Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intamplare "paranormala"

Creat de dorel6, 25 Februarie 2011, 21:03:13

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dorel6

 Desi nu stiu cum sa explic intamplarea am sa incerc :
"Mergeam pe strada linistit si vad trei persoane in fata mea.
Merg ce merg,si ma uit in dreapta.Aceleas persoane tocmai
au mers dupa un bloc.Pana aici nu sa intamplat nimic.
Dar cand intorc capul,aceleas persoane erau in fata mea
ca si cum nu sa intamplat nimic.(Ei mergeau ca orice om
normal pe strada.)Totusi mi s-a parut anormal intr-o fractiune
de secunda sa apara tot acolo,continundu-si mersul."

As dori o explicatie la ce sa intamplat.Daca nu a inteles cineva ceva,va rog intrebati.

Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

romulus

CitatMerg ce merg,si ma uit in dreapta.
Inainte de a face orice supozitie, o mica nedumerire :daca schema pe care ai atasat-o e corecta, punctul singular fiind tu(adica observatorul) iar cele trei puncte din fata reprezinta cele trei persoane, grupul de trei care care o ia pe dupa bloc ar trebui sa fie in STANGA    observatorului si nu in dreapta? Corect ?
Si apoi ar urma alte amanunte care ar fi utile de stiut inainte de a spune o parere personala, de genul :
- era zi ori seara/noaptea ;
-  era lumina suficienta (soare/nor/umbra copacilor ....);
- distanta de grupuri;
- timpul/durata observatiei ;
- dupa ce te-a frapat asemanarea  ai avut timp sa intorci de mai multe ori capul pentru o confruntare /comparare amanuntita?
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

dorel6

#2
Am gresit eu cand am scris in dreapta.Defapt am vrut sa zic in stanga.
Era zi.Aproximativ ora 16:00.
Lumina era suficienta ca sa vad ca erau aceleas persoane.Plus ca una dintre ele o cunosteam.
Distanta : Grupul din fata minim 5 metri.
             Grupul din stanga minim 7 metri.
Durata observatiei cam 10 secunde.
Nu am mai avut cum sa ma intorc ca acele persoane deja disparusera dupa bloc.
Si stiu sigur ca erau identice acele persoane.Dupa cum spuneam una dintre ele o cunosteam.
Plus ca le-am vazut fata.Si la grupul din fata si din stanga.Si nu era nici o diferenta.
Desi am uitat complet de grupul din fata.Si imi trecea prin cap ca ei pe acolo au mers de la bun inceput.

Dorel
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

abyss

Þi-a jucat mintea feste. Creierul recompune uneori astfel de imagini. Probabil cã erau trei persoane în stânga asemãnãtoare ca grup/dispunere, etc, ºi tu centrat pe idea cã o cunoºti pe una din ele þi-ai recompus aceeaºi imagine. Am mai pãþit ºi eu, e ca atunci când vezi pe cineva care seamãnã puternic cu o pers cunoscutã ºi preþ de câteva secunde chiar vezi acea persoanã în toate detaliile.

Eu odatã urcam scãrile de la metrou ºi m-am trezit în altã parte secunde bune de timp din cauza cã acele trepte ºi culoarea lor îmi aminteau de ceva cunoscut din alte timpuri...