Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DepthOfField

multumesc, Alx.
De aceea, orice luminita filmata sau fotografiata, nu prea este relevanta. Ajungem sa ne bazam tot pe "spusele" martorului, ori de multe ori acesta este foarte subiectiv, iar alteori chiar deformeaza intentionat realitatea (minte).
Tu ai fost un observator foarte obiectiv prin raspunsurile si descrierea observatiei, si doar asa s-a putut ajunge la o explicatie mai plauzibila. (Initial iti spusesem ca ar putea fi un avion...dar cum ai spus ca obiectul nu era pe cer, ci in dreptul muntelui..ipoteza a picat).

Pe de alta parte, ai mare dreptate ca asa ne puteam alege cu un nou ozeneu pe la stiri... e atat de usor..
Ai avut deci o sansa mare sa ajungi la stiri, sa devii un fel de vedeta, sa te caute admiratoarele etc etc  :mrgreen:

Buna si elocventa ghicitoare, Alx, felicitari.

Da, Arckadii, de acord, asta am sustinut si eu mereu, cand judeci niste pixeli sau luminite neelocvente, nu vad de ce lumea se arunca instantaneu "uite ozn-ul!", si intelegand prin asta "nava extraterestra". Nu!, cand nu ai suficiente informatii, ridici din umeri si spui "nu stiu ce este, deci e un obiect necunoscut - care putea sa fie orice, de obicei sunt atatea si atatea elemente terestre facute de om care pot duce la exact acea manifestare, si de fapt, nu ne dorim asta, dimpotriva, dorinta de senzational face ca sa se intample pe dos: "hop: uite ozeneul!"

David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

alx

mii de mulþumiri,domnilor,deºi nu ºtiu dacã este cazul sã mã felicitaþi,pur ºi simplu s-a întâmplat sã trec pe acea ºosea ºi lumina mi-a sãrit în ochi,era ciudatã,aºa cã m-am oprit ºi am filmat,tocmai pentru a face o demonstraþie , deºi mi-am dat seama repede ce era. sigur cã dacã ar fi fost real ,ar fi fost o ºtire de prima paginã,dar aºa,conºtient fiind cã nu e real,riºti sã te acoperi de ridicol ºi sã ajungi pe prima paginã în Ac****ia Ca****encu.

  oricum,mulþumesc încã o datã     alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jackie28t

#587
Cu placere alx.
De acea am deschis acest topic acum doi ani si continuat aici de ciuciulete.....pentru ca noi toti cei de aici sa mai invatam cate ceva din aceste ghicitori.Dupa cum se vede, acest topic este unul foarte respectat deoarece prin fiecare ghicitoare expusa se pot invata lucruri noi.Daca ai urmarit tot acest topic de la inceput pana aici ai sa observi ca au fost expuse ghicitori care mai decare mai deosebite.Unele mai banale altele mai fascinante.Toate au avut rostul lor.

Deci...cine-i urmatorul cu o noua ghicitoare? :-D

jackie28t

#588
Ce credeti ca am fotografiat?

Arckadii

#589
este un animal clar. cred ca lemur...sau oricum, nu stiu exact cum se numeste insa are coada vargata. si-a pus ceva in cap, sau pe spate.../caine/cal/magar/orice alt animal paros

Ark

alx

grea ghicitoare!   nu ai putea sã ne arãþi poza originalã(întreagã)?-glumeam...

  Aºa,la prima vedere ,mie mi se pare cã seamãnã grozav de tare cu un picior de om,îndoit din genunche,poate e chiar piciorul tãu?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

*Ark*  dacã eºti administrator,asta nu înseamnã cã poþi sã-þi modifici POSTURILE TALE dupã trecerea celor 10 minute,nu-i frumos...
     postul tãu deasearã suna cam aºa:  *cal/cãmilã/alt animal*
ºi sorry pt.off-topic,da nu-i bine sã creezi precedente...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Dreamy

Mi imi da impresia a fi un cap de femeie, iar sageata indica spre par!! :mrgreen:

DepthOfField

#593
CitatAºa,la prima vedere ,mie mi se pare cã seamãnã grozav de tare cu un picior de om,îndoit din genunche,poate e chiar piciorul tãu?
totusi e cam imblanit pt un picior :D


intrebarea care s-ar pune ar fi: cum o cheama pe "chestiunea" cu par roscovan si "carpa" deasupra? :D
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Arckadii

alx, nu trecusera 10 minute, si am sa iti fac 2 precizari:
1. Daca esti nemultumit de ceva, poti sa faci o plangere impotriva mea.
2. Daca ai vreo alta nemultumire, am sa te rog sa iti faci cunoscuta parerea in locurile destinate special acestui lucru sau printr-un mesaj personal adresat moderatorilor.

Ark

p.s.:Nu sunt administrator ci moderator global.

O zi buna.

sxn_b


ryn

Dupa culoare si fir de par poate fi un urangutan  :-D

udar

Citat din: alx din  23 Februarie 2007, 10:51:24
*Ark*  dacã eºti administrator,asta nu înseamnã cã poþi sã-þi modifici POSTURILE TALE dupã trecerea celor 10 minute,nu-i frumos...
     postul tãu deasearã suna cam aºa:  *cal/cãmilã/alt animal*
ºi sorry pt.off-topic,da nu-i bine sã creezi precedente...

Intr-adevar, e o problema extrem de grava...  :roll:

Eu zic ca in imagine este un fel de batista foarte murdara  :evil: pe un magarush...  :lol:
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

Unidentified

#598
capul unei femei roscate de varsta mijlocie cu o basma ceva sau esarfa cine stie...poate si un catel :P

alx

în primul rând ,scuze pt.postul adresat moderatorului Ark!
 
   la o privire mai atentã,îmi pare a fi un setter irlandez,poate chiar un setter roºu irlandez,care se joacã .
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."