Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan lanseaza "Jurnal paranormal"

Creat de memphis, 24 Februarie 2011, 02:30:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

memphis

Revenind incet dar sigur dupa AVC-ul suferit in vara anului trecut, Vasile Rudan a anuntat (pentru inceput doar un cerc restrans de cunostinte) lansarea proiectului la care lucra inca dinaintea nefericitului incident: Jurnal paranormal, un saptamanal online dedicat fenomenelor conexe si paranormale, condimentat cu unele dezvaluiri inedite din trecutul dansului. Sa speram ca sanatatea (sau orice alt factor) ii va permite sa duca la bun sfarsit acest proiect si sa reuseasca lansarea cat mai curand. "Jurnalul" se va gasi la adresa rudan.ro . Sper ca nu am incalcat termenii forumului postant acest link. (daca se considera de cuvinta, un moderator poate edita acest mesaj).

rontzo

si eu sper ca nu memphis
oricum ma bucur de vestea asta- caci demult nu mai auzisem nimic despre profesorul Rudan

tractorbeam

Astept cu interes primul numar.
Probabil ca nu sunt singurul.

zamotrak

#3
Citat din: tractorbeam din  25 Februarie 2011, 23:48:09
Probabil ca nu sunt singurul.



Cu siguranta! 8-)

memphis

Jurnal Paranormal a fost lansat. Se poate accesa la adresa http://rudan.ro
Multumim pentru interesul acordat si va asteptam pe site!

rontzo


cressus

poate ar fi bine dak dl rudan ar intoarce sageata otravita catre emitator... :)

Xanadron

Citat din: cressus din  06 Aprilie 2011, 14:50:54
poate ar fi bine dak dl rudan ar intoarce sageata otravita catre emitator... :)


Nivelul superior de intelegere (ce include ideea iertarii dusmanilor) - si pe care dl. profesor Rudan insusi marturiseste pe site ca l-a atins abia dupa nefericitul eveniment - cred ca exclude ipoteza asta. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

tractorbeam

Un precept foarte crestin asta cu iertarea, as zice eu.

Totusi Iisus ne invata ca "...daca sarpele iti iese in drum si i s-a facut de toiag - atunci sa i se indeplineasca dorinta" (n.a. - a sarpelui)

Un alt precept crestin zice "sa iertam gresitilor nostri..."

Deci toate optiunile sunt pe masa.  :evil:

tractorbeam

Am citit cu interes atacul d-lui Rudan la adresa lui E.S. Pe site-ul rudan.ro un anume domn Suciu Cristian imi cere dovada si nu prezumtia versus senzatiile extrasenzoriale ale ,,paranormalului" domn Rudan. O sa-i ofer si eu senzatiile mele, mult prea pamantesti, dar bine ancorate in experienta mea personala. Deci:
Am fost ANCHETATOR. Am anchetat pe probleme de natura economica (bancara) insa numai dupa 1989. Nu am anchetat inainte de 1989.
Am inter-relationat cu oamenii in calitatea lor de anchetati din postura de ANCHETATOR.
Orice persoana care se ocupa cu asa ceva dezvolta un anume simt – o sa-l definesc ca fiind: ,,Stiu cand ma minti si stiu cand spui adevarul." Din ce am citit pana acum rezulta ca, in foarte putine cazuri si numai cu un antrenament special in forma continuata, poti sa minti si sa para ca spui adevarul, in rest limbajul trupului (foiala, miscarea rapida a ochilor, evitarea privirii interlocutorului, respiratia, etc.) te va trada, acest lucru fiind vizibil pentru observatorul antrenat. Ma declar un observator antrenat.
Am urmarit cu interes aparitiile d-lui Rudan la diverse televiziuni. Intr-una din ele reporterul l-a incitat cu intrebari referitor la capacitatile domniei sale de teledetectie (cazul Elodia) si surpriza, vazand-ul cum se foieste, cum schimba vorba, cum clipeste, cum i se schimba in general mimica,    mi-am format parerea ca dl. Rudan MINTE CU NERUSINARE cand afirma ca poseda asemenea capacitati.
Concluziile mele sunt urmatoarele:
- prins in capcana propriei panze de paianjen securiste dl. Rudan isi aroga calitati inexistente,
- probabil a lucrat pentru DSS (Securitate) si a fost ,,legendat" ca lucreaza pentru armata pentru a penetra acel mediu, deci a fost candva o ,,paiatza" de succes, acum nu mai e cazul, produsul e deja expirat,
- instruirea care a primit-o la tinerete si-a pierdut din eficienta, astfel ca se vede ca minte atunci cand minte, deci a devenit om normal
- incearca sa ne abureasca, cu experimentele de telepatie - ca a antrenat in vremea lui Ceausescu copii demnitarilor regimului comunist (probabil copii ai atasatilor militari) cand el de fapt a intocmit note informative despre acei copii, incercand probabil sa afle ce discuta parintii acestora – totul camuflat sub asa zise experimente telepatice.
Mai am cateva intrebari pentru dansul:
Ce universitate i-a conferit titlul de profesor si cand anume?
Ce institutii de invatamant superior a absolvit si cand anume? Cumva IATC-ul care l-a invatat sa faca scenarii?
Ma gandesc ca poate acum ar fi momentul, ca acest om sa-si faca mea culpa. Ce ziceti d-le Rudan?