Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Premiera documentar 2011! Padurea Baciu, un Triunghi românesc al Bermudelor

Creat de GabyS, 17 Februarie 2011, 12:14:36

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

GabyS

Multumesc StarDust si felicitari pt ceea ce faci!
Nu m-au suparat opiniile critice chiar deloc (consider ca sunt foarte importante si criticile), in schimb m-au suparat jignirile si modul de prost gust si cu multa rautate postate de Alx... as mai continua dar ma opresc aici, nu mai vreau sa se continue aceasta discutie.
Mult succes tuturor!

PS: sper sa nu fi suparat pe nimeni... daca da... imi cer scuze. Si o ultima vorba: Decideti cu inima!

alx

Citat din: GabyS din  20 Februarie 2011, 16:54:15
Nu m-au suparat opiniile critice chiar deloc (consider ca sunt foarte importante si criticile), in schimb m-au suparat jignirile si modul de prost gust si cu multa rautate postate de Alx...

Domnule Gaby...se pare ca dvs. chiar nu pricepeti...noi discutam aici despre DEZINFORMARE si MANIPULARE...din pacate,acestea se regasesc din plin in materialul postat de dvs. cu titlul boooombastic:" Padurea Baciu, un Triunghi românesc al Bermudelor".Nu am vazut nicaieri in materialul postat vreo legatura REALA cu Triunghiul Bermudelor,si din propriile mele investigatii,NICI NU EXISTA O ASTFEL DE LEGATURA!  Intrebarea mea este:PE CE DOVEZI V-ATI BAZAT ATUNCI CAND ATI ALES ACEST TITLU?
Nu doresc ACUM sa comentez materialul secunda cu secunda...daca credeti ca vorbesc prostii,si doar din rautate,atunci am sa fac o analiza pe material,si o sa va demonstrez cate TAMPENII (USOR DE DOVEDIT) apar in el! Imi pare rau ca trebuie sa folosesc acesti termeni,dar nu pot accepta ca din cauze mercantile adevarul despre Padurea Baciu sa fie deformat si prezentat in concordanta cu dorintele unei persoane care are un interes BANESC in treaba asta!(Asa cum ati spus,documentarul a fost facut free,insa el promoveaza indirect,dar agresiv, cartile cunoscutului? Roxin).
 Nu contest realizarea TEHNICA a filmului...se vede ca cel care a editat are treaba cu televiziunea,si editeaza in consecinta.Insa EFECTELE SPECIALE,care abunda in materialul in cauza,NU AU CE CAUTA INTR-UN DOCUMENTAR! Daca intelegi asta,bine,daca nu...asta e! Iti recomand sa arunci o privire pe Discovery, sa vezi cate efecte speciale folosesc ei intr-un DOCUMENTAR!

Citat din: GabyS din  20 Februarie 2011, 16:54:15
Si o ultima vorba: Decideti cu inima!

Trebuie sa te anunt ca aici nu suntem la "Din dragoste" si nici la "Surprize Surprize"!  Cum poti avea pretentia sa decidem cu inima? Aici discutam despre ceea ce ar fi trebuit sa fie un DOCUMENTAR despre Padurea Baciu...si tu vii si imi spui sa las inima sa hotarasca? La asta ai ajuns? Mama ei de deontologie...
 EU nu pot hotari cu inima,ci doar cu ratiunea,ca de asta Domnul mi-a dat minte si judecata...si ratiunea mea imi spune ca am in fata un material care de la bun inceput,inca din titlu,manipuleaza mintea privitorului...iar daca acest privitor este o persoana dornica de informare,insa fara cunostinte anterioare despre acest subiect,EFECTUL VA FI UNUL DEVASTATOR,in sens NEGATIV!

cam asa vad EU lucrurile,domnule GabyS...daca consideri ca nu am dreptate,te rog sa ma corectezi/combati,aducand argumente serioase...cele puerile,de genul "decideti cu inima" le poti pastra pentru tine!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

GabyS

Domnule Alx, nu isi mai are rost discutia, atat eu cat si restul sau convins de anumite lucruri... e dreptul fiecaruia sa creada ce vrea. Multumesc pentru comentarii si as dori sa inchidem subiectul.
Numai bine!  :ufo:

Kbal

Citat din: GabyS din  20 Februarie 2011, 19:45:26
atat eu cat si restul s-au convins de anumite lucruri...


Care rest si care lucruri?
Inchidem subiectul dar cu un final rezonabil (fara loc de interpretari).
Only the best is good enough ...

Tzompa

Parerea mea este ca acest ``Documentar`` nu ar fi trebuit facut niciodata !

calator astral

Va propun sa vizionati acest clip nou pus on line acum trei ore.
Poate nu sint spectaculoase cum am dori cu totii,fara obiecte imense cum ar fi cilindrii aia de 50 de metri sau entitatile uriase sau farfuriile de 100 de metri de diametru, cum afirma unii ca au vazut si chiar filmat la fata locului,dar in ansamblu merita vazut.

OZN-uri si copaci contorsionati in padurea Baciu

jean

Am observat ca se vorbeste foarte mult de radiatii, parca echipa de la Rufon care a fost acolo nu a sesizat asa ceva si nici nu a fotografiat acele aparitii plasmatice, desi a fost vara, iarna, ziua dar si noaptea. Ceva nu este in regula, nu se leaga. Tare asi dori sa merg si eu acolo, sa simt pe propia-mi piele anumite efecte, daca sunt.
Adevarul este dincolo de noi

Casiopeea

Aici puteti viziona documentarul in intregime. In documentar sunt mult mai pe larg explicate fenomenele si contine o serie mult mai vasta de video-uri si fotografii. Vizionare placuta! :-)
http://danielroxin.blogspot.com/2011/02/padurea-baciu-un-triunghi-romanesc-al.html

horia2008

Interesant interviul, dar, calatorule, nu te supara pe mine, sa nu mi-o iei in nume de rau, mai sunt vreo 10 topicuri pe tema padurea Baciu, inclusiv unul dedicat documentarului din reportaj (citat si de Casiopeea); chiar mai trebuia unca un topic, nu se putea expune pe unul din topicurile existente?




Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee