Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

In memoria lui Florin/Xanadron

Creat de alx, 19 Aprilie 2023, 16:33:23

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

alx

Dragi colegi, cu durere vă anunț că unul din colegii noștrii, Xanadron, a încetat din viață în 25 ianuarie 2023. Cauzele sunt relativ necunoscute, de dimineață era foarte bine, avea o stare bună de sănătate, iar după amiază a fost găsit de către soția lui mort în casă, încercările de a-l resuscita fiind zadarnice. 
   Vreau să transmit și pe această cale, chiar dacă am aflat atât de târziu,  condoleanțele mele familiei!

Rămas bun, prieten drag!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Grifon

O veste cu adevărat întristătoare.
Știam că avea probleme de sănătate, și chiar remarcând îndelungata sa absență - atipică pentru cineva atât de activ cum era domnia sa - am bănuit de mai demult această tragică finalitate.
A fost un interlocutor cum cu greu se va mai putea găsi (nu doar aici pe forum, ci în orice tip de discuții).
Dumnezeu să îl ierte !

horia2008


Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

abyss

#4
Auf wiedersehen Waffenbruder... au rămas atât de multe lucruri de discutat... un gol adânc m-a învăluit.
Iți mulțumesc pentru tot ce mi-ai oferit in special privilegiul extrem de rar in ziua de azi de a întâlni un frate, un camarad și un sprijin pe care să te poți baza.

See you soon (but not Yet) on the flip side!

In foto atașament: Xanadron

fiulploii

Planeta nu s-a oprit dar Xanadron  a coborât așa precum a cerut. O fi venit momentul, până aici fusese valabil biletul, cine poate știi?
   Fiecare plecare lasă un gol, plin și gol, dacă aici e un gol atunci undeva in altă parte, e un plin. Dincolo de cortină e altă scenă, alt teatru, altă piesă. Fiecare trebuie să-și joace rolul cât mai bine acolo unde se află.
   Noapte bună! Bună dimineața!

"The show must go on!"

StarDust

Dumnezeu sa-l odihneasca...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

snapisrl

dumnezeu sa-l ierte !!!
dar ce a avut ?

mr

Drum lin, Xanadron! Dumnezeu sa te odihneasca in pace!
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Ganditorul

Dumnezeu sa-i lumineze calea spre stele

SLEAH19

#10
Vă las în valea acestei stinse plângeri,
Orice sfârşit vesteşte-un început,
Mă duc eu primul, sunt mai priceput,
Să pun din vreme şeile pe îngeri.


  Acum ai toate răspunsurile, din Forumul Celest!
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

AdarM

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca la sanul Lui.
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

daos

Dumnezeu să-l odihnească în pace! Veșnică pomenire! Păcat de el că s-a prăpădit așa curând.

hoinar

Asfalt uscat Nae, iti multumesc pentru tot!
the older I get, the faster I was