Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Interviu cu un extraterestru in AREA 51

Creat de jackie28t, 09 Aprilie 2006, 17:42:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

jackie28t

#15
Pai sunt foarte multe cazuri in care este relatat acei ochi mari si patrunzatori.
Poate cu timpul prin experienta veti avea ocazia sa aflati mai multe detalii....
Nu doresc la nimeni sa-i vada vreodata.Sunt ca doua ecrane mari si negre care doar privind acei ochi intr-o secunda traiesti senzatia ca defapt cineva este in mintea ta comunicand direct cu subconstientul tau.
Apasa pe legatura de mai jos si ascult-o pe micuta Isabela,
De pe legatura de mai jos puteti extrage acel mic interviu in mp3 apasand pe butonul DOWNLOAD
http://www.savefile.com/files.php?fid=6253761
Aveti multe de invatat din acel scurt mic interviu/mp3 :wink:
Interviul este luat de Harvard professor of psychiatry John E. Mack


Mai multe amanunte adica toata povestea pe care am expus-o dar nu a  sesizato nimeni o puteti gasi aici: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,188.0.html

assiris

Nu pot sa neg aceasta relatare dar nici nu o pot intelege in totalitate.
Mi se pare ciudat ca acele entitati sa vina sa spuna la niste copii ca pamintul
este bolnav si ca de vina sunt oamenii. Ce au rezolvat cu asta? Interventia lor a fost ZERO.
Ori daca au venit cu intentii binefacatoare, asa cum de altfel par din relatare,
trebuia sa-si duca treaba pina la capat, altfel au strabatut drumul degeaba fie ca vin din alta galaxie fie ca vin din centrul pamintului. Stiu, s-ar putea ca unii sa spuna ca au misiunea de a nu interveni in viata pamintenilor. E cred singura arma de negare a afirmatiei mele, dat fiind ca deja au intervenit prin cele transmise copiilor si in plus, istoria pamintului este plina de exemple cind zeii sau alte entitati au intervenit in dezvoltarea planetei, prin diverse modalitati. Nu scriu acestea ca sa combat pe cineva dar... trebuie sa ne punem permanent intrebari pentru a decanta adevarul de mistificare.

jackie28t

Se vede ca se ca deviaza de la subiect....poate ca nu sunt multe de spus.  :-D LOL
Ok,am  sa las textul jos cu cea ce a spus Victor in acel film.Poate ca va ajuta.
http://www.ufoevidence.org/cases/case857.htm

CitatAlright were looking at the interview sweet at S4 its getting dark for the comfort of the aliens the figure that is barely visible at the left foregram and behind the camera is a rigged setting area for observers in this case i believe the only other person there was a military aid. The alien is seated in a bio containment area which is a bio safety level 2 which is the lowest and is to protect the alien not us. The theroy is that if they were going to infect us they would have done that 50 years ago. In fact all the indications are that the aliens illiminated microbial and viral life from there own ethrol system years ago they are'nt susestbal for our dises directly but it has been shown that microbes can reproduce colanies within the resperatory systems which seem to esaporate the pobillities that seem to suffer anyway in our environment and in fact you can see here the alien is starting to flag...the interview is not going well the telphather is trying to clear a voice but was not getting coherant responses at his time the telphather is trying to send a message to the medical staff he is trying to cummunicate with the alien but is getting no response..............there is very little he can do his face is not directly bio contamanary...........thats the aid stepping in the medical staff should be there by now. There responding.........there they are i have to say the medical personel were less than first rate they were only selected to keep secrets. More than medical compertance they are not shinning the light in the aliens eyes it looks like he is but in fact hes checking the hemertrain around the eye sockets and the nazal cavity...............I'm sorry its very hard for me to watch

jackie28t

Parerea mea sincer sa va spun,binenteles fara a avea vre-o evidenta este ca aceasta secventa ''Interviu cu un extraterestru in AREA 51'' pe care am prezentat-o in acest topic este genuida adica una adevarata fara trucuri.Iar daca intradevar este dovedita a fi un fals inseamna ca este facuta de ''EX-insiders'' adica o reproducere dupa original.Repet este doar parerea mea personala deci cazul este deschis pentru orice posibilitate cea ce ramane de elaborat. 8-)

Protector

 Ar mai fii o teorie. Si nu mi se pare ireala.
Si anume ce ar fii ca Americanii sa falsifice multe lucruri, chiar si acest interviu ( pe care sunt convins ca nu este real) cu un singur scop:
- Omenirea sa isi dea seama ca este exagerat, de-a crede in extraterestrii si este o prostie sa vezi aceste videouri care sunt si asa falsificate. Tactica este perfecta ptr camumflare. Omenirea primeste adevarul dar cu amprenta si cu impresia ca este totul o minciuna si nu exista totusi ET. Atunci  oamenii isi pierd interesul sa caute si sa reascoleasca adevarul.
Adica destabilizare morala a temei ET.

jackie28t

Da,tot ce se poate Protector,este si asta una din teorii dar sa nu uitam un lucru.
Pana in prezent nu s-a gasit nici o firmitura de hoax,fake in acest video chiar daca a fost analizat de experti si super experti din intreaga lume,unii care sunt de fapt si cei mai buni din cinematografia Hollywood'ului.
Daca cineva de aici poate argumenta ceva ce duce acel film la un HOAx sau FAKE atunci va face o mare descoperire ce va intra in istoria internetului. :-D

paleoastronaut

Cat de naiva mi s-a parut contraargumentatia lui CIUCIULETE....dupa parerea sa nu exista nici un argument pentru ca alienii sa aiba ochii atat de mari..uita acest individ ca in MAJORITATEA picturilor rupestre ZEII sunt infatisati ca avand ochi imensi...si oamenii aceia nu se ocupau cu metafore si stilizari..ei pictau REALITATEA..in plus la autopsia de la Roswell s-a putut observa ca ochii alienilor erau protejati de un fel de pelicula organica  LIPITA de acestia,un fel de LENTILE DE CONTACT DE PROTECTIE ale alienilor...deci stimabile Ciuciulete nu era nevoie de OCHELARI de soare..cat despre motivul pt care alienii au dezvoltat asemenea globi oculari...trebuie sa analizam si o alta functie a ochilor,nu doar cea de vaz..anticii mai numeau ochii si "POARTA SUFLETULUI"..prin asta de fapt atentionau asupra puterii telepatice a ochilor...si daca in comunicarea de aproape alienii folosesc in loc de gura...OCHII?pe pamant in medii fara lumina animalele au ales dua ai:fie li s-au ATROFIAT ochii ca la cartita sau lilieci fie si-au SUPRADIMENSIONAT ochii precum PESTII ABISALI sau CALMARII...calmarii giganti pot avea ochii cat farfuriile....chiar si cei mai normali in dimensiuni tot au ochiii cat niste farfurioare de cafea...a compara tipologia ochilor la alieni cu personajele din desenele animate japoneze...e chiar deplasat....mai studiaza niste picturi rupestre SCEPTICE CIUCIULETE...in imaginea 1 se poate observa cum i se DETASEAZA lentila de contact sau ce o mai fi si aia...

Elvin

     "Ochii sunt oglinda sufletului". Ochii mari arata activitatea interioara dezvoltata, nu numai la alieni ci si la oameni. Aceia cu preocupari intelectuale intense, sau spirituale, ajung sa aibe ochii mari si expresivi, spre deosebire de brutele pamantene de zi cu zi care au ochii mici si uratzi....

Interesent

Halo.
Vreau sa remarc ca acele 2 poze de "autopsy" cu omul aratat, reprezinta o fata minora paminteana si nu extraterestra, care a murit de o boala cunoscuta de doctorii paminteni. Aceasta boala are efectul de a umfla si deforma corpul. Deci aici nu avem cu un om extraterestru de a face.
Mai multe detalii caut si le redau aici curind.
Va salut - Interesent

jackie28t

Citat din: paleoastronaut din  08 August 2006, 01:12:48Cat de naiva mi s-a parut contraargumentatia lui CIUCIULETE....dupa parerea sa nu exista nici un argument pentru ca alienii sa aiba ochii atat de mari..uita acest individ ca in MAJORITATEA picturilor rupestre ZEII sunt infatisati ca avand ochi imensi.

paleoastronaut,
te-as ruga frumos sa nu intrii in alt subiect decat acel care sustine acest topic,adica: Interviu cu un extraterestru in AREA 51
Despre el se discutam aici.Cat despre acele imagini atasate mai jos de tine nu sunt altceva decat imagini din filmul HOAX ''Alien Autopsy'' care este doar o facatura si sunt deja exclamarile facute chiar de oamenii care au reprodus acel film.S-a dat stirea si prin ziare si la TV in intraga lume in acea perioada si peste tot in internet s-a misunat acele informatii.Poti citi aici in cazul in care ai omis acele informatii.Voi lasa linkul cu placere:
http://posthumanblues.blogspot.com/2006/04/extra-santilli-changes-his-autopsy.html

Si pe de-o alta parte paleoastronaut,nu cred ca era necesar sa te legi de colegul nostru Ciuciulete in acea ipostaza si exprimare deoarece Ciuciulete este un membru vechi in acest forum care a redat multe informatii logice in domeniu ''tehnica imaginei'' si la care la randul lui ca un membru liber intr-un forum democratic are dreptul sa-si spuna parerea despre subisectul acestui topic in care era defapt ochii extraterestrului din filmul: Interviu cu un extraterestru in AREA 51.Daca parerea lui Ciuciulete este naiva(asa cum spui tu) sau nu, asta este parerea lui libera care trebuie sa fie respectata si la care si el la randul lui va respecta parerea altuia.Nu cred ca parerea lui a fost exprimata intr-un mod rautacios ci din potriva intr-un mod de discutii la care cu totii facem parte,altfel vom vorbi de unii singuri aici.Deci uneori ochii sunt mari la extraterestrii daca vrem sa credem asa numai ca tot la fel ochii pot fi mari defapt si la un non-extraterestru marioneta.Nu am nimic cu tine personal paleoastronaut si stiu sigur ca vei intelege.
Ar fi ideal daca am sari peste unele lucruri care ne fustreaza si sa lasam de la noi,sa ne inprietenim cu totii si sa discutam liberi despre orice intr-o armonie.Multumesc pentru intelegere.

Putem trece acum inapoi la subiectul nostru,linistiti si deschisi :wink:

paleoastronaut

Debarcarea pe LUNA a avut loc..insa noi am vazut filmul realizat in STUDIO al debarcarii...combinat cu imagini reale atent selectate..la fel si cu AUTOPSIA ALIENULUI...Aceasta a avut loc IN REALITATE insa noi nu am vazut decat O RECONSTITUIRE ABJECTA....Cand veti intelege asta multe din aparentele nepotriviri va vor fi usor de inteles...Cat despre Ciuciulete vad ca s-a infiltrat adanc in constiinta multora..dar asta a fost si scopul lui de la bun inceput...cat despre ochii alienilor STIM CU CERTITUDINE ca anumite specii au ochii FOARTE MARI DUPA DESENELE RUPESTRE SI ANUMITE SCULPTURI....

Protector

Citat din: paleoastronaut din  08 August 2006, 01:12:48
..in imaginea 1 se poate observa cum i se DETASEAZA lentila de contact sau ce o mai fi si aia...
Paleoastronaut,
imi place cat de luptator esti si stii sa analizezi orice situatie cu extraterestrii. Dar sa nu-mi spui ca crezi ca filmul cu interviul extraterestrului este adevarat, ca atunci ma dezamagesti....

Cu stima si respect
      Protector

paleoastronaut

Nu Protector..Filmul autopsiei nu este  adevarat..dar este o reconstituire APROPIATA de realitate...detaliul cu membrana de protectie detasabila era pomenit si de Bob Lazar...Este evident ca celelalte detalii despre fiziologia alienilor sunt tinute la mare secret..eu cred ca filmul vroia doar sa-i obisnuiasca pe oameni cu ideea ca suntem vizitati de EI..in plus cred ca era un mesaj catre rusi..bai vedeti ca noi stim tot despre astia..avem si tehnologia lor si le cunoastem la perfectie si constructia organismului..le stim toate punctele slabe...voi habar nu aveti nimic..de aceea si rusii au inceput si ei sa se laude cu filme ale unor presupuse autopsii..iata cateva asemenea poze cu autopsii de alieni de la rusi si sarbi...

Protector

Citat din: paleoastronaut din  08 August 2006, 21:59:41
..de aceea si rusii au inceput si ei sa se laude cu filme ale unor presupuse autopsii..iata cateva asemenea poze cu autopsii de alieni de la rusi si sarbi...
Buna paleoastronaut, ai ceva adrese de vizonare de la rusi ?

Protector

Sincer ma tot miram de ce numai americani gasesc la intamplare" ozn"-uri avariate , doborate, si mai ales in Nevada .Ai impresia ca culeg nave si extraterestri ca la ciuperci in padure...
O explicatie mi s-a relatat de la ufologistii germani:

-Informanten zufolge fand man die UFOs in New Mexico aufgrund der Tatsache, daß die Regierung über ein sehr starkes Radarsystem in dieser Gegend verfügt und man glaubt, daß Radar die Kontrollmechanismen der Untertassen stört. (Hesemann: UFOs: Die Beweise, S. 73)
Traducere
Datorita informatorilor ,sau gasit Ozn-uri daramate in New Mexico   datorita faptului ca Regimul are acolo un Sistem de radar foarte puternic, si se presupune ca ele bruiaza controlul de navigare al Ozn-urilor...