Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Interviu cu un extraterestru in AREA 51

Creat de jackie28t, 09 Aprilie 2006, 17:42:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

paleoastronaut

www.gufoa.kheta.ge       Protector..acest site a fost STERS..Dupa ce KGB-ul a confiscat micul cadavru de ET se pare ca tot KGB-ul a sters siteul georgian..Pentru ca descoperirea s-a facut in nordul Georgiei..GUFOA era sau mai este..un fel de RUFON al georgienilor...oricat am incercat..nu am mai reusit sa intru pe link...Dar mai poti gasi informatiile pe alte siteuri de oznistica....

Interesent

Buna seara.
Am promis ca aduc informatia despre boala omului folosit in pozele "autopsy2" si "6" ale lui paleoastronaut.
Corpul omenesc folosit pentru acest film produs de Santilli si colaboratorii lui este al unei fete de virsta de 16 ani, si care a murit si a suferit de boala numita "Proterie".
Informatia este preluata din contactul Nr.256 (intre Billy Meier si extraterestrul Ptaah), din 13.Mai 1996.
(Este publicata si in forumul FIGU la data de 09.06.2006: http://forum.figu.org/de/messages/4/3853.html?1149952113)

Va salut - Interesent

paleoastronaut

interesant cum filmul autopsiei este atacat ca fiind fals tocmai de uniii care se pretind a fi in contact cu alienii....probabil ei se cred mai credibili asa?ceata lui Ptaah cu care am vorbit azi dimineata va informeaza cu respect ca filmul autopsiei de la Roswell este un fals....eu sunt paleoastronaut si nu servesc asa ceva...e prea mult chiar si pentru mine....cam toti stim ca filmul autopsiei este o RECONSTITUIRE apropiata de cazul autentic..este un film avertisment pentru alieni si un film de acomodare a noastra cu ei..cam ca si filmele de box-office "man in black" si "the independence day"....

Interesent

Paleoastronaut, ti-am inteles signalul critic numai partial.
Despre cine vorbesti cind remarci de "unii"?
Contactul cu o rasa extraterestra mentinuta intre ei si un Elvetian este confirmat de mai multi martori. Chiar daca combaterea asupra fotografiilor acestui om nu sa terminat. Daca dovezile aduse unor oameni nu le convine, este in ordine. Autenticitatea si "credibilitatea" mentionata de tine se poate controla si oricine i-si poate dovedi singur, daca este da sau ba.
Totodata te rog sa explici ceea ce vrei sa exprimi cu :
Citatprobabil ei se cred mai credibili asa?ceata lui Ptaah cu care am vorbit azi dimineata va informeaza cu respect ca filmul autopsiei de la Roswell este un fals.
Trebuie sa recunosc ca nu am inteles fraza aceasta. Cine sau ce este: "ceata lui Ptaah"?

Inca o informatie asupra filmului referitor la asaspusa Autopsia unui Extraterestru: timp de multi ani a fost acest film al lui R.Santili ca un film autentic referitor la Rooswell si la Analiza unui Extraterestru vindut. In ultima vreme a fost depistat acest film ca un Hoax. Indiferent ca el a fost creat ca sa duca lumea in eroare sau sa arate ca reconstructie ce sa petrecut in acest caz, informatiile primite de la Plejari vorbesc ca persoana folosita si expusa pe masa de sectiune este un om pamintean, de sex feminin, avea 16 ani si a suferit la boala de Proterie. Acest fapt este contrar cu marturisirea lui Santili care vorbeste numai de machete/papusi folosite in film. In acest fel este grav si neetic destul, ca asemenea oameni recurg la proceduri criminale si violente folosind un om mort pentru asemenea "reconstructii". De ce nu a fost mentinut de la inceput, ca filmul a fost prevazut numai pentru "reconstructia cazului"? Ani de zile s-a cistigat cu minciuna aceasta bani, si oamenii au fost dusi in eroare. Sint curios, daca in viitor folosirea unei fete moarte si suferita de acea boala se va depista si publica de organele de justitie.
De acea gindesc ca generalizarea ta, ca :
Citat....cam toti stim ca filmul autopsiei este o RECONSTITUIRE apropiata de cazul autentic..
este prea repede facuta.

