Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Interviu cu un extraterestru in AREA 51

Creat de jackie28t, 09 Aprilie 2006, 17:42:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

#60
Dragi colegi, va reamintesc subiectul acestui topic care se chema ''Interviu cu un extraterestru in AREA 51''
Asa cum a si inceput acest topic,in cazul in care nu s-a sesizat.

Citat din: jackie28t din  09 Aprilie 2006, 17:42:54
Video / Interviu cu un extraterestru in AREA 51
Multi dintre voi poate ca au vazut acest scurt film ''Alien Interview at Area 51'' multi poate ca nu. Pentru cei interesati, voi lasa aici un link pentru a avea o idee despre ce este vorba si linkul catre YouTube catre secventza respectiva.
Restul,ramane de elaborat. 8-)

mai multe informatii aici:
http://www.outtahear.com/beyond_updates/interview2.html



http://www.youtube.com/v/qy8cILRuXmM

LINK: http://www.youtube.com/watch?v=qy8cILRuXmM



Cat despre discutia despre binecunoscuta operatie cu un extraterestru va rog sa continuati discutia pe likul urmator care va va duce direct  in topicul deschis pentru acest subiect numit ''Roswell''
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,39.0.html

Va informez totusi ca acel film a fost de mult dovedit si RECUNOSCUT a fi un HOAX chiar de Dl.Santilli.A fost stirea pe plan global.
Mai multe informatii aici: http://posthumanblues.blogspot.com/2006/04/extra-santilli-changes-his-autopsy.html



......as aprecia daca s-ar reveni la subiectul acestui topic.Va multumesc pentru intelegere.


Citat din: romergan din  15 Noiembrie 2007, 20:14:17
Salut forumistilor!
Am vazut si eu ambele filme despre care s-au tot vorbit. Sunt cadru medical si pot sa spun ca "autopsia"  asa-zisului cadavru de extraterestru este o gluma, si aia proasta. Nu asa se face o autopsie a unui cadavru uman, cu atat mai mult a unui extraterestru. Nu am acum timp, dar daca intereseaza pe cineva, pot sa ii descriu cum se face o autopsie reala. Va spun acum ca difera ff. mult de ce am vazut.
   Fata de cel de-al doilea film, cu interviul, doar o remarca. Sincer nu stiu daca filmul este fals sau nu, dar se pune intrebarea cum s-a putut scoate un film atat de important dintr-o baza atat de secreta si de bine pazita incat nici pana acum nu se stie, doar se presupune, activitatea ei, in ciuda faptului ca se pare ca acolo lucreaza poate sute de angajati.  
Imi cer scuze daca am divagat putin, dar consider ca trebuie sa ramanem cu capul pe umeri ca intr-adevar sa putem distinge adevarul in perdeaua de fum ce inconjoara subiectele delicate.

Bine ai venit printre noi ''romergan''
Referitor la acel film,parerea mea din informatile legate intre ele spune cama asa:
''Filmul poate fi foarte bine unul real,pana la ora actuala NU s-a gasit nimic fals la EL.Iar daca este un fals atunci se poate sa fie facut tot de INSIDERS tocmai pentru a reda afara anumite informatii si a analiza reactia publicului in general''
Multe persoane asa spuse EX-INSIDERS sustin ca filmul reda multe imagini adevarate.
Sa fie sau sa nu fie.Aceasta este intrebarea!

jackie28t

#61
Citat din: Madib din  17 Noiembrie 2007, 16:07:03
buna ziua,
am sa incep prin a saluta membrii acestui forum cu bucurie ca mai exista oameni care cauta adevaruri :-)

