Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

StarDust

Romulus, daca faceai un decupaj pe poza (pun exemplu) iesea o ghicitoare pe cinste. Oricum, faina poza!
classic, Luna cu halou?
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

classic

#1261
Citat din: StarDust din  16 Februarie 2014, 11:17:49
classic, Luna cu halou?

Da, este luna vazuta prin zoom-ul maxim al camerei unui iPhone 4S.
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

prodcomb

Diferenţa de timp dintre fotografii este de circa 3 minute.
Pata de lumină este în deplasare de la dreapta-sus la stânga-jos; este sensibil discoidală.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Ganditorul

Reflexia soarelui dintr-un geam din blocul de peste drum.

prodcomb

Din păcate nu am reuşit să găsesc locul reflexiei printre geamurile termopane noi montate.
Mai târziu, când Soarele s-a mai ridicat, au apărut puzderie de pete de lumină pe toată faţada blocului, dar niciuna aşa interesantă.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Xanadron

#1265
...Sa fie un B-2, sau poate chiar un OZN :ufo: in coltzul dreapta-sus? :wink:

P.S. (= reclamatie :-D): N-am putut incarca imaginea originala, site-ul zicind ca-i prea mare (desi n-are nici 3 MB.)
(Later Edit) - hai sa-ncerc si c-o varianta intermediara (decupaj cu mai putini bitzi si contrast optimizat).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

prodcomb

O pasăre în zbor cu aripile întinse; este în mişcre, deci mişcată.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

jean

Adevarul este dincolo de noi

StarDust

Raspund tot cu o poza, intamplator cred ca am fotografiat exact acelasi obiect!!!
Pun o decupare din fotografie ca era si ozenautul care scrie in aceasta fotografie...  :lol:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

prodcomb

Pare să fie un corp de iluminat stradal suspendat între doi stâlpi, pe un cablu de oțel.
Nu pare să fie cu led-uri.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

jean

Ma bucur, am colegi vigilenti care nu pot fi pacaliti usor. Este corect ce ati spus, este vorba de un corp de iluminat stradal suspendat de un cablu. Am umblat putin la lumina sa nu se vada cablul.
Adevarul este dincolo de noi

prodcomb

În fiecare poză este unul mai mare și unul mai mic!
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

romulus

CitatÎn fiecare poză este unul mai mare și unul mai mic!

Iluminat stradal: becuri
Am zis
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

fiulploii

#1274
Evident, ce am fotografiat?