Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cautam Inteleptii Neamului Romansc pentru a infiinta Sfatul Batranilor !

Creat de adipop, 03 Decembrie 2010, 11:39:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban


abyss


adipop

Citat din: mr din  25 Ianuarie 2011, 13:37:56
Domnule adipop,

Avand in vedere modul dumneavostra de gandire diferit de al meu si al altora ca mine voi scrie ultimul post pe acest topic.

Dumneavoastra, in teorie va apropiati de niste principii normale si de bun simt. Numai ca in practica, asa cum lasati sa se vada, actionati diferit si opus fata de valorile teoretice pe care le posedati. Imi faceti impresia ca, in aceasta viata, nu ati ajuns sa cunoasteti esenta lucrurilor dintr-o perspectiva proprie, si toate demersurile care le faceti vin sa suplineasca acest gen de "frustrare". Folosindu-va, fara a experimenta direct, de franturi din evolutiile altora (mii, zeci de mii asa cum sustineti) nu faceti decat sa va mariti si mai mult gradul de confuzie personala si incercand sa faceti un lucru "maret", cu o mare cheltuiala de energie sa va umpleti golul interior. Sablonul acesta de reactie este binecunoscut. De aceea sustin ca aveti propria perspectiva centrata gresit, dincolo de experianta vasta pe care spuneti ca ati acumulat-o si pe care o respect.

Modul dumneavostra de abordare a acestui subiect, in sine nobil, de a face ceva concret pentru cei multi tradeaza ceea ce am spus mai sus. Ideea ca, daca veti fi dat pe usa afara ...veti intra pe geam, asa cum rezulta din ce ati postat pe forumul zamolxa din alte forumuri (avand semnale inclusiv de pe acest forum), este una bruta, necizelata si neconforma cu valorile celor care v-au atentionat sau chiar banat. Daca ii considerati nebuni, profani sau altceva de genul aveti o problema "doctrinara" evidenta.

Este foarte bine ca sustineti niste valori inalte, dar nu le impuneti. Pentru ca asta faceti si daca nu aveti "sensibilitatea" de a sesiza acest lucru, inclusiv efectele negative rezultate, ar fi bine sa va mai ganditi cel putin o data sau sa renuntati.

Acel domn de 18 ani este laudabil ca a ajuns sa gandeasca atat de bine, la o varsta la care multi fac cu totul altceva, insa nu face decat sa-mi sustina punctul de vedere. Va invit sa-mi recititi posturile de pe acest forum si sa va reevaluati concluziile (desi am o vaga impresie ca nu ati avut rabdarea necesara sa cititi ceea ce nu va "convine").

Toate cele bune,
Marius

Experienta.....de care ziceti, este suficienta. 16 ani am lucrat in exclusivitate si continuu in ceea ce scriu aici.

Dumneavoastra cu ce va ocupati ?

Tot ce este la acest subiect este citit de mine, inafara de ce scrie Urban, considerand ca are o problema...

adi

adipop

Citat din: @biss din  25 Ianuarie 2011, 15:13:25
Un chip de dac...

In poza asta data de Urban, este facuta la targul de inventica Craiova. Catalin Zamfir, este cel modelat de mine de 16 ani.
A reusit sa scoata in toamna 10.000 de voluntari sa faca curatenie intr-un program national. Este meritul lui in exclusivitate, pentru care il admir. Acum, ca membru PP il ajut ca si consilier.

Cel inalt, Stavar.....aici atentie mare. Are un caracter discutabil din punctul meu de vedere. Repet, atentie foarte mare cu acest domn.

adi

Urban

"Pot sa va spun ca am lucrat la firma lui Adrian Pop.
Da anunturi intr-un cotidian local de genul "pregatim si angajam tineri".
Tot mereu se declara a fi OM...Cu mine, cel putin, a fost o jigodie.
Descrierile alea pe care le vedeti voi pe internet sunt toate minciuni, una spune si alta face. Cunoaste omenia, dar nu o practica.
Nu mi-a venit sa cred ca un om cu asa pretentii ca ale lui si cu asemenea studii si functii (academician, lector la Consiliul Europei si Sef al Serviciului Roman de Parapsihologie... da, da e adevarat) poate sa ma oblige sa ma insor cu cineva de acolo.
Acele grupuri de lucru barbat-femeie pe care le face sunt cu acest scop de a crea familii din cadrul membrilor "scolii" zalmoxiene devenite astfel secta..Daca vreti informatii despre el, va pot oferi cu mare placere. ."
http://octogonul.myforum.ro/-vp1682.html


"..Imi spunea unele lucruri pe care unora li le spunea dupa cativa ani. Vroia intr-un timp sa imi dea si caietele pe care le scrisese cand era consiliat de un anume Mike (roman plecat in America si unul dintre cei care au conceput Revolutia esuata de la 1989). Chestia este ca spre sfarsit mi-a spus ca sunt cineva important, ca valoarea mea a crescut de un milion de ori (probabil asta e si motivul pentru care nu m-a lasat in pace si dupa aceea), dorind sa ma intorc. Chestia este ca nu se poate sa accepti ideile lui, o data ce in baza lor a ratat o gramada de lucruri, iar finalul a fost mai mult decat fatidic pentru multe experimente ale lui (adica au murit oameni). Iar linguselile putin ma intereseaza..."


Cat ai furat, de unde, pe cine ai batut, pe cine ai omorat, pe ce bani si din ce conturi ti-ai construit firmele incepand cu 1991 si cat mai ai de gand sa umbli cu fofarlica?
Scurt si la obiect, dupa aia poate discutam si despre ce te doare.

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Citat din: alx din  25 Ianuarie 2011, 14:03:26

Domnule adi pop
   Desi mi-am propus sa nu mai postez pe acest forum,trebuie sa imi spun si eu parerea.

In primul rand,vad ca obiceiurile securiste inca nu v-au iesit din cap...ALO!!!!!!!  AICI NU SUNTETI LA SECTIE! NIMENI NU VA COMPLETEAZA DECLARATII,NIMENI NU DA CU SUBSEMNATUL,SI NIMENI NU VA OFERA PE TAVA INFORMATII CA SA LE FOLOSITI DVS. IN SCOPURI PROPRII!
   Pentru ca asta vad ca vreti sa faceti...nu v-ati intrebat NICIODATA daca un INTELEPT ADEVARAT ar BINEVOI sa discute cu dvs?  Ce va face pe dvs. sa aveti dreptul de a aduna laolalta astfel de oameni?  Si de ce credeti ca EI ar DORI sa fie adunati IN ACELASI LOC,de unde sa poata fi CULESI in orice moment? (puteti sa nu raspundeti la aceste intrebari,oricum raspunsul dvs ar fi fara valoare) .
   Nu prea inteleg de ce aveti senzatia ca forumul asta e o stana fara caini...desi vi s-a spus si repetat de nenumarate ori,de multi colegi,sa cantati la alta masa,ca aici nu avem marunt...vad ca va incapatanati sa nu cititi decat ce vreti,si sa reactionati ca atare...
Mai mult,vad ca desi vi se taie accesul pe multe forumuri(s-au prins probabil cate parale valorati),si desi v-ati facut forum,unde puteti bate campii nestingherit,dvs. nu faceti altceva decat sa mutati posturi de pe forumuri in forumul dvs.,si continuati sa credeti ca mai puteti pacali pe unii si altii,pentru a va indeplini scopurile personale si a va alunga frustrarile.
   IMI PARE RAU PT DVS. adi pop,DAR TIMPUL DVS. A TRECUT...SI INCA DEMULT.



PS  toata lumea INTELEGE ce spuneti aici,dar nimeni nu pricepe DE CE O MAI FACETI!

PS2 punem pariu ca nu "cititi" nici postul asta?


poate cititi acum...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

adipop

Citat din: alx din  25 Ianuarie 2011, 22:31:42
poate cititi acum...

Niciodata nu citesc aberatii.
Inainte de-a citii ceva, se simte mesajul....

Asa i-am invatat pe tinerii de care m-am ocupat sa-i ajut sa faca primii pasi cinstiti in Viata si de care acum, sunt mandru.

Urban a fost dat afara de ceilalti colegi ai lui ca fiind cu probleme grave de comportament. Chiar mama lui ma ruga sa-l ajut ca a avut o copilarie " aparte "...Si as fi facut-o mai departe pentru ca-mi parea rau de el, daca nu era badaram cu colegele lui....

Nu citesc ceea ce scrii ca ar trebui sa meriti asta, dar...cum te vei simti tu in fata copiilor tai mai tarziu, sa stii ca ai spus ceva urat despre cineva, in totala necunostinta de cauza, datorita faptului ca ai fost in efect de turma....Sper sa iesi din starea asta. Daca nu vei reusi asta, niciodata n-o sa-ti fie rusine de actiunile tale si asta este cu atat mai rau pentru familia ta.