in legatura cu filmuletul ce se refera la interviu cu un ET in Area 51 filmul ridica anumite semne de intrebare.
1. incinta in care se afla ET era neluminata (am inteles pentru ca ET e foarte sensibil la lumina, probabil vine de pe o planeta sau satelit slab iluminata), bun...filmarea se face din afara acelei incinte, bun...tinand cont ca nu prea se vede cine stie ce, pentru ca e intuneric acolo, de ce nu s-a filmat in IR ?
2. din ce am observat capul lui ET e foarte mare in raport cu corpul, probabil pe planeta de pe care provine gravitatia este foarte mica ceea ce ii permite sustinerea capului imens de catre un corp foarte firav), intrebarea mea este in condiile de pe Terra cum isi mentine acel ET capul? face echilibristica cu el? nu se rupe gatul? sau in acea incinta a fost modificata gravitatia?
3. mi se pare putin iesita din comun interventia medicilor, la sfarsitul segventei care mi se par ca actioneaza haotic si fara a sti mai precis ce sa faca si ... cum ai putea intra asa peste un ET despre care nu stii ce e capabil? sau poate ca ei stiu.

acestea sunt niste intrebari ce mi le pun referitor la acest filmulet, asta in inseamna ca banuiesc ca e un fake, chiar cred in autenticitatea lui, dar nu pot sa nu-mi ridic anumite semne de intrebare.

in mare filmul mi s-a parut interesant, il stiu de mult timp.

Bine ai venit printre noi ''Madib''
Este foarte bine ca a-ti pui intrebari asa cum este foarte bine sa fii cu un ''open mind' la cea ce vezi auzi si citesti.Filmul starneste intr-adevar multe semne de intrebare.Daca vrei sa aflii mai mult despre acest film a-ti recomand sa vezi documentarul intreg de o ora si ceva pe care am si expus in acest topic de cateva ori linkul catre acest documentar dar am observat ca filmul a fost scos de pe GOOGLE VIDEO.Incearca ''torente'' totusi.
Sigur a-l gasesti acolo  :wink:

Urban

#62
Intregul film dureaza peste o ora....
Pe la inceputul filmului se precizeaza ca sunt secvente dintr-o "reconstituire" ....
Interesant este "alienul" din secventele reconstituite (daca pe vremea aia puteau sa modeleze atat de real un extraterestru nu vad de ce nu ar fi false si secventele cu asa-presupusul extraterestru real....parerea mea, e un fals evident.
Alta chestie....pentru cine va spune ca "bine domle, poate si chestia aia reconstituita a fost reala"....exista faza de interogatoriu cand agentul fumeaza ca turcu si ii mai si sufla in nas extraterestrului tot fumul ...probabil procedura standard...cand interoghezi dusmanul trebuie sa-i sufli fumul in nas...

Secventa cu reconstructia e atasata...

jackie28t

Reconstructie este reconstructie iar reconstructia pe care ai atasat-o arata una asa de ieftina incat razi cu lacrimi cand o vezi.
Si la fel acea reconstructie de care spui din documentar este doar o mica poveste ca si alte mici povesti adaugata la FILMUL respectiv de 2 minute de acea am si recomandat sa se vada acel documentar de o ora si ceva. La fel foarte bine poate fi un HOAX acel fimulet asa spus smuls din AREA51.Iar daca este un HOAX iar se nasc intrebari ca de ex: De ce a fost facut? De cine a fost facut?Care a fost interesul si asa mai departe.Se pare ca NOI inca nu avem raspunsurile acestor intrebari.

romergan

 Este asa cum spui tu, Jackie28t. Filmul naste o serie de intrebari. Cine si ce castiga din difuzarea sa. Filmul este real sau nu? Daca este fals, este facut dupa ceva real sau nu? Din analiza imaginilor nu se poate spune prea mult, se poate doar presupune. Si cercul se inchide. :?

lylyt_ice

  Nu stiu de ce intotdeauna apar numai filme din astea neclare si nu vine cineva din umbra, cu dovezi 100/%...? Toata lumea este cu ochii pe Americani (AREA 51), daca tot exista un for international care are dreptul in astfel de situarii sa controleze cam ce invirt unele tari: IRAK,IRAN...De ce nu se duc si-n America sa inspecteze ce se produce in aceste zone suspecte (?) Presupun ca asa cum "Americanii" vor sa stiie totul despre altii asa vor si celelalte tari sa stie totul despre "Americani" !!! Totul este manipulare...pina si filmele astea cu tot felul de falsuri sunt cu un anumit scop facute. Eu cred ca nu fac decit sa ne pregateasca pt. ceva anume...probabil ca Hibrizii creeati de ei vor juca un rol decisiv in viitorul apropiat...si vor spune ca au invadat "Exraterestrii" pamantul , atunci sa vedeti distractie pe noi...Mai vine si Nibiru .........Scenariul trebuie pregatit intr-un fel..........!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

