  irezistibila . :lol:

Siberia

Eu am vazut ochi separati de corp...
I see dead peoples, too :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

universis

Nimic, ele nu pot fi separate, ele sunt scufundate in acelasi ocean de materie, particule materiale numit univers.
Asa cum ochii nostri nu pot fi separati, ei facand parte din intereg, corpul uman.

Cam wrong...tu si cu mine, la nivel de indivi (individual), suntem la fel?  :?
"Atunci cand va apropriati, lasati un spatiu intre voi.. lasati vanturile celeste sa danseze printre voi.Iubiti-va, dar nu transformati iubirea intr-un lant:transformati-o mai degraba intr-o mare, ale carei valuri se sparg de tarmurile sufletelor voastre"

jean

Citat din: fiulploii din  07 Octombrie 2011, 16:21:20
Vad ca refuzi cu indarjire orice posibilitate de a dialoga pe tema asta , tai din start orice incercare pe tema asta  :lol: si ma intreb oare de ce.
P.S. Amesteci lucruri care nu pot fi amestecate si construiesti un anumit gen de logica ..  irezistibila . :lol:
Eu am spus ce cred si am incercat sa vin si cu argumente. Un dialog pe aceasta tema inseamna discutii interminabile. Fiecare are parerea lui, nu cred ca ne vom intelege. Nu doresc sa schimb modul de gandire al nimanui. Fiecare crede ce vrea.  :-D
In legatura cu logica, ce sa fac, fiecere cu circuitele lui din creer. nu conteaza pe ce circuite o ia informatia, important este produsul final.
Adevarul este dincolo de noi