Singurul lucru pe care pot sa-l fac in astfel de cazuri, este sa nu va primesc scuzele niciodata.

adi

Urban

Dle Adipop, mama mea a murit de cancer in 2006 din cauza unora ca tine.
Fa-ti un update la catastif.

Repet:
Cat ai furat, de unde, pe cine ai batut, pe cine ai omorat, pe ce bani si din ce conturi ti-ai construit firmele incepand cu 1991 si cat mai ai de gand sa umbli cu fofarlica?

adipop

Citat din: Urban din  25 Ianuarie 2011, 22:18:41
"Pot sa va spun ca am lucrat la firma lui Adrian Pop.
Da anunturi intr-un cotidian local de genul "pregatim si angajam tineri".
Tot mereu se declara a fi OM...Cu mine, cel putin, a fost o jigodie.
Descrierile alea pe care le vedeti voi pe internet sunt toate minciuni, una spune si alta face. Cunoaste omenia, dar nu o practica.
Nu mi-a venit sa cred ca un om cu asa pretentii ca ale lui si cu asemenea studii si functii (academician, lector la Consiliul Europei si Sef al Serviciului Roman de Parapsihologie... da, da e adevarat) poate sa ma oblige sa ma insor cu cineva de acolo.
Acele grupuri de lucru barbat-femeie pe care le face sunt cu acest scop de a crea familii din cadrul membrilor "scolii" zalmoxiene devenite astfel secta..Daca vreti informatii despre el, va pot oferi cu mare placere. ."
http://octogonul.myforum.ro/-vp1682.html


"..Imi spunea unele lucruri pe care unora li le spunea dupa cativa ani. Vroia intr-un timp sa imi dea si caietele pe care le scrisese cand era consiliat de un anume Mike (roman plecat in America si unul dintre cei care au conceput Revolutia esuata de la 1989). Chestia este ca spre sfarsit mi-a spus ca sunt cineva important, ca valoarea mea a crescut de un milion de ori (probabil asta e si motivul pentru care nu m-a lasat in pace si dupa aceea), dorind sa ma intorc. Chestia este ca nu se poate sa accepti ideile lui, o data ce in baza lor a ratat o gramada de lucruri, iar finalul a fost mai mult decat fatidic pentru multe experimente ale lui (adica au murit oameni). Iar linguselile putin ma intereseaza..."


Cat ai furat, de unde, pe cine ai batut, pe cine ai omorat, pe ce bani si din ce conturi ti-ai construit firmele incepand cu 1991 si cat mai ai de gand sa umbli cu fofarlica?
Scurt si la obiect, dupa aia poate discutam si despre ce te doare.

Ceilalti trei din poza sunt mari inventatori....pe care-i respect pentru munca lor. Lucrez cu ei. Cu unul dintre ei am reusit sa formam o echipa in jurul doctorului neurochirurg Liviu Nuteanu si-am realizat exprimente la Craiova, in trei laboratoare diferite, in domeniul medicinii energo-informationale.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewforum.php?f=144

Suntem unici in lume cu asa ceva, distrugand de la distanta ( cca 3.000 de km )celule tumorale si leuocite infestate cu HIV...Practic, prin aceste experimente am pus bazele noii medicini in lume. Medicina energetica.

adi

Urban

Nu cumva le-ai furat inventiile?
Am discutat cu dl. Stavar si are alta opinie...

alx

Citat din: adipop din  25 Ianuarie 2011, 23:11:34
Niciodata nu citesc aberatii.
Inainte de-a citii ceva, se simte mesajul....

Nu citesc ceea ce scrii ca ar trebui sa meriti asta, dar...cum te vei simti tu in fata copiilor tai mai tarziu, sa stii ca ai spus ceva urat despre cineva, in totala necunostinta de cauza, datorita faptului ca ai fost in efect de turma....Sper sa iesi din starea asta. Daca nu vei reusi asta, niciodata n-o sa-ti fie rusine de actiunile tale si asta este cu atat mai rau pentru familia ta.