CitatDe ce nu se duc si-n America sa inspecteze ce se produce in aceste zone suspecte (?) Presupun ca asa cum "Americanii" vor sa stiie totul despre altii asa vor si celelalte tari sa stie totul despre "Americani" !!!
-----Si ce boala sa faca, sa se dea singuri in gat.........? Nu se face maser.....
---- Si apoi, vezi mai Lylyt,  ca nu esti la curent cu noutatile...... !!! A fost generalu' nostru, Strainu, ast'toamna  de-a cercetat si a facut praf prin lacul ala sarat din zona 51 !Da' el nu vroia sa faca un interviu cu un alien ci doar....ne-a adus poze cu cactusi filmareti si plembareti......ehe, ce stii tu......?!!
----Howgh!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

   pai Gringo s-a dus acolo sa-si probeze insigna aia anti-energii cu efecte tacanite...acum trebuie sa fim cu ochii pe el nu cumva sa-l fii oprit pe generalul nostru acolo(ca al nostru avea ceva "in cap") si sa ne fii trimes inapoi vre-un clon de-al lui (?!?) Parca mie la ultima emisiune m-i s-a parut ca e putin(mai mult) schimbat fata de cum era inainte de AREA 51...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Urban

Citat din: jackie28t din  18 Noiembrie 2007, 10:12:49
Reconstructie este reconstructie iar reconstructia pe care ai atasat-o arata una asa de ieftina incat razi cu lacrimi cand o vezi.
Si la fel acea reconstructie de care spui din documentar este doar o mica poveste ca si alte mici povesti adaugata la FILMUL respectiv de 2 minute de acea am si recomandat sa se vada acel documentar de o ora si ceva. La fel foarte bine poate fi un HOAX acel fimulet asa spus smuls din AREA51.Iar daca este un HOAX iar se nasc intrebari ca de ex: De ce a fost facut? De cine a fost facut?Care a fost interesul si asa mai departe.Se pare ca NOI inca nu avem raspunsurile acestor intrebari.

Cher ami

Reconstructia e reconstructie si reconstructia pe care am atasat-o reconstruieste filmul pe care tu l-ai atasat la inceputul acestui subiect care ar fi trebuit sa fie real insa e o reconstructie dupa ceva ce probabil nu se poate reconstrui sau daca se reconstruieste nu mai are nici o valoare....daca ai ras cu lacrimi foarte bine pentru ca probabil ti-ai dat si tu seama ca un ufolog ce esti ca e o pelicula falsa....

De ce a fost facut?...In ce scop a fost facut?....Caror interese serveste?....Cine e in spatele filmului?....Dar de ce atunci si nu acum?....De ce?....Cum?...Pentru ce?....Oare cine?....prea multe intrebari....
Presupunand ca "noi" am reusi sa aflam adevarata natura a filmului...oare crezi ca cuiva i-ar pasa ?.....Sper ca nu iti imaginezi ca in urma descoperirilor tale sau ale noastre vom vedea rezultatele "pe sticla" ....

Lumea "zace"......nu are timp de chestii de astea....e mai real pretul la benzina (chiar daca putini realizeaza de ce creste intruna)....sunt mai reale manelele....Guta....Vijelie...Buracu Minune.....Nike....Adidas....silicoane....Playboy ....Teo....Stirile de la ora 5....etc etc....