Pentru acomodarea si imprietenia pamintenilor cu gindul existentei Extraterestrilor gasesc ca acest film este cel mai prost exemplu folosit. De asemena tip de filme nu are nevoie omenirea. La fel ca si Independece Day sau Men in Black. Acestea expun numai fantezia producatorilor de filme paminteni, dar nu redau cu nimic realitatea extraterestra din cosmos. Si in ce sens vor aceste filme sa ne educa pe noi pamintenii? Ca toti Extraterestrii sint rai, criminali si vor sa ne subjuge pe noi? Aceste filme oglindesc mai degraba felul cum noi aici pe pamint gindim astazi. De ce trebuie sa fie intotdeauna cei din afara pentru problemele noastre responsabili? Uitate astazi in lume si vezi unde avem peste tot crize si conflicte militare, fara sa fie un "Alien" implicat!!

Eu nu stiu ce tu nu servesti sau ce vrei sa servesti. Te referi probabil la
Citattocmai de uniii care se pretind a fi in contact cu alienii....probabil ei se cred mai credibili asa?
si mai departe
Citateu sunt paleoastronaut si nu servesc asa ceva...e prea mult chiar si pentru mine..
Ce este prea mult pentru tine, sau ce te-a deranjat?
Da, am spus (am tradus si redat) unele informatii, prevenite dintr-o resursa serioasa. Si voi mai reda in curind informatii noi, referitoare la cazurile OZN din ultimii 200 de ani pe pamint. Aceste informatii le voi traduce din Germana, fiind luate dintr-un contact nou cu Ptaah si alti Extraterestrii din imprejurimea lui.
Fiecare o sa-si creze parerea lui gindind despre informatiile date sau nu. Aici nu vorbim de credinta, ci de facte care vor fi recunoscute si se vor adeveri mai tirziu.
Te salut - Interesent

paleoastronaut

INTERESANT..Te salut si eu..noi suntem o rassa hibrida intre EI si maimute..de aceea TOT ce ni se intampla de zeci de miii de ani este facut EXCT cum VOR EI..Cand nu am respectat tiparul am fost EXTERMINATI..vezi POTOPUL,Sodoma si Gomora.MOHENJO DARO,etc..Toate razboaiele si celelalta nenorociri FAC PARTE DIN EVOLUTIA NOASTRA GANDITA DE EI..Cel putin de unii din ei....Chiar si bolile isi au locul lor..sa ne mai rareasca....sa ramanem in poartametrii stabiliti..noi suntem un PROECT al LOR..Un experiment....Vom trece examenul cerut de ei..BINE..nu ..Vom fi exterminati si ei o vor lua de la capat...

Interesent

Paleoastronaut, ca o papusa dirijta de cineva nu ma simt deloc. Si o fiinta experimentala sau hibrid la fel nu sint.
Evolutia omeneasca este cu totul o alta decit acea a animalelor sau ale plantelor, chiar daca ne impartim locul de trait. Nu uita ca omul are un spirit ce evoltioneaza si un ratio cu care gindeste liber si poate face orice, cea ce un animal (care este si o maimuta) si plantele numai prin forme de instinct se evolutioneaza. Aceste diferite feluri de fiinte cu diferite feluri de evolutie nu se pot amesteca la o fiinta hibrida. Poate ai auzit sau ai citit ca Darwin a manipulat (cu unelte) capul unei maimute ca el sa arate ca acela al unui om, si prin asa fel a vrut prin aceasta manipulare sa arate ca omul provine din maimuta. O greseala cunoscuta in cerc mic, dar care cindva va ajunge la suprafata si va  corecta evolutia omeneasca.
Intr-o idee insa te aproprii de un adevar. Milioane de ani in urma, cind pe pamintul nostru oameniii erau in stadiul de evolutie salbatic, au fost vizitati de rase omenesti extraterestre, care au locuit pe planeta noastra si au avut contact cu bastinasii. Este clar ca prin aceste contacte cu pamintenii primitivi aceeia din afara, acestrora de aici le-au dat ajutor si i-au invatat in multe domenii de a trai.
Dar teoria redata de tine, ca noi am depinde si ne-am comporta ca niste marionete dirijate de altii, este cam nerealistica - pentru mine.
Seara buna.

