Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

In curand la Cinematograf!

Creat de jackie28t, 09 Aprilie 2006, 18:08:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

udar

Filmul da ideea spre sfarsit ca desi filmul cu autopsia a fost unul fals, Ray Santili chiar a vazut un film real al unor fiinte extraterestre... Iar te grabesti cu afirmatiile...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

2012

#16
ambele se gasesc pe odc si le-am vazut ...Unidentified reda cu mai mult lux de amananunte povestea filmului ...nu-i inteleg rostul la alien autopsy ... :?

//bluemoon8520 [continut modificat; motiv: fara text integral cu bold]

paleoastronaut

#17
UDAR...Raul pe care a incercat acest film sa-l faca este amplificat TOCMAI de aceasta afirmatie de sfarsit...Cum ca Santilli a facut de fapt o reconstituire....
Ar trebui sa caut sa copiez materiale despre cum se fac manipularile in masa...
Sunt chiar niste MANUALE..
Daca le voi putea descarca o voi face....pentru cei care NU MAI VOR SA FIE MANIPULATI!
Aceasta afirmatie vicleana a producatorilor documentarului nu are ca efect decat ADANCIREA ideii ca filmul lui Santili este un FALS ..UN FALS....
Dar unde se bate de fapt?
In inradacinarea in mintea naivilor ca de fapt TOATE materialele UFO sunt  niste falsuri!
Manevra aceasta vicleana o folosesc si cei care fac acum propaganda anti BASESCU pe ANTENA3..Aceeasi tehnica in alt context..
Exemplu:"Eu l-am sustinut si votat pe Basescu....Vai dar eram cel mai infocat fan al lui...Dar acum sunt foarte dezamagit de prestatia lui ca presedinte..."
De fapt unde se bate?
Sa auda si cei care inca il sprijina ca unul care ESTE DE-AL LOR (SE PREFACE ASA) nu mai vrea sa-l sustina pe fostul,DEJA FOSTUL,favorit..
Efectul DORIT al manipularii?Omul politic atacat si vizat sa piarda si sprijinul celor care il sustin cu fanatism...
Acelasi efect il sconteaza si cei de la "FOX"....
Dar merge doar la fraieri care cred ca fenomenul ozn se reduce la observatiile din ultimii 60 de ani......

//bluemoon8520 [continut modificat; motiv: fara text integral cu bold]

jackie28t

Dupa cum spune si titlul acestui topic ''In curand la Cinematograf! ''
In nici un caz nu discutam despre canalul de televiziune FOX TV sau alte canale.Filmul Alien Autopsy (2006) este un film artistic,un film nou aparut,iar fiecare i-l reprezinta in felul lui.
Am deschis acest topic pentru a discuta despre filmele noi,artistice ce vor aparea la cinematograf ca pe un mic anuntz,pentru cei interesati de astfel de filme,deci nu cred ca mai trebuie sa exageram cu alte subiecte aici.Multumesc de intelegere.

jackie28t

#19
In curand la cinematograf /  December 8th, 2006
Filmul APOCALYPTO
Official site: http://apocalypto.movies.go.com/



CitatFrom Academy Award® winning filmmaker Mel Gibson ("The Passion of The Christ," "Braveheart"), comes "Apocalypto": a heart stopping mythic action-adventure set against the turbulent end times of the once great Mayan civilization. When his idyllic existence is brutally disrupted by a violent invading force, a man is taken on a perilous journey to a world ruled by fear and oppression where a harrowing end awaits him. Through a twist of fate and spurred by the power of his love for his woman and his family he will make a desperate break to return home and to ultimately save his way of life

Ca sa vizionati trailarul apasati aici: http://www.youtube.com/watch?v=uD77YsJCuGU

si aici: http://www.youtube.com/watch?v=ms0nxZ5Cgsc&mode=related&search=

jackie28t

#20
''V for Vendetta'' Un film care vi-l recomand cu caldura sa-l vedeti.Filmul a aparut in 2006 si-l puteti gasi chiar si pe DVD
Multi dintre voi poate ca l-ati vazut deja multi  poate ca nu.Filmul a aparut la cinematografe in 2006 anul trecut.L-am vazut si pot spune ca se merita sa-l vedeti.Este doar un film dar are un mesaj fin cu tinta spre Noua Ordine Mondiala.Pe websitul meu am pregatit in joaca o pagina cu cateva date imagini si chiar clipul filmului.Apasati pe play si vizionare placuta.
Link direct: http://pic1.funtigo.com/valuca/?g=26902225



jackie28t

Defapt filmul este taios...seamana cu Shadowman al nostru de pe forum :-D LOL  8-)

spooky

Filmul este putin cam vechi... a fost lansat prin martie-aprilie 2006.

:dare:

si nu cred ca transmite un mesaj prea pozitiv... filmul pare sa invite, pe cei care vor sa lupte impotriva statului politienesc / orwelian / regim dictatorial / fascist etc., la violenta... intr-un stil mai degraba de gherila asemanator teroristilor... ceea ce nu e un lucru prea bun. Desi ideea e frumoasa, cu un Robin Hood (cu masca) care lupta impotriva sistemului si fura de la bogati,... e putin cam radicala/extremista. E plin de elemente, simboluri si numere oculte (si iluministe)... doar ce imi aduc aminte: V (simbolizeaza 2, in numerologie este numarul care separa fata de Dumnezeu) si V este litera 22 din alfabet (nu cel romanesc),  Evey, Vivian, V=5, 5th of November (luna a 11a), 2020 anul actiunii filmului... data lansarii filmului 17 Martie 2006 (1+7+3=11).
V = luptator pentru libertate sau terorist... un personaj deumanizat. Un terorist care terorizeaza Londra, si in cele din urma esti de partea lui.
Simfonia lui Tchaikovsky a fost cantata si in timpul celui de-al doilea razboi mondial in Londra ca alarma de razboi.

Fratii Wachowski au scris scenariul filmului, cei care au facut si Matrix. V for Vendeta a fost scris inainte de Matrix si ulterior scenariul a fost reactualizat. Deasemena, fratii Wachoswky mai sunt cunoscuti ca si "fratii iluminati".

... in fine, as zice ca e un fel de "mind programming". Bun filmul, dar periculos. Ca si cu Matrix... ajungi sa excluzi ideea prezentata ca posibil reala si ramane doar fictiune.

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

#23
Spooky...ai vazut filmul sau doar ne spui din cele auzite si citite?
Oricum referitor la numere eu sunt skeptic rau.Numerele le poti invarti cum vrei pana scoti inghetzata si prajitura preferata.
Fiecare cu gustul lui. :-D LOL

Timax

Citat din: spooky din  24 Ianuarie 2007, 01:54:30
Filmul este putin cam vechi... a fost lansat prin martie-aprilie 2006.

:dare:

si nu cred ca transmite un mesaj prea pozitiv... filmul pare sa invite, pe cei care vor sa lupte impotriva statului politienesc / orwelian / regim dictatorial / fascist etc., la violenta... intr-un stil mai degraba de gherila asemanator teroristilor... ceea ce nu e un lucru prea bun. Desi ideea e frumoasa, cu un Robin Hood (cu masca) care lupta impotriva sistemului si fura de la bogati,... e putin cam radicala/extremista. E plin de elemente, simboluri si numere oculte (si iluministe)... doar ce imi aduc aminte: V (simbolizeaza 2, in numerologie este numarul care separa fata de Dumnezeu) si V este litera 22 din alfabet (nu cel romanesc),  Evey, Vivian, V=5, 5th of November (luna a 11a), 2020 anul actiunii filmului... data lansarii filmului 17 Martie 2006 (1+7+3=11).
V = luptator pentru libertate sau terorist... un personaj deumanizat. Un terorist care terorizeaza Londra, si in cele din urma esti de partea lui.
Simfonia lui Tchaikovsky a fost cantata si in timpul celui de-al doilea razboi mondial in Londra ca alarma de razboi.

Fratii Wachowski au scris scenariul filmului, cei care au facut si Matrix. V for Vendeta a fost scris inainte de Matrix si ulterior scenariul a fost reactualizat. Deasemena, fratii Wachoswky mai sunt cunoscuti ca si "fratii iluminati".

... in fine, as zice ca e un fel de "mind programming". Bun filmul, dar periculos. Ca si cu Matrix... ajungi sa excluzi ideea prezentata ca posibil reala si ramane doar fictiune.



Filmul a avut totusi ceva efect in state:

http://www.givemeliberty.org/RTP2/UPDATES/Update2006-11-18.htm

jackie28t

#25
Merci de link Timax :wink:





Asa cum am spus,fiecare cu gustul lui.Eu mesajul filmului l-am luat ca pe o lupta inpotriva tiraniei cel al guvernului fascist ce terorizeaza poporul doar pentru a i se creste puterea si tine controlul.Tinta filmului este lupta catre Noua Ordine Mondiala
Cine va vedea filmul va intelege.Multi vor critica binenteles deoarece este impotriva guvernului dar in acelasi timp si inpotriva dreptul omului.

jackie28t

#26
Tocmai am vazut si trailarul fimului ''300'' dar nu am apucat inca sa vad si filmul.



Mai jos puteti vedea un preview.
ATENTIE: Cei sub 17 ani pot vedea acest film doar cu permisiunea parintilor. :-D

http://www.youtube.com/v/TG6FZZY9ciA



Official Movie site
http://300themovie.warnerbros.com/

Mihai_Tm

Pot spune ca este intradevar un film frumos si bine realizat(cu prea mult sange ce-i adevarat,dar....asa e la razboi).

Shadowman

Citat din: jackie28t din  30 Martie 2007, 21:37:21
Tocmai am vazut si trailarul fimului ''300'' dar nu am apucat inca sa vad si filmul.

ATENTIE: Cei sub 17 ani pot vedea acest film doar cu permisiunea parintilor. :-D

   Cititi cronica filmului aici : http://urletul_poporului.ablog.ro/2007-03-19/300.html
   Sa lesini de ris...!  :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

Citat din: Mihai_Tm din  01 Aprilie 2007, 14:38:48
Pot spune ca este intradevar un film frumos si bine realizat

Uite "un film frumos si bine realizat" :
"The Number 23" (2007)- cu Jim Carrey in rolul principal...
Un film care merita vazut...
http://www.imdb.com/title/tt0481369/
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY