Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pri3st3ss

deci e o insecta care zboara,dar nu e musca,albina,tantar,fluture si ce s-a mai zis...

ce sa fie? :? :? :?

sa fie vreo matca?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Dreamy


jackie28t

#347
Citat din: Shadowman din  26 Noiembrie 2006, 21:05:45
Libelula ? :-o

:-D Avem un CASTIGATOR!  FELICITARI Shadowman! :-D
FELICITARI Shadowman! Intr-adevar este o LIBELULA.
Defapt ce se vede in imaginea pe care am expus-o in aceasta ghicitoare este defapt fatza unei libelule.



Mai rar poti prinde astfel de profile dar am avut o zi norocoasa.Defapt am folosit format ''micro'' cand am fotografiat acea libelula.Foarte tiptil si foarte precaut ca la comando.Este doar o insecta...hehe
Voi atasa imaginea aici pentru a se intelege mai bine.Multumesc si felicitari celor care au contribuit la aceasta ghicitoare.Sper ca va distrat putin.Acum las locul pentru o noua ghicitoare.Distractie placuta. :lol:

pri3st3ss

bv,shadowman!
dar jackie,mie nu mi se par infricosatoare...trebuia sa intreb asta din prima,libelula e insecta mea favorita si le-as aduna pe toate sa le pun la mine in casa :-D ...da,suna copilaresc,dar....nah,dragostea e oarba! :lol: 8-)

felicitari inca o data,shadowman!
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

jackie28t

#349
Citat din: pri3st3ss din  26 Noiembrie 2006, 21:34:21
dar jackie,mie nu mi se par infricosatoare...trebuia sa intreb asta din prima,libelula e insecta mea favorita si le-as aduna pe toate sa le pun la mine in casa :-D ...da,suna copilaresc,dar....nah,dragostea e oarba! :lol: 8-)

pri3st3ss,
cred ca Shadowman defapt trebuie sa-ti multumeasca ca i-ai dat inspiratia prin intrebarile tale anterioare si putin din intrebarile celorlalti. :-D LOL
Daca libelula este insecta ta favorita atunci voi dedica o imagine special pentru tine pri3st3ss.Nu mai retin daca este aceasi libelula dar tot ce se poate.Am fotografiat-o in aceleasi minute daca nu ma insel.Voi atasa imaginea aici.Sper sa-ti placa. :lol:
Vezi aici: http://www.rufon.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=328.0;attach=3179;image

pri3st3ss

da,ms mult,acum toata lumea imi trimite libelule :lol:
va multumesc,si mai ales tie jackie!

meritul este totusi al lui Shadowman ( felicitari! ),indiferent de indicii...
astept urmatoarea ghicitoare
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

jackie28t

#351
Cu placere pri3st3ss.
Si ai foarte multa dreptate.Meritul este al lui Shadowman pentru inspiratia de a reda un raspuns corect.
Astept cu nerabdare o noua ghicitoare.Ciuciulete ne uimesti cu o ghicitoare noua cumva? :roll:
Este cineva aici care pregateste sa expuna o noua ghicitoare.....atunci sa ne anunte.
Sa nu uitati regula topicului de a prezenta o imagine fotografiata sau filmata personal.
Deci asteptam o noua ghicitoare. :-D

jackie28t


jackie28t

Ok...trecem la o noua ghicitoare!
Pana va pregati cineva o noua ghicitoare am sa expun eu una pentru a nu se pierde din inspiratie.
Tocmai facand curatetie in folderul cu fotografiile al acestui an 2006 am gasit o fotografie care poate fi foarte bine expusa ca pe o noua ghicitoare.Am decupat o parte din imagine si am s-o prezint mai jos.
Intrebarea este simpla.Ce credeti ca am fotografiat? :roll:


sxn_b

Salut Jackie!
E cumva un obiect, o musca, paianjen care era aproape de aparat si care s-a defocalizat ?

pri3st3ss

ar fi prea usor, sxn_b :lol:

intrebari:
1. man made?
2. vreun ambalaj luat de vant , in care se reflecta lumina solara?
3. efect de "fata morgana"?

off-topic:
1 un licurici urias/ mutant genetic? :lol: :mrgreen: :wink:
2.laserele extraterestrilor :-D? - asta e off-topic :lol: :lol: :lol:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

jackie28t

Raspuns pentru sxn_b
E cumva un obiect, o musca, paianjen care era aproape de aparat si care s-a defocalizat ?-Nu!

Raspunsurile pentru pri3st3ss
1. man made? -Da!
2. vreun ambalaj luat de vant , in care se reflecta lumina solara? -Nu!
3. efect de "fata morgana"? -Nu cunosc efectul sau mai bine spus expresia,lamurestema te rog

pri3st3ss

man made....

1. aparat zburator?

2.il folosim des in treburile noastre zilnice,sau ocazional?
3. ai vrut sa il fotografiezi, sau l-ai observat abia in poza??
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

sxn_b


pri3st3ss

as vrea sa fie un fulger globular :roll:

vreo jucarie  care e comandata de la sol??
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.