Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

In memoria lui Tiberiu (Shadowman)

Creat de spooky, 14 Ianuarie 2011, 16:17:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DepthOfField

Offf... trist...vestea m-a facut sa recitesc mailurile pe care le-am schimbat ocazional cu el, si, intr-adevar, se vede fie doar din cateva paragrafe, cat de pasionat era de Padurea Baciu si mistere in general... dornic sa exploreze si sa puna umarul la treaba...

O pierdere pentru noi, simplii calatori prin umbrele vietii, dar

poate ca Shadowman, Calatorul prin umbra, acum a intalnit LUMINA...
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

aswotim

Pana la intalnirea cu el in Zona Crepusculara, ii vom pastra o amintire vie. Stim ca si el este in lumina, acum poate afla toate tainele de care ne place noua sa ne minunam.
Pacea fie cu tine, Shadowman! Sa ne calauzesti de acolo, din umbra!

abyss

Neapãrat trebuie sã aflãm unde se odihneºte Shadowman ºi sã-i ducem o coroana mare de flori din partea noastrã. Neapãrat.

Siberia

Odihneasca-se in pace!
Sa ne intristam ca a plecat dintre noi, dar in acelasi timp sa ne gandim ca va incepe pentru el o frumoasa si interesanta calatorie.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Serban M

Odihneasca`se in pace si sa fie in iubire.  :star:

bechamro1


Tzompa


kenjiro


nelu


Orice pierdere e regretabila in viata,cu atat mai mult... o fiinta vie care a trait printre noi, pentru noi.   
Sufletul lui sa se scalde in lumina cunoasterii,ca sa-si gaseasca odihna vesnica.                                   
Condoleante familiei

Kymosabe

Imi este greu sa exprim in cuvinte ceea ce simt...
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

black_sea

#40
Transmit sincerele mele condoleante familiei si prietenilor apropiati. Dumnezeu sa-l odihneasca!

romulus

Intristatoare veste .
Cand l-am cunoscut, acum trei ani,  la deplasarea noastra la Voina, impresia  prima a fost de om misterios, intelept, si nu stiu de unde si cum,  am asociat in minte imagianea lui cu cea a lui Spok din Star Trek.
Am vazut apoi in el impatimitul de cunoastere, de intelegere si descifrare a intamplarilor si evenimentelor la care fusese martor, a celor care i se intamplau ori  de care stia din carti, ori de aici de pe RUFOn .
Imi placea ca mai mereu el era scepticul, "capul limpede", rationalul !
Sufletul lui insa era/este al unui om cald, bland, calm: al unui OM !
La revedere monser Shadow, sper ca acolo unde esti in clipa asta ai ajuns sa cunosti ceea ce noua, astora care inca mai purtam tarana pe noi, nu ne este accesibil - inca !

Citat(unii care au aparut prima oara iar altii care in viata lor nu au postat un mesaj pe Rufon)
Da Urban, am observat si eu si a fost un amanunt care m-a intrigat.
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

GabyS

Dumnezeu sa-l ierte si sa se odihneasca in pace. Condoleante familiei.

Kbal

#43
Citat din: @biss din  15 Ianuarie 2011, 00:10:01
Neapãrat trebuie sã aflãm unde se odihneºte Shadowman ºi sã-i ducem o coroana mare de flori din partea noastrã. Neapãrat.
Ma alatur acestei initiative ... dar sper sa nu se uite!

Citat din: alx din  14 Ianuarie 2011, 20:55:43
S-a intamplat un stop cardio-respirator,conform medicilor de la ambulanta...
A fost fara veste,si fara avertisment...in cateva minute,Tiberiu nu mai era printre noi...
Alx daca mai cunosti si alte detalii, cum ar fi imprejurarile care au dus catre nefericita intamplare, te rog sa le impartasesti cu noi. Sunt foarte curios sa aflu in ce conditii ne-a parasit dragul nostru coleg, multumesc.

Imi pare nespus de rau, condoleante.
Only the best is good enough ...

adipop