Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Carti despre fenomenul OZN si conexe - mic rezumat

Creat de jean, 21 Ianuarie 2011, 23:40:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

Am hotarat sa fac un mic rezumat al cartilor despre OZN-uri si conexe citite de mine, pentru a-mi usura munca de cautate a anumitor cazuri, idei, pentru a ma putea concentra pe anumite subiecte ale fenomenului OZN.
Daca tot am muncit sa fac acest lucru recitind cartile si incercand sa punctez paginile unde se gasesc diferite lucruri interesante din continutul lor, am hotarat ca ar fi bine sa le impartasesc si la alte prsoane, pentu a-i ajuta sa gaseasca rapid diferite cazuri si chestii, interesate.
Am sa postez pe rand la acest subiect rezumatul la cate, o carte iar dupa un timp va fi sters si postat rezumatul la alta carte pana cand subiectul va fi epuizat. Un anumit rezumat va fi postat si in functie de interesul anumitor persoane. Am sa incep cu urmatoarea carte: Alte dimensiuni - Jaques Vallee, rezumatul poate fi gasit aici:
http://dfi57.blogspot.com/search/label/OZN%20si%20fenomene%20conexe
Adevarul este dincolo de noi

abyss

 8-) jean sã ºtii cã nu am prins ºpilul. De ce ar trebui ºters rezumatul dupã un timp ºi înlocuit cu altul?

jean

Salut  @biss, raspunsul este urmatorul: pentru ca, nu cred ca am atata loc pe blog pentru a pune rezumatul la toate cartile la care a fost facut plus o mica nota la sfarsit ce subiect s-a urmarit cu acea carte. Nu vreau sa repet acelasi lucru in doua locuri pe net. Pote am sa-l postez aici in format pdf sau rar, zip, mai vedem.
Adevarul este dincolo de noi

abyss

Aha, am înþeles. Îþi urez mult succes în aceasta idee interesantã!

jean

Mai jos am atasat rezumatul la doua carti:
Alte dimensiuni -Jacques Vallee - 1993
Intalniri de gradul IV - Dan D. Farcas -1996
Adevarul este dincolo de noi

jean

   Dincolo de realitate - Carla Turner
Rezumatul la aceasta carte poate fi vazut aici: http://dfi57.blogspot.com/search/label/OZN%20si%20fenomene%20conexe, sau poate fi descarcat din atasamentul de mai jos.
Adevarul este dincolo de noi

jean

O alta carte la care am un mic rezumat, este: ,,Dosar OZN Romania - Calin N Turcu". Vezi atasamentele de mai jos.
Adevarul este dincolo de noi

jean

EI SUNT AICI - vol. I si II,  scrisa de Thimothy Good
Doua carti care contin un volum mare de informatii foarte interesante. Vezi atasamentele de mai jos.
La volumul II, rezumatul poate fi vazut si aici:http://dfi57.blogspot.com/2011/01/carti-cu-tematica-ozn-si-conexe-mic.html
Adevarul este dincolo de noi

Rayden

@jean,

"ei sunt aici" - mi-au marcat "tineretea" in cautarea raspunsurilor ET/UFO  :-D
fooarte tari!
interesante rezumatele tale..

jean

     Am rezumatul la inca doua carti:
Incursiuni in alte lumi -Florin Gheorghita
si
In cautarea vietii pe alte planete- I.Todoran si E Taran
Adevarul este dincolo de noi

jean

-Lumi Galactice - Doru Davidovici
-OZN Enciclopedia observatiilor din Romania - Calin Turcu

Adevarul este dincolo de noi

jean

Lumi Invizibile, o alta carte interesanta scrisa de Florin Gheorghita.
Adevarul este dincolo de noi