Singurul lucru pe care pot sa-l fac in astfel de cazuri, este sa nu va primesc scuzele niciodata.

adi

TOVARASE adi pop,ca domnule nu mai pot sa-ti spun...
   Comentariul meu a fost legat strict de topicul initiat de tine,si era cat se poate de on-topic.
Insa tu ai neobrazarea sa imi spui ca sunt aberatii...esti de o nesimitire dusa la extrem,ceea ce nu ma mira,fiind o caracteristica DE BAZA a nostalgicilor dupa vremurile in care puteau taia si spanzura idupa bunul plac...
    Iti promit adi pop ca vei vedea intrebarile puse de mine pana cand voi primi raspuns la ele...sau pana vei inceta sa debitezi ineptii si tampenii prin acest forum...
   Oricum,nu conteaza ce scriu,pentru ca tu tot nu citesti...ai al saselea simt care te avertizeaza...tu si masinile de spalat Beko...


Citat din: alx din  25 Ianuarie 2011, 14:03:26

Domnule adi pop
   Desi mi-am propus sa nu mai postez pe acest forum,trebuie sa imi spun si eu parerea.

In primul rand,vad ca obiceiurile securiste inca nu v-au iesit din cap...ALO!!!!!!!  AICI NU SUNTETI LA SECTIE! NIMENI NU VA COMPLETEAZA DECLARATII,NIMENI NU DA CU SUBSEMNATUL,SI NIMENI NU VA OFERA PE TAVA INFORMATII CA SA LE FOLOSITI DVS. IN SCOPURI PROPRII!
   Pentru ca asta vad ca vreti sa faceti...nu v-ati intrebat NICIODATA daca un INTELEPT ADEVARAT ar BINEVOI sa discute cu dvs?  Ce va face pe dvs. sa aveti dreptul de a aduna laolalta astfel de oameni?  Si de ce credeti ca EI ar DORI sa fie adunati IN ACELASI LOC,de unde sa poata fi CULESI in orice moment? (puteti sa nu raspundeti la aceste intrebari,oricum raspunsul dvs ar fi fara valoare) .
   Nu prea inteleg de ce aveti senzatia ca forumul asta e o stana fara caini...desi vi s-a spus si repetat de nenumarate ori,de multi colegi,sa cantati la alta masa,ca aici nu avem marunt...vad ca va incapatanati sa nu cititi decat ce vreti,si sa reactionati ca atare...
Mai mult,vad ca desi vi se taie accesul pe multe forumuri(s-au prins probabil cate parale valorati),si desi v-ati facut forum,unde puteti bate campii nestingherit,dvs. nu faceti altceva decat sa mutati posturi de pe forumuri in forumul dvs.,si continuati sa credeti ca mai puteti pacali pe unii si altii,pentru a va indeplini scopurile personale si a va alunga frustrarile.
   IMI PARE RAU PT DVS. adi pop,DAR TIMPUL DVS. A TRECUT...SI INCA DEMULT.



PS  toata lumea INTELEGE ce spuneti aici,dar nimeni nu pricepe DE CE O MAI FACETI!

PS2 punem pariu ca nu "cititi" nici postul asta?

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Siberia

CitatSuntem unici in lume cu asa ceva, distrugand de la distanta ( cca 3.000 de km )celule tumorale si leuocite infestate cu HIV...Practic, prin aceste experimente am pus bazele noii medicini in lume. Medicina energetica.
Si totusi suntem un popor atat de bolnav...

Imi cer scuze ca ma bag ca musca-n ... dar citesc si citesc din ultmele postari si spectacolul de pe topicul asta incepe sa devina penibil (parerea mea) si culmea! Cautam inteleptii neamului romanesc ! pentru ce ? pentru a asista la acest gen de polemici ??!!

Cu tot respectul care-l port tuturor de pe acest forum mai intreb inca odata: La ce v-ar folosi acesti "Intelepti" ? inca astept un raspuns, pentru ca din ceea ce am citi din alte postari am tras concluzia ca ori ii folositi pentru experimentele d-voastra personale d-le Adi Pop, ori nu aveti nici o idee clara pentru care faceti acest apel.
Nu cunosc trecutul nici unuia dintre dumneavoastra, nu comentez in vreun fel evenimente din viata dumneavoastra despre care polemizati aici dar am o singura observatie de facut: Cum va asteptati sa inaintati in viata asta, sa evoluati, daca nu faceti efortul de a va rupe de trecut ?

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Nox

Trollingul excesiv pe topicul acesta a dus la închiderea lui.

E clar cã adipop nu o sã rãspundã la întrebãrile puse de colegi, iar ei cu siguranțã nu vor înceta sã le repete.

Am sãrit peste avertismente/warninguri. Nu insistați cu întrebãri suplimentare.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee