Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Emisiunea "Nimic important", Antena 2, 31.01.2011 ora 23:30

Creat de spooky, 31 Ianuarie 2011, 17:42:21

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Lucian Mindruta a spus pe Facebook:
CitatIn seara asta despre OZN-uri si civilizatii din afara Terrei. E o intrebare ascunsa, la urma urmei, in fiecare dintre noi: o mai fi cineva intre atatea stele cite vedem pe cer? Vor fi Paul Dorneanu, cel care mentine un site de rapoarte OZN (www.rufon.org) si Alexandru Mironov, scriitor de anticipatie si cunoscator al fenomenului. Fireste, avem si imaginile stranse la Observator in ultimii 8 ani...

LE: Pentru a lamuri lucrurile, voi fi gazda emisiunii "Nimic important" de pe Antena 2 de la ora 23:30.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

adrian75

#1
Cum adica nimic important? Asa se cheama emisiunea? Daca s-ar chema asa ar trebui s-o invite pe Elena Udrea sau pe cei care apar la stirile de la ora 5...sau realizatorii unor emisiuni mondene unde se prezinta costumase pt caini si ce masina si-a mai luat nu stiu ce vip..alea da subiecte demne de o asemenea clasificare. Posibil ca nu am inteles eu ce-i cu acest titlu...insa mi se pare ca este intr-o totala contradictie cu subiectul dezbatut in seara asta. Subiectul legat de fenomenul OZN este de o maxima importanta,asta o dovedeste nivelul de secretizare cu care este tratat de marile puteri ale lumii.

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Xanadron

Citat din: spooky din  31 Ianuarie 2011, 18:51:41
Asa se cheama emisiunea: NIMIC important

http://www.antena2.tv/emisiuni/nimic-important

"UN nimic... important" sau "Nimicuri importante" ar fi fost mai sugestive ca titlu. ;)
Halal copy-writeri si la Antene...

Succes diseara oricum!  :star:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

Citat din: Xanadron din  31 Ianuarie 2011, 19:38:25
"UN nimic... important" sau "Nimicuri importante" ar fi fost mai sugestive ca titlu. ;)

Intr-adevar transmite altceva! Asa... nimic important adica... nimic important la care sa va uitati!

Felicitari, ma bucur pt tine!

Siberia

Eu tocmai la o emisiune cu titlul asta m-as uita... daca e nimic important atunci de ce mai exista emisiunea ? mi-as pune ceva intrebari :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

adrian75

Ma gandesc ca maine o sa fie pus un link aici pe forum,as vrea sa vad emisiunea! Bafta deseara!


StarDust

Pentru mine, titlul emisiunii nu are importanta, eu oricum il privesc intre "ghilimele", cu subanteles :) , e bine ca se mai tin si astfel de emisiuni, pe astfel de teme. Succes!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Renovatio


the_northpole

Ce pana mea de emisiune :? :? a trecut 10 minute din el ,nimic la subiect și deja e publicitate

SLEAH19

     Lucian ''Balbuta'' asta doar a banalizat subiectul cu OZN -urile , nici un moment nu mi sa parut ca doreste sa discute serios si la substanta despre fenomen si repeta mereu despre cazurile OZN din  Romania , parca nu voia sa depaseasca granita , ca si cum OZN -urile ar fi ceva ce ii priveste strict pe romani .
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Siberia

Si emisiunea chiar a fost nimic important  :D Daca si aia s-a dorit a fii o discutie serioasa...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Nox

Toatã stima pentru Domnul Mironov. Dar mi s-a pãrut cã argumentația dânsului pe parcursul emisiuni a fost cam "îngustã" (în sensul de reținutã, spun eu, poate cã știind "seriozitatea" abordãrii unor astfel de subiecte la TV nu a dorit sã avanseze cu teoretizarea). Din perspectiva noastrã tehnologicã, DA, zborurile cu echipaj viu (forme organice de viaþã) tinde spre imposibil. Dar o civilizație cu o tehnologie suficient de avansatã ar fi putut descoperi o metodã de a efectua astfel de cãlãtorii. De ce nu?

LE: de la linkul asta puteți descarca emisiunea.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee