Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

HAARP la Constanta?

Creat de Urban, 25 Noiembrie 2010, 00:22:47

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

44°23'13.33"N Latitudine si  28°31'48.94"E Longitudine

Un amic (care stie cu ce se mananca subiectele astea mai neoficiale) a trecut intamplator zilele astea pe langa Constanta.
Mi-a transmis latitudinea si longitudinea unei constructii care seamana izbitor cu proiectul HAARP din Alaska.
Oare avem si noi asa ceva? (constructia este foarte aproape de baza americana din Kogalniceanu)
Din pacate nu am poze disponibile, ramane in suspensie intrebarea pana ne lamurim.

dab270277

Dimineata am sa ma duc ... in zona. Am localizat obiectivul. Am trecut de multe ori pe langa el si am impresia ca este un obiectiv militar .... O sa incerc sa fac poze.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Urban

Citat din: dab270277 din  25 Noiembrie 2010, 01:08:01
Dimineata am sa ma duc ... in zona. Am localizat obiectivul. Am trecut de multe ori pe langa el si am impresia ca este un obiectiv militar .... O sa incerc sa fac poze.

Multumesc si apreciez.
Ca sa ne lamurim si sa nu inducem lumea in eroare.

Xanadron

#3
Citat din: dab270277 din  25 Noiembrie 2010, 01:08:01
Dimineata am sa ma duc ... in zona. Am localizat obiectivul. Am trecut de multe ori pe langa el si am impresia ca este un obiectiv militar .... O sa incerc sa fac poze.

Atentie, sa nu devii al doilea spion prins de SRI :D in 20 de ani (primul fiind un turist olandez care-a pozat din intimplare o rafinarie mi se pare  :-P)...

Serios acum: foarte posibil sa fie si-acolo un "HAARP-uletz" macar. Traiesc cu impresia ca si linga DN-1 chiar ar fi ceva similar (tzesatura babana de fire-stilpi-stilpishori de pe linia dreapta relativ pustie spre Ciolpani parca).  :roll:
Are cineva oaresce date despre asta de pe DN-1?! Fiindca poate-i altceva, mai banal.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

rontzo

..alea de pe DN1 (pe partea stanga a drumului mergand spre Ploiesti- dupa  pod) : sunt complexul de antene de receptie existent de pe vremea lui nea' Nicu Ceashka - confirmat de un amic care e fan al domeniului :p
daca intre timp or fi devenit multifunctionale si mai folosesc si la altceva-...asta nu mai stiu sa spun :P

Siberia

Nu fac parte din reteaua de antene SCOMAR ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti