Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Numerologie

Creat de Flight33, 09 Aprilie 2006, 23:13:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

darkness

aaa,dar eu nu vreau sa cred ca sunt o marioneta cu destinul scris pe frunte,dansand dupa  cum mi se canta

xennon_2000

Darkness.....este o stiinta prin care poti prevede destinul(teoretic)...pe baza unor sondaje vechi asupra destinelor altor oameni si a coincidentelor...prin calcule si probabilitati.....apoi se face si o caracterizare a fiecarei persoane care ii corespunde un numar (numar personal), exact ca la zodii!

Dar sa nu generalizam....daca se intampla la o persoana asta nu inseamna ca si la alta e la fel!....poate pe undeva unele asemanari

xennon_2000

Darkness.....sorry, dar despre tema cu destinul este mult de vorbit!......nimeni nu stie ce sa mai creada.....vechea problema.....destinul il facem noi sau suntem condusi.....daca e sa acceptam lunile paralele delimitate de timp si spatiu diferite ar insemna ca este destin....suna cam tragic dar asta e!

calinahanna

offtopic


Stiti ceva de vreun anunt, cum ca matematica ar fi deja un sistem inchis, imposibil de dezvoltat mai mult decat pana acum?

xennon_2000

Calina Dragutzic.....matematica este o stiinta care se poate dezvolta oricat de mult....nu are sfarsit, nimic de zis poate mai au si matematicienii vreun impas!

darkness

pai atunci de ce mai discutam de numerologie? daca e ca si cum ai discuta despre zodii..eu imi ascult zodiacul in fiecare dimineata,nu ca sunt vreun obsedat supersitios, dar se intampla sa fiu in masina si uneori chiar urmaresc pe parcursul zilei daca se intampla ceva din ceea ce mi s-a prezis( niciodata nu au nimerit-o)...
eu nu am niciun numar care sa ma urmareasca, nu sunt iubit in lumea matematicii sau numerologiei :-D; ce sa inteleg de aici,ca nu am "destin"?

stati ca o sa va mai stresez pe baza acestui subiect,pt ca nu il inteleg absolut deloc...mi se pare ca e ca si cum am discuta despre zane;
poate sa imi explice cineva cap-coada cu ce se mananca si la ce e important?am citit ce ati scris voi de vreo 10 ori,am invatat aproape pe de rost  semnificatiile cifrelor,m-am prins de mecanismul cu adunarea dar atat...e imposibil sa fie doar atat!!!!!! :x
pls, sa imi deseneze si mie cineva, ca pt prosti

Dreamy

Citat din: darkness din  09 Ianuarie 2007, 16:31:46
pai atunci de ce mai discutam de numerologie? daca e ca si cum ai discuta despre zodii..eu imi ascult zodiacul in fiecare dimineata,nu ca sunt vreun obsedat supersitios, dar se intampla sa fiu in masina si uneori chiar urmaresc pe parcursul zilei daca se intampla ceva din ceea ce mi s-a prezis( niciodata nu au nimerit-o)...

darkness te-ai gandit vreodata ca horoscopul zilnic prezentat pe toate canalele media ar putea fi un mijloc de manipulare in masa??
o metoda de manipulare eficienta la toate nivele de intelegere si cunoastere...

spui ca nu te-au nimerit niciodata cu predictiile astrale...sunt 100% de acord cu tine si eu sunt intr-o situatie similara...insa m-am surprins de cateva ori incercand sa ma comport in modul in care mi s-a prezis in horoscop......m-am dezmeticit repede dandu-mi seama ca nu ma defineste actiunea care ma straduiam s-o intreprind....

apropos de numere ...daca cititi horoscopul sau predictiile astrale prezentate pe diverse  site-urile o sa vedeti ca fiecare zodie are numere "norocoase" ....le-ati jucat la loto?? :roll:


calinahanna

@dreamy

Nu uita ca fiecare dintre noi beneficiem de o harta astrala unica, respectiv rezultatul formelor alinierii planetelor la nastere... In functie de aceaste amanunte ar trebui facut horoscopul fiecaruia, si e normal ca de cele mai multe ori sa nu se potriveasca ceea ce se spune "in general", despre fiecare zodie in parte zilnic...

darkness

dreamy da, le-am jucat la loto,dar numerele prezentate de ei, sunt anapoda,mie cel putin nu mi se potrivesc, nu mai cred de copil in horoscoapele media si in cele de pe site-uri, desi, ca si tine, observ ca uneori ma influenteaza ..uneori ma incurajeaza,alteori nu ,sa fac anumite lucruri pe care in mod normal nu le-as face,doar asa,ca mi-au spus la radio :-D :roll:
ce zapacenie si la mine... :oops:

pana la urma nimeni nu mi-a explicat ce e cu numerologia

xennon_2000

Darkness....cam asa sta treaba si cu Numerologia , la fel ca si horoscopul..crezi ce vrei si cum vrei!Daca eu cred asta nu inseamna ca treb sa crezi si u sau alte persoane.
   Poate la mine se potrivesc numerele si sunt caracterizat si "indrumat" de ele, dar la unii oameni nu se intampla mai nimic deosebit!


calinahanna

@darkness

http://oracole2000.com/numerologie.php (foarte pe scurt, despre numerologie).
Mai cauta si tu :wink: :wink:

xennon_2000

Calinna....Pe tine te influenteaza numerele cu ceva?Ai un numar personal?

calinahanna

@xenon_2000

Ei bine, da.
Mai ales 9, 4 si 13, cum tzi-am spus. Stiu ca la un moment dat am urcat o treapta, clara, mi-a mers mult mai bine incepand cu o zi de 4 martie. Am terminat liceul a 13_a, pe liste. Am intrat la facultate a 112-a, deci 1+1+2 = 4 (apropos, linia era sub numele meu, dupa inca 13 persoane :evil:) si am terminat a 13_a, ca medie. Am visat intr-o noapte o femeie care imi spunea (gesticuland cu o tigaie in mana, intr-un demisol de casa) "tu! tu sa nu uiti, 9 e numarul tau norocos", iar apoi am cunoscut un om foarte special, nascut in zi de 9, am fost 9 ani impreuna, ne-am logodit in zi de 9... Mai vrei?

Insa nu am inca un numar care sa fie "negativ" pentru mine. Poate doar cifra 3... Mi-au murit ceva prieteni nascutzi pe 3, in zi de 3, in fata casei cu numarul 33 etc.
Cam multe coincidente, nu?

xennon_2000

ms de raspuns..si sper sa nu ai niciun nr care aduce ghinion!

flow

        Numerele maestru nu se mai aduna. Daca tot aduni nu poti ramane decat cu o singura cifra, si atunci numerele maestru nu mai pot fi obtinute..