Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

tractorbeam

Citat din: Xanadron din  08 Octombrie 2013, 08:24:37
Esti p-aproape - e un paduche. :lol:

Cred ca e un paduche mai special, stiintific denumit "Polyphagotarsonemus latus" sau mai popular "latzel" sau "linden", traitor in regiunea paroasa, pubiana mai ales.

tractorbeam

#1231
Citat din: Rayden din  03 August 2013, 21:39:36
...nici vorba de....VR si misterele care nu exista ale curburii Buzaului sau ...

Cred ca vroiai sa zici "misterele care exista" ??? Daca negi in continuare ma simt obligat sa-l rog pe colegul SLEAH19 sa ia sabioiul acela de pe umar si sa te decapiteze pe data pentru erezia comisa.

Xanadron

Citat din: mariusvlad din  08 Octombrie 2013, 09:29:03
Unde a fost facuta fotografia?   :evil:
Nu in zona sugerata de tractorbeam... :lol:
Fiindca-i un paduche "normal" (v. scala de 200 microni - are deci < 1 mm latime)

Poza atasata mai jos arata un exemplar "Polyphagotarsonemus latus" (cred ca-i de fapt o... tipa, avind se pare ghearele date cu oja) :-D

P.S. La fel de stranii si "platosele" puricelui - un alt parazit din nenumaratele specii "inventate" - zic unii - ca sa ne reamintim mereu unde ne duceam veacul: pe "Prison Planet Earth". 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

tractorbeam

Citat din: Xanadron din  08 Octombrie 2013, 10:47:04
...P.S. La fel de stranii si "platosele" puricelui ...

Daaaa, zici ca are pe el "lorica segmentata/laminata" aia de o purtau soldatii romani.

alx

Citat din: Xanadron din  08 Octombrie 2013, 10:47:04
Nu in zona sugerata de tractorbeam... :lol:

P.S. La fel de stranii si "platosele" puricelui - un alt parazit din nenumaratele specii "inventate" - zic unii - ca sa ne reamintim mereu unde ne duceam veacul: pe "Prison Planet Earth". 8-)
Totusi,ma intreb cu adversari au de luptat acesti pureci/paduchi,de au fost inzestrati de "mama natura" cu astfel de protectii...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

tractorbeam

Citat din: alx din  09 Octombrie 2013, 10:04:49
Totusi,ma intreb cu ce adversari au de luptat acesti pureci/paduchi,de au fost inzestrati de "mama natura" cu astfel de protectii...

Uite aici o explicatie, se vede ca esti mai tanar, nu ai apucat alte vremuri:
Purecii/paduchii astia se extermina amestecand vin rosu cu praf de caramida. Vinul rosu ii imbata in asa hal ca incep sa se certe intre ei si sa-si dea cu caramizile in cap unul la altul, pana nu mai ramane nici unul in viata. De aia mama natura i-a inzestrat cu platose pentru a rezista la loviturile de caramida.

gratian

Citat din: tractorbeam din  09 Octombrie 2013, 16:45:25
Uite aici o explicatie, se vede ca esti mai tanar, nu ai apucat alte vremuri:
Purecii/paduchii astia se extermina amestecand vin rosu cu praf de caramida. Vinul rosu ii imbata in asa hal ca incep sa se certe intre ei si sa-si dea cu caramizile in cap unul la altul, pana nu mai ramane nici unul in viata. De aia mama natura i-a inzestrat cu platose pentru a rezista la loviturile de caramida.
...aici ai gresit un pic...ai omis oglinda   pisata  :-D :-D dupa ce se imbata incep sa se certe intre ei  si sa isi puna reciproc  oglinda in fata de abia atunci se lasa cu  caramizi...pe platosa :-D :-D

alx

#1237
Atasez 2 fotografii facute astazi,la foarte scurt timp una de alta...singura procesare facuta a fost de a transforma din raw in jpg,pentru ca am fotografiat doar raw...(nef-uri adica,la Nikon). Camera este vechiul meu Nikon D80.Pentru cei care doresc,pot pune la dispozitie si formatul raw.
   Asadar,in afara de capre :D si stanci,ce credeti ca am fotografiat?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arhanghelul

Presupun ... o trecere prin fata soarelui ... a unei tuici ... ce vrea sa devina palinca ...  :evil:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

alx

Citat din: Arhanghelul din  15 Octombrie 2013, 21:34:17
Presupun ... o trecere prin fata soarelui ... a unei tuici ... ce vrea sa devina palinca ...  >:D
Adica?

Poate parea ca ma tin de sotii,dar te asigur ca nu-i asa...pur si simplu am facut o fotografie acelor capre,si cand am vazut cum a iesit poza,am mai facut una,de control...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

SLEAH19

 În prima poză ar părea că o rază de tractare, tractează o capră spre un OZN aflat în nori şi nesurprins de obiectiv dar la fel de bine ar putea fi un strop de ploaie pe obiectivul aparatului foto care să fi avut efect de dispersie a luminii rezultând acea foto.
                                                      Zic şi eu  ! 
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

alx

Pe obiectiv nu a fost nici un strop de ploaie...pot sa-ti garantez asta...
In rest,nu stiu ce sa zic...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

#1242
Nu-i in orice caz un clasic "orb" (refractie obiectiv).
Ca impresie pur personala, "artefactul" din dreapta-sus sugereaza un cilindru (camp de fortza?) generat de-o suprafata circulara - care poate fi, evident, fundu' :-D unei "farfurii" :ufo: detectabile doar de catre senzoru' camerei lui alx.

Interesant si punctul inchis/umbrit din "cilindrul luminos".
D-zeu stie ce-o mai fi si aia (D-zeu' LOR, :martiansmile: clar).
Nu-i capra levitand "abducted" oricum.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mariusvlad

Punctul acela inchis din raza pare un obiect, corp care urca cu viteza caci imi pare ca e o imagine miscata dupa umbra de sub el.

Xanadron

Citat din: mariusvlad din  16 Octombrie 2013, 08:57:47
Punctul acela inchis din raza pare un obiect, corp care urca cu viteza caci imi pare ca e o imagine miscata dupa umbra de sub el.
Da, asa pare - tot intuitiv vorbind, seamana c-un bolovan.

...Ori unghiul ne inseala si-i poate vorba de recuperarea de catre ET :-) a deja celebrului "facaletz" alx-ian?! :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/