A bientot mon ami

Protector

Citat din: romulus din  18 Noiembrie 2007, 18:28:59

---- Si apoi, vezi mai Lylyt,  ca nu esti la curent cu noutatile...... !!! A fost generalu' nostru, Strainu, ast'toamna  de-a cercetat si a facut praf prin lacul ala sarat din zona 51 !Da' el nu vroia sa faca un interviu cu un alien ci doar....ne-a adus poze cu cactusi filmareti si plembareti......ehe, ce stii tu......?!!
----Howgh!

Este frumos ca a fost, dar cred ca s-a asteptat la mai mult... Mda, un general ca turist credea ca poate sa-si bage capul printr-o hala si sa vada un OZN. :-o

jackie28t

#70
Citat din: romergan din  18 Noiembrie 2007, 15:02:33Filmul naste o serie de intrebari. Cine si ce castiga din difuzarea sa. Filmul este real sau nu? Daca este fals, este facut dupa ceva real sau nu? Din analiza imaginilor nu se poate spune prea mult, se poate doar presupune. Si cercul se inchide. :?

Sunt de acord cu tine acolo ''romergan''
Filmul nu reda foarte mult si ne lasa asa spus ''in ceata'' facandu-ne sa ne intrebam daca este adevarat sau nu.
Ciudat este faptul ca pana la ora actuala nu s-a gasit nimic fals la EL dar binenteles asta nu dovedeste ca nu poate fi fals.
La fel nici nu putem spune ca este fals fara a avea evidentele necesare.
Timpul le va dovedi pe toate sper.

romergan,uite ca am gasit totusi pe YouTube si documentarul de care a-ti spuneam.
Este vechi documentarul dar daca nu l-ai vazut nu ezita sa-l vezi.Spun asta deoarece acest documentar a fost scos de mai multe ori de pe server'ul YouTube si Google,deci sa-l vezi cand prinzi ceva timp.
In filmul respectiv vei gasi mai multe date despre acea scurta secventa de 2 minute.La fel de interesant este si cea ce spune Victor.
Observ ca are 7 parti,sper sa fie intreg.



Video part 1 / UFO Area 51 - The Alien Interview
http://www.youtube.com/watch?v=3G4KnhYuWD8

Part 2
http://www.youtube.com/watch?v=VQm-xKJs1Jg

Part 3
http://www.youtube.com/watch?v=BtkjiFbhyXc

Part 4
http://www.youtube.com/watch?v=y-iK8Jr0nwQ

Part 5
http://www.youtube.com/watch?v=BzloRnJYCsU

Part 6
http://www.youtube.com/watch?v=OjHqIvo6uGA

Part 7/ FINAL
http://www.youtube.com/watch?v=ZhWsY7F_2nE


StarDust

Eu am doua nelamuriri in legatura cu filmarea "extraterestrului":
1. Daca se filma in lumina redusa, de ce nu s-a folosit o camera cu amplificator de lumina pentru a urmari atent toate miscarile alien-ului? Nu asa ar fi facut niste profesionisti?
2.Cand au intervenit acei "medici"... scuzati-ma, pai aia il torturau pe alien cu lanternele alea, sau vroiau sa-l reanimeze cu lanternele? Total aiurea...
Eu cred ca mai important e ceea ce se vrea sa transmita filmul, si nu daca e un fals sau nu, cred si eu ca e vorba de un film de pregatire...

Eu cred ca Aliens, chiar vor sa ne transmita date despre tehnologii nepoluante, si care sa ne duca pe noi culmi ale progresului, dar atata vreme cat secretomania marilor puteri e folosita pentru a fi "cei mai tari", acest lucru nu va fi posibil. Aliens au contactat pe cine nu trebuie (nu ma refer la o natiune anume),o rasa inca insuficient evoluata. Dar eu inca sper ca acestia sunt primii pasi facuti pentru dezvaluirea secretului...
Va salut!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

romergan

  Multumesc Jackie28t. M-am uitat cu atentie la cea ce ai postat. Filmul este discutabil. Depinde mult, zic eu, de parerea initiala pe care o are privitorul inainte de a vedea filmul. Daca esti convins ca este ceva ascuns, inclini sa crezi ca filmul este adevarat. Daca a o doza mare de scepticism, inclini sa crezi ca este un fals.