Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Avertizare ESET Smart Security

Creat de bk, 04 Februarie 2011, 21:04:17

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bk

Am vazut ca sunt avertizat de ESET incepand de astazi cand acesez rufon.org. Anezex mai jos mesajul:


Urban

Exact acelasi lucru mi se intampla si mie...
Avertizarea ESET arata 100% identic cu cea din poza de mai sus...

adrian75

Mie nu-mi apare nimic! Ce este de fapt aceasta avertizare?

dorel6

#3
Mie mi se pare ca ESET ti-a blocat doar accesul la fisierele cu terminatia .gif .
Mai pe scurt ti-a blocat accesul la acest tip de animatii " :-D :-o " etc.
Dar de ce nu stiu.Posibil sa ai securitate la internet si/sau impotriva spam-ului.
Edit:
Daca ai putea te rog sa postezi ce scrie la adresa care a fost blocata.Nu se vede prea bine.
Dupa mine pare sa fie ceva cu emote-icons.
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

bk

#4
Incerc sa atasez 1:1 direct aici. Oricum se numai pe acest topic apare problema: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3377.0.html si numai dupa ce s-au atasat ultimele link-uri de pe youtube.com.

dorel6

#5
Nu este nevoie sa iti faci probleme.Nu ii nimic grav.Dupa parerea mea cred ca pe topicul acela,sunt mai multe poze,gif-uri,etc iar ESET incearca sa te protejeze pentru un eventual virus.Daca ar fi,ceea ce nu este.Am avut si eu probleme cu ESET si nu il mai folosesc din motive mult mai grave si enervante.
Poate are ceva sistem de protectie anti-virusul.Incearca sa te uiti pe la setari.Ceva grav nu ii.

Dorel
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

AndreiASM

E vorba de o alarma falsa; cumva, acel link a scapat probabil in lista de linkuri/domenii blacklistate a NOD-ului (skins.hotbar.com). Pagina aceea (http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3377.0.html) e curata.

Seara faina tuturor!