Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

In memoria lui Tiberiu (Shadowman)

Creat de spooky, 14 Ianuarie 2011, 16:17:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

In urma tragicei vesti, deschid acest nou topic in memoria colegului si prietenului nostru Tiberiu (Shadowman) care ne-a parasit pe data 2 decembrie 2010.

L-am cunoscut destul de bine pe Tiberiu... si la aflarea vestii... nu am cuvinte sa descriu ceea ce am simtit... Transmit pe aceasta cale condoleanțe familiei si prietenilor si fie ca Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Tiberiu va ramane mereu in memoria noastra. Il voi aprecia mereu pentru ceea ce a fost si cu ceea ce a contribuit la acest forum si la ufologia romaneasca.


Citat din: alx din  14 Ianuarie 2011, 14:29:00
Nu am stiut unde sa pun acest mesaj,asa ca o sa-l pun aici,in acest topic despre subiectul care i-a fost foarte drag...

IN DATA DE 2 DECEMBRIE 2010,IN JURUL OREI 16.30 COLEGUL NOSTRU SHADOWMAN A INCETAT DIN VIATA.  SA-I FIE TARANA USOARA!

PS nu stiu daca a mai fost postat un astfel de mesaj...daca da,imi cer scuze anticipat.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

Atasez o poza cu Tiberiu, in noaptea de 15/16 decembrie 2007, la una din incursiunile noastre in Padurea Baciu.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

alx

Pt ca eu am fost cel care v-a dat trista veste,o sa postez si eu o fotografie cu Tiberiu,ultima care o am...facuta in aprilie 2009 la Padurea Baciu.
            Sper sa nu se supere pe mine...


   Nu prea imi gasesc cuvintele acum,si nici nu stiu ce sa scriu...vestea mortii lui m-a socat...urma sa implineasca 42 de ani in luna aprilie...

    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace... :cry:
Doar El stie oricum rostul plecarilor premature din planul asta fizic.

Stiri triste de genul asteia ar trebui sa ne reaminteasca macar cit de trecatori sintem.
Si cit de mult conteaza ce anume (non-material) lasam in urma noastra. :star:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Urban


mariam

dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa-i fie tarina usoara

spooky

#6
Mai atașez o poza, într-una din primele noastre Incursiuni în Pãdurea Baciu... (cel mai din dreapta, Tiberiu)... un împãtimit explorator a misterelor Pãdurii Baciu.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

nofeardaniel

"Orice prost poate sti. Scopul este sa intelegi." / Albert Einstein.

loreley


           Mi-a facut  placere de  fiecare data sa-i  citesc  posturile...iar acum nu  mai  este....
           Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Tayka

ODIHNEASCÃ-SE ÎN PACE.
CONDOLEANÞE ÎMTREGII FAMILII.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Guest

Acum o luna ma gandeam ca de ce nu mai posteaza... in primele mele postari ma contraziceam cu el, acum ma ia gandul ca la ce-i buna contrazicerea cand vine o veste ca asta.
Nu l-am cunoscut dar ma intristeaza foarte tare.
Sa se odihneasca-n pace si fie ca vizita in alte dimensiuni sa-i fie placuta!
......

Flyman

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE!


Spooky, spune-ne cate ceva despre poza din padurea Rediu din decembrie 2007, in care tu si Tiberiu evidentiati aparitia globurilor luminoase. Multumesc.

Flyman

Scuze, nu stiu cum si daca mai pot edita un mesaj postat...am vrut sa scriu padurea Baciu.

yo2ldk

  mereu cand primesc asemenea vesti, despre disparitia unora de langa noi, ma intristez si parca se desprinde ceva din mine; cu atat mai mult cand este un prieten sau cunostiinta care are pasiuni si hobby-uri comune...
  Dumnezeu sa-l ierte si odihneasca !
fie ca Spiritul lui sa intalneasca si/sau sa gaseasca ceea ce cauta si aici, pe Terra !

N0mad