paleoastronaut

INTERESANT..Rasa umana este INCA un experiment di ceea ce unii numesc "PROIECTUL TERRA"..Nu te simti manipulat?Tu cum crezi ca actioneaza manipularea?vine cineva si te bate,te drogheaza,te tortureaza,te bate la talpi sa faci ce vrea?
nu fi naiv..manipularea reala este cea pe care nu o simti niciodata..te fac sa mergi pe calea lor DIN PROPRIE DORINTA!Si sa TE SI BUCURI CA MERGI PE CALEA LOR!Care tu crezi ca este scopul tau in viata!
Vezi cum sunt manipulati oamenii din diverse religii sa se omoare intre ei in numele credintei lor?
ASTA ESTE MANIPULARE!Doar un exemplu....
Omul modern NU este rezultatul evolutiei darwiniene..
Omul modern este rezultatul unei hibridari numita in biblie..CREATIE!
Multe popoare primitive au in legendele lor amintiri despre rapiri de FEMEI care dupa UN SOMN LUNG in PASARI DE FIER TUNATOARE  s-au trezit iar pe pamant si au ramas..gravide..si au nascut..COPII ZEILOR!!!!
Iata un caz biblic recent (acum cateva mii de ani doar)de hibridare:
   geneza 6,4 "In vremea aceea s-au ivit pe Pamant uriashi, mai cu seama de cand Fiii lui Dumnezeu incepusera a intra la fiicele oamenilor si acestia incepusera a le naste fii; acestia sunt vestitii viteji din vechime"   din vechime, adica dintr-un ciclu anterior al omenirii
 

Elvin

      [cu riscul de a mi se sterge si acest post de vigilentii moderatori din Patrula OnTopic]
     
     Creatia....cred ca e chiar creatie. Ne-au proiectat de la 0.Au stiinta necesara
     
     imperecherea pamantence-ingeri rebeli nu mi se pare asha apropiata in timp. Biblia e un cod. Patriarhii sunt denumirea variantelor succesive de oameni. Cei 800-900 "ani' ai fiecaruia ar putea insemna zeci de mii,sute,milioane de ani terestri,din perspectiva inginerilor genetici - cum noi intocmim harti la scara ale teritoriului la fel pot si ei sa cartografieze 'la scara' curgerea timpului creand harti cronologice unde 1 an sa insemne si 10000 de ani standard. Nu vom sti niciodata cat de vechi suntem, adica ideea de om pe Pamant. Helena Blavatsky a fixat inceputul omului acum 16,5 milioane de ani nu stiu din ce surse

paleoastronaut

Si totusi ELVIN "INGERII CAZUTI" chiar s-au imperecheat cu fiintele umane DEJA TRECUTE PRIN PRIMELE FAZE DE HIBRIDARE...Tot in Biblie se spune ca ZEII au fost UIMITI de frumusetea exemplarelor create TOT DE EI si atunci s-au "coborat" incrucisandu-si inca o data genele cu cele umane...De data asta pe cale naturala..Ceea ce sugereaza o compatibilitate fiziologica de 100 la suta...Iar asemanarea SUFICIENT DE MARE intre noi si MARILE MAIMUTE ANTROPOIDE NU POATE FI IGNORATA....
Raman la ideea ca suntem o rasa hibrida intre ZEI si maimute....
Iar apoi au avut loc multe incrucisari spontane..
Sa nu uitam de cate ori s-a "indragostit si Zeus de pamantence dand nastere semizeilor ca Hercule...
Prea abunda in legendele tuturor popoarelor ideea deja cliseu ca zeii au facut copii cu pamantencele...
ELVIN,poate ca desi zeii ne-ar fi putut construi de la ZERO,au dorit sa avem si ceva BAGAJ GENETIC APARTINAND TERREI..
Din motive de adaptare sau poate dintr-o lege a lor personala.....
Poate asta si era scopul lor sa construiasca "DUPA CHIPUL SI ASEMANAREA LOR" dar bazandu-se pe fondul genetic local
Ce zici de asta ELVIN?

Elvin

     si totusi daca e vorba sa ne ghidam dupa Biblie, atunci e 'chipul si asemanarea Lui" [a inginerului Sef], nu 'dupa chipul si asemanarea maimutei". Dar hai sa intrerupem aici, oricum fiind offtopic. Si oricum neavand amandoi in buzunar decat speculatii. Stiu sigur numai ca 'recolta' e aproape, te uiti in jur si vezi ca se pune ceva la cale, plus ca efectiv simti ceva 'in the air' . E aproape, langa ushi

Interesent

Elvin si Paleoastronaut, nu va inteleg sensul informatiilor voastre.
Despre care Experiment vorbiti voi?
O amestecare intre paminteni si unele rase extraterestre pot fi numai atunci posibile, cind  anatomia amindorura se potrivesc. Si in acest caz nu se poate vorbi de o creatura hibrida, ci de un om creat intre rase diferite omenesti.
Un mulat ar fi dupa definitia voastra un om hibrid, pentru ca un alb cu un negru au creiat un om care contine genele ambelor rase. Nu cunosc pe nimeni, care vorbeste la o asemenea amestecatura de rase ca s-ar fi produs un om "hibrid".
Asemenea teorii in legatura cu contactele sexuale intre paminteni si unii extraterestrii se redau in forme gresite si falsificate. Despre scopurile acestor greseli se poate specula mult.
H. Blavatsky cunoscuta din cercurile esoterice, a cautat in unele forme sa se profileze. Informatiile redate, despre vechimea omenirii la 16,5 milioane de ani in urma, arata ca ea nu cunostea realitatea sau nu vroia sa recunoasca adevarul. (Cam in sensul cum biserica inca mult timp insista ca pamintul este un "disc", cu toate ca astronomii lor recunoscusera un alt adevar.)

Ma opresc aici, pentru ca noi intram intr-o alta tema, care probabil nu se potriveste la titlul acestui topic.
Va salut.

paleoastronaut

Interesant..chiar ca nu prea te inteleg...Bineinteles ca atunci cand ,,Fii lui Dumnezeu" au coborat pe Terra pentru a lua de soate pe fiicele pamantenilor acestea deja erau fiziologic PERFECT COMPATIBILE cu ALIENII...
Pe de alta parte alienii care ne-au HIBRIDAT dupa chipul si asemanarea lor erau evident tot din rasa universala HOMINIDA,cu mers biped,4 membre ,5 degete,uneori 4 sau 6(legendele Orionului) ca si rasele de maimute antropoide preexistente pe Terra ...


Maimute antropoide                                                      ALIENI HOMINIZI
Craniu mic capacitate redusa                                      Craniu urias capacitate volumetrica
                                                                                     2500-300 centimetri cubi
arcade mari,proeminente                                             arcade estompate
ochi mici adanciti in orbite                                          ochi  foarte mari,la nivel cu pometii
nas mare,gros,proeminent                                            nas mic,subtire
nari mari,orientate frontal                                            nari mici
buze groase,foarte mari                                                buze subtiri,aproape sterse
dantura puternica,cu canini uriasi                                 dantura omnivora,canini atrofiati
urechi mari,cu pavilioane mobile(chiar si
azi sunt oameni care pot misca din urechi)                  urechi fara pavilioane
gat gros,scurt                                                                 gat lung,subtire
torace masiv,capacitate mare                                         torace ingust,capacitate mica
brate mai lungi decat picioarele,
adaptate la viata arboricola                                            brate mai scurte decat picioarele
bazin lat,masiv                                                               bazin ingust
picioare groase,adaptate la mersul
in patru labe si catarat                                                    picioare lungi,subtiri,adaptate
                                                                                        la mersul biped
degetul mare de la mana NEOPOZABIL                      Degetul mare de la mana opozabil
PILOZITATE PRONUNTATA                                     PILOZITATE ZERO


Dupa hibridare apar speciile humanoide terestre:

Craniu cu capacitate medie....1200-1600 centimetri cubi
Arcade mai mici,mai putin proeminente
Ochi mai mari si mai la nivel cu pometii
Nas mai mic,mai subtire,mai retras
Nari mai mici orientate in jos
Buze mai subtiri,fara mobilitatea de a se deplasa initiala
Dantura frontala retrasa in plan  vertical,fara proeminente
Dantura omnivora,cu canini minimalizati
Urechi mici ,imobile
Gat mai lung si mai subtire
Torace cu musculatura medie,capacitate medie
Brate mai scurte decat picioarele
Pierderea abilitatii de catarare native
Adaptare la viata bipeda,renuntarea la viata arboricola
Bazin ingust
Picioare lungi,adaptate la mersul biped
PILOZITATE REDUSA pe corp
Pilozitate puternica doar pe scalp,fata
Individualizarea pilozitatii pe sexe

Desi unii asa zisi oameni de stiinta vor spune ca acestea sunt efectele EVOLUTIEI Darwiniene este clar ca mereu se invoca o ,,MISSING LINK" care nu mai apare..si nici ni va apare niciodata pentru ca omul modern este un hibrid maimuta antropoida-RASA EXTRATERESTRA HOMINIDA...

Dar se pare ca nu doar o singura rasa de alieni s-a gandit sa umble la genetica noastra....
Tot alienii au avut grija sa EXTERMINE rasele NEREUSITE de hominide..
Este deja arhicunoscut misterul inca nedezlegat(si niciodata nu va fi dezlegat cu gandirea actuala care refuza A PRIORI interventia alienilor) al disparitiei rasei HOMO NEANDARTHALIENSIS....
Rasa mult mai ,,anemica" fizic a lui homo Sapiens a reusit cumva sa se impuna..in timp ce solizii si robustii neandarthalieni au disparut cu totii subit....
Alieni nu voiau sa le strice nimeni jucariile genetice preferate...

mirela

De ce tot ce tine viata extraterestra terbuie sa fie violent?De ce nu se studiaza acest fenomen cu adevarat, in mod stiintific?
In ceea ce priveste filmul vazut sint multe semne de intrebare, ce nu cred ca-si vor gasi raspuns prea curind.Este un joc de dezinformare,iar finalul jocului se lasa cu remiza.
Este adevarat ca ochii fiintei vazute frapeaza prin marime, imobilitate si inexpresivitate(zombi).Faptul ca fiinta nu pare a fi deranjata de lumina se poate explica prin posibilitatea de adaptare la orice conditii.Asta ar dovedii ca ET este mai dezvoltat decit noi.Sau ca este doar o papusa.
Gitul foarte subtire, ca si corpul in comparatie cu capul ar putea dovedii ca hrana acestor fiinte este mai mult lichida sau se hranesc cu pastile concentrate. Capul mare dovedeste ca inteligenta este net superioara oamenilor.Sau ca acea creatura este facuta sa para extraterestra, si deci creata dupa miile de informatii existente despre adevaratii ET.
Stau si ma intreb cum de o informatie atit de secreta " zboara" atit de usor.Asemenea casete video nu se pierd in Cismigiu sau in piata Obor.Sau informatia este fabricata si lansata tocmai ca majoritatea oamenilor care au inceput sa-si puna intrebari despre existenta unei legaturi intre o civilizatie extraterestra si guvernul american sa inceapa sa nu mai creada in extraterestri, deci sa-i arunce in hazard.Astfel ca omul de rind va spune ce ma doare pe mine capul daca adevarat sau fals ca oricum nu vine ET sa-mi plateasca curentul sau gazul luna asta.Jocul acesta oboseste pe oricine, iar oamenii prinsi in problemele zilnice renunta sa mai caute adevarul.Si poate tocmai pe asta se bazeaza cei care conduc o astfel de conspiratie - pe renuntare.
Cum de nu sint repercusiuni din partea extraterestrilor la vizionarea acestui filmulet pentru interogatoriul unuia dintre ai lor seamana cu cel al "teroristilor" din Guantanamo Bay.Sau poate facatura este data pe post cu acordul aliatilor extraterestri.                                   Robert Dean care a lucrat pentru NATO ma intreb daca nu mai lucreaza si acum,dar pantru altfel de agentie, pare prea  impresionat de soarta ET-ului pentru un fost ofiter de armata si poate de informatii. Sau jocul sau trebuie sa para convingator.
Apare pe ecran un alt personaj Victor, care reprezinta punctul culminant al suspansului:fata ascunsa voce transformata.Aceasta ar putea sa insemne pe de o parte ca filmul este real iar omul se fereste cu adevarat, sau ca omul din spatele "mastii" este un simplu actor. Aici apare fenomenul de neincredere,omul de rind nu crede in ceva ce nu vede sau simte. Si din nou ajungem la sentimentul de renuntare.
In concluzie: pina ce o civilizatie extraterestra nu va intra la contact deschis cu civilizatia noastra sentimentul de soricel pus intre cascaval si slanina adica a crede sau a nu crede, nu va inceta.Si este pacat pentru ca maestrii acestui joc ne irosesc timpul si imlpicit vietile noastre ale celor care vrem sa stim ADEVARUL.
Personal cred ca exista nu numai o civilizatie extraterestra ci mai multe care poate ca sint in contact cu anumite guverne,iar pe noi ne privesc ca pe niste copii.De ce nu au venit la contact deschis pentru ca omenirea este inca in faza de copilarie.



jackie28t

Salut Mirela si bine ai venit printre noi :-)
Mi-a placut foarte mult afirmatia ta legata de subiectul acestui topic ''Interviu cu un extraterestru in AREA'' 51
In sfarsit cineva care a intrat adanc in subiect si care a pus un semn de intrebare.Multumesc.
Multi cunosc acel scurt film si multi ignora total, spunand ca este un fals fara sa aiba vre-un indiciu.
Intr-adevar faptul ca secventa smulsa din AREA51 de asa numit ''VICTOR'' si publicata dupa o scurta perioada a filmului FACATURA ''ALIEN AUTOPSY'' a facut ca oamenii sa piarda si din credibilitatea filmului lui Victor.
Multi nu stiu cu adevarat daca filmul este un fals sau nu, nici macar acei expertii care au analizat filmul.
Pana in prezent nu sunt evidente lucide care sa arate ca filmul ''Interviu cu un extraterestru in AREA 51'' este un FALS
Mirela,in acest topic am expus un link unde poti viziona tot filmul mai mult de o oara despre secventa ''Interviu cu un extraterestru in AREA 51''.Daca nu l-ai vazut inca atunci te rog sa nu-l pierzi.
Cum am spus undeva daca acea secventa smulsa de VICTOR din AREA 51 este un fals atunci este unul de elaborat.Posibil sa fie facut chiar de INSIDERS.Dar exista acea intrebare:Si daca totusi este un film adevarat?

Citat din: jackie28t din  04 Mai 2006, 18:29:24Acum cu ajutorul lui GooGle puteti vedea si documentarul ''Alien Interview at Area 51'' de aproximativ 1 ora apasand pe legatura de mai jos.



http://video.google.com/videoplay?docid=3464284902235432927&q=Area+51&pl=true

Vizionare placuta si simtitiva liberi sa elaborati 8-)

liteady73

Salut Jackie28t!.. Salut forumistele si forumistii acestui topic !... :)

E un film extrem de interesant; a ajuns, pentru mine, un film simbol in ceea ce priveste modul nostru al oamenilor de a reactiona - deja avem shtate vechi de "inspaimantati" de extraterestri :) -, pe un al doilea loc aflandu-se filmele din categoria cazului Roswell...

Corect, nimeni inca nu stie daca este fals sau autentic, dar tocmai acest aspect de ambiguitate ii da un gir de autenticitate. Sant elemente tehnice care-l desfiinteaza ca fiind autentic - a se vedea imaginea monitorului din spatele EBE-ului, care palpaie, tragandu-se concluzia ca filmarea a fost facuta cu o camera cu pelicula fotografica, nefiind o filmare VHS sau digitala -, dar cu toate acestea, atmosfera interogarii extraterestrului pare reala, plasata in context, explicandu-se ca au mai existat anterior lui EBE-3, alti doi EBE in anii '50.

Nu este nici pe departe exclus ca guvernul american, si din cate am inteles si cel ex-sovietic cat si cel chinez, detin artefacte uzinate de provenienta extraterestra, cat si asa-numitele entitati  biologice extraterestre, un caz mediat si documentat fiind cel al "bebelusului" extraterestrului capturat de sovietici in 1987.

Documentarul interviului EBE-3 e serios documentat si in stilul comercial-american dar si filozofic-american lasa fiecaruia posibilitatea sa traga propriile concluzii, cazul, inca dupa 10 ani, fiind unul delicat.